trwa ładowanie paska...
18-08-2019, 08:43:21 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 39 40 41 42 43 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 393431 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
quietus
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Gliwice

W życiu nic nie dzieje się przypadkiem

Ignoruj
« Odpowiedz #600 : 29-08-2011, 07:32:07 »

Zapodaj kilka fotek pls. Tez mam 008 na podeszwie jungle, ale mi nie pęka. Za to ściera się dość mocno. Na razie mi nie przeszkadza. Nabyłem testowo, żeby zobaczyć jak sie sprawują butki z Hanzla. Ale rozważam opcję wymiany na nową podeszwę jeżeli już się zjedzie do końca.

Pzdr

Q.

Wszystko jest trudne nim stanie sie proste. Fuller
liare
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #601 : 29-08-2011, 07:39:38 »

Zapodaj kilka fotek pls. Tez mam 008 na podeszwie jungle, ale mi nie pęka. Za to ściera się dość mocno. Na razie mi nie przeszkadza. Nabyłem testowo, żeby zobaczyć jak sie sprawują butki z Hanzla. Ale rozważam opcję wymiany na nową podeszwę jeżeli już się zjedzie do końca.

Pzdr

Q.

Fotek czego? Jak mi popekały podeszwy czy jak wygląda z gripem? ;->
quietus
Nowy użytkownik
*

W życiu nic nie dzieje się przypadkiem

Ignoruj
« Odpowiedz #602 : 29-08-2011, 07:54:06 »

Jak wyglądają z gripem

Wszystko jest trudne nim stanie sie proste. Fuller
KAZIK tactical.pl
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krosno - Podkarpacie

na potęgę posępnego kontraktu " by Blatio

Ignoruj
« Odpowiedz #603 : 03-09-2011, 14:17:17 »

Chcę zamówić sobie Hanzel-e na miasto, na lato. I tu pojawiają się problemuy:
- po pierwsze jak podeszwa będzie dobra na miejskie lato
- po drugi jaka wyściółka? w C016 mam Cambrelle i jest całkiem ok, czy też zastąpić ja siatką AIR-NET?
-a po trzecie sztywność pod podeszwy. Waham się miedzy modelami 006 i 002, który z nich bardziej by się nadawał na miasto?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 

http://ntn.knives.pl/

Koleś C. trafił tu jak Nergal na zebranie Chórku Kościelnego.
Ziri
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #604 : 03-09-2011, 16:05:38 »

Czemu nie zapytasz bezposrednio producenta?
KAZIK tactical.pl
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #605 : 03-09-2011, 16:16:02 »

wiesz chciałem posłuchać zdania użytkowników. A swoją drogą dobry pomysł Ziri 

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #606 : 03-09-2011, 22:31:32 »

Chcę zamówić sobie Hanzel-e na miasto, na lato.

na miasto latem najlepiej albo zwykle chinskie trampki za kostke albo polbuty z nubuku. hanzel ma taki model nazywa sie ken pp www.hanzel.pl/?p=productsList&sWord=ken+pp .
Rumcajs8
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #607 : 03-09-2011, 22:58:03 »

z racji, że moje Protektory zasłużyły na emeryturę, a od zawsze kręciły mnie Martensy (tylko, że od kiedy przestałem być piękny, młody, szalony i bez zobowiązań - kasy na nie brak), mój typ na tę jesień i zimę:
http://www.hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=59&sName=006-OIL\

ktoś ma, miał, używa, zna, opinie jakieś? w sumie i tak je kupię ale kto pyta, itd.
kurde, nie mam czasu napisać czegoś więcej o moich customizowanych ,,skeczersach" i brata taktykach od Hanzela, a i doświadczenia ponad roczne są, i fotki porobione, i porównanie do Protektorów, Magnymów, Hi-Teców, Asolo jest, w tym samym terenie nawet i identycznych warunkach pogodowych...

generalnie - świetne buty Panie Grzegorzu! w tym przedziale cenowym nawet bezkonkurencyjne. Bardzo Panu dziękuję (jeśli Pan czyta ten wątek, oczywiście)

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #608 : 03-09-2011, 23:27:54 »

Fajny klasyk jak Second Shift Caterpillar.
Tu się nie da pominąć pewnej sztuki bo wygląda jak z dwóch kawałków skóry - a ta musi być dobrej jakości - sam jestem ciekaw bo buty są cholernie tanie jak na ten typ .
No ...
Sam się oblizuję

KAZIK tactical.pl
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #609 : 04-09-2011, 00:18:23 »

na miasto latem najlepiej albo zwykle chinskie trampki za kostke albo polbuty z nubuku. hanzel ma taki model nazywa sie ken pp www.hanzel.pl/?p=productsList&sWord=ken+pp .

Tylko, że model przedstawiony przez ciebie jest do kostki, a ja potrzebuję butów z dobrym trzymaniem kostki( wyjaśniam, miałem zerwanego Achillesa)

Rumcajs8
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #610 : 04-09-2011, 00:45:39 »

Fajny klasyk jak Second Shift Caterpillar.
Tu się nie da pominąć pewnej sztuki bo wygląda jak z dwóch kawałków skóry - a ta musi być dobrej jakości - sam jestem ciekaw bo buty są cholernie tanie jak na ten typ .
No ...
Sam się oblizuję

no właśnie, właśnie, wszystko to

powiem tak, jeśli chodzi o skórę, o ile jest ta sama (lub równie dobra), co w tych:
http://www.hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=118&sName=C016
to dla mnie jest bardzo miodzio i git. brat ma c016 rok: motor, błoto, miasto, szkoła, góry, las, imprezowanie i ogniska (15 lat to dość burzliwy wiek, w którym niespecjalnie dba się o buty) i nie dba o nie nic, a nic - na skórze nie robi to jednak większego wrażenia....

zresztą, kurwa, miłość od pierwszego wejrzenia i kropa. w takich sytuacjach jest krótka piłka: trafiony-zatopiony kupię, pochodzę, opiszę. a jestem pewien, że nie pozostanie mi nic innego jak pochwalić pod niebiosa stosunek ceny do jakości, jak i samą wygodę i jakość

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #611 : 04-09-2011, 00:50:34 »

Dla porównania powiem że wcale nie wyjątkiem jest cena grubo ponad stówkę euro za wspomniane innej firmy - a tu proszę za mniej niż połowa nawet - to robi wrażenie - ale co się tez dziwić - pomija się pośredników i cło .
Kupuj kupuj sam czekam na reckę o nich w takim razie

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #612 : 04-09-2011, 01:55:39 »

a ja potrzebuję butów z dobrym trzymaniem kostki( wyjaśniam, miałem zerwanego Achillesa)

trzeba bylo powiedziec wczesniej. 002 sa sztywniejsze ale komfort noszenia w upale bedzie mniejszy niz w 006.
Blatio
Ekspert

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #613 : 08-09-2011, 21:56:42 »

Chcę zamówić sobie Hanzel-e na miasto, na lato. I tu pojawiają się problemuy:
- po pierwsze jak podeszwa będzie dobra na miejskie lato
- po drugi jaka wyściółka? w C016 mam Cambrelle i jest całkiem ok, czy też zastąpić ja siatką AIR-NET?
-a po trzecie sztywność pod podeszwy. Waham się miedzy modelami 006 i 002, który z nich bardziej by się nadawał na miasto?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc 

Na miasto - 006 z wywaloną ociepliną. Ja już wielokrotnie o swoich pisałem, więc szkoda, żebym się dublował. Mam, używam od 3 lat (ale z ociepleniem, więc w jesienno-zimowe pory) - bardzo wygodne, na standardowej podpodeszwie odpowiednio miękkie, dają komfort codziennego chodzenia.

002-ek bym nie brał na miasto, bo to buty skonstruowane głównie z myślą o górach i z tego co gadałem z Hanzelem, wszystkie są seryjnie robione na twardej podpodeszwie z plastiku, na której w mieście się można zarżnąć.
Oczywiście, na zamówienie zrobią ze standardową. Ale moim zdaniem szkoda wydawać dużo kasy na takie buty na miasto, skoro 00-tki są znacznie tańsze, a spełnią swoje zadanie tak samo dobrze.

Jeśli chodzi o wyściółkę, to ostatnio testuję od kilku tygodnie AirNeta w codziennym użytku w swoich "prototypach", które wklejałem parę stron temu. I powiem jedno - jak dla mnie rewelacja. Chyba lepsza od Cambrelli, bo nie ma tendencji do mechacenia się, a oddycha rewelacyjnie. Tak samo dobrze sprawdza się w moich stricte górskich G024. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jeśli chodzi o uniwersalny użytek, to znalazłem dla siebie wyściółkę idealną. Cambrella jest też ok, nie powiem. Ale jak to mówią - lepsze jest wrogiem dobrego, więc dla siebie wybrałbym AirNet Chichot

Ja bym w konfiguracji na miasto, wahając się między 002 a 006 wybrał taką kombinację: 006 + wywalona ocieplina + AirNet od środka + podeszwa jaka komu pasuje (może być Grip, ojciec mojej narzeczonej chodzi od 1,5 roku w Hanzelach G04 na Gripie i mu się trzyma nieźle z tego co widziałem).

Skóra - tutaj też co komu pasuje. Ja swoje ostatnie "prototypy" zamówiłem z nubukiem Heinena - w połączeniu z AirNetem dawało to radę nawet w 30-stopniowych upałach w wakacje, teraz też w nich chodzę cały czas - moim zdaniem mają lepszą oddychalność niż moje pierwsze Hanzele DG022 z zamszu.

Rumcajs8 - w razie czego nie sugeruj się tym, co widzisz na stronie, bo akurat tutaj trochę Hanzel ma ogony, jeśli chodzi o stan aktualny
Lepiej się o skóry i podeszwy pytać na bieżąco producenta, co ma i co może polecić, bo wielu rzeczy, jak np. niektóre modele podeszwy, nie ma na stronie. Ja jakbym nie był dociekliwy, to bym w swoich ostatnich "dziełach" nie miał np. Vibrama Montagna

KAZIK tactical.pl
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #614 : 08-09-2011, 22:00:44 »

Dzięki Baltio za odpowiedź. Utwierdziła, mnie tylko w moich przypuszczeniach. Co do skóry wezmę je w licowej( głownie chodzi o łatwość pielęgnacji i o kolor, niestety nie ma czarnego nubuku Smutny  ). A co do podeszwy chyba zostanę przy standardowym Vibranie Big Horn. A jak mniej więcej wychodzą cenowo modyfikacje u Hanzela? Chodzi mi przede wszystkim o wymianę wyściółki.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2011, 22:02:32 wysłane przez KAZIK tactical.pl » Zapisane

Strony: Pierwsza « 1 ... 39 40 41 42 43 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: