trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 00:59:46 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 21 22 23 24 25 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399251 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
KAZIK tactical.pl
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krosno - Podkarpacie

na potęgę posępnego kontraktu " by Blatio

Ignoruj
« Odpowiedz #330 : 02-11-2010, 20:12:47 »

Dzień dobry
Z racji zbliżającej się zimy postanowiłem zakupić nowe buty. Mój wybór padł na Hanzle C016. I tu pojawia się moja prośba o radę. Buty kupuję z nastawieniem na sezon od jesieni, zimy do wiosny.Będą głownie użytkowane w mieście i czasami w jakiś lekki teren wokoło miasta. Czy proponowalibyście jakieś zmiany w tym modelu aby stał się jeszcze bardziej użyteczny? Z własnego doświadczenia będę brał gumowy nosek, myślałem też nad skórą w środku buta( ale jestem otwarty na sugestie). Z gry dziękuję za pomoc

http://ntn.knives.pl/

Koleś C. trafił tu jak Nergal na zebranie Chórku Kościelnego.
TITTO
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: wolne miasto

Näen sinut !!

Ignoruj
« Odpowiedz #331 : 02-11-2010, 20:31:35 »

A po co zmieniać? Daj nosek tak jak mówisz i wklejki skórzane na piętę i nad palce w noskach i wszystko - a but wytrzyma i ciężki teren !
KAZIK tactical.pl
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Krosno - Podkarpacie

na potęgę posępnego kontraktu " by Blatio

Ignoruj
« Odpowiedz #332 : 02-11-2010, 21:12:14 »

Dziękuję ci Titto W sobotę pójdę na stoisko i zamówię owe Hanzele z wyżej wspomnianymi modyfikacjami.

http://ntn.knives.pl/

Koleś C. trafił tu jak Nergal na zebranie Chórku Kościelnego.
supelek
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #333 : 03-11-2010, 01:25:38 »

blatio odnosnie opinaczy to ludzie o te buty pytaja. co szkodzi wrzucic na strone oferte ? po kopiejke i car sie schyli a po rubla nawet przykleknie. czy te 019 maja dreny po bokach ? co do tych modyfikacji to dobrze zrozumiales. jezeli powiedzmy buty maja membrame a ktos jej nie chce lub przeciwnie nie maja a ktos sobie takowa zazyczy to moze to oznaczac tyle zmian w konstrukcji ze cena bedzie nie do przyjecia.
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #334 : 03-11-2010, 02:06:42 »

jezeli powiedzmy buty maja membrame a ktos jej nie chce lub przeciwnie nie maja a ktos sobie takowa zazyczy to moze to oznaczac tyle zmian w konstrukcji ze cena bedzie nie do przyjecia.
Eee ale mówimy o Hanzelach? Przecież to jedna podstawowych zmian, tzn zmiana wyściółki buta. I przecież nie płaci się za samą zmianę tylko jest cennik materiałów, tzn: nie chcesz membrany, odejmujesz od ceny buta wartość x, chcesz coś innego dodajesz wartość y. Myślę, że nabicie oczek drenażowych nie byłoby problemem, może warto spytać?
Zgadzam się, że brakuje trochę nowocześniejszych modeli jeśli idzie o wzornictwo. Natomiast możliwości modyfikacji w obrębie danego buta są bardzo duże. W mojej parze jedyne co pozostało z oryginału to właśnie wzór/kształt/krój, zresztą moim zdaniem kiepski ale "widziały gały co brały"
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #335 : 03-11-2010, 08:10:35 »

O rany, wszyscy narzekają, że Hanzele takie brzydkie. Rzeczywiście brzydkie są na zdjęciach na stronie i świeżo wyjęte z pudełka. Moje Brenty po tym jak je przemoczyłem, wysuszyłem i potraktowałem stosownymi specyfikami, stały się miększe, "plastyczne", jeszcze bardziej dopasowały się do nogi, porzuciły wygląd obuwia ortopedycznego i nabrały normalnego kształtu. Wizualnie nie różnią się od butów topowych trekkingowych marek. Nawet moja żona, która ma Meindle mówi, że moje są ładniejsze. IMHO wszystkie skórzane buty nabierają charakteru po pewnym czasie użytkowania. W jakimś przedwojennym poradniku savoir vivru wyczytałem nawet, że eleganckiego mężczyznę rozpoznaje się po eleganckich, ale nie nowych butach. Hmm, tylko jak je rozchadzać, żeby w nich nie chodzić, chyba jak Felicjan Dulski wokół stołu ;-)

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #336 : 03-11-2010, 08:17:00 »

Ej tam, mają fajne nowoczesne modele i to prawie całe z jednego kawałka skóry:
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,63591.0.html

AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #337 : 03-11-2010, 08:21:08 »

Dokładnie .
No i to jest jednak sztuka - bo zrobienie takiej cholewki jest tylko pozornie proste - wymaga jednak sporej wiedzy na temat materiału ,by sprawy nie schrzanić .
Swoją drogą ,jak kupię nowe buty to zawsze czuję się mocno nie swojo - nie dlatego ,że nie rozchodzone ,ale że obciachowo świeże

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #338 : 03-11-2010, 10:18:20 »

Eee ale mówimy o Hanzelach? Przecież to jedna podstawowych zmian, tzn zmiana wyściółki buta.

tak, na szczescie mowimy o hanzlach ktore nie maja kosmicznych ksztaltow i dlatego zmiana tego typu nie bedzie problemem.
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #339 : 03-11-2010, 18:08:05 »

jezeli powiedzmy buty maja membrame a ktos jej nie chce lub przeciwnie nie maja a ktos sobie takowa zazyczy to moze to oznaczac tyle zmian w konstrukcji ze cena bedzie nie do przyjecia.

No i tu się mylisz zasadniczo.
Pierwsza modyfikacja jakiej zażądałem w swoich pierwszych Hanzelach DG022, to było właśnie USUNIĘCIE MEMBRANY, zmiana wyściółki, a potem dopiero dopasowanie do stopy, skóra w jednym kolorze, itp.
Buty te kosztowały wtedy 199 zł (cena ze strony Hanzela). Przy odbiorze zapłaciłem... 199 zł. Jak się okazało, usunięcie membrany i zastąpienie jej tańszą wyściółką zrównoważyło koszty zmian i wyszło na to samo.
Zmian konstrukcyjnych w bucie nie stwierdzono.
Taką samą zmianę przeszły (równolegle zamawiane) G07 mojej dziewczyny - seryjnie były z membraną, a zostały wykonane bez. Koszt też się zrównoważył. Nawet słowa od Hanzela nie usłyszałem, że wymaga to jakichś zmian w konstrukcji.

Jak napisano powyżej, wstawienie / usunięcie membrany to tylko kwestia zmiany wyściółki. Gdy zamawiałem kolejne modele butów, to Hanzel wręcz standardowo pytał, czy mają być z membraną czy bez. Żaden problem.

Swoje ostatnie G024 kazałem sobie zrobić z siateczką AirNet. Jak się dowiedziałem od Hanzela, był to pierwszy w jego karierze model tego buta wykonany w tej konfiguracji i z dodaną sztywną podpodeszwą (a to już można określić jako poważniejszą zmianę). Czy był jakiś problem? Żadnego, zapłaciłem 474 zł.

Żadnych problemów z tego tytułu nikt mi nie robił, a cena, jak widać, nie okazała się zaporowa, a bazą dla tych butów był model 024SK, kosztujący (aktualnie) 439 zł. Śmiem uważać, że raczej niewiele dopłaciłem do interesu za takie roboty jak:
- zmiana podeszwy z Bifidy na Gripa (nie wiem czy kosztowo to była jakaś różnica),
- zamontowanie twardej podpodeszwy,
- dorobienie gumowego noska,
- zastąpienie wyściółki skórzanej siateczką (to mogło akurat zbić koszt, bo AirNet jest znacząco tańszy od skóry),
- dopasowanie buta do mojej niestandardowej stopy.

Owszem, przeróbki wymagające zmiany kroju buta (takie jak "obcięcie" Muflonów) to już poważniejsza sprawa i tutaj się nie kłócę.
Natomiast wszelakie zmiany typu materiał / podeszwa / dopasowanie, są jak najbardziej możliwe i raczej osiągalne bez większych problemów. Nawet jeśli chodzi o zastosowanie membrany w butach, które jej standardowo nie miały.

Poza tym wydaje mi się, że gdyby miały być jakieś problemy wykonawcze, to Hanzel by o nich uczciwie potencjalnego klienta poinformował. Wiadomo, oni tam robią buty, a nie promy kosmiczne i z motyką na słońce się porywać nie będą

woodcraft
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: 53° 47' N 20° 30' E

za zdrowie wędrowca na szlaku...

Ignoruj
« Odpowiedz #340 : 03-11-2010, 21:03:10 »

Ej tam, mają fajne nowoczesne modele i to prawie całe z jednego kawałka skóry:
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,63591.0.html
a bo te maja niskie sznurowanie , i takie sobie chyba przypitole, dobre by było gdyby Hanzel się zgodził je trochę wydłużyć w górę takie bardziej za kostkę

Życie pozwala na to wszystko , co każdy człowiek ma odwagę wziąć.
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #341 : 03-11-2010, 23:31:45 »

Warto, żeby pomyśleli o przedłużonej wersji tego buta, tak jak na przykład Meindl Taiga, czy coś.

Hanzel też zresztą ma kilka takich modeli, które są podwyższoną wersją innych, np.
016 to wyższe 006,
http://hanzel.pl/files/products/foto_016pr_709.jpg
http://hanzel.pl/files/products/foto_006pr_753.jpg

023 przypominają mi podwyższone 024:
http://hanzel.pl/files/products/023%20kopia.jpg
http://hanzel.pl/files/products/G024pr10.jpg

i to chyba tyle
Co do niskiego sznurowania, to rzeczywiście chyba tylko 002 takie mają. 024 są sznurowane nieco wyżej, przez co czasami nie jest mi łatwo zaczepić przedniego haczyka od stuptuta o sznurówkę z przodu, bo nie jest napięty i nie trzyma czasami tak jak należy.

woodcraft
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #342 : 04-11-2010, 21:26:32 »

ja wybrałem Hanzla  głownie ze względu że można w ich butach wymienić ( dać drugie życie) podeszwy po zużyciu .
HanWag ma też tę opcję w ofercie ale ceny ich butów  powalają mój budżet

Jacski
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #343 : 25-11-2010, 17:56:46 »

Witam wszystkich,

mam takie pytanie odnośnie butów Hanzel, ponieważ rozglądam się za nowymi butami turystycznymi, których używam do chodzenia prawie codziennie przez jesień, zimę i wiosnę ale także do wypadów do lasu czy w góry (góry, Tatry raczej latem) i wpadły mi w oko buty Hanzel 024 SK, bez membrany (bez membrany bo takie chyba bardziej uniwersalne?).

http://www.hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=91&sName=024-SK

Chciałem się zapytać czy to dobry wybór do takiego zastosowania?

Oraz czy można spokojnie zamawiać przez internet i nie spodziewać się potem żadnych niespodzianek, że z butami jest coś nie tak jak miało być?

Słyszałem także nie najlepsze opinie o podeszwie vibram bifida, czy faktycznie taka zła ta podeszwa?

A także jeśli ktoś ma jakiekolwiek uwagi czy rady na ten temat chętnie wysłucham.
woodcraft
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #344 : 25-11-2010, 18:09:49 »

chłopie weź  sobie model 002 cena niższa ale mają niższe wiązanie przez co przód buta nie będzie Ci się wydawał za długi.
Oraz czy można spokojnie zamawiać przez internet i nie spodziewać się potem żadnych niespodzianek, że z butami jest coś nie tak
he he spokojnie możesz zamawiać , czy Ty myślisz że Ci co mają te buty na forum  ( mam i ja ) kupowali je osobiście.
Jak by kupowali osobiście to PKP nie miało by kryzysu.
Zamiast nubuku daj skórę licową , otok dookoła no i podeszwę np. Baltra .
Napisz do nich maila.
wczytaj się w ten wątek od początku.

Strony: Pierwsza « 1 ... 21 22 23 24 25 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: