trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 00:06:01 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 4 5 6 7 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: idealna racja żywnościowa  (Przeczytany 55238 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Zenith
Opinii: (25)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #75 : 19-11-2009, 23:52:26 »

Odkopuję.

Po ostatnich doświadczeniach i przerobieniu różnych zestawów Esek, MRE, FSR, Combat rations i tak dalej ułożyłem sobie i złożyłem swoją rację na 48 godzin. Mieści się ona w małej torbie, buttpacku (w moim chwilowym przypadku) albo czymś podobnym. Dla mnie ta racja wydaje się idealna, bo ułożyłem ją sobie pod swoje upodobania, dietę i styl żywienia. Nie ma w niej wielu rzeczy z automatu zawartych w innych racjach, a to dlatego, że ich nie używam - jak cukru, czarnej herbaty, przypraw. Od razu wyjaśniam, że zapałek też tam nie ma - jak każdy gadżet mają one swój własny kącić i set do niego nie należy. Z czasem postaram się zamieścić jakieś zdjęcia.

A więc wygląda to tak, wszystko popakowane jest w "zipy" wg posiłków. Osobno śniadanie, drugie itp. i wg tego schematu pojadę z tematem.

Śniadanie - 4 torebki płatków owsianych smakowych (po 2 na dzień, 2 torebki dają kubek owsianki), kawa rozpuszczalna w saszetce (2 szt), kakao w saszetce (2 szt), woreczek z MRE SF do sporządzenia owsianki (2 szt). Jeżeli zamiast smakowych owsianek używam zwykłych płatków, to ładuję je bezpośrednio do woreczka z MRE SF, a do zestawu dołączam paczkę rodzynek lub żurawiny z MRE. Woreczki do przyrządzania posiłków z MRE SF można zalewać wrzątkiem, nic się nie topi, nie przechodzi smakiem ani zapachem.

2 śniadanie - pieczywo chrupkie (mała paczka - wystarcza na cały dzień użyta w 2 posiłkach - tu i w kolacji), konserwa drobiowa, pasztet sojowy, herbata granulowana instant w saszetkach - 2 szt

Lunch zwany też przekąską - baton białkowy, beef jerky (mała paczka), orzechy ziemne (mała paczka), mix orzechowy (mała paczka), baton migdały w karmelu - wszystko razem na 2 dni

Obiad - Travellunch spaghetti - posiłek do zalania wodą, puszka wołowiny z ziemniakami do podgrzania (gotowy posiłek z francuskiej RdCIR), zielona herbata (2 torebki), wafel w czekoladzie, snack serowy (mała paczka), suchary WP (mała paczka - 2 szt)

Kolacja - Pieczywo chrupkie (mała paczka), mały dżem lub miód w plastyku, ser topiony (z MRE), pasztet (mała puszka), mleko w tubce zagęszczone (dobre też do posłodzenia kawy, daje mocnego kopa), kawa rozpuszczalna / zbożowa / herbata zielona - 2 saszetki z wymienionych.

Dodatki (w osobnym zipie) - gumy do żucia, wykałaczki z nicią dentystyczną, chusteczki nawilżane, serwetki lub paczka chusteczek higienicznych, sól z MRE (1), napoje rozpuszczalne w saszetkach (4), cukierki miętowe lub owocowe, odkażacz alkoholowy w żelu.

Razem 6 zipów - 5 posiłków + dodatki i 2 małe paczki pieczywa chrupkiego. Do tego oczywiście torba główna i jakiś niezbędnik, spork lub łyżki jednorazowe (jak ktoś nie chce myć), plus set do gotowania - KK czy kuchenka gazowa i kubek. I przez 2 a nawet 3 dni mamy żarcia że hej! Kalorii jest dość - jakieś 5-6 MRE a objętościowo zajmuje dużo mniej. Natomiast jeżeli bawimy się w zwykły trekking a nie ma konieczności obniżania jakości żarełka, to dla mnie najlepsza stworzona kombinacja.

Kiedy wokół ciebie wszystko się sypie, nie oddawaj sprawy wyłącznie w ręce Boga.
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #76 : 20-11-2009, 00:01:34 »

brzmi dobrze a te francuskie posiłki idzie dostać bez większych kombinacji? płatki owsiane zalewane wrzątkiem only? no i gdzie cukier cynamonowy

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #77 : 20-11-2009, 07:58:31 »

Już dawno nie widziałem francuskich zestawów.
Kiedyś były na allegro - "przerobiłem" ich chyba ze 20 i musze stwierdzić, że lepszych dań gorących nie spotkałem w żadnym z zestawów wojskowych.

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #78 : 20-11-2009, 08:25:04 »

Całe opakowanie Franca to jak dwa MRE Us nieomal - recka leży w kącie ciągle - foty też będą .
Sporo blachy w nim .

PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #79 : 20-11-2009, 08:33:38 »

Całe opakowanie Franca to jak dwa MRE Us nieomal
Dokładnie, jak pudełko po butach.
Tylko raz trafiłem na totalny shit, były to ziemniaki pure z wołowiną - papka bez smaku, zapachu i wyglądu
Z zawartości interesowały mnie zawsze tylko 2 gorące dania w puszkach i czasami rybka lub ryż na słodko, resztę zawartości rozdawałem znajomym dzieciakom.

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
Zenith
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #80 : 20-11-2009, 09:05:57 »

RdCIR to zdecydowanie najlepsza racja z jaką miałem do czynienia, ale ja nie rozdawałem gadżetów Chichot Są tam przecież tabletki do uzdatniania wody, Esbit, super dodatki, a jakie kakao!

brzmi dobrze a te francuskie posiłki idzie dostać bez większych kombinacji? płatki owsiane zalewane wrzątkiem only? no i gdzie cukier cynamonowy
Zamiast puszek z RdCIR można użyć zupek chińskich z pakowanymi pojedynczo kabanosami - w kawałkach dorzucamy do zupy, albo dań gotowych w słoikach jak pulpety czy fasolka po bretońsku. Odstawiłem cukier, nawet cynamonowy Chichot

Owsianki zalewane tylko wodą, rzadko jem mleko, ale w smakowych brak mleka nie przeszkadza. W marketach pojawiły się owsianki smakowe z dodatkiem mleka, z Lubelli i chyba Nestle - w saszetkach i opakowaniach 400g, więc już wogóle luz.

Kiedy wokół ciebie wszystko się sypie, nie oddawaj sprawy wyłącznie w ręce Boga.
mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #81 : 20-11-2009, 09:26:32 »

Co oni z Tobą tam zrobili że nawet cukier cynamonowy odstawiłeś ale info o owsiankach w paczkach 400g bardzo cenne, trza sprawdzić

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Zenith
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #82 : 20-11-2009, 09:45:06 »

Całe opakowanie Franca to jak dwa MRE Us nieomal - recka leży w kącie ciągle - foty też będą .
Sporo blachy w nim .

Ja bym powiedział, że conajmniej jak 3. I tu ciekawostka - podczas misji w Somalii przelicznik w zamianach RdCIR na MRE między żołnierzami wynosił 5 MRE za jedną rację francuską.

PA
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #83 : 20-11-2009, 11:09:32 »

Ale mi smaka narobiliście tymi francuskimi racjami Chichot

super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #84 : 23-11-2009, 11:13:18 »

tyle że trzeba mieć racje żabojadów żeby zrobić z nich te twoje i do tego MRE us ..więc to tylko w wypadku jak masz pod nosem żołnierzy obu formacji ..po zakup dwóch trzech rodzajów racji żywnościowych żeby zrobić jedną mija się z celem.

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
Zenith
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #85 : 23-11-2009, 20:21:57 »

Jak wcześniej napisałem:
Zamiast puszek z RdCIR można użyć zupek chińskich z pakowanymi pojedynczo kabanosami - w kawałkach dorzucamy do zupy, albo dań gotowych w słoikach jak pulpety czy fasolka po bretońsku.

Czyli - to co mam wrzucone w tą rację, było skutkiem tego, co miałem pod ręką. Co za problem kupić Travellunch w sklepie turystycznym albo wspomniane puszki z pulpetami albo zupki chińskie? Zwłaszcza że te ostatnie mają więcej kalorii od Travellunch - przynajmniej od niektórych posiłków. Idea polega na gotowym posiłku na ciepło, nie na "gotowym posiłku na ciepło z RCIR".

radium
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Tychy

www.survival24.com.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #86 : 04-06-2011, 01:32:04 »

Witam,
Korzystając z okazji chciałbym się was zapytać co sądzicie o takiej racji MRE jako racji 24h?

Śniadanie:
- Chleb chrupki żytni 50g
- Suchary specjalne SU-1 45g x 2
- Gatunkowa mielona 100g
- pasztet wiejski 100g
- rodzynki 50g
- dżem owocowy

Obiad:

- Bezpłomienny podgrzewacz chemiczny 1 szt.
- Saszetka z wodą do aktywacji podgrzewacza 45ml
- leczo z mięsem i kiełbasą 400g
- baton owocowy 40g
- Mleko zagęszczone specjalne 100g

Kolacja:
- Zestaw do podgrzewania firmy "ESBIT"
- Kurczak z ryżem i warzywami po Meksykańsku 330g
- dżem owocowy
- Kiełbasa szynkowa liofilizowana 15g
- morela suszona 50g

Akcesoria:
- napój herbaciany instant o smaku owocowym 15g x 2
- cukierek z witaminą C
- cukierek kawowy
- sól, pieprz x3
- herbata w torebkach x 2
- kawa 3w1
- sztućce,
- serwetka nawilżona,
- papier toaletowy
- torebka foliowa

Zapraszam do kramiku:
Nożyki składane i karty EDC
mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #87 : 04-06-2011, 15:39:24 »

Wygląda to na rację Arpolu, zgadza się?

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
radium
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Tychy

www.survival24.com.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #88 : 04-06-2011, 23:13:16 »

Tak, tylko z kompletowaną na moje życzenie A co myślicie o niej, czy warto coś takiego czy też nie?

Zapraszam do kramiku:
Nożyki składane i karty EDC
mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #89 : 05-06-2011, 11:49:31 »

Przelicz sobie ile to będzie ważyć, mieć kalorii i sam sobie odpowiesz na pytanie.

SCOUT PRIDE!

KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Strony: Pierwsza « 1 ... 4 5 6 7 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: