trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 00:12:55 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 10 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kubek termiczny  (Przeczytany 111343 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
KnockeR
Opinii: (24)
Ekspert

When the Zombies come, I'll be ready!

Ignoruj
« : 27-08-2008, 20:36:23 »

Polecacie jakieś szczególne, niesamowicie taktyczne ? czy te wszystkie kubki to jedne i te same chinskie wynalazki ?

Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy!
DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #1 : 27-08-2008, 21:19:58 »

bierz tylko te co maja obie ścianki stalowe.. te całkiem z tworzywa trzymają temperaturę dość krótko, łączone metal-tworzywo lubią się rozpadać choć temperaturę trzymają całkiem znośnie.. najlepsze jak dla mnie są podwójnie stalowe.. polecam szczególnie kubki Termite

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 27-08-2008, 22:26:43 »

Ostatnio Helikon wypuścił małe cudeńko i ma składane uszka jak w kubku z manierki US .
Ale mała pojemność 0,35l
Te składane uszko to słuszna myśl jeśli chodzi o transport .
Natomiast jeśli chcesz czasami zjeść zimą "Chińczyka " choćby to będzie zbyt mały.
Ale spokojnie znajdziesz i takie bez rączki - wcale nie głupie w cenie poniżej 30pln .
Jak przyjedzie do mnie to dam znać czy mieści się do menachy .

KnockeR
Opinii: (24)
Ekspert

When the Zombies come, I'll be ready!

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 27-08-2008, 23:02:38 »

Heh byłem wczoraj w nocy na rybach i nalałem sobie do kubka herbaty z termosu... kubek tatonka 0,5 litra nierdzewka bez przykrycia... kumpel zawołał mnie abym przyszedł mu pomóc bo coś tam poplątał. Jak wróciłem to i herbata zimna i mnóstwo owadów w kubku bo zostawiłem przy lampie naftowej. Z zamiarem kupienia temo kubka noszę się już chyba od roku ale albo mam ważniejsze wydatki albo jakoś nie ma okazji. Oblookam te kubeczki, które poleciliście i coś wybiorę.

Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy!
DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
kozi
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żagań

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 28-08-2008, 13:37:31 »

mam klasyczne termiczne dwuściankowe, z wieczkiem ale polecam primusa zamykanego jak termos [zakręcana pokrywka i czerwony guzik]  bo ... działa jak termos prawie a pije się wygodnie jak z kubka - można rzucić do plecaka i się nie wylewa - super jak dla mnie

Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 30-08-2008, 01:10:42 »

Mam jeden kubas smukły i wysoki, koło 400ml Fjord Nansen'a z przykrywką (w przykrywce jest szparka do picia + odpowietrzacz) i działa od paru lat. Do tego podstawka z tworzywa, którą wciska się po prostu na spód i kubas wtedy stabilniej stoi a do mycia można zdjąć. Rączka z tworzywa też żyje. Używany głównie w domu.
Podobny do tego: http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=36&prod=299
Mój ma inną przykrywkę (pewnie starszy model)

Mam też Termite Iguasu 440ml. Pokrywka z regulacją wielkości dziurki do picia (można całkiem zamknąć). Podklejony jakąś podkładką gumopodobną grubości koło 1mm. Jak na razie trzyma się i nie odkleja (myty zawsze ręcznie). Szerszy, stabilniejszy i można wcisnąć duży koszyczek z siatki z herbatą do parzenia. Rączka też z tworzywa i też się jeszcze trzyma. Z tego od 2 lat piłem w kilku pracach więc pracuje przynajmniej 6h dziennie w warunkach biurowych. Rączka ma delikatne luzy z zauważalnego zużycia.
Jedyna subiektywna wada to przy brzegu nie ma gładkiej powierzchni tylko takie nacięcia po obwodzie (moletowanie to się zwie ?) i jak się czymś zapaskudzi to z tego rowka trzeba wydłubać.
http://www.multanex.sisco.pl/product_info.php?products_id=288

W obu kubkach uszczelki pokrywek trzymają.
Jakby się rączki upierdzieliły to wygoda spada ale parzyć w łapę nie będzie bo ścianki podwójne

Ogólnie to ważna jest pokrywka jakaś i rączka trwała. Czasu trzymania nie liczyłem bo dla mnie ważne aby po 1-2 godzinach ciepłe było nie wrzące Tak aby popijać w trakcie pracy a i tak dolewam wrzątku zanim zdąży się letnie zrobić albo kończę pić zanim spadnie temperatura do mało przyjemnej.

Najlepiej w sklepie jakimś turystycznym pomacać parę modeli. Czasem jakość czuć pod ręką a czasem sprzedawca ma jakieś swoje doświadczenia i szczerze poleci.

W teren osobiście wolę termos wziąć bo szczelnie picie gorące można transportować a i tak zawsze ze sobą biorę + kubeczki dwa - mały i większy z pojedynczą ścianką bo mogą służyć też do podgrzewania i mniej ważą od termicznych. Z termosu można sobie polewać po trochu i spożywać na bieżąco a czas stygnięcia można zminimalizować kawałkiem alumaty, ręcznikiem, szalikiem, folią bąbelkową, jakąś pianką czy innymi warstwami wokół kubka.
Mi osobiście bardziej leży takie rozwiązanie. Termiczny kubek na dłuższe stacjonarne wypady tylko pakowałem. Kwestia gustu

Mam nadzieję, że pomogłem nieco
Pozdrawiam
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 30-08-2008, 14:13:11 »

Misiakus - zgadzam się obiema rekami z tobą .
Kubek z nierdzewki zamiast ...
W sumie w terenie sprawdza się tylko prostota a wszystkie wodotryski w zegarkach zamarzają zimą 

Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #7 : 09-10-2008, 23:01:54 »

A pewnie nie wszyscy wiedzą że na knives.pl już zapisy robią na forumowy kubek Może da się szefostwo namówić na kubek naszego forum? Widziałem że scout już się wycofał z knivesowego i czeka na nasz Chichot

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
pecado
Szef
Opinii: (0)
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Think quick, think forward

« Odpowiedz #8 : 09-10-2008, 23:33:11 »

Szefostwo nie ma nic do tego.
Najsampierw musielibyście dogadać się co do wzoru.
Potem co do kubasa.
Potem znaleźć frajera, który podejmie się zamawiania, przekazania do grawera, odbioru i rozesłaniu

pozdrawiam
pecado
Cytuj z: porcelain
W lesie? Bez tytanów jeść? Jak kurwa jakiś dziki..?

torch.pl - tam, gdzie idą latarki ## Q
mgr_scout
Kierownik forum
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #9 : 10-10-2008, 17:45:18 »

wykorzystamy przetartą przez Ciebie ścieżkę Chichot

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
kajtek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 10-10-2008, 22:57:17 »

proponuje taki http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=2598&kat=7&podkat=64&subkat=

samotny lowca splawikow
corvus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 01-11-2008, 21:15:29 »

a ja dzisiaj w maku stojac w kolejce po bigmaca zauwazylem, ze maja ciekawa promocje: za 11.99 kupujesz kubek termiczny z ich logo i gratis wlewaja Ci tam gratis dowolna duza kawe
z fotki wywnioskowalem, ze jest stalowy. nigdy nie czulem potrzeby posiadania takiego kubka, ale chyba przy okazji kupie z ciekawosci

edit:
w sobote kupilem. jest plastikowy, z zewnatrz ma stalowa obudowe z wytrawionym logo M
wyglada dosc tandetnie, ale dziala zaskakujaco dobrze (choc nie jestem znawca kubkow)
a kawy tam nie wlewaja tylko daja w jednorazowym.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2008, 23:36:42 wysłane przez corvus » Zapisane

.
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Gdynia

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 05-12-2008, 16:56:58 »

Panowie a znacie jakieś firmy produkujące kubki domowo-biurowe? Żadne tam outdoorowo-ekstremalne wynalazki, bo to dla kobiety ma być Znalazłem kubki firmy aladdin, wykonane z plastiku. KLIK! I właśnie ten plastik mnie odrzuca. Nie dość, że to żadna przyjemność pić z czegoś takiego, to mam wątpliwości co do właściwości termicznych. Ma ktoś może taki kubek, albo kojarzy firmę? Może polecicie coś innego? Tylko pamiętajcie to dla kobiety  

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

WWW.PAJACYK.PL
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 05-12-2008, 20:52:09 »

Pokukaj na allegro ..ktoś nawet coś skrobał na życzenie na nich - taki personalny kubuś.

erwinw
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: lubelskie

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 23-01-2009, 18:17:59 »

Kubki z plastikowym wnętrzem mają dla mnie dośc istotną wadę-smak napoju. Jest to zapewne jedynie moje dośc subiektywne odczucie, ale naprawdę mi z plastiku smakuje kawa czy herbata inaczej niż z metalowego, na niekorzyśc plastikowych. Kolejną sprawą jest kształt kubka- posiadam z węższą dolną częścią, która miała ładnie pasowac do uchwytu na puszki w aucie. Teraz gdybym miał kupowac to już wiem, że więcej takiego błędu nie popełnię i kupię klasyczny walec. Oglądając ofertę na allegro zwróciłem uwagę na kubki Fjorda Nansena-kolory do wyboru, 2 metalowe ścianki, cena ok.20zł. Używał ktoś? jakie opinie/wrażenia?
Strony: 1 2 3 ... 10 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: