trwa ładowanie paska...
18-08-2018, 04:52:46 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda utleniona - pomaga czy szkodzi?  (Przeczytany 82186 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #45 : 20-02-2010, 13:13:36 »

a jaki zawód wykonujesz?

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Mały Jastrząb
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 23-02-2010, 20:38:28 »

Nie ma co demonizować. Zarówno octenisept jak i woda utleniona mają swoje miejsce we współczesnej medycynie. Są takie sytuacje w których należy zastosować octenicept i na odwrót.  Do płukania jamy ustnej nie polecam stosowania octeniseptu ze względu na gorzki smak utrzymujący się w jamie ustnej przez ok pół godziny. Lepiej zakupić Octenidol preparat do stosowania w jamie ustnej. Ma miły miętowy smak...
Wracając do wody utlenionej jej siła polega na "pienieniu sie", czyli na reakcji do jakiej dochodzi w kontakcie z tkankami. Jest to świetny środek do stosowania na rany bardzo brudne lub zainfekowane. Kiedy ropieje nam rana i polejemy ją wodą utlenioną to w przebiegu gwałtownej reakcji "zgniłe" fragmenty tkanek są odrywane i wypłukiwane z rany. W ten sposób przyśpieszamy oczyszczanie rany, a co za tym idzie również jej gojenie. Nie wyklucza to stosowania Octeniseptu do dezynfekcji rany. Zarówno jeden jak i drugi środek jest nadal chętnie używany w leczeniu ran.
Podsumowując:
Woda utleniona  jest lepsza na zabrudzone i zainfekowane trudno gojące się rany.
Octenisept lepiej sie sprawdza w profilaktyce infekcji ran jak również do dezynfekcji powierzchni rany.
Wypowiedź swoją opieram na własnych doświadczeniach wyniesionych z pracy, jak również z opinii znajomych chirurgów.

Jeśli jeden człowiek coś potrafi, to i ja mogę się tego nauczyć.
DARKdog
Opinii: (10)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: festung Bentchen (WLKP)

siekiera & disco

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 24-02-2010, 08:43:30 »

Zajżałem do mojej apteczki co tam jeszcze mam "dla rannych" i polecić chciałem bactigras. Nie nie ma to związku z marychą    opis skopiowany perfidnie z jakieś apteki:
"Bactigras to gaza luźno utkana, nasączona miękką parafiną, zawierająca 0,5% chlorhexydyny (antyseptyk zwalczający wiele bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych). Jałowa gaza pakowana jest pojedynczo. Jej stosowanie zaleca się w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia w przypadku ran zagrożonych infekcją.                Wskazania i sposób stosowania: Poparzenia i oparzenia parą, uszkodzenia popromienne, otarcia, miejsca pobrania skóry i przeszczepy skóry. Opatrunki parafinowe z gazy przepuszczają powietrze i zostały tak zaprojektowane, aby wysięk z rany mógł swobodnie przedostawać się do znajdującego się na wierzchu kompresu. Pokrycie warstwą parafiny pomaga uśmierzyć ból. Zmiana opatrunku może odbywać się bezboleśnie".

Polecam przetestowany razem z Octeniseptem. 

Ludzie dawniej byli sobie bliżsi, broń nie niosła tak daleko.
aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 24-02-2010, 15:50:49 »

Nie ma co demonizować. Zarówno octenisept jak i woda utleniona mają swoje miejsce we współczesnej medycynie. Są takie sytuacje w których należy zastosować octenicept i na odwrót.  Do płukania jamy ustnej nie polecam stosowania octeniseptu ze względu na gorzki smak utrzymujący się w jamie ustnej przez ok pół godziny. Lepiej zakupić Octenidol preparat do stosowania w jamie ustnej. Ma miły miętowy smak...
Wracając do wody utlenionej jej siła polega na "pienieniu sie", czyli na reakcji do jakiej dochodzi w kontakcie z tkankami. Jest to świetny środek do stosowania na rany bardzo brudne lub zainfekowane. Kiedy ropieje nam rana i polejemy ją wodą utlenioną to w przebiegu gwałtownej reakcji "zgniłe" fragmenty tkanek są odrywane i wypłukiwane z rany. W ten sposób przyśpieszamy oczyszczanie rany, a co za tym idzie również jej gojenie. Nie wyklucza to stosowania Octeniseptu do dezynfekcji rany. Zarówno jeden jak i drugi środek jest nadal chętnie używany w leczeniu ran.
Podsumowując:
Woda utleniona  jest lepsza na zabrudzone i zainfekowane trudno gojące się rany.
Octenisept lepiej sie sprawdza w profilaktyce infekcji ran jak również do dezynfekcji powierzchni rany.
Wypowiedź swoją opieram na własnych doświadczeniach wyniesionych z pracy, jak również z opinii znajomych chirurgów.

Prócz peanów na cześć H2O2 zabrakło informacji o tym jak bardzo niestabilna to substancja i jak szybko ulega rozkładowi po otwarciu opakowania.

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
Mały Jastrząb
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 25-02-2010, 21:20:52 »

Prócz peanów na cześć H2O2 zabrakło informacji o tym jak bardzo niestabilna to substancja i jak szybko ulega rozkładowi po otwarciu opakowania.
Ale czy w związku z szybkim rozkładem nie można jej stosować?  W końcu po coś jest data przydatności do użycia. Używam wody powszechnie w pracy w domu i na biwakach również...

Jeśli jeden człowiek coś potrafi, to i ja mogę się tego nauczyć.
aniol
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 26-02-2010, 14:39:44 »

Można - za każdym razem mniej skutecznie.

Seek & eXplore!

Stihl
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Płock

Open Your Mind

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 26-02-2010, 15:30:57 »

jak bardzo mniej? Niestety, ale chemikowi trzeba ilościowo a nie jakościowo

chyba trudno odpowiedzieć na to pytanie. W związku z tym czy musimy z góry zakładać że to nie działa i już? Bo tak według nas jest?

Drużynowy 107 PDH "Subiaco" im. ks. Józefa Poniatowskiego

HO Rafał Pilarczyk
aniol
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 27-02-2010, 02:46:22 »

Więc sam najpierw musiałbyś dostarczyć dokładnych danych ilościowych - temp, ciśnienia, ilości powietrza w pojemniku, stopnia jego wymiany w trakcie ściskania pojemnika, ilości użyć itd itd Jeśli mam do wyboru środek o szerszym działaniu, stabilniejszy, trwalszy i wygodniejszy w użyciu - wybieram właśnie taki. Idealnie byłoby jakby wypuścili pyroxygel w wygodnym plastikowym opakowaniu a nie w blaszanej tubce wrażliwej na uszkodzenia. To byłaby najtrwalsza forma przechowywania H202.

Seek & eXplore!

Stihl
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Płock

Open Your Mind

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 28-02-2010, 13:45:53 »

no racja! Żel sam w sobie mnie jakoś bardziej zachęca. nie wiem jak z działaniem, ale chyba poprawiło się wszystko..

Pozostanę przy jednym i na zawsze i od zawsze - miód. Najlepszy środek na rany, do gojenia..

Drużynowy 107 PDH "Subiaco" im. ks. Józefa Poniatowskiego

HO Rafał Pilarczyk
AlterEgo
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Opole

"Lobbystyczne poszukiwanie teorii spisku"

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 28-02-2010, 18:49:49 »

Cześć Wszystkim
anioł@ - fakt, peroxygel w plastiku był by znakomitym rowiazaniem szczególnie w pojemnościach 5 - 10 ml, jednorazowych
@darkDOG - http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlorheksydyna to nazwa polska.
Firma Rawimed (dla niewtajemniczonych to producent współczesnego IPP) http://www.ravimed.com.pl/
produkowała roztwór chlorheksydyny do stosowanie zewnętrznie w opakowaniech 7,5 ml i 75 ml.
Niestety nigdy nie widziłem 7,5 ml ale przelałem sobie trochę do fiolki z atomizerem do perfum na 5ml firmy AVON.
pozdrawiam
Tomasz K.

Jestem OAZĄ SPOKOJU... pierdolonym, kurwa, zajebiście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora

The pen is mightier than the sword?
The right to free speech and the right to bear arms.

Lepiej się nie odzywać i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

664588560
DARKdog
Opinii: (10)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: festung Bentchen (WLKP)

siekiera & disco

Ignoruj
« Odpowiedz #55 : 11-03-2010, 08:38:46 »

@darkDOG - http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlorheksydyna to nazwa polska.

Bactrigras też jest nazwą polską tylko, że plastra-opatrunku, który lepiej sprawdza się przy opatrywaniu ran niż płyn  .

Ludzie dawniej byli sobie bliżsi, broń nie niosła tak daleko.
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: