trwa ładowanie paska...
17-11-2018, 05:28:41 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 10 11 12 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spiwory Snugpak  (Przeczytany 83092 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
poplus
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #165 : 04-04-2018, 08:39:47 »

Zobacz sobie na 25/DWS w podobnych pieniądzach dostajesz 3sezonowy. Sam puchacz jest lekki i mały po spakowaniu  http://mountainwarfaregear.blogspot.com/p/spiwor-nieprzemakalny-z-wkadka-puchowa.html?m=1
hendaye
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #166 : 04-04-2018, 08:55:26 »

używałem snugpaka hawk w namiocie w alpach latem (najwyższy nocleg na 2800) i było ok; zakres użytkowy śpiwora bez napinania się to okolice dolnej granicy komfortu; przy hawku to jakieś -5.
droższe snugpaki są szyte w UK i mają lżejsze wypełnienie; tańsze to Chiny i ciężka ocieplina.
nie napisałeś, gdzie chcesz spać na początku maja w śpiworze; jeżeli w pomieszczeniu, to komfort +7 będzie ok; jeżeli w plenerze, to w górach może być sporo za mało.
Max92
Opinii: (2)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Ściana Wschodnia

Ignoruj
« Odpowiedz #167 : 04-04-2018, 09:44:25 »

Zobacz sobie na 25/DWS w podobnych pieniądzach dostajesz 3sezonowy. Sam puchacz jest lekki i mały po spakowaniu  http://mountainwarfaregear.blogspot.com/p/spiwor-nieprzemakalny-z-wkadka-puchowa.html?m=1

Z tego co widzę 25/DWS ciężko dostać. Cenowo też wychodzi różnie, z tego co widzę archiwalne oferty to nawet 700 zł.

używałem snugpaka hawk w namiocie w alpach latem (najwyższy nocleg na 2800) i było ok; zakres użytkowy śpiwora bez napinania się to okolice dolnej granicy komfortu; przy hawku to jakieś -5.
droższe snugpaki są szyte w UK i mają lżejsze wypełnienie; tańsze to Chiny i ciężka ocieplina.
nie napisałeś, gdzie chcesz spać na początku maja w śpiworze; jeżeli w pomieszczeniu, to komfort +7 będzie ok; jeżeli w plenerze, to w górach może być sporo za mało.

Tak, wiem że są dwa rodzaje snugpaków. Jednak szyte w UK są raczej na razie poza moim zasięgiem.

Warunki w jakich chcę spać to las (pod tarpem) lub pomieszczenia. Do tej pory, w tych samych warunkach spałem w letnim śpiworze 729A/MON i dawało radę, choć mogło być lepiej. Fajnie byłoby, gdyby nowy śpiwór był trochę cieplejszy.
bartukas
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #168 : 04-04-2018, 10:17:42 »

Do tej pory, w tych samych warunkach spałem w letnim śpiworze 729A/MON i dawało radę, choć mogło być lepiej. Fajnie byłoby, gdyby nowy śpiwór był trochę cieplejszy.
Czemu wykluczasz śpiwór jesienny z zestawu 729A? Za ciężki, za duży?
Na plus przemawia fakt, że w razie czego masz od razu zestaw zimowy.
Max92
Opinii: (2)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Ściana Wschodnia

Ignoruj
« Odpowiedz #169 : 04-04-2018, 10:56:32 »

Czemu wykluczasz śpiwór jesienny z zestawu 729A? Za ciężki, za duży?
Na plus przemawia fakt, że w razie czego masz od razu zestaw zimowy.

Za ciężki i za duży. Na razie chyba wezmę od kolegi DWS na testy.
hendaye
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #170 : 04-04-2018, 14:13:34 »

Z tego co widzę 25/DWS ciężko dostać. Cenowo też wychodzi różnie, z tego co widzę archiwalne oferty to nawet 700 zł./.../

rok temu szukałem puchowego DWS; oferty były po około 500 - 550, swój kupiłem za 520. po jednym sezonie oddałem mamie na działkę, w plenerze jednak sztuczny puch jest bezpieczniejszy (nie przesypie się, nie ma zimnych dziur, grzeje nawet przyciśnięty do ściany namiotu - o co w ciasnej dwójce nie trudno)
Pawek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #171 : 27-10-2018, 09:08:27 »

Witam wszystkich na tym szacownym forum

Wątek stary, przekopałem się przez niego ale właśnie to jego wartość...

Buduję swoją bazę noclegową w oparciu o samopompującą się karimatę holenderską, Snugpak Elite 3 z wkładką cotton liner. Jako kolejny zakup planuję Elite 1. Czy próbował ktoś je łączyć razem dla uzyskania komfortu przy niższej temperaturze?
Do tej pory używałem 729a ale jest on na mnie za ciasny dlatego przesiadka na snugpaka.
Tresor
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #172 : 28-10-2018, 10:11:46 »

Kup Carinthie defense 4. Idzie ulokowac za śmieszne pieniadze.Dosc obszerny w środku a temperatura komfortu -15 st
n1 krysti
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #173 : 05-11-2018, 23:32:40 »

Panowie, pytanie
ponieważ mam 2 metry wzrostu mam problem ze śpiworem, druga sprawa, że "przygodne noclegi" zawsze są w budynkach ogrzewanych z oknami :-P więc
Poszukuję, czegoś małego, w miarę lekkiego ale coś ala "kołdra", i mój wybór padł na Jungle Bag - SNUGPAK.
poproszę o opinię + i -
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #174 : 06-11-2018, 01:00:31 »

Drogie a dupy nie urywa w sumie to ma podobny komfort co Poncho Liner jedyny plus Jungle baga to że moskitierę ale w budynku to trochę średnio potrzebna. Jak potrzebujesz mega taktyczny śpiworek to bierz poncho liner i poproś kogoś albo sam wszyj taśmę suwakową. Ewentualnie tanio i dobrze przejdź się do pobliskiego decathlona i obczaj ich śpiworki w XL CHYBA się zmieścisz.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
n1 krysti
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #175 : 07-11-2018, 21:04:24 »

Dzięki KOSO za pomysł z linerem, dla takiego sztabucha :-P jak ja nic więcej nie trzeba a śpiwór z deca mam i mnie napina, że jak się wyciągnę na max to mnie blokuje zszyty dól.
dlatego szukam "kołdry" ale jak najmniejszej, chyba poszukam gdzieś w sklepie i pomacam Jungle Travel Blanket - Snugpak
Strony: Pierwsza « 1 ... 10 11 12 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: