trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 00:46:56 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 37 38 39 40 41 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399249 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #570 : 04-08-2011, 02:59:08 »

Ten "vibram krzyżykowy" zwie się Vibram Montagna, gwoli ścisłości, jeśli mówimy oczywiście o oryginalnym Vibramie. Mam taki w swoich ostatnich Hanzelach. Jak na moje pierwsze odczucia - dobra podeszwa, nie za sztywna mieszanka, nie wykazuje chęci do ślizgania. A jak nie to - to Grip. Swojego dobrego zdania o tej podeszwie nie zmieniam.
A z tą podeszwą Jungle to rzeczywiście musi być felerna seria. Jeśli tak, to też warto o tym meldować producentowi, bo to już będzie też sprawa dostawcy tej podeszwy. Hanzel zamontował taką samą jak pierwotnie, pewnie w dobrej wierze, a tu się okazuje, że pewnie więcej partii tego modelu ma feler. Niewesoła sprawa dla Hanzela zapewne... Z powodu zaniedbań poddostawcy joby zbierze i tak ten, kto zrobił całego buta

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #571 : 04-08-2011, 10:08:56 »

Ten "vibram krzyżykowy" zwie się Vibram Montagna, gwoli ścisłości, jeśli mówimy oczywiście o oryginalnym Vibramie.

scisle mowiac 1937 rok i ciagle w uzyciu. i jak tu nie wierzyc ze, jak mnie dawno temu uczono, "sens jest w tym co trwa" ? gripa kiedys sprobuje bo widze ze ludzie chwala. moze to nowa wieczna rzecz ?
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #572 : 04-08-2011, 10:32:08 »

Powitoł
Wzór może i od 1937r. ale materiał podeszwy to mógł się i tysiąc razy zmienić.
W dodatku teraz też może być robiony ten wzór z różnej gumy, a to IMO ona jest w mieście ważniejsza niż krój bieżnika.
Pomacałem sporo Hanzli w ich krakowskim sklepiku, kilka rodzajów podeszw i do miasta to mi się żadna nie podobała: za twarda dla mnie, nie amortyzująca jak lubię i zwykle bieżnik terenowy.
Hanzel wprowadził podział na twardość obuwia, ale nie wiem, gdzie tego szukać przy konkretnym modelu, a przy tej najmiększej grupie nie ma przykładów  Z politowaniem

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #573 : 04-08-2011, 10:39:39 »

O podział twardości najlepiej pytać u źródła, z tego co się zorientowałem.
A tak jeszcze z doświadczeń własnych, co do twardości - jeśli but ma standardową podpodeszwę, Texona, to ona prosto spod igły jest nieco sztywna, ale się układa do stopy i nieco mięknie w trakcie chodzenia - but robi się wtedy miększy i łatwiej się ugina.
Nie dotyczy to podpodeszwy utwardzanej z plastiku (chyba w nomenklaturze Hanzla 2+ BIS?) - ta będzie sztywna i twarda cały czas. Ja w swoich G024 mam właśnie taką twardą i owszem, pod moim ciężarem (>90 kg) się nieco ugina, ale chodzenie po asfalcie bez BARDZO DOBRYCH wkładek na dłuższą metę to katorga, za to na tatrzańskich skałach i kamolcach super, bo nie czuć ich i stabilizacja dobra.
Sama podeszwa ma tutaj niewielkie znaczenie, ale jednak jakieś. Grizzly czy Rangers same w sobie są nieco miększe od Gripa na przykład i but na Texonie, ale z Gripem będzie ciutkę sztywniejszy niż na Texonie i z Grizzly.
Poza tym Grip ma jeszcze tę zaletę, że ma warstwę amortyzującą z PU i w połączeniu z normalną podpodeszwą (Texon) będzie się nadawał do łażenia na co dzień i po płaskim.

Takich podeszew, które są niezłe jest całkiem sporo i wbrew pozorom niekoniecznie jest to Vibram. Chociaż na przykład taki Meindl w większości swoich modeli trekkingowych trzyma się uporczywie jednej rzeźby bieżnika, produkowanej przez Vibrama chyba tylko dla Meindla - Multigriff (lub ang. Multigrip). Ale widać, to się sprawdza.

W przypadku Hanzela (moim zdaniem) Grip był takim dobrym strzałem. Wiadomo, są warunki, w których ta podeszwa wysiądzie, ale tam też polegnie większość podeszew - np. lód, albo omszałe lub ubłocone wyślizgane skały - wtedy człowiek nie tyle ślizga się na podeszwie, ile na błocie, które ujeżdża razem z nią. Ale na różnorakie warunki, od lasu poprzez miasto (np. ojciec mojej narzeczonej ciora swoje G004 z Gripem po mieście już prawie dwa lata) aż po góry, Grip się sprawdza dość uniwersalnie.

Owszem, gdybym miał polecić podeszwę np. TYLKO na śnieżne warunki zimowe do miasta, to powiedziałbym, że Rangers ma nieco lepszą przyczepność niż Grip, ale na odmianę Rangers się średnio nadaje w góry, bo jest za miękki. Coś za coś.
Dlatego z reguły zimą po mieście chodzę w 006-kach na Rangersie, a w góry w G024 na Gripie.
Starych (mających już 3 lata) DG022 na Grizzly używam z powodzeniem jako letniego obuwia na co dzień do miasta, pracy, samochodu, na wszelkie wycieczki, gdzie będę długo chodził po płaskim, asfalcie, itp. Mogę powiedzieć, że to są takie moje najpewniejsze buty, jeśli chodzi o komfort i wiem, że mi nie sprawią żadnej niespodzianki.
Tak to sobie wszystko wyspecjalizowałem i działa
« Ostatnia zmiana: 04-08-2011, 11:22:57 wysłane przez Blatio » Zapisane

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #574 : 04-08-2011, 11:02:14 »

Powitoł
Wzór może i od 1937r. ale materiał podeszwy to mógł się i tysiąc razy zmienić.

mysle ze material jest teraz znacznie lepszy bo wkoncu jakis postep w technice od 1937 roku to nawet pod strzechy trafil.
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #575 : 04-08-2011, 11:20:12 »

Powitoł
Nie o to mi chodziło
Primo - ten z 1937 nie był projektowany na miasto (a o takiej teraz jest mowa), secundo - wzór a skład mieszanki to dwie różne rzeczy i niekoniecznie ten sam wzór z różnych butów będzie sie tak samo zachowywał.
Hint Blatio żeby zaciągnąć języka u producenta wydaje się najlepszy i od tego bym zaczął.

@Blatio - czyli z tego co miałeś w mieście najlepiej sprawuje się rangers (nie podejrzewam, żeby Hanzel miał kilka składów mieszanki danej podeszwy)? Są z nią jakieś cyrki w stylu twardnienie na mrozie, albo szybkie gubienie bieżnika na asfalcie?
Jak mi się wymieniona w belkach podeszwa nie spradzi, to myślę nad pomieszaniem jakiegoś lekkiego treka Hanzla z rangersem/gripem.

Edyta - w sumie to najbliżej jest mi do tych, tylko ta wstawka na "mankiecie" mi nie pasi:
http://hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=43&sName=R05
« Ostatnia zmiana: 04-08-2011, 11:27:50 wysłane przez porcelanowy » Zapisane

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #576 : 04-08-2011, 11:30:33 »

Rangers na miasto dobry jest przede wszystkim zimą - nie twardnieje na śniegu, jest miękki i się dobrze trzyma, jak opona zimowa w samochodzie, ta sama zasada. Amortyzację ma dość dobrą, bo sama w sobie jest miękka, chociaż nie posiada osobnej warstwy amortyzującej, jak Grip.
Jeśli chodzi o wytrzymałość na ścieranie, to jestem zaskoczony, bo jak na podeszwę, która przy potarciu zostawia czarne ślady na linoleum, używana od października 2008 średnio przez 6 miesięcy w roku codziennie w trybie "samochód - kilka godzin szlifowania szkolnych korytarzy - samochód - trochę miasta", zachowała jeszcze wszystkie "krzyżyki", chociaż głównie na śródstopiu (w lewej nodze - pewnie od pedału sprzęgła ) już powoli dochodzą "do dna". Ale podeszwa jeszcze cały czas jest w użytku i jeszcze nie wymaga wymiany. Na miasto i warunki zimowe - polecam. W góry - niekoniecznie.
Podejrzewam, że jeśli ktoś bardzo dużo chodzi po mieście pieszo, nie używa samochodu i będzie dużo chodził po chodnikach w suche pory, to Rangers się powinien nieco szybciej zjechać, ale i tak jestem zaskoczony, bo po miękkości tej podeszwy spodziewałem się najwyżej roku trwałości.

Grip pod tym względem wydaje mi się chyba trwalszy, nie zostawia czarnych śladów na podłodze, jak się nim przejedzie. Podeszwa mojego przyszłego teścia po 1,5 czy 2 latach używania jako codziennego obuwia wygląda naprawdę nieźle. Inna sprawa, że on jest dobre kilkanaście kilo lżejszy ode mnie.

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #577 : 04-08-2011, 11:57:00 »

Powitoł
Nie o to mi chodziło
Primo - ten z 1937 nie był projektowany na miasto (a o takiej teraz jest mowa), secundo - wzór a skład mieszanki to dwie różne rzeczy i niekoniecznie ten sam wzór z różnych butów będzie sie tak samo zachowywał.

spokojnie. zrozumialem o co ci chodzilo. juz wczesniej pisalem ze uwazam 1937 za wzor najbardziej uniwersalny. czyli tu sie zgadzamy. nie jest to wzor wyspecjalizowany i cale szczescie. co do roznicy miedzy wzorem a skladem mieszanki czyli po polsku materialem tez nie ma tu sprzecznosci bo napisalem ze teraz sa duzo lepsze materialy na podeszwy niz w roku 1937 chocby z racji potepu technicznego. czyli dobry wzor plus jeszcze lepszy material niz w pierwowzorze.
quietus
Nowy użytkownik
*

W życiu nic nie dzieje się przypadkiem

Ignoruj
« Odpowiedz #578 : 04-08-2011, 14:44:13 »

A propos skali twardosci:

http://hanzel.pl/?p=p_61&sName=Skala-twardosci

Wszystko jest trudne nim stanie sie proste. Fuller
farmer_przodowy
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Rzeszów - Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #579 : 19-08-2011, 16:46:41 »

Dzisiaj przyszły moje 024 SK, oczywiście lekko zmienione jak pisałem wcześniej. Zamówienie złożyłem 1 sierpnia więc trochę to trwało ale wszystko w terminie.
Pierwsze wrażenie to takie że buty są super lekkie. Po dokładnym przejrzeniu nie zauważyłem niczego do czego mógłbym się przyczepić. Noski równo doklejone, może tylko odrobina kleju wystaje ale to zniknie po pierwszym pastowaniu. Po założeniu na nogę uczciwie stwierdzam że to najwygodniejsze buty w jakich dane było mi chodzić. Podeszwa dosyć miękka ale nie za bardzo. Więc raczej kamienie mi nie będą przeszkadzać a na mieście też się sprawdzi. Zaczynam je wydeptywać a za tydzień zabieram je w Bieszczady na trzy dni. Wtedy może będę mógł napisać coś więcej. Jak na razie pełne zadowolenie z mojej strony.

Kobiety nie można zmienić, można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #580 : 19-08-2011, 16:59:49 »

Bardzo mile widziana byłaby jakaś fotka

farmer_przodowy
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Rzeszów - Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #581 : 19-08-2011, 20:28:35 »

Zdjęcie dodam około środy. Cały czas piszę do was z telefonu a dostęp do komputera i internetu będę miał dopiero wtedy. Dodam jeszcze że jak dostałem buty byłem przekonany że to jakaś pomyłka. Noszę numer 46 i taki zamówiłem. Buty które dostałem były takie małe, zgrabne i inne niż te co zwykle kupuje a jednak idealnie pasują.  Bardzo miłe zaskoczenie

Kobiety nie można zmienić, można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
kacaperek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #582 : 20-08-2011, 00:47:25 »

Pierwsze wrażenie to takie że buty są super lekkie

Też tak miałem, z tym, że z modelem 021. Pierwsze wrażenie po odebraniu paczki to było "ku**a przysłali mi jednego buta!"Chichot
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #583 : 21-08-2011, 00:50:52 »

A ja w sobotę spotkałem się z Panem Grzegorzem na jarmarku pod Gubałówką... Porozmawialiśmy sobie, przekazałem parę uwag, wspomniał o tacticalu i Błażeju. Bardzo miły człowiek.

Ziri
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #584 : 21-08-2011, 13:12:20 »

wspomniał o tacticalu(...)
To moze pora na jakies zniżki dla forumowiczow? chyba zdaje sobie sprawe ze reklame ma tu grubą:D
Strony: Pierwsza « 1 ... 37 38 39 40 41 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: