trwa ładowanie paska...
18-08-2019, 09:32:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 13 14 15 16 17 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 393446 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #210 : 22-09-2010, 10:47:49 »

Zaimpregnuj przed pierwszym wyjazdem!!!
Mi się nie chciało. Tak jak je dostałem, włożyłem wkładki i pojechałem w nich w góry.
Wszystko było cacy, przechodziłem strumienie w bród itp, aż nadciągnął front (atmosferyczny) i świat stał się mokry: deszcz, rosa, skraplająca się mgła.
Buty momentalnie złapały wilgoć i nie oddały jej do końca wyjazdu. Nigdy wcześniej nie miałem butów tak nasiąkniętych wodą.
Co ciekawe w samych butach wilgoć była ledwo odczuwalna, choć one same wyglądały i zachowywały się jak gąbka.
Pomimo, że mokre, nie obtarły i dobrze trzymały kostkę.
Po powrocie schły ze 3 dni.
Acha, moje Hanzele to nubukowy model 002 Brenta bez żadnych przeróbek.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
white
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #211 : 22-09-2010, 11:28:39 »

@regent a czym nubuk zaimpregnować, wiem że na forum na pewno taka informacja gdzieś się przewijała, ale nie ma to jak spytać użytkownika nubukowych butów z tej samej stajni ?
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #212 : 22-09-2010, 12:36:42 »

Tłuszcz do butów Coccine, bezbarwny, odczekać dzień aż się wchłonie, a potem pasta woskowo-żywiczna, też Coccine, poczekać aż podeschnie, a potem wypolerować na błysk. Sam nubuk, nieimpregnowany, może wytrzymać czasami do paru godzin, ale w końcu puści. U mnie 006-ki z nubuku popuściły po 2h mokrego śniegu, teraz są zaimpregnowane tak jak opisałem.
Trzeba się liczyć ze znaczącą zmianą wyglądu - nubuk zamieni się w licówkę po takich operacjach.

white
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #213 : 22-09-2010, 13:25:50 »

Właśnie takiej transformacji , nubuku w licówkę, się obawiałem. Jak odbiorę buty, potestuję w sprzyjających warunkach, to zadecyduję czy impregnacja będzie mi, kosztem zmiany wyglądu,  potrzebna. Ten model kupuję testowo, bardziej do chodzenia na co dzień, więc może zabiegi  te będą zbędne. Tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, a Coccine używam już jakiś czas (wosk czy tłuszcz - ten słoiczek z gąbeczką) kiedyś Pani w obuwniczym mi poleciła.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #214 : 22-09-2010, 14:25:27 »

Sam tłuszcz nie zmieni jeszcze faktury skóry, skóra go wchłonie, co prawda ściemnieje, ale pozostanie matowa. "Błysk" pojawi się dopiero po paście woskowo-żywicznej.

Moje 006 pierwotnie wyglądały tak:
http://a.imageshack.us/img836/1066/20081104gliwice10.jpg

Po tłuszczu tak:
http://img684.imageshack.us/img684/5800/20091220gliwice02.jpg

a po paście wosk.-żywicznej tak:
http://a.imageshack.us/img411/383/20100216278pyzowka.jpg

Generalnie z tego sposobu impregnacji i z tych środków jestem zadowolony.

bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #215 : 22-09-2010, 17:17:58 »

Zepsułeś fajne butki - taniej i lepiej od razu kupić z licówki.

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #216 : 22-09-2010, 18:15:15 »

Miałem po prostu taką fanaberię, nie żałuję. Pochodziłem ponad rok na "suchym" nubuku, było fajnie, potem mi się znudziło, więc natłuściłem, a po paru miesiącach napastowałem, żeby zobaczyć co z tego wyjdzie. Jak dla mnie jest ok, podobają mi się dalej, są wygodne i lepiej przygotowane do zimy, więc nie uważam, że je sobie zepsułem. Moje buty, moja wola :]

Inna sprawa, że z kilku źródeł czytałem, że nubuk tak czy siak po około roku użytkowania należy czymś "ruszyć", żeby się nie rozsychał.

Misiek_86
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #217 : 22-09-2010, 18:36:45 »

Blatio: Niedługo czeka zakup butów, na jesień-zima-wiosna. Myślę nad 006 na skórze licowej, bez izolacji, co do podeszwy to myślę nad GRIP. Przeznaczenie miasto, ale też i teren leśny. Coś jeszcze byś polecił oprócz GRIP?
woodcraft
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: 53° 47' N 20° 30' E

za zdrowie wędrowca na szlaku...

Ignoruj
« Odpowiedz #218 : 22-09-2010, 20:56:55 »

Pojawiła sie rysa na szkle - spotkałem się na zywo z opinią ze buty 019 to jakiś cyt" kapciowate" i przez tego gościa zostały odesłane." Co?
Jutro nastąpi konfrontacja wzrokowo- fizyczno-psychiczna bo moje trepy są już zrobione i jutro kurier powinien mi je dostarczyć Chichot
Zaimpregnuj przed pierwszym wyjazdem!!!

Pasty i specyfiki Made in AXE czekają .
Przy okazji zamówienia zapytałem się o opcję wymiany podeszwy po zużyciu;
Obsługa firmowa stwierdziła że w tym przypadku nie należy żałować tłustych spraw czyli wosku, chodzi o to żeby przy odrywaniu podeszwy skóra zbytnio nie ucierpiała.
Kto smaruje ten jedzie.

Życie pozwala na to wszystko , co każdy człowiek ma odwagę wziąć.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #219 : 22-09-2010, 21:26:35 »

@ michal13031986

A zamierzasz chodzić w góry, czy raczej las? Generalnie zostałbym przy Gripie. Vibram Baltra jest niezła, z tego co znam opinie ludzi, ale nie ma warstwy amortyzującej. Tyle, że ostatnio wyszło, że ja sam nie znam wszystkich rodzajów podeszew, które Hanzel ma w ofercie, więc warto też dowiadywać się tego prosto od producenta.

@ woodcraft

"Kapciowate" może oznaczać wszystko, może były dla tego użytkownika za miękkie? Może po rozchodzeniu stały się miększe? Może za duży rozmiar się okazał, za luźny? Ja na przykład dwoje stare DG022 też mogę określić jako "kapciowate" ale pod względem wygody. Po dwóch latach rzeczywiście mi leżą jak papcie na stopie, łażę w nich teraz codziennie, miasto, praca, samochód, itp. One od początku nie były za twarde.

Co do smarowania, jeśli producent nie ma nic przeciwko, to możesz działać śmiało
Poza tym gdyby Hanzel jako producent robił ludziom problemy przy tej okazji, np. przy jakichś reklamacjach, to by zaczął tracić klientów dość szybko, normalne

Misiek_86
Opinii: (2)
Ekspert

Miejsce pobytu: Zamość

Ignoruj
« Odpowiedz #220 : 22-09-2010, 21:30:43 »

Blatio: Bardziej miasto, las (Roztocze) może czasem bieszczady to by było na tyle
bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #221 : 22-09-2010, 21:48:41 »

Blatio - nie zamierzam Ci zabierać prawa do robienia czegokolwiek, po prostu teraz wyglądają jak kupa
Sam mam nubukowe i licowe butki Hanzela i uważam, że mają świetne skóry.
Blatio - ostrożenie z polecaniem gripa, moje buty kupione w tym roku z gripem to porażka pod względem śliskości.
Moje 002 z baltrą (opisane na forum) są świetne na śnieg i błoto.

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #222 : 22-09-2010, 22:33:52 »

Kurde, to ja nie wiem co z tym Gripem, bo u mnie się naprawdę dobrze trzyma w różnych warunkach... czyżby dostawca podeszew dla Hanzela walnął jakąś partię z innej mieszanki gumowej? Bo chyba tylko tak mógłbym to wytłumaczyć.

woodcraft
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: 53° 47' N 20° 30' E

za zdrowie wędrowca na szlaku...

Ignoruj
« Odpowiedz #223 : 23-09-2010, 18:49:50 »

Blatio tak na szybkiego , dostałem dziś buty 019 i jedno co mnie zadziwia to wkładki , są wszyte na stałe lub jak kto woli są bez wkładek ale z miekką wysciółką  podeszwy z cambrelli.
Kurka wodna chciałem włożyć wkladki IRONMAN wejść weszły ale wszystko jest na styk.
Czy są jakieś wkładki w innych modelach. Co?

Życie pozwala na to wszystko , co każdy człowiek ma odwagę wziąć.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #224 : 23-09-2010, 19:39:58 »

Wkładki nie są wszyte na stałe, bez obaw, to tylko takie wrażenie
Jak mocniej pociągniesz, to się odklejają i można je wyjąć bez problemu, krzywda się nie stanie, możesz tam potem wsadzić jakie wkładki chcesz
Te oryginalne to taka wersja, powiedzmy, ekonomiczna, nie każdemu muszą odpowiadać. Ja wolę takie o lepszej amortyzacji. Jak komuś nie przeszkadza, to może zostawić te oryginalne. Jak się zużyją, to Hanzel je sprzedaje dodatkowo po 8 zł bodajże

W innych modelach są generalnie takie same wkładki, z tym, że w butach ze skórzaną wyściółką wkładki są obszyte skórą, a w butach z futrzaną wyściółką - obszyte futrem (np. w butach mojej dziewczyny).

Strony: Pierwsza « 1 ... 13 14 15 16 17 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: