trwa ładowanie paska...
25-06-2019, 07:38:24 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 10 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impregnacja - sposoby - preparaty - nasze doświadczenia  (Przeczytany 109354 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
XIII
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 25-12-2006, 17:20:28 »

Skopiuję to co naisałem na innym forum, ale tam nikt nie chchiał mi odpowiedzieć, może ktoś tu będzie tak dobry.

Posiadam kurtkę Jack Wolfskin z podszewką na stałe(kupując impregnat poszedłem specjalnie w niej do sklepu by dostać odpowiedni), dostałem dwa produkty Woly Sport do czyszczenia i Nikwax TX. Direct Wash-in. Pytałem sprzedawcy jak impregnować i: "wyprać całą kurtkę, poczekać aż wyschnie i gotowe" - Dwa razy pytałem! Wracam do domu i czytam na Nikwaxie :" do impregnacji odzieży bez podpinek".

Dzwonię do sklepu i tłumaczę, że byłem, że kupiłem, że sprzedawca tak kazał a tu inaczej napisane...
W odpowiedzi: "no tak, to nie można tego prać, trzeba spryskać i zostawić aż wyschnie, bez spłukiwania"

No to ja: "Jakie proporcje?"

Sklep: "50% do 50% (imregnat - woda)

Ja: "ale na tym napisane "jedna nakrętka nikwaxa na 6l wody"

Sklep: "ale może 50 na 50"

Czytam znowu z Nikwaxa: "(po wykompaniu w imregnacie) Płukać w zimnej wodzie az stanie się klarowna"

A miało być bez płukania!

I moje pytania:

1. Jakimi proporcjami (woda impregnat) spryskać kurtkę?

2. Czy po pryskaniu czekać aż wyschnie?

3. Czy płukać?

Poprostu proszę łopatologicznie mi (i może nie tylko mi) wytłumaczyć jak mam zaimpregnować tę kurtkę, bo w sklepie wydawało by się dobrym, nie potrafią mi na to pytanie odpowiedzieć. Z resztą i tak już im nie zaufam...

Z góry dziękuję.

Edit: Kurtałka ma membranę Texapore, czyli tak samo siępodobno imregnuje jak Gore
« Ostatnia zmiana: 25-12-2006, 17:29:27 wysłane przez XIII » Zapisane

Noże składane wymyśliły kobiety po to, by  zajmowały one mniej miejsca w torebce.
Witia
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

...szlifierz chodników...

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 25-12-2006, 20:19:43 »

Ja wlewam do pralki 2 ( 1 kurtka ) lub 3 ( 2 kurtki ) nakrętki Nikwax Tech-Wash ( czyli mydło w płynie  :cheesey: ), ustawiam na 30 st. C. i już - tak mówi instrukcja. Obyło się jak dotąd bez niespodzianek. Podszewce jest wszystko jedno - mydło jej na pewno nie uszkodzi. Co do zewnętrznej impregnacji, do tej pory używałem atomizera Nikwax TX Spray-on i również bez niespodzianek.
Edit : to ofkoz uproszczenie : choćby dlatego, że pranie w Nikwax'ie nie pogarsza impregnacji.
Spodziewam się tu odpowiedzi sporej grupy osób, która pewnie Ci przybliży tę sprawę :-)
« Ostatnia zmiana: 25-12-2006, 20:26:36 wysłane przez Witia » Zapisane

Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas. F. Nietzsche
Addicted of custom knives
...wierzchem na kocie...
METAL STORM - I want one...
Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #2 : 26-12-2006, 00:52:08 »

Witam!
W moim przypadku jakos staram sie nie prac kurtek z membrana... Czyszcze je recznie przy uzyciu Nikwax Tech-Wash.
Co do impregnowania... Impregnuje tez Nikwaxem zamaczajac kurtale w wodzie dosc cieplej tak jak mi instrukcja mowi, odczekuje jakis czas, pozniej plocze trzykrotnie tak jak instrukcja mowi i odstawiam do wyschniecia...
Nikwax to nie jest byle popelina i znaja sie na robocie, szczegolnie ze sa polecani przez producenta Gore... Nie sluchaj wiec zenkow ze sklepu, tylko stosuj sie do instrukcji... Jezeli nie wierzysz w polskie tlumaczenie ktore jak zawsze jest naklejone na butelce, zerwij tlumaczenie i przeczyaj po angliczansku!

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
ov_Darkness
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 26-12-2006, 03:13:23 »

Jak najrzadziej prać. W nikwaksie tech wash piorę swoje, potem drugi cykl w direct wash-in. i jest cacy.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
XIII
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 26-12-2006, 12:06:36 »

Dobrze Panowie, ale moja kurtka ma podszewkę, która moim zdaniem nie powinna mieć kontaktu z imregnatem, (to nie jest sama membrana) więc nie mogę tego wrzucić do miski czy pralki żeby zaimpregnować. Pytałem dlatego jakich użyć proporcji Nikwaxa i wody do spryskania, czy po spryskaniu czekać aż specyfik wyschnie i czy spłukać to później?

Na razie zrozumiałem tyle, że po paru minutach spłukać, z czyszczeniem też sobie juz jakoś poradzę (mydło to nie głupi pomysł), ale nadal nie jestm pewien co do imregnacji.

Proszę o wytłumaczenie jak chłopu na wsi, co mu jeszcze słoma z butów wystaje...

Noże składane wymyśliły kobiety po to, by  zajmowały one mniej miejsca w torebce.
Witia
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

...szlifierz chodników...

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 26-12-2006, 12:39:25 »

Dobrze Panowie, ale moja kurtka ma podszewkę, która moim zdaniem nie powinna mieć kontaktu z imregnatem, (to nie jest sama membrana) więc nie mogę tego wrzucić do miski czy pralki żeby zaimpregnować. Pytałem dlatego jakich użyć proporcji Nikwaxa i wody do spryskania, czy po spryskaniu czekać aż specyfik wyschnie i czy spłukać to później?

Na razie zrozumiałem tyle, że po paru minutach spłukać, z czyszczeniem też sobie juz jakoś poradzę (mydło to nie głupi pomysł), ale nadal nie jestm pewien co do imregnacji.

Proszę o wytłumaczenie jak chłopu na wsi, co mu jeszcze słoma z butów wystaje...
Patrz wyżej - Nikwax Spray-on, psik, psik i gotowe :cheesey:

Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas. F. Nietzsche
Addicted of custom knives
...wierzchem na kocie...
METAL STORM - I want one...
ov_Darkness
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 27-12-2006, 06:52:27 »

XIII: impregnat nie zaszkodzi podszewce... Jeśłi jest fleece'owa, to może być potem lekko tłustawa w dotyku, ale to zejdzie- silikon się ściera.
Na zwykłej, nylonowej podszewce może Cię to spokojnie walić.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
XIII
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 27-12-2006, 11:36:13 »

Ok, dziękuję za odpowiedzi 

AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 12-03-2009, 09:49:50 »

Witam .
Wątek jak sądzę przyda się wszystkim  w jednym miejscu.
Sposobów na impregnację jest sporo i bez liku .To samo dotyczy różnych preparatów .
Ciągły brak spójnej informacji nie ułatwia wyboru ,zatem wiem, że można liczyć na wasze doświadczenia.
Ze swojej strony tradycyjnie obiecuję kilka w miarę solidnych recenzji dot. tradycyjnych jak i nowatorskich preparatów oraz sposobów (no chyba że ktoś mnie uprzedzi ).
Zatem zapraszam - Piszcie śmiało .

mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #9 : 12-03-2009, 15:15:28 »

Do impregnacji ciuchów używam preparatów Nikwax do prania ręcznego, zastrzeżeń brak.. wprost przeciwnie chwalę sobie bardzo gore impregnuję raz do roku, polar i spodnie tak ze 2 razy w roku... wystarcza mi to w zupełności

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 12-03-2009, 19:31:38 »

Ostatnimi czasy zaglebilem sie troche w temat, poczytalem, poszperalem, sam pobawilem sie impregnatem - zbiore do kupy wnioski, spostrzezenia, informacje i pomysly z sieci i z glowy i na dniach zamieszcze tutaj Bedziemy mieli juz maly zalazek kompedium impregnacyjnej wiedzy

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
AlterEgo
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Opole

"Lobbystyczne poszukiwanie teorii spisku"

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 15-03-2009, 21:38:47 »

Znam z Nikwax'a:
- spray do polarów,
- spray do softsheli
- mydło do prania
- impregnat NIKWAX TX.Direct WASH IN

Polecam
Innych właściwie nie znam.

Jestem OAZĄ SPOKOJU... pierdolonym, kurwa, zajebiście wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora

The pen is mightier than the sword?
The right to free speech and the right to bear arms.

Lepiej się nie odzywać i wydawać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

664588560
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (8)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #12 : 15-03-2009, 21:59:53 »

mydło do prania Nikwax to lekka ściema.. jak dla mnie to zwykłe szare mydło w płynie.. stąd używam tylko zwykłego Białego Jelenia do prania ciuchów

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
KnockeR
Opinii: (24)
Ekspert

When the Zombies come, I'll be ready!

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 19-03-2009, 14:15:48 »

Znacie jakiś sklep w necie gdzie można kupic tanio preparaty nikwaxa?

Zombie Zone - Survival w świecie postapokalipsy!
DOŁĄCZ DO ŁOWCÓW ZOMBIE
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 19-03-2009, 14:26:03 »

No i kto o to pyta ?
Uwierz mi na słowo że w wielu przypadkach produktów nika kupisz je taniej na Allegro niż u samego przedstawiciela !  Szok
Paradoks ? Ano paradoks -ale prawdziwy 

Strony: 1 2 3 ... 10 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: