trwa ładowanie paska...
25-09-2020, 02:36:37 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 17 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki termos?  (Przeczytany 130967 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
wojtek
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 14-02-2008, 07:42:19 »

Bym zapomnial. Polecam termosy TATONKA. posiadam o pojemnosci 1 l, uzytkuje okolo 10 lat, termos jest idealny
MaC
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 14-02-2008, 07:48:51 »

Na NGT jest obszerny topic o termosach. Również tam polecam zajrzeć.
żółf
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Gniezno

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 05-03-2008, 11:55:46 »

No i kupiłem tego FN

i.....................jestem zadowolony

Termos temperaturę trzyma całkiem OK. Wrzątek po całym dniu nadal jest wrzątkiem.
Jeżeli chodzi o clicka, to wygląda tandetnie, ale daje rade. Tylko jest jeden myk, go zamkniesz, to musisz kilka kropelek jeszcze wylać, bo w środku zostają. Ale fakt, zwykła zakrętka będzie chyba lepsza, a przede wszystkim, mniej będzie puszczać temp. bo jednak click trochę puszcza.

Ogólnie polecam
basta Inc. modified power
Opinii: (1)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 19-10-2008, 11:51:58 »

Rozważam zakup termosu [ 1l ] biorąc pod uwagę produkty firm Tatonka i Termite . Zależy mnie na najprostszych rozwiązaniach w zakręcaniu, bez tych klików przeciekających. Panowie, który brać ? O Termite wiele nie piszecie ... używa ktoś z Was ? Ma zdanie na temat w/w ?

RNL
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 19-10-2008, 15:25:50 »

Używam dwóch termosów- o,5 l ofiarowany mi kiedyś przez Szweda, tamże kupiony, w 1996 roku i do dziś go używam bez zastrzeżeń. Kiedy zostaje mi podczas zimowych biwaków wrzątek przed pójściem spać i wleję go do termosu, to rano tmepratura jest taka, że po zalaniu kawy rozpuszczalnej można pić, ale jest gorące. Na zwierzaki, kiedy wychodzę rano na kilka godzin zabieram 300ml Tatonki- super sprawa, mieści się do kieszeni bojówek, do ładownicy brytyjskiej nowego typu też.
Lisu
Opinii: (7)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 19-10-2008, 17:10:30 »

Polecam szwedzkie termosy firmy PRIMUS.Stworzone tam gdzie są naprawde potrzebne w zimnej Szwecjii
Valdi
Opinii: (3)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Vilnius

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 19-10-2008, 19:59:56 »

Wlasnie dzisiaj ogladalem "szweda" ktory poszczal wode Smutny od temperatury mu w korku plastik sie odksztalcil....Termos 1.5 litra
PJU
Opinii: (11)
Ekspert

Miejsce pobytu: Z małego miasteczka.

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 20-10-2008, 07:29:02 »

A ja kupiłem termosik 0,5 L Fiord Nansena i jestem bardzo zadowolony.
Termos b. dobrze trzyma temperature.

5.56x45, 7,62x39, 9x19, 12/76
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 20-10-2008, 07:46:49 »

Biorę termite warhead, gwarancji 5 lat a u tatonki zaledwie 2 lata.
jack4x4
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Pogórze Izerskie

www.podzielonymjajem.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 22-10-2008, 20:23:41 »

Polecam szwedzkie termosy firmy PRIMUS.Stworzone tam gdzie są naprawde potrzebne w zimnej Szwecjii

Parę lat temu ufając legendzie marki PRIMUS kupiłem, chyba w sklepie alpinusa, mały termos z tym logo. Po testowaniu przez kilka dni zaobserwowałem, że po nocy wrzątek zamienia się w letnią wodę, korek lekko przecieka a do tego cieniutkie ścianki, nawet po w miarę lekkim nacisku, ulegają odkształceniu. W sklepie przyjęto moja reklamację bez słowa komentarza i wymieniłem tę tandetę na podobny termos SALEWA, któremu może daleko od mistrzostwa, ale okazał się bez porównania lepszy od legendarnego PRIMUSA.
XXX -> tOmEkK
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 22-10-2008, 22:24:04 »

hmmmm dziwna sprawa, mam tego: http://www.toosport.pl/szczegoly/62/termos_primus_duo_z_dwoma_kubkami
primusa, i jest naprawdę zajebisty zasadniczo trzyma temperaturki mniej więcej tak jak podaje producent (co się rzadko zdarza)
do bezimiennych chynczyków których używałem wcześniej przepaść

no i dali dwa korki: klik i zwykły więc zadowoli każdego
acha termos jakiej marki jest takiej jest, ale zdiełano w prc
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 23-10-2008, 00:22:26 »

Witam
Klikane to nieporozumienie - mam 2 sztuki 1L Salewy z tych mega drogich z szarym wykończeniem i jeden 0,7 L ... brudzą się te korki i trzeba z czasem walczyć szczoteczką do zębów z osadem czy jakąś chemią. Poza tym to szare z termosu (jakaś farba) złazi jak naskórek po przedobrzeniu ze słońcem.
Tradycyjne korki zakręcane są niezawodne i prosto się je czyści.
Mam jednego Termita 0,5L i jednego 0,7L od niedawna.
0,5 ma tak naprawdę koło 0,4 ... bo policzyli też szyjkę .... a więc miejsce gdzie każdy normalny użytkownik, przed włożeniem do plecaka wkręca korek i pojemność tego miejsca nie daje się wykorzystać
0,7 też jest około 110-125 ml mniejszy niż deklaruje etykieta bo z korkiem liczą dranie :/
0,5 jest dobry do szkoły na parę godzin lub króciutkie wycieczki jednoosobowe.
0,7 ... 1 L zdecydowanie lepiej targać bo mniej energii na to się traci niż na podgrzewanie wody lub tracimy przy piciu zimnych płynów.
Do tego z czasem jak płynu ubywa to coraz szybciej to stygnie i ostatni kubek z 0,5 mam ledwo letni a z tych większych to jakoś tak ostatnia porcja swą moc w Celsjuszach jednak jeszcze ma.
Jak na 2 osoby to minimum 0,7 L.

Co do jakości to Termite 0,5 jest bomba i już ponad rok na co dzień używam.
0,7 jakoś tak w wibracje wpada i dźwięczy i mam zamiar w sklepie sprawdzić czy tak cała linia ma ... bo jak nie, to znaczy, że mój coś poluzowany jest chyba w środku. Poza tym trzyma się dzielnie już kilka miesięcy a też używam na co dzień do pracy/szkoły i w domq.

W sklepie porównywałem z Tatonką i wygrał pod względem wykończenia. Jest matowy włącznie z tworzywem korka i jakoś tak budził większe zaufanie.
Tatonkę też kupię bo ciekaw jestem czy u Niemców 0,7 = 0,7
Przy plecakach Deuter o tej samej pojemności jest większy od Karrimora na przykład ...
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 02-11-2008, 15:04:13 »

Mam od przeszło tygodnia litrowego thermite . Jak dla mnie w zupełności wystarcza objętościowo na dzienną eskapadę. Fakt, jest stosunkowo duży, ale coś za coś. Jakość wykonania wyśmienita w porównaniu z pozycjami z tesco. Temperaturę trzyma o wiele lepiej aniżeli deklaracja producenta. Naprawdę warto kupić tę pozycję.

Ciekawy jestem ... Zalewacie herbatę bezpośrednio w termosie czy może już zaparzoną w jakimś odrębnym naczyniu przelewacie do termosu ? Jak dla mnie za dużo pieprzenia, wkładam do thermite 4 torebki herbaty, zalewam, zakręcam, zapominam  .
XXX -> tOmEkK
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 02-11-2008, 21:01:11 »

Ciekawy jestem ... Zalewacie herbatę bezpośrednio w termosie czy może już zaparzoną w jakimś odrębnym naczyniu przelewacie do termosu ? Jak dla mnie za dużo pieprzenia, wkładam do thermite 4 torebki herbaty, zalewam, zakręcam, zapominam  .

zabiłes mnie tym pytaniem Szok
to jest ktoś kto parzy herbatkę w osobnym naczyniu?
a może ktoś parzy w osobnym, słodzi w osobnym, johniego walkera dolewa w osobnym, i tamperatura 50*C w momencie przelewania do termosu? 

ed: no chociaż  nie do końca robie tak jak ty, bo wyciagam torebki, przed zakręceniem    
« Ostatnia zmiana: 02-11-2008, 21:04:24 wysłane przez tomekk » Zapisane
brtss
Opinii: (3)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 02-11-2008, 21:13:26 »

Panowie cwaniacy, a co jak ktoś nie używa herbaty " fusiastej "  albo kawy ?
Ja zalewam gdzie indziej i przelewam.

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 17 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: