trwa ładowanie paska...
22-04-2019, 16:33:04 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 4 5 6 7 8 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rękawiczki zimowe  (Przeczytany 27866 razy)
no_idea
Opinii: (6)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #75 : 14-12-2012, 10:03:40 »

Zapi- miałem ten patent , u mnie to wzmocnienie się rozlazło w 3 d... i został sam polarek bo resztę odprułem. W moich obecnych nawet kilka godzin przy -27 ( tyle było ! ) nie robi krzywdy a jakby byłoby jeszcze gorzej to mają specjalna kieszonkę na ogrzewacz. Zrobię fotę to wkleję i podam producenta.
cienkun
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #76 : 14-12-2012, 14:02:30 »

Polecam rękawiczki Kanfor http://www.kanfor.pl/shop/?m=showlist&pid=0&gid=2&lang=pl
Mam co prawda podstawowy model (Fit) ale w ofercie są też cieplejsze i "wzmocnione"
Moje są już w strzępach, (wzmocnienia sie poodprówały a materiał miejscami podziurawił) a mają 3 sezony, a nie były zbyt brutalnie traktowane, tak więc osobiście nie polecam.

tzn. piszę o tym modelu z wzmocnieniami.  Co więcej, w miejscach wzmocnień są "zimne". Jeżeli już, to te z samego polaru.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2012, 14:06:32 wysłane przez cienkun » Zapisane

Przepraszam wszystkich których mam w... głębokim poważaniu.
sobotaa
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #77 : 14-12-2012, 14:21:29 »

No to niezła lipa. Moje wyglądają na zupełnie nowe po jednym sezonie... Faktycznie może lepiej coś z Arc'a czy Marmota
« Ostatnia zmiana: 14-12-2012, 19:21:56 wysłane przez sobotaa » Zapisane
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #78 : 14-12-2012, 16:35:29 »

Też mam te kanfory, czy tam jakiś inny, podobny model z power stretcha. Bardzo je lubie- są ciepłe i małe po schowaniu do kieszeni. Używam ich trochę ponad jeden sezon, zarówno zimą w mieście jak i przez cały rok na wyjazdach. Pojawiła się do tej pory mała dziurka w jednym miejscu i materiał też już nie wygląda jak nowy. Ale za tę cenę, możemy właściwie co roku wymieniać na nowe.
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #79 : 14-12-2012, 20:54:20 »

Co sądzicie o tym:
http://allegro.pl/szwajcarskie-rekawice-zimowe-bardzo-cieple-i2848845027.html
Józwa
Opinii: (4)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #80 : 15-12-2012, 21:32:33 »

Mam te szwajcarskie rękawice dosyć krótko, i poniżej około -15 nie używałem ale opisać jak są zrobione mogę.
Zewnętrzna strona to gęsto tkany nylon, od wewnętrznej, "chwytnej" strony dłoni to już kombinacja: 2 warstwy nylonu do nadgarstka, na dłoni 1 (na palcach) lub 2 (kciuk i środkowa część dłoni) warstwy miękkiej skóry. Ocieplenie ze sztucznego futra, palec wskazujący też ocieplony. Membrany raczej nie ma (nie sprawdzałem) ale i tkanina i skóra nie chłoną specjalnie wody i dobrze zabezpieczają przed wiatrem. Miękkie i ciepłe. Dwa ściągacze - w nadgarstku i na końcu "rękawa". Rozmiar dosyć dopasowany - polskie "windstoppery" noszę rozm.22 i odpowiada mu rozm.M "szwajcarów" - a gdybym chciał je nosić jako zewnętrzne a pod spód jakieś cienkie np: niemieckie "taktyczne", to już wahałbym się czy nie wziąć rozmiaru większego.  
Uprzedzam - porównanie mam tylko z "mitenkami" Bundeswehry i angielskim zestawem ECW (2 rękawice - wewnętrzne o konstrukcji jak bundeswehrowskie i zewnętrzne z gore-texu). Subiektywnie, do swoich potrzeb, te szwajcarskie oceniłem najwyżej.
Jak na tak krótkie użytkowanie to zrobiły na mnie dobre wrażenie, porządny test przejdą prawdopodobnie dopiero na przełomie stycznia i lutego, w górach.

« Ostatnia zmiana: 15-12-2012, 21:59:49 wysłane przez Józwa » Zapisane

Maruda i malkontent
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #81 : 15-12-2012, 22:16:53 »

Józwa dzięki za opis, to mi wystarczy.
maba
Opinii: (9)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #82 : 15-12-2012, 23:30:05 »

A znacie jakieś całe skórzane, ocieplane, w miarę cienkie?

Podobają mi się Mechanixy Performance Leather Driver Glove, ale one raczej mało ciepłe Smutny

ov_Darkness
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #83 : 15-12-2012, 23:54:32 »

Nienawidzę rękawiczek, ale jak jest -15, to zacząłem się zastanawiać, czy się przeprosić.
Nie marznę, więc nie potrzebuję mocnego ocieplenia, natomiast możliwość korzystania z telefonu w rękawiczkach byłaby miła.

Poprzednio używałem HATCH Sureshot - jak widać dużo ocieplenia mi nie trzeba.
Teraz zastanawiam się nad czymś bardziej uniwersalnym (narty). Podobają mi się UA Winter Blackout. Wie ktoś, gidze to w Polsce dostać? W necie same letnie wersje. Priorytetem jest zachowanie możliwości precyzyjnego operowania małymi przedmiotami, a także możliwość używania telefonu z ekranem pojemnościowym.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #84 : 16-12-2012, 22:11:22 »

Nienawidzę rękawiczek, ale jak jest -15, to zacząłem się zastanawiać, czy się przeprosić.
Nie marznę, więc nie potrzebuję mocnego ocieplenia, natomiast możliwość korzystania z telefonu w rękawiczkach byłaby miła.

Opisywane już kiedyś przeze mnie cienkie rękawiczki od HiMountain. Mają od wewnętrznej strony dłoni powierzchnię antypoślizgową, a palce pozwalają obsługiwać telefon z ekranem pojemnościowym.

Grube polarowe od HiMountain. Palce obcięte w połowie, a na to nakładka na 5 palców. Jak musisz zrobić coś precezyjnego, zdejmujesz tą nakładkę.  Problem tylko z kciukiem którego odsłonić nie można, a przydatny jest w obsłudze niektórych aparatów fotograficznych.
cienkun
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #85 : 18-12-2012, 16:08:00 »

Te cienkie Hi-mountain miałem. Też załatwiłem je, ale są już mocniejsze od Kanfora.

dhadams
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Żółw

Ignoruj
« Odpowiedz #86 : 18-12-2012, 20:04:44 »

Moze po prostu powinienes kupic rekawice innego typu?
Bo troche dziwne jest narzekanie na brak wytrzymalosci tego materialu...
W moich z Power Stretch po 3 latach czestego uzywania mam dziurke od iskry i naderwany szew (zahaczylem o jakis sek w galezi). Ale czy to znaczy ze sa slabe? Nie!
Tylko trzeba miec swiadomosc, ze to cienkie, lekkie, szybkoschnace rekawiczki. A nie mocne, skorzane woly robocze.

'Nawet Najdłuższa Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Kroku'
cienkun
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #87 : 19-12-2012, 10:41:23 »

A ja akurat na nie nie narzekam jakos specjalnie. Może te nadruki antyposlizgowe są nienajszczęsliwszym pomysłem, bo łatwo odpadają, (ale z drugiej strony, o tyle dobre, że nie ziębi) ale materiał generalnie jest OK. Na pewno mocniejszy od tego z kanforów.
A ja w tym roku się zmądrzyłem i kupiłem najtańsze z thinsulatem w sklepie z ciuchami sportowymi za 29,90. Ciepło mi tak samo jak w Kanforach, a jak się podrą, to wyrzucę i kupię nowe...

Franek Majcher
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #88 : 21-12-2012, 22:54:15 »

Mam te rękawice szwajcarskiej armi z jednym palcem i tym drugim ewentualnym.
Jakościowo skóra bardzo dobra a cena śmieszna jak na tą jakość. Myślę ze do -30 spokojnie wytrzymają.
Jutro idę na pół dnia do lasu to zobaczymy jak się sprawdzą.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2012, 22:55:46 wysłane przez Franek Majcher » Zapisane
Plushpingwin
Opinii: (48)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #89 : 26-12-2012, 17:42:52 »

A co sądzicie o Oryginalne Rękawice Polarowe 615/mon ?
75zł na alle.
Albo UA Liner coldgear?

Zapraszam na mój kanał YouTube
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Strony: Pierwsza « 1 ... 4 5 6 7 8 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: