trwa ładowanie paska...
20-09-2020, 07:04:54 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 60 61 62 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hamak - Wasze doświadczenia...  (Przeczytany 495179 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
mar_kow
Opinii: (2)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #915 : 20-03-2020, 19:11:39 »

Jak mówiłam, jestem zielona w kwestii hamaków turystycznych, a chciałabym takowy nabyć jeszcze przed sezonem.
[...]

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie - czy będziesz sprzęt nosić na plecach (w plecaku) czy też w bagażniku samochodu... Jeżeli ma to być coś lekkiego to bierz wersję ultralight (https://www.bushmen.pl/produkt/hamak-ultralight/). Małe wymiary i leciutki - polecam bo używam też taki podobny. Cenowo bardziej poraża, jeżeli ma to być do bagażnika to wersja z Alle z grubego materiału za 100 zł wystarczy.
Możesz sobie skompletować lekki sprzęt biwakowy na wypady z plecakiem na kilkudniowe eskapady: tarp, hamak, matę samopompującą, tytanowy sprzęt do gotowania. Mam taki plecak który zabieram nie tylko w kraju ale też za granicą. Parkuję auto i wybieram się na parę dni z plecakiem (np. Bałkany). Zweryfikuj potrzeby bo po co przepłacać...
« Ostatnia zmiana: 20-03-2020, 21:40:16 wysłane przez mar_kow » Zapisane
husar
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #916 : 20-03-2020, 21:05:19 »

Pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć jest więcej:
(1) ile masz wzrostu? Długość kokonu definiuje stopień komfortu, jaki osiągniesz w hamaku. Zasadniczo, im dłuższy hamak, tym wygodniejszy, ale za długi może sprawiać problemy przy poprawnym rozwieszaniu. Jeżeli jesteś za niska, zwyczajnie nie sięgniesz do optymalnego poziomu na pniu drzewa.
http://hamakomania.eu/2019/08/13/jak-sobie-rozwiesisz-tak-sie-wyspisz/
http://hamakomania.eu/2020/03/02/jak-bardzo-daleko-od-siebie-moga-byc-drzewa/
(2) czy Twój zestaw hamakowy ma być rozwiązaniem kompleksowym, czy będziesz z czasem dozbrajać go w potrzebne akcesoria? Wiele z hamaków na rynku oferowana jest bez zawiesi albo ze zwykłymi sznurkami. Są też rozwiązania systemowe pozwalające bez węzłów szybko i wygodnie hamak rozwiesić i wyregulować jego ułożenie między drzewami. Sam hamak to nie wszystko - można uzupełnić go o rozmaite dodatki, przy czym nie każdy hamak nadaje się do takiej rozbudowy i niewłaściwie wybrany model może szybko zacząć ograniczać
http://hamakomania.eu/2019/07/15/jaki-powinien-byc-hamak/
(3) czy potrzebujesz moskitiery i czy ta moskitiera ma być zawsze zamocowana do hamaka? W obrocie są hamaki bez moskitiery, do których można dołożyć osobną siatkę, zabieraną w razie konieczności; są modele z siatką zintegrowaną, której nie da się w całości odpiąć, a także takie, z których moskitierę da się odpiąć i zostawić w domu.
(4) jak zamierzasz izolować się od spodu? W hamaku ogacenie od spodu to KONIECZNOŚĆ przez większość czasu. Sam śpiwór nie wystarczy... Możesz użyć maty/materacyka; lepszym pomysłem jest podpinka. Niektóre modele hamaków mają usprawnienia, pozwalające na użycie karimaty, inne mają dedykowane podpinki. Są też takie, które ocieplinę mają doszytą na stałe...
http://hamakomania.eu/2019/10/31/o-podpinkach-slow-kilka/
http://hamakomania.eu/2019/08/13/hamak-z-podwojnym-dnem-zalety-i-wady/
(5) jak głęboko zamierzasz wdepnąć w hamaki?
Nikt za Ciebie nie zdecyduje o ww. kwestiach. Musisz podrążyć i ustalić pewne warunki brzegowe.

Na samym wstępie, idealnie byłoby od kogoś pożyczyć dobry sprzęt - żadnych decathlonów, czy "chińczyków" - porządny, pełnowymiarowy (3x1,5 m) hamak na dobrych zawiesiach i zobaczyć, czy to Ci odpowiada. Kupowanie na ślepo i pod rygorem minimalnego wydatku skończy się zniechęceniem albo żle wydanymi środkami i ponownym zakupem.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2020, 21:08:51 wysłane przez husar » Zapisane
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #917 : 20-03-2020, 21:17:20 »

Pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć jest więcej:
[...]

Nie zniechęcaj dziewczyny bo odpuści sobie temat... Do pewnych kwestii samemu trzeba dojść... To jest tak: albo się spodoba i sama wdroży się w temat albo odpuści... Prześpi się raz i pogryzą komary to będzie szukać dalej, jak temu zaradzić albo sobie odpuści... Prawdziwych pasjonatów poznaje się po zacięciu...
husar
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #918 : 20-03-2020, 21:25:44 »

Masz rację - ciąży na mnie klątwa wiedzy, zatruwająca wybory innych...
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #919 : 20-03-2020, 21:37:07 »

Masz rację - ciąży na mnie klątwa wiedzy, zatruwająca wybory innych...

Najważniejsze jest zdecydowanie i parcie do celu. Jest grupa czystych teoretyków którzy podróżują na klawiaturze oczekując gotowych rozwiązań a jest grupa pasjonatów którzy doświadczenie zdobywają na własnej skórze. Ja zazdroszczę już tylko młodości bo czasy spania na gołej ziemi mam za sobą i nie wrócą raczej z czystego medycznego punktu... Na szczęście stać mnie na sprzęt z górnej półki który zapewnia pewien stopień komfortu i mimo ograniczeń mogę realizować swoje zachcianki...
philiprvn
Opinii: (5)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #920 : 21-03-2020, 17:35:04 »

Panowie. Proponuję sprawdzić profil waszej rozmówczyni. Tylko 5 wypowiedzi, wskazanie pewnego produktu i pojedynczy link do sklepu internetowego...

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
jqb
Opinii: (1)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #921 : 21-03-2020, 18:40:56 »

Też mi to trochę śmierdzi a chłopaki się nakręcili bo trzeba pomóc niewieście....
Sahar
Kierownik forum
Opinii: (17)
*

Użytkownik kompasu

« Odpowiedz #922 : 21-03-2020, 22:27:53 »

Też mi to trochę śmierdzi a chłopaki się nakręcili bo trzeba pomóc niewieście....

Testosteron 

Link od niewiasty usunięty
Strony: Pierwsza « 1 ... 60 61 62 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: