trwa ładowanie paska...
19-12-2018, 00:11:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 17 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki termos?  (Przeczytany 117331 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
żółf
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Gniezno

Ignoruj
« : 10-02-2008, 18:55:23 »

Chciałem sprawić sobie jakiś dobry termos na wycieczki w zimniejsze dni.

Przejżałem oferte i opinie na temat różnych.

Pytanie pierwsze: Iść w firmowy, czy zwykły z marketu, są opinie że nie warto przepłacać;)

2. Zwykły zakręcany czy one cilck?? jakie za i przeciw

3. Wielkość, zastanawiałem się nad najmniejszym czyli 0.5 l. Uważam że to jest dość na krótkie wędrówki, w razie co można cośtam dolać, a jak się okaże mały to się kupi drugi 0,5. Bo cena i waga 2 x 0,5l i 1l niewiele się różnią. Termosik będzie używany najczęściej na 2, czasem na jedną osobę

4.Jaki konkretnie, ja sobie upatrzyłem fjorda nansena :

http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=85&prod=2261

czy warto??
Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 10-02-2008, 19:28:00 »

Dawno temu kupiłem termos Tatonka 0,75l.
Spisuje się świetnie i nie kosztował wiele.
Potem dostałem jakiś taki "wypaśny" 1l z "klikiem"
Odradzam Ci klika bo cieknie, nie bardzo, ale kropelki się pojawiają i czasem cieknie po palcach i jest to dla mnie irytujące.
Ja wolę odkręcany i wydaje mi się, że 0,5l jest bardziej poręczny.

EDT : pomyłka w pojemności  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: 11-02-2008, 12:47:16 wysłane przez Sahar » Zapisane

TactiCool
Zenith
Opinii: (25)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 10-02-2008, 19:40:10 »

Broń boże uchowaj Cię przed tym FN-em!

Temperaturę trzyma, ok. Zakrętka z klikiem rozszczelniła się w dziwny sposób i termos przecieka. A nawet jak nie przeciekał, to w magiczny sposób zostawało tam trochę płynu, który po zamknięciu ściekał po termosie. Diabeł mnie pokusił z tym zakupem...Kupiłem go jako drugi termos, tymczasem nie umywa się do pierwszego. I prawdą tu jest, że najprostsze najlepiej działa - zwykła zakrętka , nie brudzi, nie przecieka, ciepło trzyma. Zwykły termos z Ikei ma właśnie taką zakrętkę i można z nim robić co się podoba. W dodatku kosztuje 60 pln / 1 litrowy. W dodatku jak masz ręce brudne (poważnie brudne - smar, błoto) to wciskanie tego KLIK'a zabrudzi otwór, który następnie źle się myje. Termos z zwykłą zakrętką możesz łatwo zweryfikować przy zakupie - gwint bez pęknięć, dokręca się do końca - znaczy będzie działał.

Kiedy wokół ciebie wszystko się sypie, nie oddawaj sprawy wyłącznie w ręce Boga.
żółf
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 10-02-2008, 20:09:53 »

Broń boże uchowaj Cię przed tym FN-em!

Pierwszy raz widze negatywną opinię na temat tego termosika. Powiedz mi proszę czy jest na niego jakaś gwarancja?? Próbowałeś reklamować?? W razie co czy idzie zamienić korek, czy idzie gdzieś dostać same zakrętki??
MaC
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 10-02-2008, 22:36:04 »

Niedawno też zastanawiałem się nad termosem. Z początku celowałem w Tatonke/FN/Colemana (promocje są). W ostateczności, po lekturze na NGT skończyłem z Promisem rodzimej produkcji . Kupiony w Techo za 19,50pln, pojemności 0,5l. Przyzwoicie trzyma temperaturę, obudowa się nie nagrzewa więc wszystko ok .
żółf
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 10-02-2008, 22:38:56 »

Z początku celowałem w Tatonke/FN/Colemana (promocje są).

rzuć linkami, może coś przeoczyłem:)
madmun
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Krk

BSoD

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 10-02-2008, 22:53:20 »

Click zła rzecz i wkurwia nie miłosiernie,  0.5 L to ewidentnie za mało weź też pod uwagę że 1L będzie o wiele dłużej trzymał ciepło oraz to że prawie zawsze zostną Ci resztki (zimna herbata) więc polecam 1L lub 0.7 L różnice wagowe nie są takie duże, u nas wyszło na to że termosy to czysta loteria, nigdy nie wiesz jaki Ci się trafi ja korzystam z "tescowych" termosów  i jest git ale dwa poprzednie poszły w świat    znaczy do kosza

ludzie chwalą to http://www.thermos.com/ tyle że to drogie strasznie

P.S na necie gdzieś kiedyś były testy termosów ale  badali po jednym egzemplarzu od każdej firmy oraz przy jakiejś durne temperaturze typu +20
« Ostatnia zmiana: 10-02-2008, 22:58:23 wysłane przez madmun » Zapisane

To nie ja robie bledy, to one Trantiputltemy
MaC
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 10-02-2008, 23:09:39 »

Mi klikające nie przeszkadzają. Co za problem strzepląć te 2-3 krople? Jak ktoś już ma awersje do klikających to może odkręcać . Szukałem małego termosa, którego mógłbym wsadzić np do nerki, dlatego 0,5. Promis z reguły ma dobre opinie.
Goldi
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Wrocław/Chocianów

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 11-02-2008, 00:17:10 »

Witam,
ja osobiście mam litrowego Lakena. Dostałem do niego 2 korki: standardowy i One Touch. Dość dobrze trzyma ciepło i jest dość duży. Co do pojemności to zależy ja lubisz np herbatę. Szczerze powiem że na mnie i moją narzeczoną termos jest trochę za mały:) Acha..... termos kupiłem w Skalniku, ale nie wiem czy mają go na stronie internetowej.

Pozdrawiam
Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #9 : 11-02-2008, 01:17:02 »

Madmun, nie zawsze termos ma trzymać 20 godzin litr herbaty... Ja na rybki używam takiego 0,6l i jest fajowy, na pstrągi chodzę sam i wystarcza mi to pół litra z groszem, choć najczęściej przynoszę całość do domu, bo nie ma czasu dupy posadzić, bo wiesz, jeszcze jeden rzut, no dobra ostatni i kanapka, albo jeszcze jeden dołek i tak do zajebania
Nieraz się dupsko na kamieniu posadzi, a po dupkę kawałek izomaty w którą zawsze zawijam termosik... Dwa w jednym
Jeśli siadam na dupie, a nad rzeką to najczęściej mokra trawa lub omszałe/mokre kamienie, to muszę wyciągnąć z plecaka/kamizelki izomatę, a tym samy wyciągam termos = jeśli siadam piję herbatkę Chichot jeśli nie siadam, herbatka wraca do domku.
Nie potrzebuję do tego dużego, ani długo trzymającego termosu. W kraju mam 3 tatanki, jedna jeszcze w armii spadła mi ze skały na Szczytniku, pokaturlała się po skałach, poskakała i jakieś 80m niżej zatrzymała się na piasku Dobrze że nie była na full pełna, było w niej mniej niż pół zawartości, co moge powiedzieć, dalej trzyma ciepło i ma charakterek, bo tak poobijanego i pogiętego termosu nie ma nikt Chichot

Tutaj używam jakiegoś gówienko no name i daje radę o tego do czego jest przeznaczony.

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
leslie
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 11-02-2008, 03:56:35 »

Ja miałem no-name z klikiem i sprawował się nieźle, ale zostawiłem go kiedyś w kinie (termos jest bardzo dobry do trzymania w nim latem zimnych drinków :->>), potem kupiłem sobie drugi za 10 zł i po paru miesiącach używania coś się w nim zwaliło i po nalaniu do niego gorącej herbaty po paru minutach sam robi się gorący na zewnątrz, a herbata się wychładza w ciągu godziny.

Więc teraz planuję kupić jakiś lepszy. ;-) Ale z klikającą zakrętką - jak kogoś irytuje kapanie to może używać jak normalnej, wykręcając ją, a na nartach, jak mam rękawice to możliwość odkręcenia kubka i nalania sobie do niego herbaty jak siedzę na wyciągu krzesełkowym jest bardzo przydatna. Przy manipulowaniu 3 elementami znacznie łatwiej coś wypuścić.

Leslie
Fujin
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 11-02-2008, 12:26:34 »

jaki polecacie termos bez klika? rozmiar 0.5-0.6, 8 godzin trzymania temperatury mnie satysfakcjonuje
Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 11-02-2008, 12:49:22 »

Ja Ci polecam Tatonkę.
Jak się bawisz z wlewaniem wrzątku do środka przed wlaniem herbatki to naprawdę długo będzie ciepełko trzymał.
8 godzin to spokojnie masz jeszcze "gorące" piciu  Chichot

TactiCool
żółf
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 14-02-2008, 00:33:18 »

Mam właśnie doświadczenia z dwoma niefirmowymi termosami. Jedem made by IKEA, beznadzieja i tandeta, szgoda nosić 300g więcej, skoro tak samo szybko stygnie w butli. Drugi to jakiś NONAME jako gażet z allegro, cienizna, po 10h kawa zimna.

Teraz wiem że kupie jakiś markowy i podziele się wrażeniami
wojtek
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 14-02-2008, 07:41:36 »

Termosy produkcji Fjord Nansen jak i zdecydowana wiekszość sprzętu tej firmy to zwykła allegrowa chińszczyzna różniąca się tylko tym ze sprzedawana pod własną marką, marką która ma sugerować i naprowadzać klienta że jest to firma z tradycjami, na dodatek zagraniczna np norweska. Nie wiem konkretnie do czego nawiązuje ale mechanizm i róznica taka jak pomiędzy BERGHAUS I BERGSON( ktory chyba powstal zeby jechac na tradycji i jakosci tego pierwszego)

Nie polecam zadnych produktow Fjorda Nansena, no chyba ze jest to pokrowiec na plecak i tym podobne duperele
Strony: 1 2 3 ... 17 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: