trwa ładowanie paska...
28-09-2020, 03:39:31 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 41 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bear Grylls  (Przeczytany 199456 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
RNL
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 20-11-2008, 15:19:02 »

Podstawowa zasada survivalu to moim zdaniem:  nie trać tego co już masz.

Przed rozprawą z wielbłądem miał:

-odpowiednie stężenie chlorków w organizmie, po wyrzyganiu już niekoniecznie
-pewien rezerwuar wody w organizmie, po wymiotowaniu j/w
-czyste,czyli dobrze izolujące ubranie, po patroszeniu wielbłąda już nie
-miał energię, po przewalaniu wilbłąda na bok i odciąganiu flaków dużo jej stracił
-wreszcie miał okazję utworzyć sygnalizację ziemia- powietrze, a schował się w truchle wielbłąda, które pilot może zignorować.

Wiem, że takie motywy były w "Rob Royu" i "Gwiezdnych Wojnach", ale jedno to legenda, a drugie science fiction.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2008, 16:13:06 wysłane przez RNL » Zapisane
Wuki
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 20-11-2008, 15:37:42 »

Jak dla mnie to się Star Wars naoglądał.
boris
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Płock

leń patentowany

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 20-11-2008, 16:11:56 »

No, rzyganie bardzo nieprzyjemnie odwadnia.
Pewnego pięknego dnia rzygałem z 6 razy a biegunkowałem z 10 -12 razy od rana do południa.
Po południu nie miałem siły wstać z łóżka, tak mnie odwodniło i odelektrolitowało.
Lekarz rodzinny odwiedził mnie popołudniu i dał do wypicia gastrolit. Poza tym powiedział mi, że jeszcze godzina takiego odwodnienia i bym wyładował w szpitalu.
Rzyganie naprawdę bardzo mocno odwadnia, a co by się stało na pustyni.... nawet wole o tym nie myśleć   
adampadre
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 20-11-2008, 17:11:44 »

Witam !

A mi się gostek podoba bo nawet jak pod kamery robi takie rzecz to ma jajca jak wielbłąd . Tak sobie myślę, że siedząc w domu to wody z kranu nie pijam bo mi jakoś nie smakuje ale po kilku godzinach w lesie  tą samą wodę pije ze smakiem i nawiązując do filmu może w innej sytuacji też bym jakieś gówno słonia wyciskał by się napić. Mam w pamięci film o sportowcach co się samolotem w górach rozbili i zjadali swoich martwych kolesi trudno powiedzieć do czego każdy z nas jest zdolny. Podoba mi się też Mears i jest jeszcze jeden gostek ( jak ktoś ma polsat to go widział) taki starszy ale nie stary troche łysawy zostawiają go gdzieś na siedem dni z kamerami i ma przetrwać ale jak sie nazywa to nie wiem. Ten nie traci energii nie szarpie sie bez potrzeby o czym pisał RNL  wszystko stara sie robić bardzo rozważnie (chociaż zjada prawie wszystko nawet kilku dniowe ryby) to w jego filmie widziałem takie inne krzesiwo ( do precika miał taką pochwę i po  raptownym wcisnięciu jednego w drugie wciągał trochę żaru) może ktoś widział .  Dla mnie jest ważne że mogę się od nich czegoś nauczyć. Pozdrawiam!
RNL
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 20-11-2008, 17:17:11 »

to nie krzesiwko tylko fire-piston- było o nim na forum. Od Mears'a i Starszego Pana można się uczyć od Gryllsa nie polecam
Misiek_86
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 20-11-2008, 17:27:35 »

Tak naprawdę o Bears też można niektórych rzeczy się na uczyć, na pewno też i Mears popełnia jakieś błędy. Człowiek jest omylny
obol
Ekspert

Miejsce pobytu: WLKP+UK

Zombie Hunter

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 20-11-2008, 17:30:53 »

dziwnei sie czuje bo na 1 stronie dalem link to topiku na knives gdzie temat do bolu przewalkowany.

O mitycznosci wyczynow Beara mozna tam poczytac, ba nawet fotki sa na specjalnej stronie jego anty wielbicieli i jego oswiadczenei z przeprosinami. Chlopa ma tyle wiedzy, ze technike poznaje kilkamin przed kreceniem odcinka a w nocy zamiast w szalasie spi w pobliskim hotelu...

Pozatym zgadzam sie z RNL. Spanie w truchle, picie wody z gowna, skakanie z wodospadu... to tylko proszenie sie o jeszcze wiecej klopotow w i tak ciezkiej sytuacji

Waż każde Swoje słowo bo nigdy nie wiadomo, które będzie Twoim ostatnim...

Czasem lepiej rozpiepszyć wszystko w drobny pył i zbudować od nowa niż zatykać palcem dziury

Zombie Survival Fan on Tactical.pl #1
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 20-11-2008, 17:33:23 »

O tym samym pomyślałem RNL - dodatkowo na drugi dzień sam by woniał tak padliną że po wyjściu z "kryjówki" albo by go hieny wszmały albo arab dobił żeby się nie męczył .
Generalnie przekombinowane .
Podziwiać rozprawienie zwierza bez zahamowań .
Ale na tym chyba koniec.

ED:
Spoko Obol - nikt do ciebie przecież nic nie ma.

Sahar
Kierownik forum
Opinii: (17)
*

Użytkownik kompasu

« Odpowiedz #23 : 20-11-2008, 17:36:32 »

Podstawowa zasada survivalu to moim zdaniem:  nie trać tego co już masz.

ŻYCIE

Gość skakał z ok 15 metrowej skarpy do potoku, bez oceny głębokości.
Survival ? Raczej samobójstwo !
To już rzutuje na jego wiarygodność, owszem można coś z tych programów wyciągnąć, ale większość to popisy kaskaderskie.

Przykłady :
- przytaczałem już motyw plecaka jako jedynej rzeczy utrzymującej go na powierzchni, w rzeczywistości miał kamizelkę;
- zjeżdżał z urwiska na linie metodą "przeplecenia", w rzeczywistości miał uprząż z 8 lub innym gadżetem;
- skacząc na spadochronie w 1 odcinku został zniesiony na drzewa, a 150 m dalej był polana dość płaska i szeroka, pogoda była dobra, tak znieść by się dał ktoś kto skacze 25- 30 raz w życiu, ale operator SAS, który ma za sobą skoki HALO, HAHO i desant plus skoki cywilne...

Także Sthil zanim będziesz chciał się czegoś od niego nauczyć najpierw analizuj dokładnie jego metody, a dopiero potem je stosuj bo więcej krzywdy można sobie zrobić biorąc go na serio.

Gotherd
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 20-11-2008, 22:14:59 »

hmm.. Nie ma co dyskutować tu już nad poziomem tego pana i jego programów. Po prostu jest typowym telewizyjnym "survivalowcem" który chce chyba tylko zabłysnąć przed kamerą..  Zresztą jak można "wzorować" się na kimś kto survivalem nazywa wyprawę z całą ekipą filmową, dlatego że zje surową rybę czy zrobi jeszcze inne niekonieczne choć z pewnością dowartościowujące go rzeczy. Tak jak napisał RNL - Mears, czy Les Stroud (tak się nazywa ten sympatyczny starszy pan z discavery  ) to ludzie od których można się uczyć, Grylls'a można najwyżej zobaczyć, ale nie traktować tego jako poważny program.

Mój nick to tylko pseudonim artystyczny . Szerzej znany jestem jako Łoś - ale ten nick jest już zajęty
Dąb
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 20-11-2008, 22:30:25 »

A ja lubię jego programy dla osób, które kumają trochę może być to świetna zabawa w stylu: ile błędów udało mi się wyłapać tym razem  , może ogłosimy mały konkursik, a żeby nie było za eksperta się nie uważam, więc pewnie cienko bym wypadł  , zabawa może być przednia.

Stihl
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Open Your Mind

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 21-11-2008, 08:43:20 »

Sahar to co mi dorzuciłeś do wypowiedzi to już sam na poprzedniej stronie ująłem. Poprostu jego postrzegam nie jak otwartą biblię ale jak coś w rodzaju książki antychrystusowej w którą nie wierzę ani trochę. No można to tak nazwać choć nie zakładam, że być może wydawać się jakbym to nadinterpretował. Hehe... no dobra tam. A może nie będziemy zarzucać Bearowi tych gówien jakie zrobił i powiemy co fajnego udało mu się wykonać? Bo oskarżać i plugawić każdy potrafi. A wskazać dobre cechy 'łotra' nie ma komu.

Drużynowy 107 PDH "Subiaco" im. ks. Józefa Poniatowskiego

HO Rafał Pilarczyk
RNL
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 21-11-2008, 08:57:44 »

Szukanie dobrych stron w głupocie jest niebezpieczne.
adampadre
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 21-11-2008, 09:16:27 »

Ostatnio oglądałem jego wyprawę na Syberię no i pokazał jak schronienie zbudować jak chronić sie przed zimnem  jak zapolować w innym odcinku w Afryce o roslinach w których wode mozna znalezć w obu przypadkach korzystał z wiedzy tubylców . Zgadzam sie, żę gostek przesadza ale z jego występów można też wiedze czerpać.
Stihl
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Open Your Mind

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 21-11-2008, 20:31:19 »

Dokładnie Adam no jest plus. RNL nastawiony totalnie cholernie negatywnie hehe a może ktoś znajdzie jakiś plus? Może jakiś patent?

Drużynowy 107 PDH "Subiaco" im. ks. Józefa Poniatowskiego

HO Rafał Pilarczyk
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 41 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: