trwa ładowanie paska...
18-08-2019, 09:03:29 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 29 30 31 32 33 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 393441 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #450 : 21-03-2011, 22:08:13 »

Dobra, model 006 przetestowany na 45km dystansie. Ogólnie bez zastrzeżeń, złapałem dwa odciski, ale jeden przez nagniotek na palcu, a drugi przez skarpetę która się lekko na pięcie podwinęła. Przez to, że było to INO, a do tego miałem stuptuty, nie było czasu się z nią bawić. Obawiałem się, że obetrą mnie od góry miejsca gdzie kończą się cholewki i dziurki na sznurówki, bo są one trochę za długie (jedno krótsze, drugie dłuższe) i trochę obcierają stopę od góry. Na szczęście stopy były tylko w tym lekko zaczerwienione.  Co do szczelności też brak zastrzeżeń, choć śniegu już w lesie nie było, tylko trochę błocka.
 Jedyny minus to słabe trzymanie stopy, a teren było mocno pofalowany, przewyższenia do 125m (morena czołowa). Na zejściach tragedia, stopa zjeżdża i opiera się palcami na czubach. Buty było dobrze dopasowane, ale lekko się rozeszły. Do tego w tym modelu sznurowanie jest dość krótkie i nie dochodzi do czuba, co też wpływa na słabsze trzymanie stopy. Jednak normalnie to bym może z dwa razy wszedł i dwa razy zszedł, bo szukałbym optymalnej drogi, więc tu na pomorzu w lesie spokojnie w tych butach da się radę. W góry ich jednak nigdy nie zabiorę.
kacaperek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #451 : 02-04-2011, 20:15:04 »

Witam!
Przeglądając ofertę Hanzela po raz setny, w celu poszukiwań obuwia na lato, wpadł mi w oko wzór 021. Czy ktoś może używał tego buta? Jakie wrażenia i odczucia w jego temacie? Temat przeczytałem cały, ale nie znalazłem odpowiedzi, może po prostu nikt się nie chciał przyznać Chciałem, aby te buty były typowo, na ciepłe, suche warunki, w las, po niskich okolicznych górkach oraz na wyjazdy w Sudety i Bieszczady, raczej po szlakach. Zdecydowałem się aby but składał się z następujących komponentów: skóra nubuk, bez membrany i izolacji, z siatką airnet. Sprawa rozbija się o podeszwę: czy treker będzie odpowiedni na takie warunki? Według opisu na stronie tak, ale wolę się upewnić przez zdanie użytkowników. Może polecicie jakąś alternatywną podeszwę? Byleby nie zmieniła ceny, bo na buty jestem w stanie wydać 300pln + przesyłka. Pytałem się w firmie i wymienione wcześniej modyfikacje ceny nie zmienią.

Inne modele nie wchodzą w grę, bo albo mi się nie podobają, albo są za drogie.

Buty będą przygotowane na ewentualną wilgoć metodami opisanymi przez Axe316
porcelanowy
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #452 : 20-04-2011, 10:08:07 »

Powitoł
Padła mi podeszwa w Belkach 790. Skóra/membrana OK, fabryka milczy, więc szukam innego wyjścia.
Wysłałem zapytanie o wymianę do Hanzla i zaproponowali mi wymianę na podeszwę z Sampli G019
Mieliście może kontakt z podeszwą HANZEL TR? Głównie o twardość w lecie/zimie mi chodzi, ścieralność, itp.
Dzieki

http://hanzel.pl/files/products/foto_p_G019pr_921.jpg
Buty "HANZEL"

BDW, niegłupie te sample. Szkoda, że mają ocieplenie:
http://hanzel.pl/files/products/foto_2_G019pr_999.jpg
Buty "HANZEL"

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #453 : 20-04-2011, 10:32:59 »

Znasz może już cenę po której ożenią Ci nową podeszwę z belkami?

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
porcelanowy
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #454 : 20-04-2011, 10:45:35 »

Powitoł
Przy tej podeszwie, przy tym bucie: okolice 150zet z wliczoną wysyłką powrotną.

Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #455 : 20-04-2011, 11:18:46 »

Pamiętaj, że "Hanzel TR" nie oznacza konkretnej podeszwy, tylko jest to ogólne określenie na podeszwy z kauczuku termoplastycznego, które Hanzel pod swoją marką stosuje w swoich butach. To wcale nie musi być podeszwa z wklejonych wyżej zdjęć, musisz się koniecznie dopytać o szczegóły, bo pod nazwą "Hanzel TR" (TR = Thermoplastic Rubber) występuje kilka różnych podeszew

blachon
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #456 : 20-04-2011, 11:21:50 »

hmmm ale skoro podeszwa jest z klasycznie zimowych butów , to istnieje nadzieja że porcelanowy będzie mógł biegać w Belkach w zimie Szok
kiedy my wszyscy będziemy się dalej ślizgać jak na łyżwach

"Nie wiem jak się panu odwdzięczyć..." - "Wie pani."
Bananczyk
Opinii: (5)
Ekspert

Miejsce pobytu: Białystok

Ignoruj
« Odpowiedz #457 : 20-04-2011, 11:56:33 »

Powitoł
Przy tej podeszwie, przy tym bucie: okolice 150zet z wliczoną wysyłką powrotną.

Patrzę że będą mieli drugiego klienta 

Nie przeklinam. Bo to kurwa w chuj nie ładnie.
porcelanowy
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #458 : 20-04-2011, 12:10:01 »

Powitoł
Ten bieżnik, ten materiał, podeszwa z tego buta - dlatego wrzuciłem konkretny model i o niego pytam
Brak ślizgawki w zimie to dodatkowy acz wskazany bonus
Widzę, że będzie trzeba na żywca iść. Pewnie czerwiec/lipiec bo obecnie pustka w kiermanie

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #459 : 20-04-2011, 14:37:53 »

Upewnij się, że mają tą podeszwę akurat na stanie, wyślij zdjęcie modelu producentowi Że tak powiem, oferta na stronie jest już trochę leciwa i często nie ma tam wszystkiego czym dysponuje producent, albo też na stronie może być coś, to producentowi akurat wyszło, dlatego lepiej się upewnić u źródła.

No i miej na uwadze, że takie sprawy jak podeszwa / wyściółka / skóra / ocieplenie są w całości w Twojej kwestii i możesz modyfikować wszystko. Jeśli zostawisz ocieplenie, to licz się z tym, że w upały sobie nie pobiegasz, zaś bez ocieplenia zimą i tak możesz sobie odpowiednimi skarpetami wyregulować ciepło.

Ja po 3 zimowych sezonach w swoich DG024 jestem w stanie z czystym sumieniem polecić siateczkę AeroSpacer jako chyba najbardziej uniwersalną wyściółkę, jaką miałem do tej pory w butach. Warunek: latem coolmaxowe skarpety, zimą wełna merino. Buty butami, ale na skarpetach generalnie też nie warto oszczędzać.

Jestem generalnie sceptykiem jeśli chodzi o ocieplenie w butach. Swoje 006-ki z Thinsulatem używam tylko w mieście, do zwykłych skarpet bawełnianych, gdy temperatura spada poniżej +10 stopni, a ja potrzebuję mieć w miarę ciepło w stopy na dojazdach do pracy samochodem, na spacery do sklepu, itp.

Gdy temperatury robią się tak jak teraz, powyżej 15 stopni, ocieplane Hanzele siłą rzeczy idą w kąt i przesiadam się na letnie zamszowe DG022.

Trzeba sobie dokładnie określić gdzie i jak będzie się butów używało i czy to ocieplenie jest tam naprawdę konieczne?

blachon
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #460 : 20-04-2011, 15:21:44 »

Blatio ale my tu (z tego co rozumiem) nie rozmawiamy o butach hanzela, a jedynie o tej konkretnej podeszwie, która miałaby zostać zamontowana w Belkach

"Nie wiem jak się panu odwdzięczyć..." - "Wie pani."
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #461 : 20-04-2011, 17:24:07 »

A, kuźwa, sorry, fakt Chichot
Tak to jest jak się czyta posty szybko w przerwie między lekcjami, hehe Chichot Zaćma przedświąteczna

Tak czy siak, nawet jeśli chodzi tylko o podeszwę, to i tak polecam się u producenta upewnić, czy akurat ta jest dostępna.

porcelanowy
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #462 : 20-04-2011, 17:57:31 »

Powitoł
Tak czy siak, nawet jeśli chodzi tylko o podeszwę, to i tak polecam się u producenta upewnić, czy akurat ta jest dostępna.
Wysłałem zapytanie o wymianę do Hanzla i zaproponowali mi wymianę na podeszwę z Sampli G019

Sporo literek naprodukowałeś i dziękuję w imieniu forum 
Teraz gdyby ktoś o podeszwie... 

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #463 : 20-04-2011, 18:11:42 »

Dobra, kurczę, milknę na dziś, nie mój dzień widać Chichot

cube
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #464 : 24-04-2011, 21:45:59 »

to może ja trochę o tej podeszwie opowiem? użytkuję sample g019 od 3 lat. moja konfiguracja była, o ile dobrze pamiętam, taka jak na stronie (thinsulate 200, cambrelle, kolor "kawa") przechodziłem 3 zimy, i na "szklance" biegać bym się nie odważył, trochę się ślizga. podeszwa dość sztywna, natomiast dobrze amortyzuje krok. przed ostatnią zimą zmieniłem wkładkę, gdyż hanzelowa wkładka zaczęła mnie uwierać w okolicy dużego palca. ale uwaga! wkładkę hanzela przełożyłem do butów codziennych i nic nie uwiera. widocznie coś się źle w bucie ułożyło. cambrelle się trochę mechaci, ale nie miałem problemów z przecieraniem. thinsulate jest, ale ponieważ jestem zmarźluchem, zdarzało mi się zakładać 2 skarpetki. teraz jak bym brał te buty to bez ocieplenia. po prostu, zawsze w zimę zakładał bym 2 skarpety. buty używam też w lato, do asg. chodzenie w nich to nie problem, nie jest jakoś zbyt gorąco nawet po całym dniu. buty też miały z założenia służyć do również wypadów w góry. ale tak się ułożyło że od tych 3 lat ani razu w góry nie dotarłem. także, nie wiem jak podeszwa trzyma się na skałach. w suchym/mokrym lesie natomiast nie ma żadnych problemów.

doceniam w tych butach to, że nie miałem ani jednego odcisku, przez cały okres użytkowania.

uwielbiam nosić te buty podczas roztopów. podczas gdy ludzie skaczą ponad kałużami, dzięki dość wysokiej podeszwie, idę prosto nawet po dużej wodzie. i tu ciekawostka: mimo że buty wykonane z nubuku, nie przemiękły mi ani razu podczas całego użytkowania. impregnowane były tylko sprayem do nubuku z daichmanna, tak 2-3 razy na rok, w tym ostatnia impregnacja po sezonie zimowym.

miało być o podeszwie, a wyszło takie małe summa-summarum

ps. jak będą jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem. a zdjęcia? jak nie zapomnę to zrobię.

ps2. zapomniałem o ścieralności. w zimie się nie ściera w okolicy pięty, na podeszwie, jest jakiś napis. o ile pamiętam, to u mnie jest jeszcze widoczny. no ale buty, jak pisałem, używane głównie w zimie albo w lesie.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2011, 21:49:11 wysłane przez cube » Zapisane
Strony: Pierwsza « 1 ... 29 30 31 32 33 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: