trwa ładowanie paska...
25-08-2019, 06:45:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 25 26 27 28 29 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 393706 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Jacski
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #390 : 15-12-2010, 13:35:57 »

Dzisiaj dostałem buty, model 024 SK. Póki co wszystko gra a to bardzo cieszy. 

Ale mam takie pytanie, czy od razu dawać jakiś tłuszcz czy jak buty są nowe to na początku można bez konserwacji?

Wydaje się, że porządna skóra, jak jest nowy but, to powinna być odpowiednio zakonserwowana?
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #391 : 15-12-2010, 14:00:23 »

Pochodź ze 2 tygodnie, niech skóra odetchnie świeżym powietrzem

Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #392 : 15-12-2010, 14:10:04 »

Jako rzecze przedmówca: pochodź, zobacz jak się skóra zachowuje, jak szybko łapie wilgoć, czy nie przemaka, czy osady soli na niej nie zostają, jak łatwo się czyści, itp. Na razie ja bym jej nie ruszał. Chyba, że zaobserwujesz jakieś niepokojące objawy, to wtedy jakiś tłuszczyk, albo pasta woskowo-żywiczna

Jacski
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #393 : 15-12-2010, 14:53:18 »

Dzięki Panowie.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wkładek fabrycznych. Wydają się być przyszyte, to znaczy sam nie wiem czy to jest stała część buta czy wkładka (wygląda tak jak na jednym ze zdjęć w temacie o Hanzlach 002 Bagneta) ale raczej na pewno nie da się tego wyjąć, natomiast jak włożę taką typową wyjmowalną wkładkę to buty są ciasne. I zastanawiałem się czy jeśli będę chodził bez takiej typowej wkładki to ile ta fabryczna wytrzyma? No i w sumie to chyba rzadkie aby w takim typie butów nie było wymiennych wkładek?
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 20:31:40 wysłane przez Jacski » Zapisane
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #394 : 15-12-2010, 23:17:23 »

A co do wkładek, to one NIE SĄ WSZYTE, tylko wklejone, dlatego na pierwszy rzut oka nie dają się ruszyć. Szarpnij mocniej, to je wyjmiesz, bez obaw. Ja ze swoich wszystkich 3 par Hanzeli już dawno je powywalałem
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 23:28:59 wysłane przez mgr_scout » Zapisane

bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #395 : 16-12-2010, 09:17:34 »

Wg mnie to nawet nie są wklejone specjalnie, tylko trzymają się resztkami kleju z obklejenia wkładki-tekturki. Spokojnie wyjmuj, ale nie wyszarpuj, bo jak się przykleiło do futrówki to możesz uszkodzić. Da radę, byle ostrożnie.

Swoją drogą włożyłem wkładki IronMan i jestem wkurzony - wcale nie czuję różnicy - zmarnowane pieniądze.   

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #396 : 16-12-2010, 10:28:24 »

no widzisz bagnet kazdy ma inna stope. ja wpakowalem ironmana i przynajmniej w 010 chodzi sie naprawde mieko. w 016 mialem problem bo bylo az za mieko i nie mialem wybicia z piety. wogole to ktos zna wkladki z czystej skory z dziurkami grube na jakies pol centymetra ?
Ziri
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #397 : 16-12-2010, 10:40:58 »

grube na pol centymetra z czestej skóry? to chuba musisz sobie sam nosorożca zabić i wygarbowac:D Ironmany maja sens wtedy gdy mamy twarde podeszwy. wtedy ładny komfort dają. natomiast butów z dobrą amortyzacją nie potrzeba dozbrajac w ironmany. chociaz amortyzacja nie jest ich jedyna funkcją - fajnie stabilizuja stope dzieki twardym cząściom na skrajach.
Apropo - wczoraj zauwazylem ze strasznie przez nie ciągnie od ziemii. Na czas zimy zmieniam na takie z filia aluminiowa (z rynku, nie zadne hiteki)
liare
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #398 : 16-12-2010, 11:38:51 »

Swoją drogą włożyłem wkładki IronMan i jestem wkurzony - wcale nie czuję różnicy - zmarnowane pieniądze.   

Mam to samo. ;-) Nie dość, że nie czułem żadnej różnicy to jeszcze są tak grube, że musiałem wywalić i włożyć jakieś zwykłe. Nie dało się chodzić w tak ciasnych butach. Także ja również jestem zawiedziony. Cudów co prawda się nie spodziewałem ale...
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #399 : 16-12-2010, 12:15:25 »

Mogę Panów zapytać po ilu kilometrach nie czuli różnicy i w jakich warunkach ten dyskomfort był odczuwalny co do Ironman ?
Wkładki Sport Plus nie są wkładkami termicznymi to pewne .
Teraz proponuję wejść na górkę z plecakiem na zwykłych - zejść na zwykłych i zamienić wkładki powtarzając drogę - 20km tak minimum i pisac jak to było nie fajnie - w kopnym śniegu zgadam się różnice mogą być żadne  .

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #400 : 16-12-2010, 12:25:49 »

Apropo - wczoraj zauwazylem ze strasznie przez nie ciągnie od ziemii. Na czas zimy zmieniam na takie z filia aluminiowa (z rynku, nie zadne hiteki)

no masz ci los a ja mam odwrotnie. jak nosilem latem te niebieskie na zelu to musialem zrezygnowac bo mi za goraco bylo. teraz ciezko mi to ocenic bo jak mam na stopach mund explorer to calkiem dobrze sie czuje. musze porobowac w jakichs zwyklych skarpetach. a z tym szyciem wkladki to niezly pomysl i jak czegos nie znajde to kaze sobie taka zrobic.
liare
Opinii: (3)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #401 : 16-12-2010, 12:25:59 »

Mogę Panów zapytać po ilu kilometrach nie czuli różnicy i w jakich warunkach ten dyskomfort był odczuwalny co do Ironman ?
Wkładki Sport Plus nie są wkładkami termicznymi to pewne .
Teraz proponuję wejść na górkę z plecakiem na zwykłych - zejść na zwykłych i zamienić wkładki powtarzając drogę - 20km tak minimum i pisac jak to było nie fajnie - w kopnym śniegu zgadam się różnice mogą być żadne  .

Być może w terenie zauważyłbym różnicę.  Nie wiem. Chodziłem w nich przez tydzień po około 12km dziennie. Tyle mam tam i z powrotem z pracy + łażenie po mieście i spacery z dzieckiem. Po tygodniu już nie mogłem wytrzymać. Jakbym nie wiązał butów, zawsze było mi za ciasno. Także tu jest największa porażka. Że nie pasują do wszystkich butów. Nie zawsze w butach jest tyle luzu, aby wstawić taki grube wkładki.
Żeby nie było OT, buty to hanzel 008. Teraz wstawiłem je do 019, są trochę większe i tam jeszcze popatrzę.
TITTO
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: wolne miasto

Näen sinut !!

Ignoruj
« Odpowiedz #402 : 17-12-2010, 09:20:11 »

A no to Panowie widzicie jak różne i subiektywne odczucia ludzie mają na temat produktów tej samej firmy - jak np. miałem kiedyś but firmy F7 na których nie zostawiano suchej nitki - że syf, że podeszwy odpadają, że membrana do dupy itd., itp. , a ja w tych butach trzy lata cięgiem przechodziłem i zadowolony byłem. Czyli - nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba - i pasuje !
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #403 : 17-12-2010, 10:47:45 »

@titto to psychologia. kwestia oczekiwan ale nie odnosnie samego sprzetu tylko marki. ktos kupuje powiedzmy haixy i jest rozczarowany jak mu po roku padna. ktos kupuje hanzle i chodzi w nich pare lat. czy to oznacza ze haixy sa gorsze od hanzli ? nie, ale oczekiwania byly rozne. w pierwszym przypadku zadzialal mechanizm "place i wymagam" wiec ciorano buty niemilosiernie a w drugim "czego oczekiwac od butow za dwie stowy?" i ktos bardziej na nie uwazal. uwaga uzyte nazwy firm sa czystym przypadkiem i nie maja zwiazku z rzeczywistymi wydarzeniami 

@axe nosilem te niebieskie ironmany latem. bylo goraco i to w miescie juz po pierwszym kilometrze. zamiana wkladki na skorzana i problem znika. problem w niebieskiej wykladzinie ktora ma kontakt ze stopa. jest ze sztucznego materialu i ma wieksze tarcie niz skora. gdyby dac a to warstwe cienkiej skory byloby znacznie lepiej.
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #404 : 17-12-2010, 12:34:12 »

@SUPEŁEK
Wiem .Gel insole polecał bym kiedy nie tyle co bijemy kilometry lecz prawie stoimy w miejscu .
Dwa ani jedne ani drugie nie służą w swej konstrukcji odciążeniu komfortu klimatu buta lecz mechaniki chodzenia i co siekawsze nie tyle same stopy zaczynają to odczuwać co stawy skokowe ,kolana i kręgosłup bo znaczna część energii zostaje rozproszona na wkładce co odczuwamy po kilkunastu kilometrach .

Strony: Pierwsza « 1 ... 25 26 27 28 29 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: