trwa ładowanie paska...
22-04-2019, 16:09:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 7 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bielizna termoaktywna  (Przeczytany 44326 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
B POS
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 22-10-2008, 21:36:37 »

witam,
Ciekawy temat , odmnie chcialbym polecic serie Under Armor seria tactical , od paru lat ( 2 ) chodze w tej odziezy i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony   
Niektore modele sa robione w 3 rodzajach warst co daje odpowiedi efekt. polecam zagladnac na strone www.Under Armour.com
wermont
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 25-10-2008, 21:25:34 »

przez pare dni testowalem kalesony z polartecu power dry i koszulke z rhovylu. Miasto + teren.

w kombinacji rhovyl + polar polartec thermal pro jest mi baaardzo cieplo. Potrafie sie zgrzac! Siedzac gdzies nad morzem przy 6-8 stopniach bylo mi cieplo - nawet bedac statycznym. Czasami tylko zakladalem hardshella dla ochrony przed wiartem. Na miasto jest zdecydowanie za cieplo( jak narazie).
Rhovyl nie schnie jakos zaskakujaco szybko - po praniu kalesony z polartec power dry wysychaly zdecydowanie szybciej. Piorac wieczorem do rana oba beda suche.

Kalesony z polartecu power dry sa wyjatkowo komfortowe - noszone pod jeansy, spodnie garniturowe, czy nyco helikona. Schna szybko, jest w nich cieplo, sa przyjemne dla skory i nigdy sie nie przegrzalem.

Oczywiscie nie moge porownywac roznych materialow, jesli sa do rozne czesci garderoby, ale polartec power dry wydaje mi sie bardziej komfortowy pomijajac, ze kalesony kosztowaly ok. 90 PLN, a rhovylowa koszulka 30 PLN

O rhovylu moge powiedziec:
- bawelniana koszulka + polar polartec thermal pro daje mi komfort i cieplo w kazdych warunkach
- rhovyl + polartec therman pro powoduje, ze jest mi goraco w temperaturach powyzej 10 stopni.

Nastepny zakup to komplet Craft Pro Zero i tak przetrwam do wiosny
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 26-10-2008, 19:38:41 »

Kupiłem polipropylenową US Army od Kuby Boskiego, tylko wypiorę i wyschnie, to zacznę testować.
Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #18 : 26-10-2008, 20:12:17 »

Kupiłem polipropylenową US Army od Kuby Boskiego, tylko wypiorę i wyschnie, to zacznę testować.
Kupiłeś ten ocieplacz z polipropylenu czyli dość gruby sweterek z zamkiem i kalisraki? Jak tak, to powiem że niewiele to z bielizną wspólnego ma, ale za to jest moim dobrym wędkarskim przyjacielem w czasie zimnych połowów Chichot

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 26-10-2008, 20:36:36 »

Kupiłeś ten ocieplacz z polipropylenu czyli dość gruby sweterek z zamkiem i kalisraki? Jak tak, to powiem że niewiele to z bielizną wspólnego ma, ale za to jest moim dobrym wędkarskim przyjacielem w czasie zimnych połowów

Pisze undershirt, czyli pod koszulę, ja pod koszulą noszę bieliznę;)
 Grubością i fakturą zbliżona do mojej petry z Himounatin. Petrę zależnie od natchnienia noszę jako bieliznę lub ocieplacz na bieliznę.
 A, krótki zamek i golf ma.
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #20 : 27-10-2008, 01:06:18 »

No to mówimy o tym samym... Jak założę pod to jakieś sprzęty od Under Armour to jeszcze daje radę, ale jak założę rhovyyla jakiego, to duszę się prawie z upałów

posurvivaliło Cię Pele ?
KnockeR
Opinii: (24)
Ekspert

When the Zombies come, I'll be ready!

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 06-11-2008, 01:46:06 »

A ja poszukuję czegoś co będzie mnie grzało koszulki z długim rękawem oraz kaleson Mamy coraz słabsze zimy więc nie musi być super ciepłe! Fajnie by było jakby było kilku sezonowe abym wiosną czy jesienią w chłodne noce mógł w tym spać pod namiotem.
Trafiłem na coś takiego ale sam nie wiem chyba model nie budzi mojego zaufania
http://www.allegro.pl/item473632600_promocja_super_ciepla_termo_bielizna_military_l.html
Co polecacie?

Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy!
DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
Wuki
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 06-11-2008, 08:47:37 »

Kup cokolwiek z allego. Dla mnie te bielizny dają radę. Co prawda starczają na 2-3 sezony ale przy tych cenach nie marudzę. I większość z nich działa tak jak powinna. Ja firmówek nie kupuję po 100 bo nie widzę sensu....
Grene, Attique, eXtreme, itd, itp.
Sahar
Opinii: (16)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 10-11-2008, 21:20:08 »

Czy ktoś posiada ubrania Under Armour z serii ColdGear ?
Jaka jest Wasza ogólna opinia na temat UA ?
Czy w tym przypadku cena przekłada się na jakość ?

TactiCool
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Gdynia

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 30-11-2008, 03:20:03 »

Przymierzam się właśnie do zakupu kilku koszulek termoaktywnych. Mógłby mi ktoś napisać czym różnią się od siebie poszczególne materiały? Chodzi mi o Rhovyl, Coolmax itp. Tylko te zapamiętałem, a sam trochę się już pogubiłem w tym nazewnictwie. Co jest najlepsze? Najbardziej trwałe, skuteczne, które grzeją?

Jaka firma według Was ma najlepszy stosunek cena/jakość? Jaka jest wg. Was granica cenowa, której nie warto przekraczać?

Co sądzicie o Hannahu? Ich koszulki wyglądają całkiem przyzwoicie i estetycznie. Jedna lub dwie koszulki będą z długim rękawem i mają wyglądać na tyle normalnie, żeby mógł je ubierać idąc w ludzi. Więc piżamopodobne wynalazki raczej odpadają

EDIT. Tak, czytałem ten topic
« Ostatnia zmiana: 30-11-2008, 03:23:26 wysłane przez lepermessiah » Zapisane

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

WWW.PAJACYK.PL
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #25 : 30-11-2008, 04:01:30 »

Rhovyl troszku grzeje, coolmax nie, ten drugi ma właśnie odwrotnie działać, ma chłodzić Chichot no i oba śmierdzą, rhovyl o wiele bardziej Chichot
Tutaj warto poszukać czegoś ze srebrną nicią (jeśli zależy Ci na dalszych kontaktach ze znajomymi )

posurvivaliło Cię Pele ?
SWAT
Ekspert

Miejsce pobytu: Pabianice

Mountain Warfare

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 30-11-2008, 09:33:33 »

ja mam koszulkę Bambo HimalSport, do tego dwuwarstwową bluzę Thermo Body Guard Brubeck i getry Sportivo ale nie wiem jaki model bo były spod lady ogólnie wdzianka b.dobrze się sprawdziły w listopadzie w Tatrach

"Jeśli w jakimś człowieku zespolą się zdolności przywódcze z
nieprzeciętną inteligencją i charakterem, formuje się wtedy jednostka,
przed którą może nie być osiągnięć niemożliwych"
wermont
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 01-12-2008, 17:44:55 »

Rhovyl troszku grzeje, coolmax nie, ten drugi ma właśnie odwrotnie działać, ma chłodzić Chichot no i oba śmierdzą, rhovyl o wiele bardziej Chichot
Tutaj warto poszukać czegoś ze srebrną nicią (jeśli zależy Ci na dalszych kontaktach ze znajomymi )

Tez zauwazylem zapachy rhovylu, choc nigdy nie mialem tego problemu z inna odzieza.

Co do grzania, to:
- polartec power strech( power dry lepiej odprowadza wilgoc, ale gorzej grzeje).
- craft pro zero( ewentualnie pro zero extreme), albo pro warm( na wielka zime).

sa tez inne, ale skutecznosc powyzszych potwierdzam.

Coolmaxu pozostawia uczucie chlodu na skorze i swietnie odprowadza wilgoc. Niedawno kupilem pare produktow coolmaxowych i bylem ich w stanie uzywac tylko i wylacznie podczas uprawiania sportu i to dosc aktywnego.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2008, 17:52:46 wysłane przez wermont » Zapisane
grzdyl
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 14-01-2009, 19:26:34 »

jeżeli chodzi o bieliznę to tylko wełenka z merynosa
jeżeli chodzi o wełenkę z merynosa to tylko nordre
sprawdza mi się w przeróżnych warunkach pogodowych, b dobrze odprowadza wilgoć i nigdy nie trącam odpychająco  Spoko
dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 25-01-2009, 02:22:35 »

Mam koszulkę z coolmaxu - Hannah, model Madog II i naprawdę można ją polecić. Krój świety, materiał spełnia swoje zadanie i jest bardzo wytrzymały na spieranie i rozciąganie (w porównaniu do bawełny). Nadruk po czasie się 'odkleił', ale akurat to uznaję za zaletę, wkurzają mnie strasznie takie bajery na ciuchach. Miejscami (plecy, ramiona) się lekko zmechaciła, ale tylko od wewnątrz, nie jest to widoczne i w niczym właściwie nie przeszkadza. Na lato albo przy dużej aktywności świetna. Co do zapachu - zależy w czym się pierze. Koszulek z innych materiałów tej firmy jeszcze nie mam, ale na pierwszy rzut oka koszulki są bardzo dobrze uszyte i przemyślane.

Pewnie część z Was ma koszulki sprzedawane przez firme Summit, produkowane przez pewien czas dla WP. Na pewno lepsza od zwykłej bawełny, ale porównując do Hannaha, to jednak nie ta klasa...

Podepnę się trochę pod temat: używa ktoś bielizny z polarteców (power dry, power strech albo classic 100)? Bo planuję kupić koszulkę z długim rękawkiem i kalesony na zimę, i zbieram opinie. Możecie jakoś porównać do innych materiałów?

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 7 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: