trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 00:36:39 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 53 54 55 56 57 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399247 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
AndrzejB
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Lublin, zazwyczaj

Ignoruj
« Odpowiedz #810 : 26-10-2012, 07:55:36 »

O ścieraniu mogę mało powiedzieć, bo krótko je mam. Z przyczepnością nie było żadnych problemów jak do tej pory, ale jeszcze nie wiem, jak się sprawują na lodzie czy ubitym śniegu.
Amortyzacja w dolnej strefie stanów średnich .

Stara mądrość mówi, że kiedy odkryjemy, iż padł koń, na którym jedziemy, najlepszym wyjściem jest z niego zsiąść. Jednakże w biznesie znane są również inne strategie...||Metale ziem rzadkich, a co?
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #811 : 26-10-2012, 08:51:51 »

Aha, dzięki

mdomans
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Warszawa

Si vis pacem, para bellum

Ignoruj
« Odpowiedz #812 : 03-11-2012, 19:42:36 »

Jako case study dla zainteresowanych zakupem butów na zimę - nabyłem właśnie buty firmy Hanzel, model G019. Lektura forum miała tu dużo do rzeczy.

Parę uwag:
  • bardzo wygodne, solidne, ale nie za ciężkie
  • wyglądają dość dyskretnie, nie zwiększają też znacząco obrysu stopy czy nogi
  • ciepłe, czuć thinsulate, stopa się nie poci, chociaż teraz siedzę w pomieszczeniu i czuć "gorąco"
  • dobra podeszwa, cicha, dobrze trzyma nawierzchnię, zobaczymy jak z trwałością
  • wykonanie jest bardzo dobrej jakości, cholewka świetnie uszyta, dobrze dopasowana podeszwa, styk świetnie zmontowany

Pewnie za miesiąc - dwa wrzucę info co dalej się z nimi dzieje. Na razie jestem zadowolony, nie są to buty tanie, ale wykonanie i dobór materiałów to usprawiedliwia moim zdaniem.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2012, 19:45:36 wysłane przez mdomans » Zapisane
cube
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #813 : 07-11-2012, 23:57:27 »

"Będzie Pan zadowolony!"
Od paru lat tyram g019, ciężko je zniszczyć. W sumie to kupił bym sobie już jakieś inne, ale w tym tempie niszczenia jeszcze kilka latek mam nadzieję poczekać z tym
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #814 : 08-11-2012, 00:13:03 »

Prędzej jak Ci się podeszwa zetrze, to Ci Hanzel wymieni na nową za jakąś przyzwoitą cenę i sobie jeszcze z nowymi butami poczekasz

cube
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #815 : 08-11-2012, 10:53:57 »

No to jeszcze długo chyba nie zmienię obuwia 4 zimy, parę wędrówek po nizinach, paredziesiąt strzelanek w tym imprezy kilkudniowe.
http://i.imgur.com/EBhIN.jpg
Buty "HANZEL"

generalnie to mam dość "lekki" krok, podeszwy ścierają mi się zawsze w jednym miejscu, przy pięcie, od zewnątrz (lewy dolny róg na zdjęciu). A jeszcze ponad połowa bieżnika tam została.
Już nie rozważam kupna butów (tego typu) zagranicznych producentów, mając za dobre pieniądze świetną rzecz w kraju.
quietus
Nowy użytkownik
*

W życiu nic nie dzieje się przypadkiem

Ignoruj
« Odpowiedz #816 : 16-11-2012, 23:52:23 »

No to łyżka dziegciu ...

Zachęcony opiniami w 2010 we wrześniu zanabyłem 2 pary hanzli model 008 (dla mnie i dla syna). Początkowo był to model R008 ale okazał się nieco zbyt wąski w palcach więc uległ wymianie na 008. Używane codziennie, w okolicach kwietnia 2011 poszedł mi jeden szew. Pomyślałem, że pora sprawdzić dział reklamacji firmy. Wszystko poszło gładko i po około tygodniu miałem zszyte butki z powrotem w domu.
Niestety teraz już nie pamiętam po jakim czasie rozpruł się szew w drugim bucie. Stwierdziłem, że szewc na miejscu zszyje mi to za niewielkie pieniądze a czas naprawy wyniesie góra dwa dni. Zaniosłem do szewca i stałem się jego stałym klientem, ostatnio nawet zniżkę dostałem jak tylko szewc zobaczył buty do podszycia po raz kolejny (za każdym razem pruło się w innym miejscu - przynajmniej tak mi się wydaje).
W marcu 2012 pękła podeszwa, reklamacja bez problemu. Po kilku dniach oczekiwania buty wróciły prawie jak nowe. Z nową podeszwą i jakieś takie ... poprawione (pewno na nowo je naciągnęli na kopycie). Pomyślałem fajne i że solidna firma. Wszystko byłoby ok gdybym dzisiaj nie wydłubywał kamienia który utkwił w żłobieniu podeszwy. Przy okazji okazało się, że mam pękniętą podeszwę tym razem na pięcie. Sprawdziłem drugiego buta ... i jest!! Pękniecie bliżej palców, normalnie go nie widać, ale jak się podeszwę wygnie nieco to prawie jak kanion Colorado. Cóż, gwarancja na buty się skończyła, ale na podeszwy jeszcze nie jak mniemam. Szkoda tylko, że do tego modelu coraz bardziej się zniechęcam Smutny.  Jak ktoś chce nabywać ... to raczej nie hanzle model 008.

q.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2012, 00:08:36 wysłane przez quietus » Zapisane

Wszystko jest trudne nim stanie sie proste. Fuller
Lary
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #817 : 17-11-2012, 10:00:05 »

Jaką podeszwę masz w tych butach? Rozumiem, że któryś wariant Vibrama?
quietus
Nowy użytkownik
*

W życiu nic nie dzieje się przypadkiem

Ignoruj
« Odpowiedz #818 : 17-11-2012, 13:36:38 »

Nie, podeszwy które daje Hanzel fabrycznie czyli Hanzel TR (z napisem Jungle).

Wszystko jest trudne nim stanie sie proste. Fuller
girdian
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #819 : 19-11-2012, 21:58:04 »

Witam. Potrzebuję butów na wiosna, jesień, zima. Teren to głównie lasy(w góry nigdy w nich nie pojadę) wysokie mokre trawy, krzaki jest ryzyko wpadnięcia w błoto. Wiem że najlepsze były by gumiaki które mam ale czasem chciało by się wygodnie przemieszczać Dobrze by było jak by były ciche bo szwendam się z aparatem za zwierzyną. Pomyślałem o C016. Macie może jakieś inne propozycje w cenie ok 300zł,albo jakieś modyfikacje C016?

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #820 : 19-11-2012, 22:44:02 »

Ja bym widział C016 na podeszwie Grip (albo i Condor, do lasu powinna być ok, z tego co ją macałem kiedyś) + gumowy czubek na przedzie (ochroni wstępnie przed namakaniem skóry na przedzie od mokrych traw, które są zabójstwem dla każdej impregnacji) + skóra licówka (łatwiej zaimpregnować i czyścić) + od środka można membranę dać (Te-Por albo droższy Sympatex, koleżanka ma Hanzele z Te-Porem i sobie chwali, a membrana dodatkowo zabezpieczy środek przed przemakaniem w podmokłym terenie, gdyby impregnacja skóry puściła).

Tyle mojego. Do tego kupić sobie jakieś wygodne wkładeczki (bo te oryginalne Hanzelowskie są takie sobie, ale można je wyjąć) + solidna impregnacja metodami tłuszczowymi, np. HP Oil + Tarrago Tucan, a od czasu do czasu uzupełnić jakimś mink oilem i powinno dawać radę :]

Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #821 : 20-11-2012, 00:13:13 »

+ gumowy czubek na przedzie (ochroni wstępnie przed namakaniem skóry na przedzie od mokrych traw, które są zabójstwem dla każdej impregnacji)

Koniecznie, bo też trochę obroni przed wszystkim, co swoimi kolcami atakuje buty. Moje Lowy, chociaż mają niski gumowy otok, po ostatniej nagance wyglądają tak, że się smutno robi.
girdian
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #822 : 20-11-2012, 12:04:14 »

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze dwa pytania.

...skóra licówka (łatwiej zaimpregnować i czyścić) + od środka można membranę dać (Te-Por albo droższy Sympatex...

Czy c016 nie mają licówki "seryjnie"?
Czy membrana miała by być zamiast podszewki CAMBRELLE czy razem z podszewką?
« Ostatnia zmiana: 20-11-2012, 12:07:29 wysłane przez girdian » Zapisane

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #823 : 20-11-2012, 14:37:46 »

Czy c016 nie mają licówki "seryjnie"?

Mają
Ja tylko napisałem jaka skóra by mi najbardziej odpowiadała, to nie była sugestia, że w C016 jest inna. Ale może być inna, jeśli sobie zamówisz.

Może być i tak, i tak.

Możesz mieć:
- albo membranę z własną integralną, fabryczną wyściółką (taka szarawa tkanina w jodełkę, gładka, charakterystyczna),
- albo membranę osobno + Cambrelle osobno,
- albo też zamiast Cambrelli siateczkę airnet.

Ty wybierasz :]

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #824 : 20-11-2012, 17:03:15 »

poprostu kup sobie overbooty (takie najbardziej znane to berghaus yeti gaiters).
Strony: Pierwsza « 1 ... 53 54 55 56 57 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: