trwa ładowanie paska...
27-06-2019, 12:13:02 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Demar W-001H  (Przeczytany 13276 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
TloluviN
Szef
Opinii: (5)
*

Miejsce pobytu: Warszawa

ultralight softie

« : 06-07-2008, 10:52:38 »

Pewnego pieknego dnia w przyplywie uczuc patriotycznych, spelniajac obywatelski obowiazek (tak mi sie wydawalo ) odrzucilem kuszace oferty zakupu Belkow, Wellco czy innych amerykanskich wynalazkow i kupilem sobie trzewiki firmy Demar model W-001H. Buty zamowilem bezposrednio w Demarze - www.demar.com.pl. Wyslane szybko, sprawnie i bez zbednej zwloki. Co do samych butkow...

http://images29.fotosik.pl/241/4c0347f988c297a0m.jpg
Demar W-001H

Wykonanie
Buty nie sa zrobione zle. Jednak imho powtarzalnosc produkcji szwankuje ale o tym pozniej... Materialy sa dobrej jakosci, nie ma widocznych niedorobek... Porzadne sznurowadla, speedlace dziala, okucia i elementy metalowe wygladaja na trwale.

Cholewka ewentualnie but itself
Skora plus jakis nylon - w fakturze podobny tego z Wellco czy Belkow, jednak jest bardziej miekki, delikatny. Imho po prostu slabiej impregnowany o ile jest w ogole impregnowany, bo tego nie sprawdzalem... Zagladamy do srodka i pojawia sie pierwszy zonk. W srodku nie ma wysciolki. Pieta formowana jest z skory irchowej - brak jakiechkolwiek udogodnien zwanych cambrella czy podobnych. Hardcore dla hardcorowcow. Trzeba bedzie je rozchodzic i plastry kupic pomyslalem i byla to mysl prorocza

http://images29.fotosik.pl/241/2ae316c16ea6eb24m.jpg
Demar W-001H

Podeszwa
Podeszwa jest gruba i ciekawa. Jest bardziej miekka niz vibram stosowany do obuwia militarnego dzieki czemu naprawde komfortowo chodzi sie po miescie a jednoczesnie dostatercznie twarda do chodzenia po lesie. Butom za podeszwe nalezy sie naprawde duzy plus. Trwalosc trudno mi ocenic bo w butach przeszedlem moze ze 100km.

Zonk czyli skucha
Okazuje sie, ze zycie buta nie moze byc tak piekne i radosne. Przychodzi taki dzien, ze but musi sie popsuc... W moim wypadku bylo to pekniecie szwa mocujacego irchowe wyprofilowanie piety. Dzieki temu powstala mi w piecie ksztaltna dziura, ktora nie wykazywala zadnych checi kolaboracji i goila sie strasznie dlugo... Ponizej macie zdjecia uszkodzenia...

http://images31.fotosik.pl/310/a9b496d1f3c6acd9m.jpg
Demar W-001H
http://images28.fotosik.pl/242/194436b9ae86f3c1m.jpg
Demar W-001H

Popsulo sie - trudno. Trza reklamowac i tu zaczal sie zonk zwany skucha. Po dwoch tygodniach otrzymalem zreperowane obuwie, ktore wygladalo identycznie jak wyslane - czyli po prostu ktos zapakowal i wyslal do mnie obuwie nie poddane naprawie z pieknym pismem, ze je naprawil. W zwiazku z tym, ze nie lubie byc traktowany w ten sposob jako konsument poprosilem o zwrot kwoty za buty wraz z przesylkami. Otrzymalem zapewnienie, ze go otrzymam a sytuacja ta jest wyjatkowa i winni zostana odnalezieni oraz przykladnie ukarani.

Konkluzja
W tym momencie powinno sie napisac cos w stylu - polecam, odradzam itp. Jesli chodzi o komfort uzytkowania butow wraz z szykanami zwiazanymi z brakiem wysciolki to musze stwierdzic, ze nie jest zle. Jak na bezmembranowe buty wilgoc jest dobrze odprowadzana z buta - nie zauwazylem zeby stopa pocila mi sie bardziej niz np w junglach. But jest szeroki wiec nie ma problemu z waska stopa znana z jungli, jednakze jesli ktos ma stope wysoka w podbiciu niech liczy sie z tym, ze w tym miejscu buty beda musialy mu sie ulozyc do stopy - brak lace to toe robi swoje... Uwazac trzeba na numeracje - sa tylko cale bez polowek a francuska numeracja w wykonaniu Demara jest po prostu duza. Podeszwa jestem zachwycony i uwazam, ze to najlepsza czesc butow. Wygodnym rozwiazaniem przy tej wysokosci cholewki jest wyscielany brzeg buta - przy mocnym wiazaniu but nie uwiera w lydke. Konkluzje odnosnie tych butow chcialbym zostawic Wam. Zdaje sobie sprawe z tego, ze uszkodzenie moze byc po prostu wada tego konkretnego egzemplarza i nie mam tutaj pretensji do jakosci Demara ale do powtarzalnosci produkcji... Jednak obsluga klienta wola tam o pomste do nieba i koniecznie wymaga poprawy. Dodatkowo - mysle, ze przy cenie butow 215zl mozna wymagac, zeby elementy takie jak pieta byly pokryte jakas wysciolka a nie sama ircha.

I'm stronger than any and every enemy, predator, virus, disease or sickness.
Izzy
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 28-07-2008, 15:51:29 »

Opis trochę sugeruje że to drogi miltec z lekkimi poprawkami, dziury w nogach i tak robi.
TloluviN
Szef
*

ultralight softie

« Odpowiedz #2 : 04-08-2008, 19:38:36 »

jakos wykonania jest o niebo lepsza od milteca. wiesz - firmy popelniaja bledy. mi kupczaki sie rozlazly wiec czemu damary mialyby sie trzymac. tyle, ze obsluga klienta kuleje i to glowny problem

Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #3 : 04-08-2008, 22:01:07 »

Fundusz Testerów by nam się przydał

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
runner11
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 05-08-2008, 12:23:40 »

Mimo wszystko jakos te buty nie wpadły mi w oko  i powiem szczerze - nie kupił bym sobie takich bucików. To jest moja osobista opinia
Akurat ja musze miec duzą wygode w bucie
Pozdrawiam
TloluviN
Szef
*

ultralight softie

« Odpowiedz #5 : 05-08-2008, 18:48:35 »

Fundusz Testerów by nam się przydał

z tym bedzie ciezko ale mam innego pomysla. w trakcie realizacji.

Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #6 : 06-08-2008, 01:51:05 »

z tym bedzie ciezko ale mam innego pomysla. w trakcie realizacji.
Super tajne, czy można rąbka tajemnicy uchylić na tajnym dziale da Adm...ów i Mod..ów?

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: