trwa ładowanie paska...
22-04-2019, 16:55:52 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 8 9 10 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impregnacja - sposoby - preparaty - nasze doświadczenia  (Przeczytany 107821 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
pepe
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #135 : 05-04-2017, 07:47:01 »

@Wielebny - jak nie jesteś pewien, czego chcesz używać, zawsze możesz zwrócić towar sprzedawcy, o ile kupowałeś go w sklepie internetowym. W innym przypadku możesz się zawsze dogadać...
Ja bym mimo wszystko spróbował. Jakoś na forach nie widać tłumu sfrustrowanych użytkowników membran, przybitych wadliwym działaniem TX-a. Prawda?

zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #136 : 05-04-2017, 08:54:07 »

imho Washa używam tylko do odzieży bez membrany - kurtki (jednowarstwowe), koszule czy spodnie. Zgodnie z założeniem, pokrywa równo w całej objętości materiału - więc kiepsko się nadaje do ubrań warstwowych.

Kurtkę z membraną - piorę ręcznie, by nie zniszczyć membrany, wiec nie wlewam tam żadnych płynnych wosków ani enzymów trawiennych - bo ani nie chce zapchać membrany ani poprawić jej właściwości "oddychających" Chichot. A impregnacja wówczas tylko powierzchniowa sprey, albo wcieranie w wierzhcnią warstwę.

Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #137 : 05-04-2017, 15:37:22 »

Kupiłem Zestaw Nikwax Twin Pack: Tech Wash + TX Direct Wash In. Tech Washa chcę sobie zostawić, więc zwrócić połowy zestawu nie mogę.

Nie chcę ryzykować z tą kurtką. Nie zarabiam majątku, żeby pozwolić sobie na ryzyko jej "zepsucia". Zwłaszcza że ostatnio ograniczam wydatki, gadżeciarstwo i gearwhoryzm Chichot

Kurtka ma membranę, więc DWR będzie tylko dodatkiem do niej, na którym mi straszliwie nie zależy.

Coś się złego stanie, jak psiknę ten tx.direct spray-on na soft shella? Wiem, że on jest przeznaczony do czego innego. Przynajmniej teoretycznie. Kombinuję tak, ponieważ średnio mi się widzi kupowanie nie wiadomo ilu nikwaxów różnego typu, osobno do impregnacji, osobno do mycia, osobno do pielęgnacji, osobno do softów, osobno do membran, osobno do jeszcze czegoś innego. Przerost formy nad treścią. Chcę sobie to zminimalizować i uprościć

Psikanie TX Direct Wash in z atomizera to niezły pomysł. Chyba tak zrobię
« Ostatnia zmiana: 05-04-2017, 15:59:30 wysłane przez Wielebny » Zapisane
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #138 : 05-04-2017, 16:08:53 »

Nikwax i wiele innych podobnych firm wypuszcza mnogość produktów by zarobić. To jasne!
IMO większość to ewidentny przykład wyciągnięcia kasy z nieświadomego klienta, bo to najlepsze na ch#ja, tamto tylko na naplet, a tamto i to wyłącznie pod pachy, a jak nie kupisz tego to szlam w pachwinach, a w połączeniu z tym nie będzie smrodu z dupy. Kur@a ludzie...!!! Wystarczy włączyć radio i jest kilkanaście suplementów diety żebyś miał udany sex o imponującej erekcji nie wspomnę

Antidotum to trochę wyobraźni, przemyślenia i warto zerknąć na skład... zdrowy rozsądek wystarcza, bo nie jesteśmy bezmyślni by do wszystkiego kupować każdy szuwaks jaki podetkną pod nos. Owszem są dedykowane i dobre środki/rozwiązania, ale powtórzę... warto zerknąć na pewne sprawy z dystansem.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Tresor
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #139 : 05-04-2017, 16:50:42 »

Napisze ze impregnat membran Nikwax w sprayu do czy do prania to jest to samo.Laduja jeden produkt do innych butelek.Ostatnio psikalem kurtke Nikwax impregnat do butów welur i nubuk.Mysle że jest to ten sam produkt co wyżej opisany....
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #140 : 05-04-2017, 16:58:56 »

@tomking - akurat w moim przypadku Nikwax to świadomy, oparty na doświadczeniach z innymi markami i ich produktami wybór. Nic tak dobrze mi się nie sprawdziło, jak jego środki: impregnaty do butów i odzieży, środki piorące i czyszczące. Sugerowanie ignorancji i braku rozsądku jest więc nie na miejscu. To raczej Tobie należy zalecić dystans do sprawy.

zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #141 : 05-04-2017, 17:31:49 »

Nikwax i wiele innych podobnych firm wypuszcza mnogość produktów by zarobić. To jasne!
IMO większość to ewidentny przykład wyciągnięcia kasy z nieświadomego klienta, bo to najlepsze na ch#ja, tamto tylko na naplet, a tamto i to wyłącznie pod pachy,

Czasem producent myśli, że ma jednak do czynienia z bardziej inteligentnymi ludźmi.
I tak, to do spryskiwania  - sprzedaje z pryskiwaczem
to na wierz, ale do wcierania - z wygodnym aplikatorem z gąbki.
A te "Wash", co do prania, to sprzedaje w zwykłej zakręcanej butelce....... i nie doszukuje się teorii spiskowych, a we wszystkich przypadkach czy to ochrona drewna, buta czy ubrań to wszędzie te woski są.....
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #142 : 05-04-2017, 17:44:44 »

@tomking - akurat w moim przypadku Nikwax to świadomy, oparty na doświadczeniach z innymi markami i ich produktami wybór. Nic tak dobrze mi się nie sprawdziło, jak jego środki: impregnaty do butów i odzieży, środki piorące i czyszczące. Sugerowanie ignorancji i braku rozsądku jest więc nie na miejscu. To raczej Tobie należy zalecić dystans do sprawy.

@pepe ja to rozumiem i moją intencją nie było na pewno wytykanie u ciebie braku rozsądku czy ignorancji. Mówię ogólnie że takie postępowanie wśród różnych producentów specyfików jest powszechne. Nie twierdzę rówenież że Nikwax nie spełnia zadania. Sam go używam, ale nie popadam w nadmiarowość przeznaczenia. Nie chciałem by moje słowa były negatywnie odebrane  Spoko

pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #143 : 06-04-2017, 08:52:27 »

Luzik @tomkning, nie mam urazy. Trochę tylko ostro pojechałeś i się wzruszyłem. Generalnie to, co napisałeś:

IMO większość to ewidentny przykład wyciągnięcia kasy z nieświadomego klienta, bo to najlepsze na ch#ja, tamto tylko na naplet, a tamto i to wyłącznie pod pachy, a jak nie kupisz tego to szlam w pachwinach, a w połączeniu z tym nie będzie smrodu z dupy. Kur@a ludzie...!!! Wystarczy włączyć radio i jest kilkanaście suplementów diety żebyś miał udany sex o imponującej erekcji nie wspomnę

- można odnieść do większości producentów takich i innych specyfików. Wystarczy poczytać np. na temat toczącej się ostatnio w mediach dyskusji, jak zachodni producenci traktują konsumentów z Europy wschodniej, wciskając nam produkty o jakości niższej niż tych sprzedawanych na zachodzie. Epoka kolonialna powróciła...

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #144 : 06-04-2017, 09:39:19 »

Jak pisałem @pepe... nie chciałem twojego negatywnego wzruszenia i nie było to również uderzenie personalne.

Każdy z nas ma określone doświadczenia z różnymi środkami ogólnie pojętej chemii gospodarczej. Tylko że skrajne rozbijanie tych środków, tak jak to zaleca producent jest jedynie celem samym w sobie i nie podnosi w żaden sposób użyteczności. Oszukujemy w wielu przypadkach sami siebie.

Co do epoki kolonialnej... tak właśnie jest jak piszesz!
Przykład najprostszy, który parę lat temu pokazała mi żona jak na antyreklamie:
Mieliśmy resztkę proszku do prania X (pewna znana marka) kupionego w równie znanej sieci dużych hipermarketów. Ponieważ się kończył, a akurat podjechaliśmy do marketu niemieckiej sieci sklepów, zaradna żona postanowiła uzupełnić identycznym proszkiem o nazwie X zasoby domowe. Ponieważ moje zainteresowanie obszarem wokół pralki jest w podobnym stopniu zaangażowania jak kozy we współrzędne naszego układu galaktycznego... to nie zwróciłem szczególnej uwagi na fakt zakupu proszku do prania.
Do czasu gdy wziąłem dżinsy z suszarki  Szok  Trudno było mi uwierzyć że to ten sam proszek do prania...  Niezdecydowany
Gdy przy kolejnym praniu została wykorzystana resztka poprzedniego, wszystko w tej kwestii stało się jasne  Zawstydzony
Odpowiedź załamywała, bo to oznaczało że Polska dla pewnych producentów i sieci hipermarketów jest konsumentem gorszego sortu 

Ot.. taka historia, którą wielu z nas zna i niewiele można na to poradzić...

Wielebny
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #145 : 09-04-2017, 18:35:52 »

Ciekawostka. Ostatnio se szedłem w rozpiętej M65 podczas mżawki i zauważyłem, że od wewnątrz też się krople perlą na materiale. Wygląda więc na to, że była impregnowana w pralce
Strony: Pierwsza « 1 ... 8 9 10 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: