trwa ładowanie paska...
22-10-2018, 03:10:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 5 6 7 8 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: manierka US  (Przeczytany 47223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #90 : 28-05-2018, 23:53:08 »

dla mnie manierka Miltec, MHF a Oasis to potężna różnica. A tez szukam kubka do niej. Ale nie każdy kubek pasuje.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #91 : 29-05-2018, 10:21:46 »

dla mnie manierka Miltec, MHF a Oasis to potężna różnica. A tez szukam kubka do niej. Ale nie każdy kubek pasuje.

A sprawdziłeś tę różnicę na ww produktach czy to paplanina?

Ja dokładnie porównałem dwa zestawy, kontraktowy US i Mil-Tec II gen.

Butelki:

1. Nalgene Oasis Made in USA.

2. Mil-Tec Manierka II gen.

Obie z Tritanu i różnic wizualnych właściwie nie ma. Na pierwszy "rzut oka" po obmacaniu butelka Mil-Tec jest odrobinę sztywniejsza i po sprawdzeniu na wadze jest trochę cięższa, ma nieznacznie grubsze ścianki. Butelka Nalgene ma nieznacznie grubszy brzeg szyjki. IMO żadna z tych różnic nie wpływa na wartość użytkową. Obie użytkowane w podobnych warunkach przez jakieś 2 lata. Śmiem twierdzić że sztywność butelki Mil-Teca bardziej do mnie przemawia i sprawia wrażenie bardziej solidnej.

Kubki stalowe:

1. Kontraktowy US

2. Mil-Tec z zestawu manierki II gen.

Tu jest podobnie. Oba kubki nie różnią się zbytnio kształtem (butelki Mil-Tec i Oasis można zamienić i wszystko identycznie spasowane). US nieznacznie cięższy i sprawia wrażenie mocniejszego, ale użyteczność obu jest identyczna.

Kochery/podstawki/kuchenki (jak zwał tak zwał)

1. Kontraktowa US

2. Mil-Tec z zestawu manierki II gen.

To jest to samo tylko różni się tym że jedno jest matowe z wybitym napisem Mil-Tec, a drugie bardziej świecące i wybity napis US itd.

Porównanie pokrowców to już inna bajka, bo pokrowiec Mil-Tec z zestawu II gen. jest bardzo solidnie wykonany z grubego nylonu z "misiem" od wewnętrznej strony, a pokrowce US są różne jak np: 1 QT Canteen/Utyility Pocket , który mam i mnie nie przypadł do gustu.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #92 : 29-05-2018, 13:37:30 »

A sprawdziłeś tę różnicę na ww produktach czy to paplanina?

tej, a w pysk? Oczywiście ze posiadam jedną i drugą. Mam dwie Oasis i posiadam kubek MHF z zestawu US MHF i nie pasują do siebie.
« Ostatnia zmiana: 29-05-2018, 13:39:09 wysłane przez zirkau » Zapisane
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #93 : 29-05-2018, 14:58:08 »

tej, a w pysk? Oczywiście ze posiadam jedną i drugą. Mam dwie Oasis i posiadam kubek MHF z zestawu US MHF i nie pasują do siebie.

Czyli nie wszystko sprawdziłeś! a już chcesz walić w pysk  Chichot

Jak byś napisał precyzyjnie co masz i z czym porównywałeś nie musiał bym pisać takiej epistoły 

zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #94 : 29-05-2018, 15:51:53 »

czasem tak prościej. Dać w pysk i można iść potem na jednego.

Na własnym przykładzie, ten co mam już nie pasował, za ciasny. Swego czasu przewijało się pytanie jaki kubek do Oasis i jedyny proponowany to był ten BCB. To po co mi było wydawać kasę na inne kubki? Przez analogie wychodziło że jedyny pasujący to BCB.

To jaki w końcu kubek stalowy pasuje do Oasis?
« Ostatnia zmiana: 29-05-2018, 15:54:42 wysłane przez zirkau » Zapisane
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #95 : 29-05-2018, 16:14:27 »

My to już sobie tyle razy po pyskach daliśmy że na jednego i nie tylko jednego grzech nie pójść

ad rem

Ten zestaw gen II Mil-Teca, o którym piszę to jest to samo co US i Nalgene Oasis. Ten kubek pasuje idealnie.

Mnie w kubku BCB wnerwiał za mocno na zewnątrz wyprofilowany brzeg i go odsprzedałem, bo do pokrowca włożyć było jeszcze w miarę, ale wyciągnąć już nie tak łatwo.

redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #96 : 29-05-2018, 17:20:12 »

-
« Ostatnia zmiana: 15-08-2018, 23:40:05 wysłane przez redtwo.m » Zapisane
Harny
Opinii: (2)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Sośnicowice/Gliwice

Ignoruj
« Odpowiedz #97 : 30-05-2018, 07:48:59 »

Mi też pomogło, dzięki chłopaki! Można teraz spokojnie kompletować zestaw  Spoko

"A z tym pocałunkiem to będzemy musieli się jeszcze trochę wstrszymać" - powiedzial piękny książe złażac ze śpiącej królewny!

"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi" -
łowca
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #98 : 04-06-2018, 11:58:50 »

W  licytacji jest właśnie cały komplet pod nr. 7374251743
Harny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #99 : 06-06-2018, 08:26:27 »

Widziałem przed weekendem i akurat, jak byłem offline się skończyła.

"A z tym pocałunkiem to będzemy musieli się jeszcze trochę wstrszymać" - powiedzial piękny książe złażac ze śpiącej królewny!

"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi" -
Harny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #100 : 14-06-2018, 13:08:33 »

Post pod postem, ale gdyby kto szukał Oasis z kubkiem bcb i pokrowcem to jest na OLX. Moje składowe kompletu już idą, więc nie potrzebuję.

https://www.olx.pl/oferta/manierka-nalgene-kubek-do-manierki-bcb-crusader-bushcraft-survival-CID767-IDuy6bb.html#06964ae46d

Harny
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #101 : 02-07-2018, 20:55:34 »

Krosposting Chichot

Kubek z chin pasuje do Oasisa

https://i.imgur.com/MFmxS45.jpg
manierka US

redtwo.m
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #102 : 15-08-2018, 23:38:57 »

-
LuckyLuke
Aktywny użytkownik

Żyj i walcz!

Ignoruj
« Odpowiedz #103 : 04-09-2018, 11:46:02 »

Panowie,
kupiłem do Oasis kubek mil-tec. Wszystko byłoby fajnie (bo pasuje do butelki), gdyby nie jego matowa faktura.
Jak mam w ręku metalowe naczynie z matowym wykończeniem, to od razu mam w gębie posmak tego metalu :/ Podobnie nie lubię w naczyniach kiepsko wykończonych rantów - w kubku mil-teca rant przypomina mi niestety chamsko uciętą blachę.
Ogólnie rzecz biorąc - takie naczynko jest dla mnie niekomfortowe w użyciu. Ot, takie zboczenie.

Czy znajdę kubek, który pasuje do manierek US/nalgene Oasis i będzie wykończony w taki sposób, jak na przykład kubki tatonki handle mug?
ramor7
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Zakopane

Ignoruj
« Odpowiedz #104 : 04-09-2018, 13:31:05 »

Krosposting Chichot

Kubek z chin pasuje do Oasisa

https://i.imgur.com/MFmxS45.jpg
manierka US

Można prosić o namiary na ten kubek?

Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.