trwa ładowanie paska...
17-01-2019, 09:51:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 18 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Taktyczny tato  (Przeczytany 40394 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
sztajmes
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 02-12-2013, 19:25:07 »

Zdecydowanie odradzam pobyt podczas porodu.
Seks z zona juz nigdy potem nie bedzie taki sam ......

sztajmes

Coraz czesciej sie zastanawiam, kto pilnuje tych, ktorzy pilnuja ......
Nic sie nie martw, jutro bedzie gorzej.
Gdyby historię Ziemi skompresować do jednego roku, człowiek współczesny pojawiłby się 31 grudnia o 11:58
Okruch
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: C.K. Miasto Tarnów

Bo do tanka trzeba czworga

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 02-12-2013, 20:30:08 »

Dziękuję Panowie za rady i wsparcie, jedno i drugie b. cenne!
Rodzimy przez cięcie, więc będę czekał na korytarzu i, jak powiedziała położna, "przygotowywał aparaty i kamery" . Potem będę "kangurował", no i na pewno pierwszą dobę spędzę w szpitalu.
Dziewczynka będzie Emilia Karolina, a ewentualny syn na pierwsze dostanie Hubert - kuzyn myśliwy skwitował to wymownym "Nooooo...."
Pić nie zamierzam, po kondycji żony widzę że do terminu może nie dotrzymać (to chyba jedyny przypadek, gdy kobieta się nie spóźnia...).
Co do usunięcia na drugi plan to jestem przygotowany, kupiłem Kindla wiem, z boku ale zawsze gotowy, czytający w myślach.

Jestę survivalowcę, emerytury się nie boję
rybak
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Wagenburg

cośtam cośtam

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 02-12-2013, 20:34:43 »

Ale co chcesz wiedziec i jak sie chcesz przygotowac...?

Jak mdlejesz na widok krwi, to sie nie przygotujesz na nic za bardzo, ja nie mdleje, bylem przy obu corkach, mierzylem, wazylem, patrzylem, czy polozne rowno becik zawijaja...

Tam "odradzam"... Mysle, ze nie przypadkiem chyba wiekszosc kultur chlopa wypedza z chalupy, jak kobita ma rodzic, ale jak tak teraz patrze, to jak najbardziej warto bylo byc i na koncu, skoro sie juz na poczatku narozrabialo.
Daje inne spojrzenie na wiele spraw.

Najwazniejsze to spokoj zachowac, gleboko oddychac, patrzec, czy polozna nie blednie czasem (przy drugiej corce zbladla, ale profesjonalnie wszystko przeprowadzila dalej, zaczynajac od wezwania lekarza, bo tony serca znikaly... nie pozdrawiam, bo nie mowi po polsku i tu nie zaglada, ale fajnie popracowac z zawodowcami, wielki szacunek mam dla tej kobity...), sluchac, co mowia i nie narzucac sie samemu z pomoca.

Chyba wszycho.

PS. widze na podgladzie, ze krojone bedzie, to bym tez wyszedl na korytarz, bo zonie nie pomoge, ale jak juz napisalem powyzsze, to niech zostanie.

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozył, takigo mie mos! 8/18
-----------------------------------------------------------------------
...jako i my odpuszczamy naszym winowajcom..
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 02-12-2013, 20:57:56 »

Powitoł
Udział samca w porodzie to fanaberia ostatnich lat. Jedyny logiczny powód dla którego widzę obecność przy porodzie to patrzenie obsłudze na ręce. Reszta to same negatywy.
Dobrze że nie słuchałem takich mędrców jak ty czy Sztajmes, a było ich sporo.
Odpadło by mi jedno z najbardziej intensywnych i dobrych przeżyć jakie do tej pory mi się przydarzyło.
Decyzja zawsze powinna być rodziców, a wujkowie powinni sobie darować takie komentarze.

Cesarka to jest trochę inna bajka, więc powodzenia Okruch i bądź dobrym towarzyszem
Jak po wszystkim się już uspokoi i wszyscy poza wami pójdą już sobie do domu, to jest dopiero moc.
Żonka się trochę wkurza jak to mówię, ale dopiero pierwszego dnia z naszą Córą u boku zrobiło mi się ciepło w naszym gniazdku Chichot

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 02-12-2013, 21:01:48 »

Jak cesarka, to nie ma tematu. Ale przy naturalnym porodzie nie wyobrażam sobie zostawić żonę samą. Personel jest niestety różny i trzeba im patrzeć na ręce. Poza tym dla kobiety to szok, zwłaszcza pierwszy raz, więc wsparcie męża jest bardzo potrzebne, choć może się wydawać chwilami, że nie zwraca na nie uwagi.

A potem na bok się nie daj odsunąć - zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcami. Oczywiście perspektywy i proporcje się zmieniają, ale jak się od siebie oddalicie, to potem może być krucho ze związkiem.

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
raffcio
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: KRK

Chodź i weź

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 02-12-2013, 21:33:15 »

Nie chcę wywoływać shitstormu bo pojawiają się już kategoryczne stwierdzenia, silne przeżycia itp.

IMO
Udział mężczyzny w porodzie jest zwykle błędem, który się potem nawarstwia we wzajemnych kontaktach i zwykle prowadzi do rozpadu rodziny, analogicznie jak gorzała. Nawet robione były na ten temat chyba stosowne badania. Oczywiście są różne jednostki, ale większość samców tak to widzi. To tak jak z zabijaniem na wojnie, wszyscy najpierw kozaczą, a potem PTSD i nagle np. samobój. Po wojnie o Falklandy dwa razy więcej gości popełniło samobójstwa niż zginęło w boju.

Od prowadzenia porodu jest położna, którą trzeba sobie wynająć. Oczywiście mówię tu o ostatniej fazie porodu, bo wcześniej rzeczywiście pomoc samca jest potrzebna, szczególnie w Polsce.

Edit.
I jeszcze jedno nie wierz w instynkt macierzyński. Z kobietami różnie bywa po porodzie. W razie co to Ty o wszystko będziesz musiał zadbać. Małpie odruchy kobiety przed porodem, typu potrzeba wicia gniazda są czymś normalnym. Olej to.

Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony - Mike Tyson
Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus - Michaił Bułhakow
unibike
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 02-12-2013, 21:55:39 »

A potem na bok się nie daj odsunąć - zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcami. Oczywiście perspektywy i proporcje się zmieniają, ale jak się od siebie oddalicie, to potem może być krucho ze związkiem.

Dokładnie!
Ale pamiętaj, może nastąpić moment, kiedy wracając z pracy do domu stwierdzisz, że jesteś maszynką do przynoszenia pieniędzy, przewijania, nocnego karmienia i spacerowania, dopuki śniegu wyżej d.. nie nawieje (to zresztą polecam - mój był zachartowany jak stal w szwedzkim nożu).
Nie daj się, trzymaj kurs, nie zagub się w tym. Bądź ostoją i pomocą.
I dziecku też nie daj się odsunąć. Mój syn przez rok reagował wyciem na każdą obcą twarz z wyjątkiem żony. Biedaczka nie miała chwili spokoju. Przez rok!
10 lat później to najwierniejszy kompan wycieczek, żeglugi, strzelania i treningów karate. I dałbym sobie za niego wypruć flaki.
To najlepszy okres w moim życiu. Było warto.

Tori
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 02-12-2013, 21:57:35 »

To ja z racji kończonego kierunku studiów i dotychczasowych doświadczeń dotyczących zbierania i wykorzystywania materiału badawczego (czy to w badaniach ilościowych czy jakościowych) odniosę się do postu Raffcia, i powiem tyle- tego typu badaniami można sobie dupę podetrzeć, i wątpię by ktokolwiek o odpowiedniej wiedzy metodologicznej potraktował obecność ojca podczas porodu potraktował jako zmienną niezależną.

Doświadczeń ojcowskich nie mam (ale będę wujowskie za parę miesięcy Chichot ) więc nie będę niczego radził. Ja Ci po prostu gratuluję.
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 02-12-2013, 22:03:52 »

Powitoł
Nie chcę wywoływać shitstormu bo pojawiają się już kategoryczne stwierdzenia, silne przeżycia itp.
To nie wywołuj. Kategoryczne stwierdzenia to pozwoliłem sobie zacytować w pierwszym poście. Sorry ciebie imienniku, ale jesteś dla mnie erotomanem wierszokletą co to z niejednej książki o wojnie o Falklandy chleb jadł Dobrze się z tobą gada i mam nadzieję jeszcze na żywca tego zażyć, natomiast czasem trzeba ci się dać wygadać siejąc co przydatniejsze kawałki reszta do zsypu Z politowaniem
Stoję przy swoim i przy następnych dzieciach też będę stał: słuchać żony i siebie, i robić podług swoich rozumów.

Co do najęcia położnej to się zgodzę choć mi się to nie do końca podoba. Wolę jednak dać w kasie szp. Rydygiera tauzena niż tyle samo komuś pod stołem w kopercie.

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
raffcio
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: KRK

Chodź i weź

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 02-12-2013, 22:06:41 »

Tylko to są badania z zakresu psychiatrii. To nie badania socjologiczne.

@porcelanowy
Tylko ja mam już 13 lat w związku i 6 letnie dziecko. Poza tym w robocie napatrzyłem się dość na rozbite rodziny i krzywdę dzieci. Nie ma to nic wspólnego z erotomaństwem. Sztajmes za dosadnie to napisał. Tutaj może chodzić o różne reakcje obu płci. A nie o sex.
Położna to wolny zawód. Daje rachunek, nic pod żadnym stołem.

Każdy ma jakiś plan walki, dopóki nie zostanie trafiony - Mike Tyson
Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus - Michaił Bułhakow
RNL
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #25 : 02-12-2013, 22:15:22 »

Okruch

Jakbyś chciał asystę zrobić do CC to kalosze załóż  

Poza tym przygotuj się na

- baby blues (ja chcę moje dawne życie! Nie jestem dobrą matką! Czy ja będę umiała je kochać? Płacze, zawodzenia, obniżenie nastroju itd. )
- problemy z karmieniem piersią- niemal standardowe po CC- tip- pozycja futbolowa
- ogarnięcie nawału- jeśli pierwsze dziecko, to przydałaby się pomoc doradcy laktacyjnego- sprawdziłem, są w Tarnowie, dobrze jeśli mają certyfikat IBLC
- papierologia w USC i tym podobne bzdety.

Jeśli będzie konieczność dopajania mieszanką, to kup butelkę z membraną, która imituje opór stawiany przez pierś, bo się Emilka/Hubert rozleniwi i cyca nie będzie chciał.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 02-12-2013, 22:57:02 »

Witaj w klubie! 
Dobrze będzie!
Każdy się boi, a bycie tatą wbrew pozorom całkiem łatwe jest (o ile traktuje się to poważnie!). I fajne. Ale strasznie absorbujące. Dzieciaka ogarnąłem bez problemu.

Największy problem jest z niewyspaną żoną. Moja nie śpi od półtora roku, robię wszytko żeby się wyspała, i wszystko na nic. Ona zrobi wszystko żeby się jednak nie wyspać. A niewyspana żona to niewyspana żona, zombi jednym słowem. U kumpla jest to samo. One chyba to lubią. Ja już się przyzwyczaiłem, że mieszkam na polu minowym. Zawsze to jakiś tam survival 

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
sztajmes
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 02-12-2013, 23:13:47 »

Gdzies widac czegos zaomnialem dopisac, albo cos mi umknelo.
Pobyt przy porodzie gdy wchodzi w gre cesarka, to wlasnie mialem na mysli,
mowiac ze przy porodzie nie radze byc bo potem sa klopoty w czasie wspolzycia.
Tak mial moj kolega, tak mial moj szwagier.
I nie da sie odpedzic widoku rozerznietej i krwawiacej zony w momencie ....seksu oralnego na przyklad..
Najlepszy psychiatra nie pomaga.
Pobyt przy normalnym porodzie wskazany jak najbardziej, ja nie mialem mozliwosci byc, kiedys to bylo zabronione.
Gdybym mial, tez bym byl.
Ale nie zwracaj uwagi na opinie o tobie, jakie zona bedzie w czasie  parcia wypowiadala.
Nie zablokuj sie tez i nie stwierdz ze "wiecej takiego swinstwa zonie nie zrobie" patrzac na bole porodowe.

Reasumujac, czeka cie survival jakiego jeszcze nie zaznales hahahaah

sztajmes

Gdyby historię Ziemi skompresować do jednego roku, człowiek współczesny pojawiłby się 31 grudnia o 11:58
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 02-12-2013, 23:56:23 »

Bo to się nie ustawia mąż między nogami tylko przy głowie... ech baranki... Chichot Chichot

sztajmes
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 03-12-2013, 00:03:06 »

Bo to się nie ustawia mąż między nogami tylko przy głowie... ech baranki... Chichot Chichot

Byc wspoltworca tego epickiego dziela i nie ogladac spektaklu  z pierwszego rzedu ??     hahahah
Bagnet, o czym ty piszesz ?

sztajmes

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 18 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: