trwa ładowanie paska...
08-12-2019, 01:24:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: śmierdzące buty i ich pranie  (Przeczytany 71269 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
MaC
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 10-02-2008, 22:24:30 »

Moje skończyły przed chwilą terapię antysmrodową - szare mydło + soda. Na ile się sprawdzi, nie wiem
Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #16 : 11-02-2008, 01:52:22 »

Nie wiem MaC jak mieszanie takich rzeczy, ale ja zawsze najpierw prałem i płukałem, dopiero później płukałem wodą z sodą, lub na odwrót... Nigdy nie mieszałem specyfików.
Ale soda odsmradza większość rzeczy (no może oprócz wypuszczonych już baków )

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
Pojo
Świeża krew
*

...raz, dwa, trzy i opad

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 28-02-2008, 15:02:31 »

wymień wkładki na nowe. Najlepiej takie ze srebrem.

Moje stópki, a co za tym idzie butki potrafią walić tak pieknie, że co starszym ludziom przypomina się tragedia z Czarnobyla
Macie jakiś link na te wkładki, może uratują sytuację (dookoła
Morg
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Szczecin

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 28-02-2008, 18:07:18 »

Moje stópki, a co za tym idzie butki potrafią walić tak pieknie, że co starszym ludziom przypomina się tragedia z Czarnobyla
Macie jakiś link na te wkładki, może uratują sytuację (dookoła

http://www.allegro.pl/search.php?string=wk%C5%82adki+do+but%C3%B3w - do wyboru do koloru.

Swoja droga polecam preparaty Scholl'a
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #19 : 15-03-2008, 00:12:01 »

<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/MSBmSu69Qjk" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent"/><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/MSBmSu69Qjk" target="_blank">http://www.youtube.com/v/MSBmSu69Qjk</a> takie coś znalazłem... mnie buty nie śmierdzą, to ciężko mi będzie wypróbować Chichot

posurvivaliło Cię Pele ?
MaC
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 13-04-2008, 19:59:48 »

Jakoś nie chce mi się wierzyć w te cytryny

W piątek byłem na nocnym łazikowaniu po MRU. Trochę suchego, trochę mokrego. W sobotę rano wciepałem buty do wanny, przekimałem kilka godzin, umyłem kalosze, na wieczór wypastowałem* - cacy. Dzisiaj zakładam sznurówki, wylazło jakieś paskudztwo pod postacią trudnościeralnych białych plam Z politowaniem . Z początku myślałem, że to pot jednak czemu nie wylazł wcześniej np. po umyciu? Zresztą nigdy nie miałem problemu z pocącymi stopami. Może to wpływ wody z MRU?

* Tak, wiem nie powinno się pastować gore To są buty do szargania, na półmetku wykończenia więc leje czy są pastowane czy traktowane Nikwaxem.
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 13-06-2009, 12:51:03 »

No to skoro sam sprawdziłem to się podzielę .
Smrodliwość naszych bucików bywa z dwojakich powodów :
Pierwszy to najczęściej długie noszenie non stopa i rozkład tego co szansy nie miało wyjść z nich samo  Niezdecydowany
Drugi to złe wentylowanie choć większego wpływu mieć nie będzie jeśli nasze stopy się nabawiły czegoś co zwyczajnie się zwie grzybicą i o pieczarkach tu wcale nie mówię .
Potliwości nóg zapewne nie usunie specyfik który podaję ale przykrą dolegliwość potrafi skutecznie wyhamować 
Ponoć jest w stanie nawet wyleczyć dolegliwość  i osobiście potwierdzam, że coś w tym jest bo problem miałem taki sam jak i wielu z was - krępujący i niezmiernie efektowny przy ściągnięciu buta .
Nieomal dosłownie dywan się sam zwijał ,a kot stroszył 

Srebro koloidalne czyli aktywne jony srebra.

Wszelkie zasypki do tej pory tylko pudrowały sprawę dając czasowe poczucie suchości i problem jak bumerang powracał spowrotem .
Nie twierdzę że trzeba rezygnować z zasypek bo chronią przed otarciami co bywa czasem bolesne a i dobra skarpeta też pomaga .
Natomiast przyczyny usunąć niestety skutecznie nie potrafi ani skarpeta ani zasypka - być może w końcu trafimy na odpowiednią (ale nie zawsze jak to wykazuje Pele ) może być trafne stosowanie samych zasypek choćby ze względu na membranę .
Membrany i owszem prędzej czy później i tak padną ale o tym w innym wątku ..

Czy skuteczność się potwierdzi i u was to nie powiem bo sprawa wymaga zwyczajnie spróbowania .
U mnie widzę naprawdę szczerze mocną poprawę .
Potraktowane buciory wieczorem - rano nie wywalały nocha na drugą stronę 
Trwałość prostego zabiegu to około min dwóch tyg .
Jak dla mnie rewelacja nie do pokonania dla odświeżaczy znanych mi marek które tylko maskują aromat zamiast skutecznie go pozbawić .
Dowcip ze srebrem (zaznaczam wg mnie ) tylko się potwierdza - odczuwalny (a raczej zdecydowanie niższy poziom odczuwalności ) nastapił już po dwóch tyg.
Potliwość oczywiście nie ustępuje, ale przykry efekt rozkładu potu wyraźnie zredukowany bez konieczności prania obuwia (co bywa szkodliwe czasem przy całościowym podejściu do sprawy dla butów samych)

Przy czym specyfik gwarantuje poprawną i niezmienną pracę membran bez szkody dla niej .
Jeśli ktoś ma ochotę przetestować sprawę obiektywnie zapraszam na PW

Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #22 : 13-06-2009, 13:41:17 »

Ale o czym piszesz? O skarpetach, maściach, zasypkach? w jakiej postaci masz ten magiczny produkt?
Czy śmierdzące buty wcześniej trzeba wyprać, czy jak? Bo kumple w robocie szukają czegoś co zabije im ten smród heheee

posurvivaliło Cię Pele ?
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 13-06-2009, 14:00:28 »

W płynie z atomizerkiem ..
Niby mało tego ale ja od miecha mam i poleciałem po wsiech buciorach i jeszcze mam na raz .
Magi zero w tym raczej - nowe zastosowanie znaleziono i tyle .

Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #24 : 13-06-2009, 14:37:52 »

Zdjęcie jakieś pokaż czy coś? nazwę? jak cena dostępna będzie to kumplom polecę (o ile ich budżet wytrzyma coś oprócz whiskey i beer)

posurvivaliło Cię Pele ?
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 13-06-2009, 17:03:40 »

a pomyślał który z Was, że wystarczy umyć nogi ?

A tak poważnie, stary survivalowy sposób: nogi myć szarym mydłem (jest antybakteryjne), i pomoczyc w naparze z pokrzyw. Zmniejsza potpliwosc stop, a co za tym idzie smrod butow
fluid
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Konin/Wrc

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 13-06-2009, 19:08:23 »

Na ngt jest test produktów nanopac na bazie srebra, sam używałem i rzeczywiście dawało radę, na pewno zmniejszało zapach choć nie zawsze eliminowało do końca. Potem zmieniłem obuwie i problem nie był jakoś specjalnie dokuczliwy, więc nie stosowałem dalej, teraz chyba jednak czas zastanowić się nad czymś podobnym:P
...pomoczyc w naparze z pokrzyw. Zmniejsza potpliwosc stop, a co za tym idzie smrod butow

Nie wiem jak to działa, że zmniejsza potliwość, ale moim zdaniem skoro stopa się poci to widać tego potrzebuje i nie ma co tego blokować, bo to może inne problemy sprowadzić.
adampadre
Opinii: (10)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 14-06-2009, 10:12:39 »

Za młodego to śmierdzące skarpety do mrowiska wrzucaliśmy po jakimś czasie śmierdziały inaczej hehe.  Sholl jest ok syn używa nogi pociły mu sie strasznie a teraz jest poprawa capi mniej. Czytałem też o liściach brzozy  można dodać liście do wody i moczyc nogi albo napchać bezpośrednio do buta ( ale jak ktoś ma ładne i drogie buty to moze cos zastosuje cos innego). Lamisilat ( chyba tak sie pisze) po Irlandzkim hostelu tym leczyłem grzyba.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 14-06-2009, 11:07:37 »

Nie wiem jak to działa, że zmniejsza potliwość, ale moim zdaniem skoro stopa się poci to widać tego potrzebuje i nie ma co tego blokować, bo to może inne problemy sprowadzić.

a może jest odwrotnie, nadmierna potliwośc jest związane z jakąś choroba stóp? i dlatego taki specyficzny zapach ?

Mnie po takiej kuracji, nogi się owszem poca się , ale są tylko mokre, bez żadnego zapachu sera, pieczarek czy czego tam jeszcze.
Oczywiście to nie rozwiązuje problemu z już smierdzącymi butami , ale pomaga dłuzej chodzić bez przykrych zapachów.
Mnie natomiast nogi śmierdzą notorycznie jak mam skarpety bawełniane i jakieś buty, no tanie buty z jakis tworzyw, zawsze się coś kisi i bakterie.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2009, 11:12:16 wysłane przez zirkau » Zapisane
AXE316
AXE316.pl
*

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 14-06-2009, 11:18:15 »

a może jest odwrotnie, nadmierna potliwośc jest związane z jakąś choroba stóp? i dlatego taki specyficzny zapach ?

Mnie po takiej kuracji, nogi się owszem poca się , ale są tylko mokre, bez żadnego zapachu sera, pieczarek czy czego tam jeszcze.

Co nie oznacza ,że nie mogą zacząć .
To kwestia czasami przypadku kontaktu stopy z grzybkiem ,a okazji może być sporo i całkiem przypadkowych .
Natomiast rozkładający się pot w bucie to idealne środowisko do rozwoju ,oraz rozkładający się daje ową aromatyczność  prędzej czy później.
Autorytetem nie jestem w tym temacie ale tyle wiem o tym ,że to utarty pewnik - no chyba ,że się coś zmieniło jak z wodą utlenioną

Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: