trwa ładowanie paska...
03-06-2020, 04:36:28 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 54 55 56 57 58 ... 62 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hamak - Wasze doświadczenia...  (Przeczytany 483676 razy)
greenshadow
Szef działu
Opinii: (2)

« Odpowiedz #825 : 04-11-2016, 15:57:16 »

dlatego trzeba robić węzełki z wycofaniem, wtedy masz jedno pociągniecie i węzeł rozwiązany nawet jak zamarznięty - trochę trudniej ale też lepiej niż meczyc się ze zwykłym węzłem

Biały
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #826 : 07-11-2016, 15:13:00 »

Myślę nad hamakiem własnej roboty.

elrond33 mógłbyś sprawdzić w tym hamaku Qechua czy krótsze boki, te gdzie jest tunel na linę są proste czy w łuku? A najlepiej zrobić zdjęcie tego fragmentu po rozłożeniu?

Super w swoim sklepie piszesz "ierwsze wersje posiadały różne kieszenie na matę. Jednak to rozwiązanie nie sprawdzało się jakoś szczególnie, natomiast podnosiło wagę i objętość całej konstrukcji. W modelu sprzedażowym nie ma żadnej kieszeni. Z naszego doświadczenia wynika że nie jest to potrzebne. Zalecamy jednak spanie na dodatkowej warstwie izolującej (świetna do tego jest alumata, która jest lekka i mała po zwinięciu)."

Masz jakiś patent, że ona się nie przesuwa czy też nie wypada? Raczej w nocy nie leżę specjalnie spokojnie i mocno rozważam wszycie kieszeni żeby alumatę utrzymać w miejscu nawet kosztem dodatkowej wagi (a pójdę z nim prawie 400 km...)
super
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

Ignoruj
« Odpowiedz #827 : 08-11-2016, 00:44:29 »

jak się położysz to się nie przesuwa. W nocy za bardzo nie da się wiercić w hamaku. Musisz sie dobrze położyć. Karaimata musi wypełniać cały hamak wtedy nie ma bata..nic się nie przesunie. Ale..sugerowałbym sprawdzić sobie takie ułożenie kilka razy przed wyjazdem ;-)

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
tomekby
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: 3city

Ignoruj
« Odpowiedz #828 : 09-11-2016, 14:23:07 »

Wystarczy być zdolnym Jak ja sypiałem na alumacie to co rusz z niej zjeżdżałem. Ale nie umiem spać w jednej pozycji. Ogólnie trochę się zgadzam, bo dopóki nie zrobiłem UQ to w wąskim śpiworze ruchliwość rzeczywiście jest znacznie ograniczona w porównaniu do spania na ziemi. Z UQ zwykle śpię pod rozpiętym śpiworem, więc miejsca jest od groma Chichot
Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #829 : 09-11-2016, 19:07:46 »

Przetestuję solidnie na działce, nic nie pozostawię przypadkowi  Spoko

Raczej nie planuję w nim spać zimą, w grę wchodzi wiosna/lato, może kiedyś jesień. Głównie zależy mi na komforcie w lecie. A ponieważ hamak jest dla mnie nowością (nie licząc siatkowych i bawełnianych ogrodowych) zastanawiam się też nad materiałem. Ortalion wydaje się zbyt szczelny, nie chciałbym się w tym pocić jak w worku. Z drugiej strony czy nylonowy nieimpregnowany nie przemoknie poranną rosą?

Miał ktoś do czynienia z czymś takim? Jest lekki, powinien być wystarczająco mocny. Tylko pytanie jak sobie poradzi z wilgocią...
http://allegro.pl/mirai-nylon-150cm-na-metry-lime-ripstop-sz-n-i5870102169.html
Ripstop nylon to materiał o bardzo dobrym stosunku cena / jakość
Idealny dla początkujących twórców latawców
Dobra szczelność
Miękka powłoka materiału sprawia że , latawiec bardzo ładnie i naturalnie układa się w powietrzu
W rolkach o szerokości 150 cm
Waga: 48 g/m2

Wyszperałem też coś takiego (chwilowo brak ale "ma być")
http://allegro.pl/ortalion-material-ripstop-wz93-pantera-1m-150cm-i6042161313.html
WZMOCNIONY, WODOSZCZELNY ORTALION 210T,
RIPSTOP (kratka 3x3 mm)
WODOSZCZELNOŚĆ 1000 mm
GRAMATURA 80g/m2
MATERIAŁ - 100 % POLIESTER
POWLECZENIE POLIURETAN/ULY
« Ostatnia zmiana: 09-11-2016, 19:22:53 wysłane przez Biały » Zapisane
c64club
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #830 : 09-11-2016, 22:35:44 »

Szyłem z tego drugiego. Przeprasam za obsuwę, resztę masz w temacie o moim hamaku. Ja tam używam zwykłej karimaty z PE. Są też karimaty z EVA - więcej kosztują (co nie znaczy, że są droższe), są pancerniejsze, ale do hamaka za sztywne. EVA mam do spania na ziemi.

Green, robię z wycofaniem każdy węzeł, który mam w planach kiedykolwiek rozwiązać. Ale jak zlodzieje gruda na węźle, to i tak jest nieciekawie. A Prusika nawet jak zrobisz z wycofaniem, to tylko jeden zwój.
greenshadow
Szef działu

« Odpowiedz #831 : 10-11-2016, 22:53:00 »

Przetestuję solidnie na działce, nic nie pozostawię przypadkowi  Spoko

Raczej nie planuję w nim spać zimą, w grę wchodzi wiosna/lato, może kiedyś jesień. Głównie zależy mi na komforcie w lecie. A ponieważ hamak jest dla mnie nowością (nie licząc siatkowych i bawełnianych ogrodowych) zastanawiam się też nad materiałem. Ortalion wydaje się zbyt szczelny, nie chciałbym się w tym pocić jak w worku. Z drugiej strony czy nylonowy nieimpregnowany nie przemoknie poranną rosą?

Miał ktoś do czynienia z czymś takim? Jest lekki, powinien być wystarczająco mocny. Tylko pytanie jak sobie poradzi z wilgocią...
http://allegro.pl/mirai-nylon-150cm-na-metry-lime-ripstop-sz-n-i5870102169.html
Ripstop nylon to materiał o bardzo dobrym stosunku cena / jakość
Idealny dla początkujących twórców latawców
Dobra szczelność
Miękka powłoka materiału sprawia że , latawiec bardzo ładnie i naturalnie układa się w powietrzu
W rolkach o szerokości 150 cm
Waga: 48 g/m2

Wyszperałem też coś takiego (chwilowo brak ale "ma być")
http://allegro.pl/ortalion-material-ripstop-wz93-pantera-1m-150cm-i6042161313.html
WZMOCNIONY, WODOSZCZELNY ORTALION 210T,
RIPSTOP (kratka 3x3 mm)
WODOSZCZELNOŚĆ 1000 mm
GRAMATURA 80g/m2
MATERIAŁ - 100 % POLIESTER
POWLECZENIE POLIURETAN/ULY

cześć
Mirai Nylon Ripstop jest to materiał używany głównie do łatania latawców lub ich szycia
mam dwa Latawce z tego matariału
Na prawdę trudno ten materiał porwać i jest bardzo wytrzymały i niestety jest impregnowany
na pierwsze szycie nie warto. ale na produkt końcowy tak.
Na latawcu przy dzwonie w ziemię są większe siły dynamiczne niż w hamaku czy tarpie

Ten ortalion 210T to dobry materiał na start.

Szyłem z tego drugiego. Przeprasam za obsuwę, resztę masz w temacie o moim hamaku. Ja tam używam zwykłej karimaty z PE. Są też karimaty z EVA - więcej kosztują (co nie znaczy, że są droższe), są pancerniejsze, ale do hamaka za sztywne. EVA mam do spania na ziemi.

Green, robię z wycofaniem każdy węzeł, który mam w planach kiedykolwiek rozwiązać. Ale jak zlodzieje gruda na węźle, to i tak jest nieciekawie. A Prusika nawet jak zrobisz z wycofaniem, to tylko jeden zwój.

Zamiast Prusika polecam Farrimonda - lepiej działa na linkach tej samej grubości i nie pozostawia nic na głównej linie
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/a3/fa/66/a3fa66ea91f550b5bf9c299d8149f5a0.jpg
Hamak - Wasze doświadczenia...

Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #832 : 11-11-2016, 11:41:59 »

Greenshadow co znaczy na pierwsze szycie nie warto? To szczegół dla forum ale uściślijmy, szyć będzie moja znajoma zawodowa krawcowa, ma duże doświadczenie z mocniejszymi tkaninami i taka prosta konstrukcja jak hamak nie będzie dla niej żadnym wyzwaniem. Za pierwszym podejściem trzeba uszyć produkt końcowy

Nie spodziewałem się w sumie, że ktoś z forumowiczów miał z tym do czynienia, a jednak warto pytać... Który z tych materiałów wybrałbyś na hamak wiosenno/letni? Chodzi o to żeby nie leżeć jak w worku foliowym. Wczoraj rozmawiałem ze sprzedawcą tego nylonu rip-stop i twierdził że to mocny materiał i na hamak spokojnie wystarczy. Kolory mają krzykliwe ale okazało się że mają w tańszej cenie kolor "wojskowy" szarozielony Tylko chwilowo brak na stanie. Obiecali wysłać próbkę materiału. Jako że w tej chwili oba są niedostępne to mam sporo czasu na dokonanie wyboru.

Pantera od Lesovika jest z tego ortalionu 210T?
« Ostatnia zmiana: 11-11-2016, 11:46:15 wysłane przez Biały » Zapisane
greenshadow
Szef działu

« Odpowiedz #833 : 11-11-2016, 12:15:04 »

jest to drogi materiał jak na projekty DIY więc jak kombinujesz czy bedzie takie szycie pasowało - to lepiej uszyć z czegoś tańszego
a jak wiesz co chcesz to szyj od razu z tego

Ortalion - nie wiem czy to ten sam co Pantera u Lesovika

oba materiały mrai i ten ortalion to matariały impregnowane ale podejrzewam że Mrai będzie przyjemniejszy po lewej stronie
szukałbym czegoś przewiewnego

ja nie lubię spać latem w impregnacie - zaczynam się przyklejać

PS podrzuć foty jak już dostaniesz próbkę.

Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #834 : 11-11-2016, 15:15:07 »

Sam jestem ciekaw tej próbki, bo materiał jest bardzo lekki. Inne nylony rip-stop które znalazłem są cięższe od 125 do 450 g/m2, przeważnie powlekane PVC.
c64club
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #835 : 28-11-2016, 16:56:44 »

Ja mam hamak z powlekanego PVC i latem nie miałem wrażenia spania w worku.

Greenshadow, Farrimondem uratowałeś moje zgrabiałe paluchy.
c64club
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #836 : 13-01-2017, 12:51:08 »

W ramach testu Survival Kettle (recenzja nidługo) wybraliśmy się z kumplem do lasu.
Wieczorem, po lewej Quechua kumlpla, po prawej poja samoróba:

http://www.grzegorski.net/obrazki/surv/hamak/hamaki_snieg.jpg

I nad ranem, nieprzewidziany śnieg na twarzy obudził kolegę, ja mam twardszy sen to można mi było zrobić fotkę:
http://www.grzegorski.net/obrazki/surv/hamak/hamak_snieg.jpg

Wniosek - kto zapomina tarpa spakować, ten bałwan
« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 12:57:02 wysłane przez c64club » Zapisane
krizar
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Małopolska

Ignoruj
« Odpowiedz #837 : 13-01-2017, 13:05:43 »

Moja ekipa ostatnio też sporo hamakuje .
W testach są podpinki Otul i jako alternatywa moja mata Thermarest NeoAir AllSeason .
Oczywiście pod tarpami i w dosyć ciepłych syntetykach , ja mam Snugpaka 2,6kg .

Przy ostatnich  -20 dało rade ale wstawanie na siku było torturą .
Noc nie była najtrudniejsza, przespaliśmy spokojnie . Najtrudniejsze były prace precyzyjne , węzły i inne w których trzeba ściągać rękawice. Dłonie przemarzały szybko .
link do filmiku  https://youtu.be/HXOhB3g2EXo

IMG_20170107_084237.jpg
Odp: Hamak - Wasze doświadczenia...
* IMG_20170107_084237.jpg (222.85 KB, 1087x815 - wyświetlony 185 razy.)
tomking
Opinii: (19)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #838 : 13-01-2017, 13:40:49 »

Gratulacje i like jest

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
abell86
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #839 : 17-01-2017, 14:02:19 »

@c64club zaje**ta fota 
Strony: Pierwsza « 1 ... 54 55 56 57 58 ... 62 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: