trwa ładowanie paska...
05-04-2020, 10:46:35 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 67 68 69 70 71 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "HANZEL"  (Przeczytany 409083 razy)
dmochu i 1 Gość przeglądają ten wątek.
P.N.
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1020 : 19-12-2016, 13:11:58 »

Dzień dobry, potrzebuję szybkiej rady (lub linku gdzie coś znajdę). Chcę zamówić Hanzele 006 z licowej skóry na zimę. Głównie miasto, czasem niskie góry, więc ulice, ale też - rzadziej - i ocieplane pomieszczenie, i parę godzin w mrozie czy śniegu. Co wybrać do środka? Lubię naturalne materiały, ale nie znam różnic między wełną a kożuchem. I czy między tym a skórą powinno być coś jeszcze? A może jednak lepiej sprawdzi się coś sztucznego?
Krogulec
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Sopot

Ignoruj
« Odpowiedz #1021 : 19-12-2016, 14:04:09 »

Ja bym brał do środka skórę, a samą ciepłotę stóp regulował skarpetami.
Po latach używania różnych butów u mnie przynajmniej najlepiej się sprawdza skóra na zewnątrz i skóra w środku.
Blatio
Ekspert

Miejsce pobytu: Gliwice

"Minds are for people who think" - H. M. Murdock

Ignoruj
« Odpowiedz #1022 : 20-12-2016, 00:29:14 »

Dzień dobry, potrzebuję szybkiej rady (lub linku gdzie coś znajdę). Chcę zamówić Hanzele 006 z licowej skóry na zimę. Głównie miasto, czasem niskie góry, więc ulice, ale też - rzadziej - i ocieplane pomieszczenie, i parę godzin w mrozie czy śniegu. Co wybrać do środka? Lubię naturalne materiały, ale nie znam różnic między wełną a kożuchem. I czy między tym a skórą powinno być coś jeszcze? A może jednak lepiej sprawdzi się coś sztucznego?

Ja bym polecał podszewkę airnet z siateczki (bardzo) oddychającej, a pod nią syntetyczną ocieplinę Thinsulate (200 lub 400 dla zmarźlaków). Futro, czy wełna może się po czasie wytrzeć od środka (widziałem po butach żony z futrem baranim w środku), poza tym syntetyki szybciej schną, a od biedy można wnętrze buta umyć choćby wodą i białym mydłem gdy jakimś cudem komuś prześmierdnie.
Ja jestem zwolennikiem szybkoschnących syntetycznych materiałów w butach. Sam mam 006 z Thinsulatem i podszewką Cambrelle (są ok, ale dziś zamiast Cambrelle dałbym siateczkę airnet - jest lepsza) i od 8 lat jestem zadowolony zimą

P.N.
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1023 : 20-12-2016, 12:04:50 »

Dziękuję Panowie, znalazłem chwilę żeby zerknąć w wątek i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. Oczywiście każdy czuje inaczej, ale próbując zobiektywizować; czy słusznie myślę że sama wełna będzie cieplejsza niż airnet/Thinsulate 200? A futro niż wełna?
Blatio, a poza tym wytarciem, żona zadowolona z futra? Nie za ciepłe czasem?
Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1024 : 20-12-2016, 22:29:29 »

Dość ciepłe, żona raczej ciepłolubna, stopy jej marzną, ale od kilku lat nie chodzi w tych futrzanych Hanzelach. Z pewnych powodów, nazwijmy to wagowych, stopy się jej nieco "powiększyły" i zaczęła potrzebować butów o numer większych. Kolejne Hanzele zamawiała już na Thinsulate i podszewce z siateczki airnet. Też zadowolona.

Elgatoloco
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #1025 : 22-02-2017, 20:49:14 »

Jak to jest z tym Hanzelem, robia buty na zamowienie? Napisalem maila ale nikt chyba nie sprawdza skrzynki;)

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
tomking
Opinii: (19)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #1026 : 22-02-2017, 20:58:18 »

Ja też kiedys do nich napisałem... po przeszło tygodniu odpisali. Taką cenę mi doje#@li że taniej wyszło kupić Lowy. Dziś bardzo się z tego cieszę... służą mi już prawie 3 lata

Jak chcesz te swoje "glanowate" zamówić to może się dogadasz z taką firmą OPPOSITION, bo Hanzelowi IMO woda sodowa uderzyła do głowy.

http://oppboots.com/pl/20-10-dziurek

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Elgatoloco
Ekspert

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #1027 : 22-02-2017, 21:07:02 »

Dzieki Mistrzu!

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1028 : 22-02-2017, 21:55:09 »

Nie przesadziłeś?
To tylko drobne doświadczenie i wskazówka... 

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1029 : 23-02-2017, 09:20:25 »

Z tego, co widzę po ich facebooku, to są gdzieś na targach za granicą.
Jak nie odpisują na maile, to o ile kojarzę, mają też telefon. Ale z moich ostatnich doświadczeń widzę, że duży ciężar kontaktów przeniósł się właśnie na fejsa, można i tam pisać.

Elgatoloco
Ekspert

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #1030 : 23-02-2017, 11:00:39 »

8 lat temu pozbylem sie FB i raczej tam nie wroce. Czlowiek przywykl do tych maili a wsumie czasem lepiej pogadac na tel to fakt.

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1031 : 23-02-2017, 11:05:33 »

Niestety, świat się tak rozlazł, że dziś bez fejsa chyba mało która firma "istnieje" w świecie

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1032 : 23-02-2017, 12:01:18 »

Fejs... tja... bez tego się nie żyje...  Z politowaniem

Jakoś nigdy mnie tam nie było i nadal nie boli  

A co do ustaleń z nawet najbardziej uczciwą firmą to ja zalecam jednak język PISANY. Nikt dzięki temu nie powie że źle zrozumiał albo nie było o czymś tam mowy...  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: 23-02-2017, 14:15:18 wysłane przez tomking » Zapisane

Blatio
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1033 : 23-02-2017, 14:04:15 »

Ja tam dla pewności wolałem formę mówioną PLUS pisaną, żeby poupewniać się co do szczegółów. Zbyt wiele razy miałem różne sytuacje konfliktowe wynikłe z tego, że ktoś źle zinterpretował właśnie to, co napisałem, a co wyjaśniło się dopiero w kontakcie telefonicznym, lub na żywo.
Co do Hanzela, to ja akurat najczęściej kontaktuję się telefonicznie, ale jestem też w innej sytuacji, bo po prostu czasami jestem tam w zakładzie na żywo, bo kilkanaście razy w roku bywam w okolicy z powodów rodzinnych.

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1034 : 23-02-2017, 14:29:28 »

Oczywiście @Blatio wszystko jednak zależy od istoty sprawy, relacji i umiejętności przekazu. Z racji zajęć i kwalifikacji zawodowych uważam że na poziomie technicznym język pisany wystarcza, a nawet jest zalecany. Gdy chcemy włączyć do kontaktu dyplomację i komunikację niewerbalną, bo jest ku temu potrzeba, to jak najbardziej rozmowa czy bezpośredni kontakt pomaga/wyjaśnia.
Z tego co wiem z forum miałeś z Hanzelem nie raz udaną styczność i niejedna ich para butów chroniła twoje stopy.
Ja niestety miałem dwa razy kontakt z nimi i dwa razy nieudany, czyli "dupa blada" statystycznie ujmując... stąd mój sceptycyzm

Strony: Pierwsza « 1 ... 67 68 69 70 71 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: