trwa ładowanie paska...
22-10-2018, 03:30:02 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 6 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wędkarstwo dla począkujących - pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 38168 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
kapral
Opinii: (3)
Uciszony
Ekspert

Miejsce pobytu: Mt. Hermon

Ignoruj
« Odpowiedz #60 : 04-10-2011, 14:50:50 »

http://dl.dropbox.com/u/22229036/MSPO_2011/bumar_338.JPG
Wędkarstwo dla począkujących - pytania i odpowiedzi

Wędkarstwo zawędrowało na MSPO. Na zdjęciu jakiś supernowoczesny karabin i prezes polskiej firmy SPECOPS

(Tak w ogóle, wędkarstwo jest już całkiem popularne w niektórych polskich siłach specjalnych, sam sie troche zapalam)

I got 99 problems but Under Armour ain't one
Buszmen
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #61 : 20-12-2012, 09:17:52 »

Panowie odświeżamy temat  zima w pełni , są może więc tutaj koledzy łowiący z pod lodu? którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami co do sprzętu itd. Ja z wędkarstwem pod lodowym dopiero  zaczynam  szerzej napisałem o tym tutaj , szczególnie polecam film :  http://www.reconnet.pl/viewtopic.php?t=5015  Pozdrawiam.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #62 : 30-12-2014, 15:59:17 »

Kolejny sezon zimowy nastał  a zmarzluchy wędki pochowali w szafy   

30.12.2014.JPG
Odp: Wędkarstwo dla począkujących - pytania i odpowiedzi
* 30.12.2014.JPG (67.51 KB, 400x300 - wyświetlony 763 razy.)
Piotrek1985
Opinii: (17)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #63 : 31-12-2014, 11:01:30 »

Tafla lodu nie wygląda na grubą. Trochę ryzyko jak dla mnie.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #64 : 31-12-2014, 17:14:33 »

Lód 7-8cm więc bezpieczny  10cm. powinien utrzymać dwie dorosłe osoby obok siebie    Dziś byłem z bratem na Śniardwach , tam lód do 10cm , chociaż 1,5km od brzegu był cieńszy  Szok Piździło jak to na takim akwenie i dziw jak nigdy tylko nas dwóch  Z politowaniem Po Południu w oddali pojawił się jakiś miejscowy , ryby słabo tylko dwa okonki - może dlatego ni żywego ducha  Co?

*  (147.03 KB, 600x450 - wyświetlony 700 razy.)
Czarek777
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #65 : 10-07-2015, 08:10:30 »

Krąp
Podobny do leszcza, nieco większa łuska, czerwonawe płetwy dolne. Smaczny. Występuje licznie i jest dość łatwy do złowienia. Przynętą mogą być czerwone robaki.
MarcinJ
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Olsztyn

Ignoruj
« Odpowiedz #66 : 11-07-2015, 22:21:04 »

Kurde, złoty szpadel to chyba za mało jak za tak oderwaną odpowiedź - za mało wypiłem aby zrozumieć o co biega z tym krąpiem 
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #67 : 12-07-2015, 11:47:42 »

Może kolega lubi byc krąpiowany.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #68 : 12-07-2015, 12:49:57 »

Lato w pełni , chociaż ja go nie lubię  Z politowaniem wolę jak jest chłodniej  moja rzeka mocno zarośnięta , tak że z brzegu spiningiem to można muchy ganiać  chociaż i z kajaka jest cienizna , na spining to tylko okonki  Niezdecydowany

DSCN0231.JPG
* DSCN0231.JPG (124.71 KB, 400x300 - wyświetlony 452 razy.)
Czarek777
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #69 : 12-10-2015, 12:02:28 »

Krąp
Podobny do leszcza...

Cholera - rzeczywiście - nieco oderwany post.
Z tego co kojarzę - chciałem w dziale wspomnieć o różnych, możliwych do złowienia, rybach w naszych wodach.
Może urwało mi wstęp, a może po prostu zwariowałem..  

Krasnopióra - często mylona jest z płocią, choć ma bardziej czerwone płetwy, spłaszczone ciało i żółtą plamkę na oku.
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #70 : 22-01-2016, 19:50:39 »

Skoro dla poczatkujących (a jestem nawet nie początkujący a zerowy) to zapytam:

Wskazania z pogranicza survivalu: sklepowe zestawy surv. zawsze mają żyłkę i haczyk. Wiem, że najważniejszym sprzętem survivalowym jest głowa (i nie mam żadnego w/w zestawu bo mi na nic).
Sens i realizm zestawu, założenia, metoda, szanse dla totalnie zielonego. Albo podobny zestaw minimalistyczny-turystyczny kogoś, kto nie wie gdzie pójdzie, czy trafi na ryby czy na pustynię Kara-Coś.

(po drodze polskie prawo, czyli najczęściej gdzie się ratujesz życie, to nie wolno łowić)

Proszę Mistrza o wypowiedź. Temat: haczyk z żyłką.
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #71 : 22-01-2016, 20:08:37 »

haczyk + żyłka , czyli najprostsza metoda łapania ,w różnej konfiguracji , nie ma tu spławika , a więc metoda raczej ''gruntowa'' dajesz jakiś obciążnik np. kamień i coś na hak i jak się poszczęści to masz rybę :0  albo wiążesz żyłkę do kija ,dajesz jakieś piórko na spławik i też łapiesz. Węgorze kłusownicy poławiają na ''sznury'' czyli żyłka z hakami ,albo ''pęczki''(butelki pet) czepiasz żywca i masz szczupaka np.
javelin
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Olsztyn

Ignoruj
« Odpowiedz #72 : 25-01-2016, 01:07:56 »

Mając haczyki i żyłkę masz bardzo duże możliwości. Kolega wyżej trochę juz napisał. Spławik możesz zrobić ze wszystkiego, co nie tonie pod własnym ciężarem - piórko, kawałek patyka...
Kiedyś za gluta byłem u znajomych, którzy mieli staw za domem, a w stawie mnóstwo małych karasi, które rzucały się jak wściekłe na wszystko. Niestety wędek znajomi nie mieli. Ja miałem w kieszeni Vicka i mały zestaw do szycia (kilkadziesiąt metrów nitki i kilka igieł) - uciąłem leszczynowy kij na wędkę, nitka zastąpiła żyłkę, a igła - rozhartowana w ogniu zapalniczki i wygięta - zastąpiła haczyk. Przynętą były małe kawałki wykopanych dżdżownic. Karasie w stawie były na tyle małe, że nie zrywały nitki i nie rozginały "haczyka", a było ich mnóstwo, więc gdybym był głodny to byłoby co zjeść - zamiast tego wędrowały do wiaderka jako karma dla kota
Takich nienajedzonych popierdółek zawsze pływa w jeziorach przy brzegach i pomostach cała masa.
Wracając do tematu - mając prawdziwe haczyki i żyłkę możesz zdziałać znacznie więcej.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #73 : 25-01-2016, 12:25:39 »

Skoro dla początkujących (a jestem nawet nie początkujący a zerowy) to zapytam:
Wskazania z pogranicza survivalu: sklepowe zestawy surv. zawsze mają żyłkę i haczyk. Wiem, że najważniejszym sprzętem survivalowym jest głowa (i nie mam żadnego w/w zestawu bo mi na nic).
Sens i realizm zestawu, założenia, metoda, szanse dla totalnie zielonego. Albo podobny zestaw minimalistyczny-turystyczny kogoś, kto nie wie gdzie pójdzie, czy trafi na ryby czy na pustynię Kara-Coś.
(po drodze polskie prawo, czyli najczęściej gdzie się ratujesz życie, to nie wolno łowić)

od prawa się teraz odwal, bo Ono nie ma nic do tego. W warunkach polskich raczej szybciej dojdziesz do czyjejś chałupy niż złowisz rybę. Więc jaki sens "ratować życie" siedząc nad wodą?

W przypadku ryb, najtrudniej w przyrodzie zdobyć coś co będzie dobre na wędkę. A żyłka z haczykiem są tak lekkie - że warto to mieć w zestawie. Na wędkę pierwszy lepszy patyk, albo sznur w ręce. Drugim problemem będzie zorganizowanie właściwej przynęty. Oczywiście bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego nie ma znaczenia posiadany sprzet - wyśmiejesz, nie użyjesz lub zastosujesz tam gdzie nie ma sensu. Stąd głowa to podstawa, nie tylko posiadać ale jak jej użyć.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2016, 12:28:11 wysłane przez zirkau » Zapisane
Buszmen
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #74 : 25-01-2016, 13:34:48 »

tak jak kolega wyżej prawi - prędzej dojdziesz do czyjejś chałupy jak coś złowisz/złapiesz w sidła  Obecnie z ''mojej'' rzeki ryba zeszła , jakiś tam szczupak na pewno został , podobno kłusole łapią , ja jako wędkarz tego nie robię , ale w razie ''W'' prędzej bym się zasadził na kaczkę czy łabędzia , jak czesał rzekę w poszukiwaniu ryby  Z politowaniem To samo tyczy się drutu w puszcze surwiwalowej co niektórzy mają  weź złap  u nas zająca , oczywiście jest , ale bardzo mało , prędzej bym upolował łosia , gdybym posiadał odpowiednie narzędzia/umiejętności , bo taki łoś nie boi się człowieka i nie raz nawet nie ma zamiaru zejść z drogi , i to jemu trzeba ustępować  Chichot
Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 6 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: