trwa ładowanie paska...
18-08-2019, 08:42:52 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 44 45 46 47 48 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 393429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
farmer_przodowy
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Rzeszów - Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #675 : 12-10-2011, 20:54:15 »

Moim skromnym zdaniem Hanzel ma dużą rozmiarówkę. Ja noszę buty 46, ale nie czasami w takich sklepach jak CCC rozmiar 46 bywa za mały. U Hanzela wziąłem 46 i miałem odrobinę luzu na palce. Powinieneś wziąć to pod uwagę. Poza tym wiem że bardzo łatwo o wymianę obuwia na inny numer o ile nie wprowadza się własnych zmian.

Kobiety nie można zmienić, można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #676 : 12-10-2011, 21:12:30 »

Hanzel podaje wymiary wkładki, jak się dobrze wymierzy swoją stopę i wkładki ze swoich butów, trafia się w punkt. Buty zamawiałem dla siebie i żony i obydwie pary był OK.
Szwadron
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #677 : 12-10-2011, 22:50:35 »

Dzięki wam, Blatio oto mi właśnie chodziło, o tą tabelkę, ale nie mogłem jej znaleźć xD
Kanox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #678 : 13-10-2011, 00:08:59 »

Konto mam już od hoho ale ograniczałem się do czytania więc witam serdecznie wszystkich

Z natury jestem strasznym gadzeciażem a to forum tylko to potęguje  Chichot Wiele rzeczy już kupiłem na podstawie czytania waszych recenzji, opinii. W tym momencie dotarłem do punktu w którym nie obejdzie się bez Waszej rady. Mianowicie potrzebuje buty jesień,  zima, wiosna. Zdecydowałem się na Hanzela po przeczytaniu  tych 45 stron  . Zakochałem się w modelu Sample 023 Baltra. Poradźcie mi co wywalić a co dołożyć. Butki potrzebne mi są do codziennego użytku, czasami będe musiał wysiedzieć w nich cały dzień na uczelni, więc nie mogą być za ciepłe. Oprócz miasta, uczelni, często będą używane w terenie. Śmigam z wykrywaczem metalu więc: łąki (często mokre), lasy, świeżo orane pola  Z politowaniem itp. Napewno nie chcę membran. Podszewka ze skórki czy air net ? Jaka podeszwa ? Zastanawaim się nad thinsulate  Co? chyba zbędne. Najważniejszy gumowy nosek  Chichot Oby cena się mocno nie zmieniła, ehh ta studencka kieszeń ...

Pozdrawiam
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #679 : 13-10-2011, 00:27:20 »

W większości odpowiedziałeś sobie sam
Ja bym tylko dodał, że wyściółka airnet, a podeszwa może być Grip - w porównaniu z Baltrą ma warstwę amortyzującą. Skóra licówka + nosek gumowy i do tego solidnie impregnować, jak AXE rzecze
Ocieplenie wywalić, wtedy i latem pochodzisz - za to zimą zainwestować w porządne skarpety na merino i wkładki ocieplające podbite aluminium, zaś na lato dobre onuczki coolmaxowe.

Aha, język warto skórą zaszyć, bo przy Cordurze to będzie pierwsze miejsce przemakania jakby co Chichot

Tak ja bym zrobił w każdym razie, bo konstrukcyjnie (oprócz tego, że są wyższe) 023 są zbliżone do moich 024 (tyle, że moje są usztywnione w podpodeszwie - na skały. Twoje bym zostawił na normalnej podpodeszwie).

Teraz pisać do Hanzela, ile sobie za to wszystko zaśpiewa - zawsze możesz spróbować ponegocjować, ale może tak wyjść, że nie będzie tragedii - np. wymiana podszewki skórzanej na tańszą z airnetu może utrzymać cenę na przyzwoitym poziomie. Za nosek na odmianę trochę dojdzie, wymiana Baltry na Gripa też coś może zmienić, itp.

Pisać, pytać producenta.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2011, 00:32:13 wysłane przez Blatio » Zapisane

Kanox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #680 : 13-10-2011, 00:47:49 »

Dzięki  Chichot To już wiem co i jak.

Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #681 : 13-10-2011, 00:55:06 »

Jeszcze raz dokładnie przeczytaj te 45 stron, było już o modelu 023. O wyborze materiałów itp. napisano dużo.

Albo nie, dzisiaj jest rocznica wstąpienia Fidżi do ONZ i uchwalenia konstytucji przez Suazi więc Ci pomogę:

http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58644.msg298124.html#msg298124
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58644.msg300161.html#msg300161
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58644.msg303900.html#msg303900
i inne w temacie.

Nawet widać stopniowy spadek mojego entuzjazmu co do kroju buta.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2011, 01:06:06 wysłane przez Patek » Zapisane
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #682 : 13-10-2011, 08:19:59 »

Co do uwag o podnoszeniu się pięty, to w moich G024 (model spokrewniony z 023) też tak się czasami dzieje, ale nie powoduje otarć i teraz po 2 latach użytkowania jakoś tego nie zauważam, trochę się jakby zniwelowało.
Zauważyłem, że jest to głównie spowodowane tym, że mam w nich sztywną podpodeszwę (Patek w swoich 023 pewnie też) - w butach z miękką podpodeszwą, gdzie but się swobodnie zgina przy chodzeniu, ten efekt nie występuje. U mnie po dłuższym używaniu w górach but  ciutkę "zmiękł" i podczas chodzenia ugina się troszkę (ale tylko troszkę) bardziej niż na początku - możliwe, że to zmniejszyło efekt "skaczącej pięty". Pomaga mi też dość ścisłe sznurowanie buta w górnej części.

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #683 : 13-10-2011, 10:04:00 »

Dzięki wam, Blatio oto mi właśnie chodziło, o tą tabelkę, ale nie mogłem jej znaleźć xD

wez pod uwage ze idzie zima i warto miec miejsce na grubsza skarpete i wkladke tudziez na poruszanie palcami w bucie. jezeli masz szczupla stope wez o pol numera wiecej jezeli normalna to o numer wieksze.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #684 : 13-10-2011, 10:38:09 »

Z poprawką na to, że but się jeszcze nieco rozbije w użytkowaniu.

KAZIK tactical.pl
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krosno - Podkarpacie

na potęgę posępnego kontraktu " by Blatio

Ignoruj
« Odpowiedz #685 : 13-10-2011, 11:22:08 »

Mnie dzisiaj troszkę zniesmaczyły moje 006. Jak szedłem jakieś 2-3km to w prawym optarł mnie ten szew co łączy wyściółkę na pięcie, że nie mogłem w nich chodzić. Co najdziwniejsze zdarzyło się to pierwszy raz( a butów używam na co dzień od 2 tygodni). Może ktoś wie dlaczego??

http://ntn.knives.pl/

Koleś C. trafił tu jak Nergal na zebranie Chórku Kościelnego.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #686 : 13-10-2011, 11:54:00 »

Buty się jeszcze układają... Mnie się w 006-tkach po rozchodzeniu tak czasami zdarza, gdy stały nieużywane przez okres wiosenno-letni i zakładam je po długiej przerwie - czasami trochę mnie "poszczypie" ten szew z tyłu, ale z reguły ustępuje to po kilkudziesięciu minutach.
W sumie to dobrym pomysłem dla producenta byłoby zakrycie tego szwu zapiętkiem z wypustką sięgającą do kołnierza.

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #687 : 13-10-2011, 12:02:48 »

Z poprawką na to, że but się jeszcze nieco rozbije w użytkowaniu.

to zalezy od konstrukcji buta. na przyklad w glanach 010 nawet z usunietymi blachami to rozbicie jest minimalne.
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #688 : 13-10-2011, 15:21:13 »

Co do uwag o podnoszeniu się pięty, to w moich G024 (model spokrewniony z 023) też tak się czasami dzieje, ale nie powoduje otarć i teraz po 2 latach użytkowania jakoś tego nie zauważam, trochę się jakby zniwelowało.
Zauważyłem, że jest to głównie spowodowane tym, że mam w nich sztywną podpodeszwę (Patek w swoich 023 pewnie też) - w butach z miękką podpodeszwą, gdzie but się swobodnie zgina przy chodzeniu, ten efekt nie występuje. U mnie po dłuższym używaniu w górach but  ciutkę "zmiękł" i podczas chodzenia ugina się troszkę (ale tylko troszkę) bardziej niż na początku - możliwe, że to zmniejszyło efekt "skaczącej pięty". Pomaga mi też dość ścisłe sznurowanie buta w górnej części.
Ja mam podeszwę monolityczną, sztwną- pod automaty. Problem nie występuje w innych butach których używam.

Do innych wad tego modelu zaliczyłbym:
-słaba stabilizacja stawu skokowego jak na tego typu obuwie (sama skóra i wyściółka, brak pianki czy gąbki jak w przypadku wielu butów trekingowych),
-źle skrojony język, o czym już wspominałem.

Gdyby nie to, wyszedł by naprawdę ciekawy but, który nadaje się zarówno do chodzenia latem w terenie skalnym jak i do szybkich zimowych wejść. Zamówienia nie żałowałem, dopóki nie trafiłem na jeden z modeli La Sportiva w zgaszonych kolorach, w którym nie zastosowano membrany paroprzepuszczalnej.
Kanox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #689 : 13-10-2011, 17:49:42 »

No i masz babo placek, moje zdecydowanie na ten model osłabło Smutny
Patek, przeczytałem cały wątek i Twoje wyszczególnione posty doskonale znam Ale skoro razem z Blatio specjalnie dla mnie podkreślacie ,że słabo trzymają piętę itp to odpuszczam model 023. Nienawidze kupować butów... oraz gdy przyjemność z chodzenia zabija mankament buta.

Kurcze, podobają mi się butki BW 2005 jednak kupić je nowe w stanie I i dobrym rozmiarze to już wyczyn Smutny Pomóżcie desperatowi coś wybrać, budżet 500 zł założenia już znacie. Jedno wiem na lato kupie Belki  Buziak zielone bedą pasować do plecaka Maxpedition  Spoko
« Ostatnia zmiana: 13-10-2011, 18:49:47 wysłane przez Kanox » Zapisane
Strony: Pierwsza « 1 ... 44 45 46 47 48 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: