trwa ładowanie paska...
14-12-2019, 00:37:40 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 11 12 13 14 15 ... 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 399248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Blatio
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #180 : 10-01-2010, 01:40:57 »

U mnie Grip też się zdążył sprawdzić w snieżnych warunkach. Za niedługo jak znajdę czas, to wkleję kolejne foty, z okołosylwestrowych spacerków po Tatrach. Miałem okazję przeciorać swoje G024 w śniegu, generalnie bezproblemowo, tyle że miałem za cienkie wkładki od środka i trochę mi od podpodeszwy twardo było. Muszę przestać inwestować w jakieś półśrodki za 5 zł, tylko kupić jakieś porządne wkładki trekkingowe z dobrą amortyzacją od środka.

Poza tym na wygodę nie mogę narzekać. Skóra też się trzyma jak należy, jeszcze niczym nie impregnowana. Chociaż warunki były teraz takie, że nie miały gdzie przemoknąć. Śnieg jak już był, to zmrożony, sypki, więc się nie topił.

Poza tym kolejny raz dziękuję w duszy Hanzlowi, że mnie przekonał do gumowych czubów. Bez nich te buty już by wyglądały tragicznie na przodach

Rumcajs8
Opinii: (3)
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #181 : 21-06-2010, 22:15:22 »

Odkopię kotleta
jestem w trakcie zakupowania butów od Pana Grzegorza Hanzela (mam nadzieję, że poprawnie odmieniam).
Jestem pod wrażeniem kontaktu z tym człowiekiem, podejścia do klienta... po prostu magia. Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem.
Jak transakcja (z małymi zmianami cuśtamowymi ) dojdzie finału i gdy przetestuję customowe Skeczersy, to skrobnę kilka zdań o nich

dzięki Blatio raz jeszcze za pomoc i rady, bardzo mi się one przydały.

nie znam nikogo (a trochę znajomych nosi Hanzele), kto byłby niezadowolony. obyśmy doczekali czasów, w których każda firma tak będzie podchodziła do klienta.

pozdrówki

Rum

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #182 : 21-06-2010, 22:57:02 »

O, skeczersy, oldskulowy model, genezą pamiętający jeszcze Herman Survivors. Napisz potem jak Ci się sprawuje, bo aż ciekaw jestem. Jakie zmiany zrobiłeś?

Ja generalnie jestem po przechodzonym sezonie zimowo-wiosennym w swoich customowych G024. Ostatnio na początku czerwca przeszły pierwszy, można powiedzieć letni test na Babiej. Było sucho, dość ciepło (ale jeszcze nie gorąco), na nogach miałem coolmaxowe skarpety z Wisportu i nie powiem - było mi trochę ciepło w stopy, ale absolutnie w granicach przyzwoitości. Nie przegrzałem się, nie zagotowałem... ten AirNet zdaje się serio działać, a nie powiem, buciorki to już nieco cięższy kaliber.
Jeśli tak będą się sprawowały w lipcu i sierpniu, to chyba mogę powiedzieć, że znalazłem dobrego buta na cztery pory roku - określenie, co do którego sam generalnie sceptycznie podchodzę.

woodcraft
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: 53° 47' N 20° 30' E

za zdrowie wędrowca na szlaku...

Ignoruj
« Odpowiedz #183 : 03-08-2010, 21:13:01 »

A ja sobie  złożę kamasze na bazie modelu modelu 023 , jest tam wyższa cholewka jak ta w 024.
Zastanawiam się teraz nad podeszwą z racji tego że jestem chłop z Mazur

Życie pozwala na to wszystko , co każdy człowiek ma odwagę wziąć.
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #184 : 06-08-2010, 23:47:32 »

Jak dla mnie, po dzisiejszym powrocie z gór, Grip jest dobry chyba na każde warunki.
Wczoraj katowałem swoje G024 na Orlej Perci, parę razy mi ta podeszwa uratowała dupsko, tyle, że oberwało się, niestety, nieosłoniętym fragmentom skóry, bo co chwilę gdzieś przycierałem o skałę bokami. W sumie to tylko powierzchowne zadrapania, pasta je powinna pokryć, ale gdzieś mi się też drobne zadziorki porobiły. Gdyby nie gumowe czubki z przodu, to by była masakra. Ale i tak buty zniosły wszystko dzielnie, znacznie lepiej niż ja sam, bo w trakcie wspinaczki na Kozi Wierch nieszczęśliwie naciągnąłem sobie mięśnie w rękach i z Koziego zszedłem z powrotem do Pięciu Stawów i potem już na dół. W każdym razie buty nie zawiodły, chociaż po tych wszystkich bliskich kontaktach trzeciego stopnia ze skałami, już nie wyglądają tak świeżo.
Pod koniec sierpnia powinienem wrzucić zdjęcia, bo na razie zostawiłem buty u swojej dziewczyny na Podhalu, za jakiś tydzień znowu wracam w Tatry, ale teraz w planach raczej łagodniejsze szlaki - Tatry Zachodnie, itp.

Jak na razie śmiem twierdzić, że te G024 sprawdzają mi się dobrze zarówno zimą jak i latem. Nie wierzyłem, że coś takiego jest możliwe, ale wychodzi na to, że jednak... Fakt, jak jest 30 stopni w powietrzu, to w butach jest ciepło, ale w moich letnich DG022 też jest ciepło, nie ma siły. Na szczęście skarpetki coolmaxowe z Wisportu zdają się działać i jeszcze się nie zagotowałem w butach tego lata, chociaż skłamałbym, gdybym powiedział, że mi się stopy nie pocą, ale jest po prostu znośnie.

woodcraft
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #185 : 01-09-2010, 21:20:54 »

niestety nie zlożę tych kamaszy teraz, wezmę chyba tańszą wersję G19. Blatio Ty jako fachowiec powinieneś wiedzieć czy te buty mają zintegrowany język żeby np piasek się dostawał do środka no i taki drobny szczegół jak skórzany zapiętek - diabeł tkwi w szczegółach.
Dodałbym do nich haczyki do szybkiego wiązania.
No i mam dylemat co wybrać Nubuk czy Lico. Co?

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #186 : 01-09-2010, 21:53:37 »

Kurczę, nie miałem nigdy w ręku tych 019-tek. Mnie osobiście wydaje się, że język powinien być wyżej zaszyty, ale dla pewności lepiej się spytać producenta przez formularz kontaktowy ze stronki. Skórzany zapiętek dostaniesz na zamówienie. Warto też o niego zapytać. Co do klamerek szybkowiązowych, to też musisz uderzać do wytwórcy Chichot

woodcraft
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #187 : 02-09-2010, 05:58:40 »

Blatio - co wybrać nubuk czy licówkę

bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #188 : 02-09-2010, 08:42:17 »

A tak a'propos - jestem bardzo zawiedziony podeszwą grip. Mam ją w butach Fox (recenzja już niedługo) i uważam, że jest na mokrym bardzo, bardzo śliska. Duuuużo gorsza niż Vibram Baltra. Ślizgam się jak idę po mokrym chodniku, asfalcie, a jak idę po pasach (farbie) to muszę uważać, żeby nie wyrąbać. Po prostu szok.

Blatio - co wybrać nubuk czy licówkę
Ja preferuję licówkę na mokrzejsze pory roku, jako łatwiejszą w utrzymaniu - mam taką w 002, pastowanie załatwia większość rys, nie namaka, ale też gorzej wygląda jak jest sucho (szybciej widać na niej brud, kurz).
Nubuk (skóra bez lica) lepiej oddycha (mam taką w Fox), ładniej wygląda (nie widać kurzu) ale też łatwiej nasiąka wodą no i trudniej się czyści jak już się mocno upaskudzi a rysy są po prostu nie do usunięcia.
Generalnie - na lato nubuk, na zimę lico.

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #189 : 02-09-2010, 15:08:40 »

Bagnet, jesteś pewien, że to Grip a nie starsza Grizzly? Możesz wrzucić zdjęcie tej podeszwy? Przyznaję szczerze, że jakoś mi się nie chce wierzyć. Ja na Gripie przechodziłem cały sezon zimowy i nawet na ubitym śniegu mi się dobrze chodziło.
Kilka przykładów, żeby nie było, że ściemniam
http://tiny.pl/hxb43
http://tiny.pl/h73qm
http://tiny.pl/hmfx4
http://tiny.pl/h73qg
http://tiny.pl/h73qt
http://tiny.pl/h73qr
http://tiny.pl/h73q9
Jedynie co, to na mokrych, wyślizganych skałach w Tatrach i na lodzie, oczywiście, trzeba się pilnować, ale i tak skłamałbym, gdybym narzekał.
Za to na Grizzly rzeczywiście można się poślizgać, tu nie przeczę.

Woodcraft, ja bym chyba lico brał, chociaż nubuk też dobry, jak się go natłuści i zapastuje, to też można z niego licówkę zrobić, tak jak ja ze swoich 006-tek
etap pierwszy: goły nubuk, buty nowe:
http://a.imageshack.us/img836/1066/20081104gliwice10.jpg
po roku - tłuszczyk:
http://img684.imageshack.us/img684/5800/20091220gliwice02.jpg
i po kliku miesiącach (z nudów) pasta woskowo-żywiczna:
http://a.imageshack.us/img411/383/20100216278pyzowka.jpg
i teraz wyglądają jak na ostatnim zdjęciu.

bagnet
Opinii: (46)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #190 : 02-09-2010, 15:56:07 »

Bagnet, jesteś pewien, że to Grip a nie starsza Grizzly? Możesz wrzucić zdjęcie tej podeszwy? Przyznaję szczerze, że jakoś mi się nie chce wierzyć. Ja na Gripie przechodziłem cały sezon zimowy i nawet na ubitym śniegu mi się dobrze chodziło.

Grip na pewno, pan Grzegorz mi polecał.
Fotka robiona w tej chwili..

Odp: Buty "HANZEL"
*  (133.39 KB, 800x592 - wyświetlony 443 razy.)

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #191 : 02-09-2010, 16:29:56 »

Ok, to Grip, nie przeczę
Hmm... toś mnie zdziwił.

Rumcajs8
Opinii: (3)
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #192 : 02-09-2010, 18:43:04 »

ok. do dzieła.

W moich skeczersach zmodyfikowałem... sporo.
1. podeszwa Grip - na początku na mokrych skałach śliska jak skurcybyk. jak się trochę ,,dotarła" to mocno daje rady i dobrze trzyma
2. kopyto buta - wybrał Pan Grzegorz na podstawie moich telefonicznych zaleceń. pięta wyszła za szeroka no ale przez telefon lepiej się nie dało, w dodatku teraz już wiem (bo brat sobie kupił standardowe C016) na podstawie jakiego buta będę ,,współtworzył" kolejne. jednak plus jest taki, że po wstawieniu wkładek korekcyjnych (problemy ze złamaniem  kości śródstopia no i pojawiła się jakaś nieprawidłowość w stawianiu stóp) będzie fajnie

buty spisują się dobrze. w ogóle Panowie i Panie, zamawiałem je ,,na gwałt" we środę zamówiłem wieczorem, we czwartek rano Pan Grzegorz je robił, w piątek rano u mnie były Szok czegoś takiego jeszcze nie widziałem w tym kraju Spoko

po pierwszej wyprawie w jednym miejscu, na newralgicznym zgięciu (no wiecie gdzie, co nie ) puściły lekko. odesłałem, naprawiono błyskawicznie i bez problemu. od tamtego czasu wszystko super. użytkuję je też leśnie i asgejsko. w obu przypadkach świetnie się sprawdzają.
polecam mocno (nawet, a może zwłaszcza - standardowy model bez przeróbek) tym którzy lubią połączenie starego stylu z nowoczesnością.

wygodna wyściółka, bardzo przyzwoite trzymanie kostki.
na Operacji Południe 2010 w Bielsku-Białej brodziłem w nich w błotnej brei po kostki. ani się nie ślizgały, ani nie puszczały wody-błota.

DOSKONAŁY KONTAKT z właścicielem firmy, wspaniałe traktowanie klienta.

tyle mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy, po kilku miesiącach użytkowania. coś więcej napiszę po większych wyprawach, a konkretną ocenę za jakiś rok.

pozdrówki,

Rumcajs

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #193 : 02-09-2010, 20:06:21 »

Kurczę, Rumcajs, ja też byłem na OP w tym roku, "Pancerny Woodstock", co? Chichot

quietus
Nowy użytkownik
*

W życiu nic nie dzieje się przypadkiem

Ignoruj
« Odpowiedz #194 : 03-09-2010, 07:14:42 »

Rumcajs .. dałbyś radę wkleić fotki Twoich skeczersów ? Chętnie zobaczę jak wyglądają po używaniu.

Pzdr.

Q.

Wszystko jest trudne nim stanie sie proste. Fuller
Strony: Pierwsza « 1 ... 11 12 13 14 15 ... 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: