trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 00:51:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 61 62 63 64 65 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399250 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #930 : 07-09-2014, 20:50:21 »

To zamów z inną podeszwą, albo upewnij się, korespondując z producentem, co będzie, jeśli zamontują Ci Rangersa i coś się w nim zwali.

highlander
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #931 : 07-09-2014, 21:11:46 »

Czyli miałem z terfnej dostawy, wygląda iż Hanzel o tym wiedział, a reklamacji nie uznał.
Buty po 2 (niecałych) zimach, pęknięcie pojawiło się na początku 2 zimy, ale chciałem donosić - skoro gwarnacja miała być 24 miesiące.

Wyglądały jak (na czerwono miejsce pękania):
Właśnie miałem zamawiać u Hanzela customy, ale teraz to muszę to jeszcze raz przemyśleć.

@Blatio podeszwa ma się zedrzeć po tylu latach. Możesz mieć trwalszą (twardszą) podeszwę ale wtedy komfort chodzenia będzie mniejszy. Więc producent musi balansować pomiędzy twardością a czasam "zużycia"

Podeszwa jednak nie powinna pęknąć i to tak szybko.
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #932 : 07-09-2014, 21:15:53 »

To zamów z inną podeszwą, albo upewnij się, korespondując z producentem, co będzie, jeśli zamontują Ci Rangersa i coś się w nim zwali.

Nie chodzi o podeszwę, ani też koszty wymiany jakie zapłaciłem, a podważone zaufanie do firmy (wiedzieli że Rangers ma wady, a reklamacji nie uznali). Co do podeszwy, planowałem i tak brać z Vibramem jaki mają w ofercie.
Napiszę do Hanzela z prośbą o wyjaśnienie.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #933 : 07-09-2014, 22:01:17 »

Napisz, napisz. Jeśli chodzi zaś o Vibram, to Baltra, czy Montagna (klasyczny Vibram z "krzyżykiem") są dość trwałe, ale stosunkowo twarde (na pewno twardsze niż Rangers) i w warunkach zimowych będą się ślizgać (mam Vibrama Montagna i się kiedyś przewróciłem na parkingu, na płacie śniegu).

highlander
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #934 : 07-09-2014, 23:31:34 »

Napisz, napisz. Jeśli chodzi zaś o Vibram, to Baltra, czy Montagna (klasyczny Vibram z "krzyżykiem") są dość trwałe, ale stosunkowo twarde (na pewno twardsze niż Rangers) i w warunkach zimowych będą się ślizgać (mam Vibrama Montagna i się kiedyś przewróciłem na parkingu, na płacie śniegu).

Nie lubię tego typu podeszew, gdy napcha się tam błoto to ciężko je usunąć i nie wykrusza się tak łatwo podczas chodzenia, jak w innych podeszwach (do butów taktycznych/trekkingowych).  Bardziej przypada mi do gustu np. VIBRAM ANANASI. Mam je w trekkingowych i taktycznych i jestem mega zadowolony. Na kamieniach nic się tak nie trzyma jak ona -  są jednak dużo bardziej miękkie.

liare
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #935 : 29-10-2014, 09:51:01 »

Moje Hanzel 008 sk właśnie powiedziały stop, po 20 miesiącach noszenia. Pękły podeszwy w obu butach. Dość mocno. Podeszwy to z tego co pamiętam grip jakiś.

No i teraz pytanie. Czy wg. waszych osobistych standardów, taki wynik dla butów za 220 zł to jest ok czy lepiej szukać czegoś innego.
Oczywiście wyślę maila z zapytaniem o wymianę podeszwy. Zobaczymy.
mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #936 : 29-10-2014, 12:32:28 »

Moje, po wymianie podeszwy (odpłatnej, gwarancja nie została uznana), były ok przez jeden dzień. Od razu się podeszwa zaczęłą sypać (z serii z wadami), powiedizeli iż wymienią ponownie, tym razem na gwarancji. OK, odeślę, ale zaczynam wątpić w jakość produktów tej firmy.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #937 : 29-10-2014, 23:05:44 »

Taki pech producenta - ktoś ich kiedyś zrobił na lewych podeszwach, a teraz oni muszą zbierać baty od klientów. Życie.

mietek
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #938 : 30-10-2014, 00:57:51 »

Jaki tam pech, jakie życie.

Wygląda to na brak umiejętności zarządzania i wiedzy o kontroli i utrzymaniu jakości.

Już w 19 wieku producenci wpadli na to aby rzeczy od poddostawców znakować - znany był dostawca, nr serii. Coś nie działało, seria idzie do śmieci/zwrotu, a nie do klienta. I to wprowadzono w produkcji masowej, bo znakowanie np kruszców i niektórych produktów końcowych było wieki wcześniej.

Jeśli sam produkt nie miał serii to są dokumenty oraz system magazynowy aby zidentyfikować trefne. Nie mówię już o czymś takim jak badania statystyczne, czy choćby monitorowanie ilości błędów i wycofywania całości jeśli jakiś % pada/nie przejdzie testów.
Skoro podeszwy są od dostawców to można zażyczyć sobie:
- odlania od wewnątrz, zewnątrz kodu seryjnego (producent/seria)
- naklejania nr identyfikacyjnego
Już samo składowanie w magazynie wg dostaw by pomogło zidentyfikować trefne (plus zarządzanie pobieraniem rzeczy z magazynu).
O testy odbioru już nawet się nie będę pytał (same podeszwy, gotowe buty).

Powinno być, 1-2 podeszwy z serii trefne, cała seria podeszw wycofana, buty z podeszwami z tej serii naprawiane/wymieniane od ręki, jeśli wiadomo kto je kupił (np e-sklep), informujemy klienta o błędzie i proponujemy wymiane zanim podeszwy padną.

Tymczasem tutaj, jakieś 2 lata temu była wpadka z podeszwami, a te/takie same nadal są wstawianie do butów!
- więc albo mają ponownie kolejną trefną serię, czyli teraz ta trefna to standard, bo 2 trefne serie to już nie jest przypadek
- albo nie wywalili wadliwych i nadal je wstawiali
- jaki inny powód trudno mi to wymyślić

magnum
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: BIAŁYSTOK

Ignoruj
« Odpowiedz #939 : 30-10-2014, 08:02:24 »

Witam! Podeszwy swoją drogą. Coraz częściej słyszę też, że Hanzele się zaczynają bardzo szybko rozklejać. Kilka osób wskazywało szczególnie na model 024 z dodatkowym noskiem gumowym. Zaczynało się od noska, a potem podeszwa... Ostatni taki przypadek znam sprzed miesiąca po 2 tygodniach użytkowania buta w lekkim terenie. Szkoda, fajne kapcie robili...

Do zobaczenia na szlaku... tym na przełaj!
liare
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #940 : 30-10-2014, 09:42:42 »

Czyli kicha ogólnie. Zastanawiam się co teraz kupić z tak ograniczonym jak mój budżetem na buty. hehe Te hanzle są generalnie fajnie. Dobrze mi się chodzi, ale buty na jeden rok to trochę bez sensu.
Trzeba poszukać czegoś innego.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #941 : 30-10-2014, 18:22:35 »

@liare - reklamuj. Dwa lata jeszcze nie minęły. Jest gwarancja? Jest. Korzystaj.

lintak
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #942 : 20-11-2014, 18:32:16 »

Zdecydowałem się na model G037. I w związku z tym mam kilka pytań. Buty potrzebuje na cały rok (miasto i las) z wyjątkiem lata. Wiem już żeby zrezygnować z Thinsulatu całkowicie, w zimie można dogrzewać się ubiorem a do tego jestem "zimnolubny" i głównie chodzi o podeszwę, coby się nie ślizgać. Ale mam problem z tym co ma być w środku. Wywalać membranę i wstawiać siatkę? I czy coś zmieniło się w kwestii podeszew, czy domyślny grip dalej nie wytrzymuje za długo?
banita
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #943 : 20-11-2014, 19:56:56 »

Co do podeszwy; Mam 006 i 003 na GRIPie. 006 rozpoczną trzeci sezon a 003 używam codziennie od miesiąca. W obu modelach nie ma nic niepokojącego. Żadnego nadmiernego zużycia, żadnych pęknięć/ rozwarstwień/rozklejeń. Co do warunków zimowych to podeszwa daję radę, ale idealnie antypoślizgowa nie jest 
 Osobiście nie mam doświadczenia z membranami w butach. W Hanzelach mam odpowiednio Thinsulate 400 i 200 sprzęgnięte z Cambrellą. Co dziwne w przypadku 200 pojawia się zawilgocenie w okolicach noska.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #944 : 20-11-2014, 21:17:49 »

No, u mnie Grip się w 024 trzyma już 5 lat bez mała, ale jak zawsze zaznaczam, chodzę w tych butach tylko po górach, więc nie są w codziennym użytku.

Co do membrany, to ostatnio miałem okazję poużywać nieco (głównie w warunkach miejskich) swoich 021 z membraną. Nie powiem, jest lepiej niż myślałem. Jest w nich nieco cieplej niż w moich bezmembranowych 022 czy 024, ale też nie jest tak, że się stopa gotuje, czy coś.

W czerwcu tego roku, przy dość chłodnej, mżawkowo-mglistej pogodzie, byłem w nich na zlocie NGT w Lubogoszczy, miałem bodajże skarpety coolmaxowe Wisporta i było całkiem ok. Podczas chodzenia buty nie dawały mi niczym o sobie specjalnie znać.

Na chłodne jesienne i zimowe dni też jest w porządku. Odbyłem w nich niedawno wycieczkę po Warszawie, miałem cienkie bawełniane skarpety i było ok, w temperaturze plus minus 10 stopni było mi optymalnie podczas miejskich spacerów.

Zimą na odmianę używałem tych membranowców jeszcze niewiele, raz w Tatrach, wycieczka do MOka i okolice Czarnego Stawu pod Rysami. Do tego miałem zdaje się średnio grube jesienne trekkingowe skarpety Quechuy - przyjemnie mi się chodziło. Nie odczuwałem żadnej różnicy z butami bezmembranowymi. Ogólnie ten Te-Por (czy tam On-Dry, jak go teraz Hanzel nazywa) sprawia się nie najgorzej.

Nie wiem jak byłoby latem, bo nie miałem okazji chodzić w nich w naprawdę ciepłe. Ten rok miałem tak ubogi w górskie wycieczki, że aż strach, na palcach jednej ręki mógłbym wyliczyć, ile razy byłem w górach w tym roku.

Jutro jadę na kolejny zlot, więc podejrzewam, że będzie okazja te 021 potestować dalej

A z innej beczki, to wczoraj się dowiedziałem z NGT, że Hanzel stronę zmienił: http://www.sklep.hanzel.pl/
Nie powiem, trzeba się było naczekać

Strony: Pierwsza « 1 ... 61 62 63 64 65 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: