trwa ładowanie paska...
27-05-2019, 09:30:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 69 70 71 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 388799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
morfeusz1805
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1050 : 10-01-2019, 10:05:51 »

Ja wybieram raczej Hanwag, Salewa, Lowa ewentualnie jakieś AKU.
Bardziej chodziło mi o buty lepsze twoim zdaniem, choć w cenie podobnej do Hanzeli, bo taki przykładowo Hanwag jest półkę wyżej, ale ceny też ma topowe.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1051 : 10-01-2019, 21:50:00 »

Bardziej chodziło mi o buty lepsze twoim zdaniem, choć w cenie podobnej do Hanzeli, bo taki przykładowo Hanwag jest półkę wyżej, ale ceny też ma topowe.

Kolego u mnie kupowanie butów trwa, bo czekam na okazję zakupu. Czasem też bywa że ktoś kupi pójdzie raz na wycieczkę wrzuci do szafy, a za pół roku sprzedaje. Swego czasu dość łatwo można było wyhaczyć Lowa Munro, bo widziałem już za 380 na Oeliksie.
Wiele lat łażenia i zużywania butów nauczyły mnie jednego, Na butach nie warto oszczędzać!

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #1052 : 11-01-2019, 13:44:56 »

To jak już poruszamy te sprawy... To ja też wtrącę swoje spostrzeżenia. Żadne buty na co dzień nie wytrzymały u mnie dłużej niż pół roku chodzenia dzień w dzień. Buty noszone "na weekend do lasu/w góry" wytrzymują max 2 lata (mówimy tu o jakiś konkretnych markach). Wszyscy zachwalali tak te hanzie no i się skusiłem na Taddy P09.... Tragedia, to już wole hi teci czy inne chińskie ścierwo. Pierwsze wrażenie... ee ale o co chodzi z wkładką. Jest fajna wyścielina z siatki dystansowej wszyta na stałe tylko że ona nic a nic nie amortyzuje. Dołożyłem osobną wkładkę... but zmniejszył się o rozmiar. No truudno ktoś tak zaplanował niech będzie. Pierwszy tydzień to była masakra. Różnych zabiegów próbowałem przez moczenie, różne opcje wiązania buta itp. skóra się zawsze zginała w takim miejscu, że uwierała mnie w okolicach palców, pięt, ogólnie wszędzie. Po jakimś czasie dałem na odczekanie, przesiadłem się na hi teci. Niedawno hi teci mi się rozleciały wróciłem do hanzli trochę pochodziłem jest OK, 5km da się w nich zrobić bez otarć. Rozchodzenie ich zajęło mi ponad miesiąc, ostatnie oględziny - wyściółka pięty a raczej ta siatka dystansowa już wytarta. No to fajnie dopiero co rozchodziłem a już się sypią. Może i kiepski model buta może i rozmiarówka skopana ale gdybym wziął rozmiar większe byłyby sporo za długie. Wniosek musiałbym zamówić na wymiar, co się wiąże z dodatkowymi PLNami. Nieee dziękuje to już wole kupować sprawdzone chińczyki za 1/3 ceny i wywalać co pół roku.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1053 : 11-01-2019, 19:28:16 »

Czyli w jakimś stopniu powyższe potwierdza opinię o rodzimym producencie.
Co do wyboru butów i strategii ich kupowania/zużywania to rozumiem że niejednokrotnie w codziennym użytkowaniu lepiej wybrać tanie gdzie wiadomo ile można się spodziewać, ale w przypadku butów w góry ja osobiście nie ryzykuję takiego podejścia i wolę zainwestować.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
LYSY8
Opinii: (32)
Ekspert

Miejsce pobytu: kiedyś okolice stolyycy/ teraz 500m od Ojca Dyrektora eR. i Radia eM.

LORD OF WAR ;)

Ignoruj
« Odpowiedz #1054 : 11-01-2019, 20:01:12 »

Nieee dziękuje to już wole kupować sprawdzone chińczyki za 1/3 ceny i wywalać co pół roku.
Kuuuużwa Koso...ty to źle robisz.... Butów sie nie wywala tylko reklamuje .....
Ja już z dobre 8-9 lat mam perpetuum mobile, ok 9-10 lat temu kupiłem jedną parę butów.....i co kilka msc je reklamuje   .
A z 5 lat temu kupiłem drugą parę butów i tez co kilka msc. reklamuję (raz midy na zimę raz krótkie na lato ).
Trzeba tylko kupować tanie buty w sieciówkach  Spoko Spoko Spoko

Jak na dzisiaj najmocniejsze buty jakie miałem na co dzień to.... GROMy Protektora. Tyrane w robocie i trzeci rok im leci , a one się nie rozlatują jeszcze .

ed.p.s.
Ja się jeszcze zastanawiam czy na nasze tajne misje Ninja wybrać : "pustynne Hanzele customy ", pustynne GROMY, czy Prabosy ? Ewentualnie jeszcze mogę wydać z 70zł na naprawę Desert Foxów 
« Ostatnia zmiana: 11-01-2019, 20:09:08 wysłane przez LYSY8 » Zapisane

jezdem taktycznym blogierem http://tac-kos.blogspot.com/
SUEZY LETNIE I ZIMOW-OLIWKOWE,GORETEXY, WINDSTOPPERY, I INNE,
wszystko w kramiku
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,76420.0.html
JE*AĆ CENZURĘ!!!
Koso
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1055 : 11-01-2019, 21:22:11 »

Co do wyboru butów i strategii ich kupowania/zużywania to rozumiem że niejednokrotnie w codziennym użytkowaniu lepiej wybrać tanie gdzie wiadomo ile można się spodziewać, ale w przypadku butów w góry ja osobiście nie ryzykuję takiego podejścia i wolę zainwestować.
Ja też tak uważam dla tego jadąc w góry na jesień popełniłem błąd i kupiłem Salewy trainer... Nie wiem może ja mam dziwną tą stopę ale po 2 dniach łażenia po niskich partiach taterek miałem przetarte wszystkie możliwe palce a nastepne 3 dni to czułem się jak na selekcji do jakiś Piorunów. Drugi raz nie popełnię tego błędu i aktualnie poszukuje jakiś biegowych półbucików ze średnio miękką podeszwą na nasze "pagórki".
pustynne GROMY
Nie wiem ja ze wszystkich butów najmilej wspominam gromy i te nasze śmieszne letnie Monowskie 920p i chyba jak mi wpadnie kasa to kupie na wypadek gdyby mi Desert Foxy przemokły.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #1056 : 11-01-2019, 22:31:02 »

.... popełniłem błąd i kupiłem Salewy trainer...

Kurczę , ja znosiłem 3 pary, każda po 1,5 roku normalnego codziennego noszenia. Teraz jutro kupuje 4 pare i jeśli nadal są tak dobre to tez posłużą rok i więcej . Pozostałe zostały do garażu i na prace leśne tudzież strzelnice gdzie wiem ze mogą sie upitolic od farby lub żywicy itp. Naprawdę nie wiem jak to robisz. Mam tez biegowe Salomony, merrele do wilgotnych klimatów oraz altry do biegów ultra ale lekkie buty mi sie nie sprawdzają bo ....są za lekkie. Takie nosze jak temperatura sięga 30 stopni. Są za lekkie i pod plecak czuje wszystkie kamienie.
Jak widać każdy ma inne nie tylko potrzeby ale tez stopy

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
Koso
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1057 : 11-01-2019, 23:18:34 »

Jak widać każdy ma inne nie tylko potrzeby ale tez stopy
Otóż to! Mi trainery w ogóle nie podeszły może jakbym po cudował z nieoryginalną wkładką jakimś magicznym systemem wiązania to byłoby ciut lepiej. Ale mam dziwne wrażenie, że na mnie są za wąskie pomimo, że nie mam specjalnie szerokiej stopy i żadnego platfusa. Dla tego ubóstwiam rozmiarówkę US z szerokością buta. Tylko gdyby ta opcja była szerzej dostępna. Niezdecydowany

philiprvn
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1058 : 13-01-2019, 08:08:06 »

Cytuj z: Koso
Nie wiem ja ze wszystkich butów najmilej wspominam gromy i te nasze śmieszne letnie Monowskie 920p
Jeśli podchodziły wz. 920p to pojawił się nowy model wz. 1816. Na oko trochę poprawili system sznurowania i z mienili podeszwę (z nadlewem na nosku, ostrogą na pięcie i wysklepieniem w okolicy śródstopia).

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
Koso
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1059 : 13-01-2019, 14:02:53 »

Jeśli są tak samo genialnie zrobione jak te czarne to podziękuję. Zresztą w 920p najlepsza to była właśnie miękka podeszwa w ogóle te buty to były proste i skuteczne jak 2+2.

aciepk
Opinii: (16)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #1060 : 13-01-2019, 15:26:20 »

A wz.1816 to aby nie trzewiki dla policji? Wz.920P zastąpiły wz.920PZ.
Witosław
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #1061 : 03-03-2019, 10:29:05 »

Wam też hanzle tak niemiłosiernie na szwach ciekną?  Niezdecydowany

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #1062 : 04-03-2019, 07:34:12 »

aktualnie poszukuje jakiś biegowych półbucików ze średnio miękką podeszwą na nasze "pagórki".

Jak ma być szeroko a nie wąsko to celuj w Altry alby Brooksy. Niestety obydwie marki z górnej półki cenowej. Omijaj Salomony.

Ja tam z tymi Salewami się tak samo nie polubiłem. Wąsko, twardo, niestabilnie, na mokrą skałę lub kamienie już się boleśnie nauczyłem nie wchodzić. Nie wiem jak one sobie wyrobiły tą swoja "kultowość". Toż samo mogę napisać o równie kultowych, tyle że w światku biegowym, Samolonach Speedcross.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
Strony: Pierwsza « 1 ... 69 70 71 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: