trwa ładowanie paska...
17-11-2018, 06:08:39 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: śmierdzące buty i ich pranie  (Przeczytany 67396 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Blacha
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Puławy

cham i prostak

Ignoruj
« : 12-10-2007, 00:29:27 »

mam 2 pary SWATów - krótke i i długie.
Obie pary śmierdzą po krótkim chodzeniu strasznie
wydumałem że upiorę. Długie po jednym przemięknięciu piją wodę i tak bokiem więc nie szkoda wjebać nawet do pralki (frani).
ale nie wiem jak uprać krótkie - w pralkę franie czy ręcznie ?
może pranie i wymiana wkładek coś da + jakieś odsyfiacze do buta.

a może ktoś ma jakieś sprawdzone metody ?

... wypijmy za wojnę ...
Konrad
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Pabianice

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 12-10-2007, 01:46:23 »

Moje nieśmiertelne salomony po zaliczeniu kilku rodzajów błota jebały okrutnie.
Pierw je dobrze wymoczyłem w ciepłej wodzie z mydłem a potem wyprałem ręcznie = szczota i nowa woda z mydłem.
Rezultat zadowalający, smród przegnany!

Z tego co pamiętam masz problem z jebiącymi butami, jak wypierzesz to zaraz będzie tak samo Smutny
Byłeś na stronie polecanej przez Magica? Tej robiącej preparaty do stóp. Może tam coś znajdziesz odpowiedniego.

ov_Darkness
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 12-10-2007, 03:48:40 »

wymień wkładki na nowe. Najlepiej takie ze srebrem.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #3 : 12-10-2007, 15:52:33 »

A jak myć buty w środku to najlepiej środkami do prania NIKWAXa...
Wkładki też można wymienić, no i oczywiście nosić dobre skarpety...

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #4 : 12-10-2007, 16:59:23 »

I stosować zasypkę do stóp

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
slawol
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 12-10-2007, 19:30:24 »

Od kilku lat używam ziołowego proszku ALTA,do kupienia w aptekach.
I pranie ręczne od środka i nowe wkładki.

"..W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela,a dzieci nie będą wiedzeć gdzie się podziały rzeczy ich ojców,które położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia.."
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #6 : 15-10-2007, 21:51:55 »

Ale zasypki to moga dac w dupe membranom Smutny

posurvivaliło Cię Pele ?
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 24-10-2007, 14:35:10 »

Dwie pary wkładek są niezłym rozwiązaniem - jedną nosisz, drugą pierzesz. Ja co miesiąc - dwa wymieniam.

Co do prania to moczę z pół godzinki-godzinę w czymś co usuwa plamy pochodzenia białkowego - ogólnie najczęściej środki enzymatyczne bo sobie radzą z potem, bakteriami doskonale.
Potem jakaś w miarę delikatna szczotka, gąbka (ryżowe niszczą materiały) i jazda z zewnątrz jeszcze.
Przed całkowitym wyschnięciem (wilgotne) traktuję Nikwaxami.

Co do prochów to od lat używam Amwayowskich (moja ulubiona sekta od czystości ). I bardziej ekologiczne i skoncentrowane i nie mają wypełniaczy więc żadna kreda czy mączka rybna z proszku nie wlezie w pory membrany. Jak się przeliczy na pojedyncze pranie to wychodzi czasem taniej niż marketowe, markowe prochy.
Pytek2
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: W-wa Włochy

8,5/19 pasi Shrapnel z jelcem i Rukus

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 24-10-2007, 15:02:01 »

Co do prochów to od lat używam Amwayowskich (moja ulubiona sekta od czystości ). I bardziej ekologiczne i skoncentrowane i nie mają wypełniaczy więc żadna kreda czy mączka rybna z proszku nie wlezie w pory membrany. Jak się przeliczy na pojedyncze pranie to wychodzi czasem taniej niż marketowe, markowe prochy.

Ale jak rozumiem posypujesz tylko stopę, a nie wnętrze buta.
Nie chcę być w żadnej sekcie, a posypki Amwaya jeszcze nie stosowałem Smutny Jest jakaś szansa by móc sprawdzić jej działanie Co? Nikt ze znajomych niestety też nie ma dostępu do ich produktów

Pozdrawiam

Krzysiek

Za Poutnikem.  Bóg stworzył prawa natury, by Sam nie musiał wszystkiego doglądać...
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 24-10-2007, 16:20:57 »

Proszki do prania
Proszki są skoncentrowane i nie mają w składzie mączki rybnej lub kredy = najczęściej stosowanych wypełniaczy w nieskoncentrowanych proszkach
Jak kupujesz proszek i sypiesz do pralki szklankę to z połowa to wypełniacz. Teraz zaczęli bardziej koncentrować bo się przepisy chyba pozmieniały. Amwayowskie to po prostu detergent bez wypełniaczy.

Z sektą to żartowałem, bo niektórzy tak wszystkie firmy działające w systemie sprzedaży bezpośredniej (network marketing) traktują szczególnie, że niektórzy dystrybutorzy przejawiają sporą dozę fanatyzmu i misjonarską gorliwość w przekonywaniu do jedynie słusznych produktów i ideologii temu towarzyszącej

Za pudrem Amwayowskim do stóp (lub niemowlęcych pup) też tęsknię bo był i nie ma go w ofercie już z 5 lat - pół Kg go było w butli i nie był talkowy tylko ze skrobi kukurydzianej. Skrobia wchłania wilgoć ze 20% lepiej od talku ... tylko co począć jak już nie mają Smutny Nie miał też dodatków zapachowych - no zakochany byłem

Rok temu z firmy co produkuje mąki itp. kupiłem woreczek zwykłej skrobi kukurydzianej ale zachowywała się na stopach dużo mniej poprawnie od pudrów więc sobie darowałem. Lepiła się, kleiła ze sobą - ogólnie miała taką ciężką konsystencję więc na puder to tak nie bardzo.

Jakby ktoś słyszał o pudrach ze skrobi to niech da cynk na priva Jestem na pudrowym głodzie Dzięki

Co do środków czystości to można poszukać też w necie różnych ekologicznych, biodegradowalnych, koncentratów, bez wypełniaczy itp. Nie tylko Amway takie cuda robi. Można też popytać w sklepach z chemią o koncentraty albo płyny bez jakiś dodatków. Ja tam na bieżąco nie śledzę teraz rozwoju tego rynku i fanatykiem byłem tylko 2 lata
Pozdrawiam
ellox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 09-02-2008, 18:43:47 »

Hej wszystkim,
Posiadam Aku Range, z gore. Ogólnie, śmierdzą, zapociłem je strasznie w ubiegłe lato. Teraz, w niższych temperaturach jest w miarę okey, choć mam wrażenie, że przy dłuższym spacerku robi się kalosz, muszę to jeszcze sprawdzić. W każdym razie, jak teraz chodzę, po wyjąciu smród okropny, to raz. Dwa, wystarczy, że wejdę na chwilę do ciepłego pomieszczenia, do sklepu, to stopa się poci i tak jej zostaje jak wyjde potem na długo..

nie wiem co zrobić w sumie, całe zamoczyć w misce i wyszorować?

Maciek
ov_Darkness
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 09-02-2008, 19:33:19 »

Zamocz w wodzie na noc, umyj delikatnym detergentem (płatki mydlane czy coś)
Potem wysusz z dala od źródeł ciepła, zaimpregnu, wymień wkładki na antysmrodowe, nos antybakteryjne skarpetki (żadnej bawełny!!)- polecam z cienkich coolmax z x-staticiem, a z grubych wełna + coś (np. akryl). Outlast i sam coolmax szybko zaczynają jebać. Wymieniaj wkładki regularnie, stosuj odsmradzacz np. Grangersa.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
ellox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 09-02-2008, 20:25:51 »

hmm, od środka też szorować?

http://allegro.pl/item303610399_wyrzuc_dezodorant_skarpety_antyzapachowe_welna.html
wełniane takie? czy może za dużo acrylu? _-_
http://allegro.pl/item308788752_skarpety_trekking_light_39_42_coolmax_najtaniej.html
coś takiego?

ed
Polecam polskie Expansive (dawniej Filmar) Outdoor (Trekkingi są super, ale isęszybko mechacą i przecierają)- kosztują ok 20-25PLN para.
a sam znalazłem..

a po takim calonocnym przemoczeniu kompletnym, przy suszeniu w pokoju nie zgniją?

Dzięki
« Ostatnia zmiana: 09-02-2008, 23:01:46 wysłane przez ellox » Zapisane
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #13 : 10-02-2008, 14:30:52 »

Nie nie zgniją, o to się chyba nie musisz martwić.
Zawsze w pierwszym rzędzie winowajców za smród, stoją złe skarpety!!! Jeśli masz problem ze śmierdzącymi stopami, to inwestuj w dobre skarpetki!
Ja kilka godzin dziennie w pracy robię w bawełnianych i noszę buty z gore i nic, nie pocą mi się stopy, nie śmierdzą i inne takie.

Co do prania butów, bardzo ciepła woda (nie gorąca, nie wrzątek, nie ukrop czy jak to jeszcze zwał) Jakiś delikatny środek do prania, polecałbym znów coś od profesjonalnych firm robiących coś dla produktów z Gore.
Jak zawsze polecam Nikwaxa, bo i tego sam stosuje od lat ładnych paru i nie narzekam.
Kup środek Tech-Wash (ładnie czyści, odtyka pory w Gore ) Rozrób go z ta ciepłą wodą, nalej do butów, zaciśnij cholewki tak żeby wodą się nie wylewała i energicznie potrząsaj butem, żeby ta woda w środku mocno się napracowała Chichot
Oczywiście przed tym wszystkim wyciągnij wkładki, pogrzebaj palcami w bucie w okolicach palców od stóp i wygrzeb wszystko to co zostało po zmechaconych skarpetach i brudzie (często tak miałem po jakichś dziwnych przejściach w terenie).

Dla wszystkich tych którzy mają problem z odorem w butach który nie znika nawet po praniu!
Soda oczyszczona rozrobiona w wodzie zabija zapachy różnorakie. Ciepła woda, soda, zaciśnięcie cholewy, potrząsanie, wylanie, obfite kilkukrotne płukanie, suszenie i taaa daaaa Mozna dalej wsadzać śmierdziuchy do środka Chichot

posurvivaliło Cię Pele ?
ellox
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 10-02-2008, 18:58:20 »

Tech-Washa mam, na razie wyprałem z zewnątrz, przed napisaniem posta, tak, żeby nie ryzykować.

Dzięki za rady, zastosuje! Faktem jest, że nie mam innych skarpet niż bawełniane. Mam nadzieję ze pomogą nowe.

I tak swoją drogą, taki problem wystąpił u mnie dopiero przy butach z gore. Na Wawelu w tych butach to była istna masakra. Jedynym rozwiązaniem na lato są poprostu buty bez zadnej membrany? No i mniej więcej za kostkę.. Wcześniej miałem zazwyczaj jakieś tańsze treki - campusy itd i nie miałem takiego problemu..
Strony: 1 2 3 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: