trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 00:07:28 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 18 19 20 21 22 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399243 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #285 : 23-10-2010, 19:53:14 »

Waść jest winien sam sobie Smutny
Sama pasta i mycie nie załatwia niczego oprócz kondycji skóry co widać na przykładzie .

http://lh5.ggpht.com/_miWnQXasaQw/TML-au8Id4I/AAAAAAAABqE/AoKMpy7kjZE/s720/IMG_1855.JPG
Buty "HANZEL"

Skóra jest kolego przesuszona i pozbawiona tłuszczy - SAMA PASTA JEST MITEM W PIELĘGNACJI OBUWIA .
Nieskromnie polecam lekturę dwóch nawet wątków mojego autorstwa w tym dziale "Buty"

bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #286 : 23-10-2010, 22:44:17 »

Stary, ale je zniszczyłeś:
- starte zapiętki - nie dociągałeś sznurówek
- przesuszona skóra - kolega już Ci napisałe
- odchodzący otok - wystarczy wyslać do Hanzela, ale to też może być kwestia przesuszonej skóry.

Przy takim użytkowaniu NIE MA butów, które by tak nie wyglądały. Skóra w Hanzelach jest naprawdę świetnej jakości, wiem bo mam 2 pary i używam wymiennie non-stop.

Ziri
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #287 : 23-10-2010, 23:03:36 »

Oj zainwestuj w jakiś tłuszczyk i moze później krem koloryzujący?
supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #288 : 24-10-2010, 02:27:02 »

inzynier jesli chodzi o wytarta podszewke w srodku to nawet w caterpilarach to bedziesz mial. taki urok podszewki ze tarcie wieksze. co do deformacji skory to jak suszysz buty po calym dniu to zakladaj prawidla albo wypychaj je gazetami. o ile to mozliwe stosuj ochraniacze. zadna pasta nie chroni buta przed fizycznym uszkodzeniem. druga linia obrony to impregnaty i axe ci cos doradzi. rozumiem ze z komfortem problemu nie miales bo nic o tym nie wspominasz. nie piszesz gdzie uzywales butow ale widac ze swoje przeszly. jak dla mnie c016 to buty typowo miejskie. do czarnej taktyki albo jako glany dla kobiet sie sprawdza ale nie zabieraj ich w gory czy na bagna. jesli musisz brodzic w blocie to wez model 010. bagnet ma racje i skora w hanzlach jest naprawde dobra. pogadaj z axe to moze te 016 da sie jeszcze postawic na nogi.
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #289 : 24-10-2010, 22:54:18 »

Dżizas... jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tak buty zmasakrował, przecież one chyba tłuszczu nie widziały w życiu...

Inżynier napisał, że je pastował. Ja się pytam CZYM?
Inżynier napisał, że je czyścił i mył. Ja się ponownie pytam CZYM?
Inżynier napisał, że je suszył. Ja się pytam JAK?

Bo czegoś takiego to chyba nawet zwykłą pastą Kiwi nie da się butom zrobić
Ja bym tu widział (oprócz całkowitego braku natłuszczania) użycie jakichś detergentów do czyszczenia (to by było jedno przegięcie), a także suszenie przy grzejnikach/piecach (to by było drugie przegięcie, bo każdy wie, że tak się przecież nie robi...). Te buty mają całkowicie zniszczone lico skóry, masakra :/

Moje DG022 użytkowane ponad dwa lata, chodzone czasami codziennie po kilka miesięcy pod rząd, nie są tak wyjechane od środka, chociaż też mam Cambrelle i nie mam zapiętków.

AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #290 : 24-10-2010, 23:39:00 »

Właśnie skończyłem remont gorszego stanu .
Nawet znam koszt całkowity i widzę klienta

inżynier
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #291 : 25-10-2010, 11:00:20 »

Pierdolenie.
To moja 4 para butów taktycznych wszystkimi robiłem to samo wszystkie traktowałem tak samo i tak samo konserwowałem a tylko te tak wyglądają.
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #292 : 25-10-2010, 11:02:35 »

Pierdolenie.
To moja 4 para butów taktycznych wszystkimi robiłem to samo wszystkie traktowałem tak samo i tak samo konserwowałem a tylko te tak wyglądają.

Konserwowałeś ?
Pasta .
Czym myłeś ? Dopytam - czasem nie płynami do naczyń ?

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #293 : 25-10-2010, 13:34:10 »

Pierdolenie.

Zapewne.

Ale na pytania nie odpowiedziałeś :]

inżynier
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #294 : 25-10-2010, 13:34:26 »

Myłem czystą bieżącą wodą tylko tyle aby spłukać błoto. Suszyłem w przewiewym miejscu szczotką to butów oczyszczałem z resztek. Pastowałem pastą kontraktową BW czyli "Gregor Chemie Gmbh".
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #295 : 25-10-2010, 13:35:59 »

Czyli tak jak napisał AXE, pasta była, ale tłuszczu nie widziały.

inżynier
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #296 : 25-10-2010, 15:01:02 »

Doskonale wyjaśnia to również przyczynę odklejania się podeszwy oraz fakt że tylko te buty w mojej karierze skórzanych butów wojskowych tak się zachowały.
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #297 : 25-10-2010, 15:19:32 »

@Inżynier - nie obrażaj się wcale i nikt tutaj nie zamierza dorabiać piż.. uszu .

Ale...
Skóry są rożnie wyprawiane to raz .
Dwa prawdopodobnie jest to skóra bydlęca i też wymaga stosowania od czasu do czasu środka natłuszczającego bo ten zwyczajnie z czasem w trakcie użytkowania mikroporami zaczyna być wyprowadzany na zewnątrz .
W dwóch wątkach rozwiewam mam nadzieję te wątpliwości .

Ktoś powie że to membrany buty mają itd ,etc...
Kilka par bucików już tez pomacałem i swoje wnioski mam na tej podstawie .
Ostatnio trafiły do mnie buty do renowacji i wyobraź sobie ,że też nigdy tłuszczu nie widziały - kiedyś było trudniej dziś już o właściwy łatwiej , pochłonęły one prawie 80ml (taką ilość zużyjesz w ciągu roku normalnej pielęgnacji -z trudem) tłuszczu foczego (a zaiste dobry to jest produkt bo nawet kot dokończył resztę i żyje choć wzrosło mu zużycie żwirku ,ale żyje i sierć ma jeszcze bardziej błyszczącą ) .

Kiedyś buty tylko pastowano i musiało starczyć - starczyło do chwili kiedy skóra zaczyna chłonąc jak wściekła wodę przez co i chłodniej i ciężej a i wkurw jest wcale nie mały od takiego dyskomfortu .
Efekt wiadomy skóra pęka nawet po roku .

Ale bywa czasami ,że stosuje się skóry olejowane i te wytrzymują dłużej takie "zdrowotne" kąpiele błotne .
To oczywiście tez nie jest bez końca ,a i nawet ten rodzaj skóry wymaga pielęgnacji zwłaszcza jak buty są innego koloru niż z palety Forda model T.

Znam przypadek (nie powiem kto bo się obrazi ) ale poszedł dalej o krok w pielęgnacji pastą i poszło mu za przysiadem po puszcze na buta ! Szok
Efekt ma teraz taki że skóra jest dosłownie zawoskowana  i wymaga acetonu do czyszczenia by je wyprowadzić do stanu gotowości do zaprawienia .(mydłem juz tego nie ruszy - no nie przemoknie taka skóra nie ? No nie ale moze popękać zwłaszcza na mrozie.)

No to należny coś uświadomić znowu .
Skład pasty :
od 40 do 80% to sam wosk (różny -często udawany pszczeli )
Terpentyna jako rozpuszczalnik ( kompletnie nic nie konserwuje tylko pomaga paście wyschnąć i dać tym samym się wypolerować )
Pigment - tu procentowo tez różnie i zależy od jakości ( syntetyczne gorsze ale mniej - odwrotnie z naturalnymi choć rzadkość to niebywała dzisiaj i ceniona )
Tłuszcz - pozostały element pasty  - tu kolejne wyjaśnienie.
Tłuszcz tłuszczowi nie równy i koniec .
Genialny z norek
Wyśmienity foczy
No i kilka jeszcze innych najczęściej niestety z popularnej trzody bo coś z tymi tłuszczami robić trzeba i trafiają one również do past ,niestety sa one dla skór najsłabsze w działaniu o czym świadczy rynek który produkuje różne specyfiki .
Nikt wszak smalcu nie stosuje do tego zabiegu .
Są firmy które kuszą się na dodawanie do past nawet olejów z drzew tropikalnych ale to wartość jak dziś wiem śladowa .
No niestety - to że pasta hipertaktyczną nazwę ma ,nie świadczy o niej ,że jest  taka high end i nic tu juz więcej do roboty nie masz - jak sam teraz widzisz .

Dziwię się trochę bo każdy tu na taki solidniejszy but daje ponad 2 stówy w górę i góra jest nawet niewidoczna bo za chmurami .
Najczęściej każdy po zakupie jednak w trosce o pęciny własne i buty same wykupuje polisę pielęgnacyjną w postaci tego czy owego do pielęgnacji - kluczem kupuje u sprzedawcy który wcale nie do końca jest zainteresowany trwałością i kondycją skóry z rok czy nawet pół z pobudek własnych - zaraz sprzeda ci kolejną parę

Ale czasami zwyczajnie sprzedawca tak samo nie wie i wciśnie Ci wszystko bo ma fajną marżę na tym a ty gdzieś słyszałeś nazwę i wszyscy chwalili  - Mać ! jak można sprzedać komuś np wosk nixshita do nowych suchych butów ?
Woda po nim fajnie spływa - można jeszcze go położyć na mokro  Szok a producent twierdzi że to k.. sama natura 
Ja taką naturę dwa dni ściągałem i miałem czym  Mydłem do skór żadnym ,tego naturalnego produktu nie ściągniesz 

No dobra rozkleiły ci się - a skóra pęka jak widać - to odpowiedz mi teraz czemu pęka ?
Ja się popupieram i w ciemno stwierdzę że puściła Ci podeszwa z dwóch powodów .
Mokro - sucho -mokro -sucho = rozwarstwienie.
Powód drugi (a zakładam że buty były prawidłowo zrobione bo inaczej na luzie po miechu nawet taka wada by wyszła - reklamacja - przeprosiny - klient kontent ) wcześniej o tym nie wiedziałeś i masz prawo .

inżynier
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #298 : 25-10-2010, 15:45:49 »

Ja się nie obrażam mam po prostu inny punkt widzenia
A poza tym u mnie mokro sucho mokro sucho to jest norma.
3 dni w deszczu i błocie prawie non stop to dla mnie nic nowego.
Od butów taktycznych oczekuję że takie traktowanie mają wytrzymywać bez mrugnięcia okiem.
Standardowe pastowanie i czyszczenie do tej pory tzn. do kiedy nie nabyłem Hanzli zawsze wystarczało.
Jak ktoś mi nie wierzy mogę dodać tutaj zdjęcia Haixów po takim traktowaniu
Zdziwiłem się srodze i zawiodłem, widać te buty wymagają większej uwagi i raczej łagodniejszych niż ja użytkowników, widać to choćby po dziurach w wyściółce wszak w Hiaxach też mam tam cambrelle, ale widać inną bo nic do tej pory się w niej nie zużyło. Hint z tłuszem zamierzam stosować choćby po to żeby przedłużyć życie Haixów, wszak buty to dobre ale 2 razy droższe od Hanzli.
Natomiast morał dla mnie z tej historii taki że buty Hanzle ok ale turystyczne nie taktyczne.

AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #299 : 25-10-2010, 16:07:09 »

Ja się nie obrażam mam po prostu inny punkt widzenia
A poza tym u mnie mokro sucho mokro sucho to jest norma.
3 dni w deszczu i błocie prawie non stop to dla mnie nic nowego.
Od butów taktycznych oczekuję że takie traktowanie mają wytrzymywać bez mrugnięcia okiem.
Standardowe pastowanie i czyszczenie do tej pory tzn. do kiedy nie nabyłem Hanzli zawsze wystarczało.
Jak ktoś mi nie wierzy mogę dodać tutaj zdjęcia Haixów po takim traktowaniu
Zdziwiłem się srodze i zawiodłem, widać te buty wymagają większej uwagi i raczej łagodniejszych niż ja użytkowników, widać to choćby po dziurach w wyściółce wszak w Hiaxach też mam tam cambrelle, ale widać inną bo nic do tej pory się w niej nie zużyło. Hint z tłuszem zamierzam stosować choćby po to żeby przedłużyć życie Haixów, wszak buty to dobre ale 2 razy droższe od Hanzli.
Natomiast morał dla mnie z tej historii taki że buty Hanzle ok ale turystyczne nie taktyczne.

Acha - tu cie mam
Jak droższe to Ci żal i dasz im tłuszczyku tak ?
A tam w tych Haixach skóra nie jest czasem olejowana ? Możesz nawet o tym nie wiedzieć

Wiesz moje autko pali do dychy - ale ja mam ciężkie kopyto i pali mi nawet 12 - jadę drożej i zalac logicznie muszę więcej .
Mi się nie wydaje ale w ciemno oceniam producenta Hanzel i robi on buty z nastawieniem na polski bidny wszak rynek .
Co raczej mu nie ujmuje w świadomości ,że mógł by wsadzić (zamówić ) odlotową podeszwę która na parę kosztowała by nawet tego producenta od 80zł w górę co zaczyna podnosić cenę finalnego produktu, to natomiast wymaga często zmiany oporzadzenia produkcyjnego a tu nawet pojęcia nikt nie ma ile to kosztuje (finalnie i tak klient płaci ),później inna skórka ,wykończenia i masz produkt jak talala tylko cena zniewala

Mogłeś z tego co widzę domówić parę udoskonaleń które by uchroniły te buciki ale poszedłeś chyba na skróty (może się mylę ) .

A taktyczne to co - można z nimi wszystko i zniosą wszystko ?
Ja pamiętam taktyczne opinacze - no k.. nie powiesz że nie były taktyczne ? Wszak robione na zlecenie MON w określonych i ścisłych normach - w woju załatwiłem ze 4 pary na dwa lata i mówię tu nie o wyjściówkach

Strony: Pierwsza « 1 ... 18 19 20 21 22 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: