trwa ładowanie paska...
20-10-2019, 05:37:59 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 15 16 17 18 19 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 396624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Rob
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #240 : 28-09-2010, 18:36:40 »

Ja również skusiłem się na buty, konkretnie sample 023 z dużymi modyfikacjami. Co i jak dokładnie to wrzucę razem ze zdjęciami w przyszłym tygodniu jak kurier przywiezie (cholewki już gotowe, czekają na montaż). Co do obsługi klienta to dla mnie bez zarzutu. No i pan Grzegorz odbierał telefony po godzinach pracy  

@Blatio
Ładny kolor wyszedł, moim zdaniem lepszy od wyjściowego  
Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #241 : 28-09-2010, 19:30:27 »

Wiem, właśnie chciałem też, żeby nieco ściemniały, ale też nie chciałem, żeby były zbyt ciemnobrązowe, więc na początku brałem jaśniejszą skórę

white
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #242 : 28-09-2010, 20:08:28 »

O to, to dobra koncepcja. Ja przy moich pierwszych i jedynych Hanzelach (ale nie ostatnich) wziąłem ciemny brąz z obawy przed 'kupowatością' finalnego koloru. Jednak nie ma bólu, przy następnych będę miał już dokładnie sprecyzowane wymagania, nie tylko odnośnie koloru, ale podeszwy, wyściółki jak i całej reszty. Przy pierwszej parze zdałem się na opinie i doświadczenie innych, przy kolejnych będę bardziej samodzielny. Tak czy inaczej cieszą mnie dwie rzeczy: same buty, jak i fakt że w Polsce ktoś potrafi profesjonalnie podejść do tematu obuwia. Oklaski się należą i tyle.
Misiek_86
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #243 : 28-09-2010, 20:55:32 »

white: Napisz jakie wziąłeś i co z nimi nie tak?
white
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #244 : 29-09-2010, 08:22:59 »

Wziąłem Sample G037 w kolorze pr10 na podeszwie Grip i jestem daleki, bardzo daleki od stwierdzenia że coś z nimi nie tak. Może nienazbyt jasno się wyraziłem. Po prostu gdybym zamawiał je teraz to wybrał bym inny kolor. I to wszystko.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #245 : 29-09-2010, 16:06:52 »

White, masz w swoich G037 membranę? Jeśli tak, to jak się sprawuje?
Ciągle mnie to zastanawia, prawie nikt nie pisze, jak się ten Te-Por sprawdza.

white
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #246 : 29-09-2010, 19:09:06 »

Ja nic w specyfikacji trzydziestek siódemek (tych konkretnych)  nie zmieniałem, więc membrana jest. Problem tylko w tym, że zakładałem je ledwie kilka razy, w warunkach wykluczających jakieś poważne testy (sucho i nie za ciepło, cienka skarpeta) i jedyne o czym mogę podyskutować to wygoda tych butów ( i za krótkie sznurowadła, co by za bardzo nie lukrować). Chociaż miałem kilka razy sytuację, że przesiadywałem w nich w pomieszczeniu, w temperaturze zbliżonej do 20 stopni, mając wrażenie, że w takim bucie (Thinsulate) noga musi mi się spocić, nic z tego. Na swoje usprawiedliwienie dodam obok marnego przebiegu, że wcześniej nie użytkowałem żadnych butów z membraną.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #247 : 29-09-2010, 20:04:27 »

Aha, czyli generalnie da się w nich wysiedzieć w pomieszczeniu bez pocenia się stóp?
A podczas normalnego chodzenia też nie ma problemu?
Używasz do nich trekkingowych skarpet, czy zwykłych, np. bawełnianych?

Sorry, że tyle pytam, ale ta membrana w Hanzelach to dla mnie zagadka tak naprawdę Chichot

white
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #248 : 29-09-2010, 21:11:26 »

Da się, bez problemu,  ale ja przeważnie noszę cienkie bawełniane skarpety z jakąś domieszką syntetyku (lycra ?). Z premedytacją oczywiście je zakładam - biorę poprawkę, że buty są ciepłe. Podczas normalnego chodzenia (na zewnątrz) nawet przez moment nie odczuwałem dyskomfortu termicznego. Pytaj, pytaj - na ile potrafię, na tyle odpowiem, przynajmniej na razie, buty są do codziennego użytku, więc niebawem powiem więcej na ich temat.
Kyosek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #249 : 01-10-2010, 20:36:07 »

Witam,
mam zamiar zakupic te buty :
http://hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=118&sName=C016
Butow bede uzywal w zimie oraz lecie ( marsze, gory, obozy, paintball ) - te sprawy. Oczekuje w nich tylko zeby byly wygodne oraz szybko nie przemakaly. Czy podane na stronie materialy z ktorych sa wykonane owe buty sprawdza sie?
Druga sprawa to.. dlugo trzeba czekac na te buty od daty zamowienia?? moze ktos zamawial ostatnio i orientuje sie?
dziekuje za odpowiedz.
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #250 : 01-10-2010, 20:46:26 »

Szybko tanio Tesco.
No i do wszystkiego nieomal .
Kolega mnie przeraża

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #251 : 02-10-2010, 00:30:05 »

Kyosek, a jakie wnioski nasuwają Ci się po przeczytaniu wątku? Bo chyba nic nowego niż do tej pory nikt z nas Ci nie napisze, oprócz tego, że generalnie na wygodę w Hanzelach (ja przynajmniej) nie mogę narzekać, a to, czy but Ci nie przemoknie, zależy od tego jak go sobie zaimpregnujesz.

Ten C016 zasadniczo nie różni się konstrukcją od moich 006, tylko jest nieco wyższy, no i nie ma ocieplenia (ale po co Ci ocieplenie, skoro chcesz chodzić też latem, zimą zaś termikę zmieniasz skarpetami).
Co do wygody, to moje 006 są wygodne, więc zakładam, że C016 o niemal identycznym kroju w dolnej części też powinien być wygodny.
C016 Mają skórę licową, mało szwów, więc po dobrej impregnacji nie powinno być z nimi większych problemów z przemakalnością, o ile oczywiście tego nie zaniedbasz (impregnacji - np. tłuszczem do skór i pastą woskowo-żywiczną, ale o tym możesz poczytać gdzie indziej).
O podeszwie Condor wiele nie powiem, bo jej nie używałem. O szczegóły możesz dopytać bezpośrednio u producenta, pisząc maila

Tyle z mojej strony, dodam tylko, że jakiś czas temu sam miałem oko na te butki, bo mi się podobają, ale że mam już prawie takie same, tylko niższe 006 z inną podeszwą, dlatego już olałem sprawę i nie kupowałem następnych, wolałem zainwestować wedle swoich potrzeb w inne Hanzele, z myślą o wyższych górach.

Jak już będę miał dość swoich starych Bundeswehrek, a będę potrzebował wysokie buty o militarnym wyglądzie, to wtedy pomyślę albo o tych C016, albo o 009.

supelek
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #252 : 02-10-2010, 02:19:52 »

kyosek mam c016. to poprostu trapery czy trzewiki meskie tylko z przedluzona o jakies dwa oczka cholewka. swietnie sie dopasowuja chociaz jak dla mnie maja dosc niskie podbicie. moze byc ze to przez wszyty jezyk. sa na tyle lekkie ze mozna w nich bez problemu biegac. gdyby szukac porownan to taki odpowiednik adidasow gsg9 do paintballa, czarnej taktyki idealne ale w gory moim zdaniem za lekkie. bardzo udana konstrukcja i co dziwne najtansza w ofercie. swoja droga swietnie by sie spisaly jako glany dla kobiet. dziwne ze sie ich tak nie reklamuje. co do nieprzemakalnosci to tu trzeba sobie wyjasnic jedna rzecz. to sa buty z prawdziwej skory. zadnego goretexu, cordury, membram czy innego badziewia. zaden naturalny material nie jest nieprzemakalny ale za to jest przewidywalny czyli mozna na nim polegac. blatio ma racje ze to kwestia impregnacji ale tylko do pewnego stopnia bo nawet przy doskonalej impregnacji nie uzyskasz takiej nieprzemakalnosci skory jak przy sztucznych materialach. w pewnym momencie przemoczona skora zacznie puszczac wode i nie ma zmiluj sie. nie chce sie tu spinac ale profesjonalizm polega na tym ze wiesz o bledzie i umiesz go ominac. fakt ze im mniej szwow tym lepiej ale do brodzenia w sniegu i mokrej trawie uzywaj getrow bo one po to sa. nie ma co oczekiwac ze nawet dobre buty ci to zniosa. pozdro.
Kyosek
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #253 : 02-10-2010, 11:28:36 »

Dziekuje za odpowiedz. Do butow zamierzam zakupic jeszcze wosk.
http://hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=120&sName=Wosk-NIKWAX
Stosowal ktos?
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #254 : 02-10-2010, 12:08:48 »

Dziekuje za odpowiedz. Do butow zamierzam zakupic jeszcze wosk.
http://hanzel.pl/?p=productsMore&iProduct=120&sName=Wosk-NIKWAX
Stosowal ktos?

Z tym woskiem to się wstrzymaj waść i zaglądnij na forum w niedzielę a sam się przekonasz co on wart Smutny

Strony: Pierwsza « 1 ... 15 16 17 18 19 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: