trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 22:42:42 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 35 36 37 38 39 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399363 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #540 : 27-06-2011, 19:58:14 »

Jednak będę brał  LOWA Trekker lub Terrano.

Błądzić ludzka rzecz .

Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #541 : 27-06-2011, 20:19:44 »

Co byś nie wybrał, i tak trzeba to będzie w pewnym momencie dobrze zaimpregnować, czy to Hanzel, czy Lowa, czy Meindl. Lowa Trekker z tego co widzę ma sporo szwów, więc trzeba będzie o to zadbać

Z drugiej strony trochę szkoda, że rodzimy produkt poległ na rzecz niemieckiego Chichot

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #542 : 27-06-2011, 20:28:49 »

sadowski tylko o gumowcach nie zapomnij. jak amen w pacierzu na bagnach beda potrzebne zwroc wtedy uwage na polski rodzimy produkt z fagumu. www.tactical.pl/forum/index.php/topic,63164.0/highlight,gumofilce.html bo po kilo blota na bucie to ci ani lowa ani tania nie wytrzyma.
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #543 : 27-06-2011, 20:53:18 »

(...)
Z drugiej strony trochę szkoda, że rodzimy produkt poległ na rzecz niemieckiego Chichot

Jak rodzimy produkt osiągnie poziom tego niemieckiego to pogadamy...
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #544 : 27-06-2011, 21:05:28 »

Jak rodzimy produkt osiągnie poziom tego niemieckiego to pogadamy...

Robiłem remont kilka remontów - Szału nie ma i dotyczy to wszystkich producentów - a w szczególności sposobu obchodzenia się z butami niestety:)
Kilka tutków znajdziesz .
Ale co tam - powiesz nam jak jest za dwa lata

Rob
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #545 : 27-06-2011, 21:29:31 »

To chyba kolega sadowski25 się wypowie za te dwa lata

Nie mam butów Meindl ani Lowa ale znajomi posiadają więc oglądałem, macałem i mierzyłem. Mam też dobre porównanie do Meindl Himalaya- są w zbliżonym wieku i stale towarzyszą moim Hanzelom 023 custom Staranność wykonania, wygoda i sposób trzymania stopy, w moich butach, odbiegają od ww, a kosztowały mnie ponad 600 PLN.

Zdecydowałem się jednak na buty od pana Hanzela bo opcja "custom" uratowała mnie przed skazaniem na GTX uporczywie ładowany do obuwia tego rodzaju
« Ostatnia zmiana: 27-06-2011, 21:31:12 wysłane przez Patek » Zapisane
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #546 : 27-06-2011, 21:38:41 »

Wsio w temacie .
Jakby nie dociera do ludzi jaka dobroć wynika z możliwości modowania cudzymi rękoma a kupna z póły .
Różnica jest ogromna zawsze - tymczasem bardzo często kupuje się znaczki i szlaczki .
Tymczasem z czasem takie customy mają ceny tak zaporowe że siadamy na dupach bo to nie nasza półka cenowa .
Mi się zamarzyły buty tak proste że aż strach a kosztują jedynie sześć stówek ...no i się oblizuję nadal - bo to w euro cena

No i ja sobie kupie takie - albo na kolanach do Hanzela po nie się zaczołgam Chichot

http://danbis.home.pl/axe316/inne/buttero-hiking-boots-2.jpg
Buty "HANZEL"

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #547 : 27-06-2011, 22:53:10 »

Jakby nie dociera do ludzi jaka dobroć wynika z możliwości modowania cudzymi rękoma a kupna z póły

oj axe z wiekiem uczuciowy sie robisz  w hanzlu robia na zamowienie czego nie robi zadna znana mi wielka firma. nie ma problemow z reklamacjami z czym nie spotkasz sie w zadnej wielkiej firmie. materialy naturalne pierwsza klasa co tez nie jest az tak czeste w wielkich firmach skoro wola dac kawal plastiku niz dobra licowke. obsluga tez grzeczna a nie "bierz albo wyp..". nie wierze w szybki rozwoj. z tego co wiem hanzel ma niewielka ale oddana grupe klientow i to jest dobry znak a nie zadna kleska. to konkurencja musi atakowac i jak widac to robi. hanzel ma tylko utrzymac pozycje i jezeli to zrobi - wygra.

@sadowski niech ci te buty dobrze sluza. nikt sie na ciebie nie obraza. jak bedziesz chcial miec cos swojego wedlug wlasnych pomyslow, preferencji, wyboru to wal jak w dym. ale gumowce to sobie kolego kup bo szkoda  kosmicznych butow
Rob
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #548 : 27-06-2011, 23:07:24 »

Jakby nie dociera do ludzi jaka dobroć wynika z możliwości modowania cudzymi rękoma a kupna z póły
Tylko żeby te ręce były dokładniejsze

Kiedyś w końcu się zbiorę i zrobię dokładną recenzję 023, napiszę co nie bangla, co się popsuło, a co jest fajne
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #549 : 28-06-2011, 00:12:30 »

No jakby były dokładniejsze to kosztowały by zapewne mocniej .
Wiem wiem - te co pokazałem to mój sen na razie i wymaga napradę sporej wiedzy i świetnej skóry - ale wiem że takie buty przejdą wszystko prawie .

No Panie Hanzel wymagania nam rosną - może czas się skusić i puścić pilota w klasyce i kunszcie szewskim co się zowie - bo o Pańskiej firmie i zdolnościach wiemy - to świetny kierunek działania na customach - marka praktycznie już wyrobiona

No kochani jak Hanzel pójdzie w tę stronę to ten watek będzie fajnym kawałkiem historii w której braliście udział i ceny sami podniesiecie za wartość historyczną  

Rob
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #550 : 28-06-2011, 00:26:36 »

No jakby były dokładniejsze to kosztowały by zapewne mocniej .

Jeśli buty pana Hanzela charakteryzowałyby się takimi rozwiązaniami technicznymi, trwałością* i estetyką jak Meindle, to byłbym gotów płacić za nie tyle co za Meindle

*-wiem, nie są doskonałe i słyszałem o różnych uszkodzeniach, ale mimo wszystko...
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #551 : 28-06-2011, 01:47:59 »

No kochani jak Hanzel pójdzie w tę stronę to ten watek będzie fajnym kawałkiem historii w której braliście udział i ceny sami podniesiecie za wartość historyczną  

jak pojdzie to sam stanie sie historia. w konkurencji z meindlem czy innymi slawnymi firmami nie ma najmniejszych szans. te firmy wiele lat pracowaly na swoj sukces, maja lepszy park maszynowy, wiecej pracownikow kontroli jakosci, oddanych sprzedawcow, klientow. a w razie "w" maja zasoby zeby popchnac sprzedaz. hanzel to forma na dorobku i niech sie skupi na sredniej polce, to jest duzy rynek, jest co brac. niech osiagnie pozycje kupczaka wtedy dopiero zacznie myslec o meindlu. w przelozeniu na polski: kazdy od czegos zaczyna czy w militariach czy w turystyce. ok ktos wkoncu kupi sobie meindla czy corcorany ale niech zaczyna od hanzla i niech ta nazwa stanie sie klasyka jak janysport czy kupczak. tu trwa wyscig bo drozsze firmy tez robia tansze modele. hanzel bije je mozliwoscia modyfikacji i jakoscia. cos slabo wierze w te nierowne cholewki czy kiepskie szwy ale ok wpadki sie zdarzaja i jak dlugo firma nie robi problemow z reklamacjami nikt nie ma prawa sie przyczepic. mowienie ze jak buty beda wiecej kosztowac to beda lepszej jakosci wyciszyc za wszelka cene. to antyreklama bo na wyzsza cene firma musi najpierw zasluzyc.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #552 : 28-06-2011, 08:54:55 »

Ależ wszystkie (czy tam prawie wszystkie) znane światowe firmy robiące buty górskie podobnie zaczynały i się tym teraz szczycą. Lowa, Han Wag, Meindl, Raichle to wszystko firmy które zaczynały jako małe rodzinne manufakturki w górskich czy podgórskich miejscowościach. Dajmy Hanzelom jeszcze trochę czasu, tak ze dwa trzy pokolenia i dojdą do tego samego poziomu.

A poziom Kupczaka? Eeee, ja tam dziękuję. Bardziej do mnie przemawia rodzinna firemka co pod Tatrami robi tradycyjnie tradycyjne buty niż producent masówki dla wojska, wciskający wszędzie gore-tex bo tak ponoć bardziej światowo.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
porcelanowy
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #553 : 28-06-2011, 09:31:44 »

Powitoł
Do klasyki Kupczaka to niech nie dołączają. Tak dla dobra firmy Hanzel. Kupczak zaczął i skończył swoją sławę na jednym bucie który w obrocie cywilnym nie był za bardzo dostępny, a sposób pozyskania technologii jego produkcji był dosyć mglisty a teraz z tego co koledzy pisali nie produkują nic.
Hanzel trzyma niszę butów robionych pod zamówienie klienta za kasę niezbyt wygórowaną i jeśli pójdą dalej to tylko klaskać, byle robili to z głową.
Chyba zamówię u nich zimówki do miasta, bo nędza z tego co widzę po sklepach.

edyta - te Buttero... fiksseryjny cuda. Nie znałem
Od jakiegoś czasu chodzi za mną zrobienie sobie butów.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2011, 09:58:54 wysłane przez porcelanowy » Zapisane

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #554 : 28-06-2011, 10:43:00 »

Dajmy Hanzelom jeszcze trochę czasu, tak ze dwa trzy pokolenia i dojdą do tego samego poziomu.

tez tak mysle, co nagle to po diable ale powiedz kto u nas planuje na 40-60 lat? co do kupczaka to chodzi o renome. ludzie kojarza nazwe i to raczej pozytywnie. z tego co gdzies czytalem kupczak nie robil masowki tylko wzor buta byl powielany przez inne firmy. nie sledzilem sprawy bo nie zamierzalem kupowac, horendalnie drogie.
@porcelanowy z ta nisza to racja ale moze sie tam robic ciasno.
Strony: Pierwsza « 1 ... 35 36 37 38 39 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: