trwa ładowanie paska...
20-02-2019, 10:46:32 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 7 8 9 10 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impregnacja - sposoby - preparaty - nasze doświadczenia  (Przeczytany 106259 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Rumcajs8
Opinii: (3)
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #120 : 15-03-2017, 13:16:34 »

Ja bym chętnie odnowił dwr na Delcie, ale Nikwax + żelazko nie podziałał tak, jak się spodziewałem... Prawdę mówiąc, nie podziałał prawie wcale...

Jestem wolny. Mimo wszystko.

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
Wielebny
Ekspert

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #121 : 03-04-2017, 13:48:56 »

Siema, zanabyłem ostatnio austriacką kurtkę M65 z membraną gore-tex, na razie jestem zadowolony.

Chciałbym, żeby oprócz działającej membrany był jakiś DWR hydrofobowy. Jakiego środka użyć? Jakiś Nikwax w sprayu będzie dobry, czy taki do prania lepiej?

A wypranie jej razem z softshellami i jakimś nikwaxem (no właśnie, jakim?) za jednym zamachem wchodzi w grę?
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #122 : 03-04-2017, 15:24:22 »

Ja swoją kurtałkę legii z membraną pryskam od czasu do czasu Nikwaxem j.n.
Daje radę bo woda na kurtałce się perli

BTW Gdzie i za ile kupiłeś austriaka?

nikwax_gore-tex.jpg
Odp: Impregnacja - sposoby - preparaty - nasze doświadczenia
* nikwax_gore-tex.jpg (38.14 KB, 174x475 - wyświetlony 138 razy.)

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
pepe
Opinii: (7)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #123 : 03-04-2017, 15:26:12 »

Do membrany polecam dwa środki Nikwaxa, stosowane jeden po drugim: Tech Wash do prania i TX Direct Wash-in do impregnacji. Zalecam środki do prania, nie w sprayu czy atomizerze, bo tkanina nasączana jest równomiernie całym środkiem, nie musisz też usuwać jego nadmiaru.
Zdecydowanie odradzam jednoczesne stosowanie impregnatu do softsheli i membrany. Od tego są inne środki. Ten do membrany po prostu nie zadziała na softa. Natomiast możesz go prać w Tech Washu, potem zaś użyć Nikwax Softshell Proof.

Wielebny
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #124 : 03-04-2017, 15:37:03 »

@Tomking

120 złociszy

http://allegro.pl/show_item.php?item=6700124566&snapshot=MjAxNy0wMy0yN1QxNjoxNzowMFo7YnV5ZXI7YWMzNTFkOTkwNDgzNTA1Zjc5NjM0ZTU2MTk0NDc2NTg3NjhiOTVlMjU1YzEyOTJmYjg5MWE3ZTliN2Q1ZjNmNA==

Wg sprzedawcy stan bardzo dobry/jak nowa. Zgodna z opisem.

@pepe

Dzięki

Rumcajs8
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #125 : 03-04-2017, 15:49:39 »

Do membrany polecam dwa środki Nikwaxa, stosowane jeden po drugim: Tech Wash do prania i TX Direct Wash-in do impregnacji. Zalecam środki do prania, nie w sprayu czy atomizerze, bo tkanina nasączana jest równomiernie całym środkiem, nie musisz też usuwać jego nadmiaru.
Zdecydowanie odradzam jednoczesne stosowanie impregnatu do softsheli i membrany. Od tego są inne środki. Ten do membrany po prostu nie zadziała na softa. Natomiast możesz go prać w Tech Washu, potem zaś użyć Nikwax Softshell Proof.

Taa... Tylko, że wpisując się w tę logikę, równomiernie nasączamy (robimy dwr) tkaninę również w środku, dzięki czemu ładnie ,,zaklejamy dwr-em" membranę od środka, co powoduje, że woda wewnątrz pięknie się perli. Zbadane empirycznie - nie, dziękuję, ,,popsikam" sobie na wieszaku, nad wanną. Dodatkowo zobaczyłem i wyczułem, co spłukany nadmiar Nikwax-a robi na wannie i jak trudno to usunąć. Wlewałem ,,to" do starej pralki. Nowej mi szkoda...

Bear popularyzuje idee survivalu jak Lepper popularyzowal idee bycia politykiem...
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #126 : 03-04-2017, 16:10:03 »

Taa... Tylko, że wpisując się w tę logikę, równomiernie nasączamy (robimy dwr) tkaninę również w środku, dzięki czemu ładnie ,,zaklejamy dwr-em" membranę od środka, co powoduje, że woda wewnątrz pięknie się perli. Zbadane empirycznie - nie, dziękuję, ,,popsikam" sobie na wieszaku, nad wanną. Dodatkowo zobaczyłem i wyczułem, co spłukany nadmiar Nikwax-a robi na wannie i jak trudno to usunąć. Wlewałem ,,to" do starej pralki. Nowej mi szkoda...

Zgadzam się, bo tak sobie zjebałem kurtałkę z Event'em  Smutny
Ja pryskanie robię na zewnątrz bo mam ku temu warunki. W mieszkaniu lipa, skropliny w powietrzu i smród.
Poza tym nie ma co napier@#lać tego szuwaksu że grubo i ścieka. Lepiej kilka razy mało, tylko miejsca narażone na deszcz i wsio!

pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #127 : 03-04-2017, 20:27:40 »

Chyba używamy różnych środków...
Tego Tx-a używam od lat do swojego kontraktowego  ECWCS-a. Kupiłem go używanego, po pierwszym praniu nabrał żywszych barw i doskonale zachowywał się na deszczu. Z kompletu zostały mi spodnie, kurtki pozbyłem się, bo źle znoszę gore. Ale spodnie nadal mam, używam i piorę systematycznie i zachowują się jak trzeba.
Środek do prania ma tę przewagę nad sprayem, że wnika w szwy i miejsca trudno dostępne, czego nie zapewni spray. Poza tym zasadą działania tego środka jest zwiększenie hydrofobowości włókien, a nie ich zalepianie. Nie rozumiem więc, dlaczego ciuchy mogły ulec zniszczeniu.
Z nikwaxa używam całej gamy środków, nie tylko TX, nigdy się na nich nie zawiodłem.

Rumcajs8
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #128 : 03-04-2017, 23:22:38 »

Zapewniam Cię, że używamy tego samego środka.
Ja noszę kurtki membranowe (obecnie już stricte jako przeciwdeszczowe), choć wolę oddychające i na ten typ się przesiadłem. Poza Helikon Gunfighter - zakup był świadomy wad i zalet, planowany 3 lata Dobrze je znoszę, Ty nie; jako takie - przeciwdeszczowe lub ,,hardcorwiatrowki" - i właściwie o nie dbam, bo głupi i gówniany FOB służy mi już ileś tam lat jako edc, kupiony jako używany Marmot - wyprawowy. Padł tylko secondhand HellyHansen, którego tak właśnie sobie ,,zakleiłem" od środka, jak polecasz. Jednak też padł ze starości i zużycia, do końca będąc dobrą przeciwdeszczową kurtką mimo, że total-ceratą.
Ale luz, każdy ma prawo wybrać swoją drogę.

pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #129 : 04-04-2017, 07:54:52 »

I każdy ma też swoje doświadczenia... A jeśli one się sprawdzają, to dlaczego to zmieniać, albo nie dzielić się z innymi?

Wielebny
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #130 : 04-04-2017, 19:33:10 »

Ło matko, toście mi namieszali w głowie. Ale dzięki. Teraz tylko muszę kupić tx.direct spray on i znaleźć chętnego na tx.direct wash-in, bo zamówiłem w zestawie razem z techwashem. Pepe, chcesz, kupić? Chichot
pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #131 : 04-04-2017, 20:12:40 »

Po pierwsze, nawet jak już wypierzesz i zaimpregnujesz swoje gore (wojskowe, więc raczej ciężkie), to będziesz go używał o tej porze roku? Jak lubisz saunę, to proszę bardzo...
Po drugie, co szkodzi wypróbować jeden środek, a jak coś schrzani, to użyć następnego? Rumcajs sam przecież stwierdzil, że jego Helly padł ze raczej ze starości i był z którejś tam ręki. Nie wiadomo więc, w jakim stanie była membrana. Podejrzewam, że już jej nie było... Tzn. już kompletnie nie działała, bo wszak wiadomo, że membrany też się starzeją.
Jak dotąd nie słyszałem, by Nikwax załatwił komuś ubranie. Być może został niewłaściwie użyty lub niewłaściwy środek. To inna sprawa. Kiedyś np. tomking proponował TX-a do impregnacji softa, o pomyłkę więc nietrudno - patrz tu (na jego usprawiedliwienie trzeba stwierdzić, że natychmiast i bez dyskusji uznał swój błąd).
Ja bym więc się nie gorączkował, lecz wypróbował zakupiony środek, ocenił jego działanie i napisał o tym na forum. Wszak własne doświadczenia są najcenniejsze.

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #132 : 04-04-2017, 21:22:58 »

Nie no @pepe... pomyłka dotyczyła kurtki  ...sie nie czepiaj  Spoko
A środki do impregnacji używam zgodnie z przeznaczeniem... nie piorę w nich majtasków i nie pijam sobotnim wieczorem
Nikwax TX.Direct Wash-In (ten fioletowy) niestety po praniu spowodował że Event nie oddychał już jak wcześniej, co sprawdziłem. Owszem woda pięknie spływała na zewnątrz, ale także od środka przy podobnych temperaturach i nawet mniejszym zmęczeniu (poceniu się).
Niestety po tym praniu IMO nie była to kurtka taka jak wcześniej  Niezdecydowany

pepe
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #133 : 04-04-2017, 21:32:39 »

No tak, ale jeden przypadek nie może stanowić reguły. Do negatywnej oceny potrzebna jest wielość zdarzeń, a tu mamy opisany tylko jeden (casus Rumcajsa nie wchodzi w grę z opisanych wyżej względów). Czy na tej podstawie można stwierdzić w pień, że TX Wash jest do dupy? Zwłaszcza, że są także pozytywne doświadczenia...
@tomking, sorry za to wypominanie, ale chciałem tylko dać przykład mozliwości popełnienia pomyłki.

Rumcajs8
Ekspert

Counter Revolution Squad

Ignoruj
« Odpowiedz #134 : 04-04-2017, 21:35:53 »

Mój Helly działał jak ta lala. Aż go zaimpregnowałem tx-em wash-in. Użytek czyniłem Zeń nadal, acz jako ceratex, bo deszcz na zewnątrz zimny, a pot w środku ciepły. Zarabiałem wówczas 1250zl/mies. mając 2 dzieci, toteż nie miałem wyboru i zajechałem go do końca.

Niech każdy sobie impregnuje, jak lubi. Obecnie pryskam od zewnątrz tx wash-in z atomizera (skład 100% ten sam, co w ,,psikaczu", a cena niższa). Jestem z efektów zadowolony.

Strony: Pierwsza « 1 ... 7 8 9 10 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: