trwa ładowanie paska...
11-12-2017, 21:50:36 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 59 60 61 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprzęt z LIDLA/BIEDRONKI/ALDI który warto mieć :)  (Przeczytany 315473 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Afrati
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Poznań

Jesus Christ! They're shooting at us!

Ignoruj
« Odpowiedz #900 : 05-10-2017, 09:21:01 »

Qrde! A ja ta pila z Lidla ponad rok pilowalem laty i deski (pracowalem wtedy jako dekarz i poreczna byla do tej roboty) i nie tylko nie polamalem, a jeszcze czasem do jakichs drobniejszych prac uzywam.

Raczej stawiałbym na to, że łaty i deski są z już przesuszonego drewna, które siłą rzeczy piłuje się sprawniej i bezpieczniej.
W sytuacjach "leśnych" miałem już okazję piłować lidlówką zamarznięte drewno, sęki, praktycznie świeże gałęzie i temu podobne drewno, które rżnie się o wiele gorzej i pewnie to powoduje wzmożoną łamliwość

Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #901 : 05-10-2017, 11:54:13 »

Qrde! A ja ta pila z Lidla ponad rok pilowalem laty i deski (pracowalem wtedy jako dekarz i poreczna byla do tej roboty) i nie tylko nie polamalem, a jeszcze czasem do jakichs drobniejszych prac uzywam.
To ci na prawdę współczuje, że normalnej piły w rękach nie miałeś. Ta lidlowska jest dobra co najwyżej jako buckup do obcięcia raz na 3 lata spróchniałej gałęzi. Mokrego drewna prawie nie tnie bo się od razu zapycha i klinuje. Ergonomia porażająca w porównaniu do fiskarsa czy laplandera. Suche i wyschnięte też średnio tnie bo ma za słabo odgięte zęby i w ogóle taka tępawa jest.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #902 : 05-10-2017, 13:49:15 »

Zobacz ten test:

https://www.youtube.com/watch?v=eqF1OPt8e0c&t=854s

trochę się kłóci z tym co napisałeś... Niezdecydowany

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Koso
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #903 : 05-10-2017, 15:40:22 »

Proszę cię co to za test...?!? Suche spróchniałe gałęzie które szybciej złamiesz niż przetniesz i z cyklu 2 minuty po piłuje i stwierdzam że jest git... Możesz wierzyć lub nie a najlepiej samemu to sprawdzić. Wziąłem na próbę powaloną świeżą brzozę około 14cm średnicy. 3 piłki fiskars, lidl, i laplander. Laplanderem i fiskarsem cięło się z przyjemnością. Lidlem ledwo dociąłem i zajęło mi to 2 albo 3 razy tyle czasu.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #904 : 05-10-2017, 17:23:15 »

co Ty za piłkę z Lidla miałeś? Moja tnie pododbnie jak Fiskars, ale mniej sie krzywi. A obydwie są daleko za Silky Zubat
Koso
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #905 : 05-10-2017, 23:39:09 »

Nie wiem zwykłe z lidla i żółte i zielone. Może po prostu za dużo wymagam i nie są tą piłki przystosowane do mokrego/żywicznego drewna. Nawet na ogrodzie matka na nie wyzywa i mi podpierdziela laplandera. No do Silky Zubat itp. to nie ma co porównywać nie ta półka.

Japcun
Aktywny użytkownik

https://fr.pastebin.ca/2835531

Ignoruj
« Odpowiedz #906 : 06-10-2017, 12:05:02 »

Ja mam tą żółtą kupioną parę miesięcy temu.

Drama. Serio coś jest nie ok. Miałem kiedyś inna też z lidla i działała bardzo dobrze.

Teraz to kupię kabłąkową i będę nosił na plecaku
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #907 : 06-10-2017, 13:15:13 »

Odpowiedzią może być, że są dwie wersje tej lidlowej piły. Ja mam Laplandera i ze dwa lata temu ciąłem z kumplem żerdzie na szałas i tipi. Różnicy właściwie nie było. Teraz to może jakiś inny chłam sprzedają...

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Koso
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #908 : 06-10-2017, 18:35:00 »

Odpowiedzią może być, że są dwie wersje tej lidlowej piły. Ja mam Laplandera i ze dwa lata temu ciąłem z kumplem żerdzie na szałas i tipi. Różnicy właściwie nie było. Teraz to może jakiś inny chłam sprzedają...
Nie wiem mam pierwszą wersję piły i mam żółtą późniejszą nie widzę większej różnicy pomiędzy nimi.

fishdick
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #909 : 11-10-2017, 01:11:04 »

Ta moja stara jest inna. Przycisk blokady ma z boku, metalowy i rekojesc bardziej kablakowata. Kupiona w 2007 chyba...

Mam tez ta nowsza, kupiona przed rokiem, ale ucialem tylko kilka swiezych krzaczorow, takie galezie po 4-5cm, poza tym nie uzywalem jeszcze. Wydaje sie bardziej gowniana, ale tnie chyba tak samo. Ostrze bardziej sie rusza (to znaczy w nowej sie rusza, a w tej starej wcale 🙂).

A laty to nie swieze drewno, fakt, ale pod dachem to nikt tego nie skladowal i czesto mokre byly. Cialem tez polcalowa sklejke, sucha i mokra i debowe dechy z rusztowan czasem.
Jak bylo cos wiekszego to sie bralo normalna, pelnowymiarowa pile. Po co sie niepotrzebnie meczyc. Ta lidlowska, mala i lekka dobrze robila jak juz sie czlowiek wdrapal i musial cos uciac i nie chcialo sie zlazic i wlazic w te i we w te. Ostatecznie zamieszkala na stale przy pasie z narzedziami i rzadko kiedy siegalem po ta duza.

Bede mial chwile, to ja wygrzebie i zrobie zdjecie, na pewno jest inna niz ta o ktore wy tu piszecie. Sorry wydawalo mi sie, ze nie ma az takiej wielkiej roznicy, ale moze chodzi o "rocznik" i stad to cale zamieszanie.

Edyta:

Znalazlem foto w necie. Taka sama, tylko zolta z czarnym. To foto z alibaby, wiec to pewnie jakis generyczny, chinski szajs, ktory Lidl sprzedawal zanim weszly Florabesty.

SK5-BLADE-DELUXE-FOLDING-tree-PRUNING-SAW.jpg
Odp: Sprzęt z LIDLA/BIEDRONKI/ALDI który warto mieć :)
* SK5-BLADE-DELUXE-FOLDING-tree-PRUNING-SAW.jpg (197.65 KB, 1000x1000 - wyświetlony 25 razy.)
« Ostatnia zmiana: 11-10-2017, 01:22:59 wysłane przez fishdick » Zapisane

Tactical menel
Strony: Pierwsza « 1 ... 59 60 61 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: