trwa ładowanie paska...
22-10-2020, 14:54:15 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 38 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plecak EDC  (Przeczytany 200254 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
lepermessiah
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Gdynia

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« : 31-03-2006, 22:26:04 »

W moim wysluzonym Trek Sporcie rozwalił sie zamek. W sumie wymiana nie stanowi problemu.. ale pomyslalem sobie ze moze juz czas na cos nowego.. Jeszcze niedawno bez zastanowienia brałbym Karrimora. Niestety według wielu jakosc wyrobow tej firmy wyraznie sie pogorszyła. Poza tym na ryku pojawiaja sie coraz to nowe marki..

Szukam plecaka typowo miejskiego. Mysle ze nie powinien byc mniejszy niz 30l. Dotychczas nosiłem 37l. Po skompresowaniu nie wygladal jak kloc a razie czego zawsze mozna było włozyc do niego kilka dodatkowych piw i udac sie na orłowska plaze

Moja uwage zwrociły Deutery. Firma ma ponoc 100 letnia tradycje w produkcji plecakow.. tyle ze ja jakos nie slyszałem o niej wczesniej. Moze ktos z Was posiada produkty tej firmy? Czytałem recenzje na ngt i były pozytywne. Szczegolnie zastanawia mnie zastosowane w nich materialy. Np. Ballistic/Deuter-Super-Polytex czy tez w innym modelu Deuter-Ripstop-Nylon. Nylon w plecaku za ponad 300PLN brzmi wg mnie troche nie bardzo.. Jak jakis Campus :? Poza tym nie za bardzo podobaja mi sie szelki ktore wydaja sie byc troche waskie. Ale moze to tylko kwestia zdjecia.. Jesli sa tu jacys uzytkownicy Deuterow to dajcie znac jak sie sprawuja!

Co do ceny to moge wydac ok 300PLN. Jesli znajde cos co mnie zachwyci to moze troszke wiecej. Jakie firmy wg Was sa jeszcze godne uwagi?

Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

WWW.PAJACYK.PL
MaciekK
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 31-03-2006, 22:56:03 »

Nie mialem niestety zadnego Deutera, ale kilka w lapach trzymalem, i znam uzytkownikow-wyjadaczy, ktorzy bardzo sobie chwala.
Stymze te Deutery, o ktorych wiem, ze sa dobre, czy tez sam obmacalem, to modele typowo sportowe. Maja duzo patentow, ktore szczegolnie przydatne sa na roznego rodzaju wycieczkach (pieszych, rowerowych itd.). Do tego ergonomia na b. wysokim poziomie, system z camelem - jeden z najlepszych na rynku.
Materialy nie sprawialy moze wrazenia tak pancernych, jak grubasna kordura, ale zaufanie na pewno budzily.
Deuter robi rowniez kilka typowo miejskich modeli, i jestem pewny, ze tez wcisneli tam jakies bardzo przydatne rozwiazania, bo to jest w stylu tej firmy.

Generalnie jestem absolutnie przekonany co do tej fimry, i gdybym nie mial opcji kupienia Camelbaka dwa lata temu, to pewnie bym popieprzal teraz wlasnie z Deuterem  Chichot .

Jutro bede mial chyba mozliwosc blizszego obejrzenia kilku ich modeli (byc moze tylko sportowych, ale pewien nie jestem), wiec ogolnymi wrazeniami i jakimis konkretami jeszcze raz sie podziele.

Pozdrawiam,
MaciekK
ov_Darkness
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 31-03-2006, 23:30:10 »

Za 3 stówki, to polecam Wolfganga Expert. Masz do wyboru 2 pojemności 27 i 33L. Pewnie za podobną cenę dorwałbyś też Karrimora z serii Sabre. Innych Karrimorów nie kupuj pod żadnym pozorem! Fajny jest Sabre Hydro 30, ale pewnie będzie droższy niż 300...

Obydwa plecorki są z Cordury, w wiekszości z 1000D.

Powyżej 300pln to bardzo fajne są Camelbaki, TAD gear/Maxpedition F.A.S.T. (może PiterM coś napisze?) i przede wszystkim - Kifaru. Ale to już znaaacznie powyżej 300 pln... Tak bliżej 300usd...

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 01-04-2006, 01:16:38 »

Ten Wolfgang to jakos tak nie bardzo mi sie podoba.. BTW to jest Polska firma?

Ktorego Sabre masz na mysli? Znalazłem kilka Karrimorow o tej nazwie ale tylko ten wygla jak plecak miejski http://www.karrimor.pl/oferta01-01-02-05.php

Co do Camelbaków to niestety nie ta polka cenowa. Inna sprawa ze 90% modeli ktore widziałem nie spełnia moich oczekiwan litrazowych. Maxpedition tez odpada ze wzgledu na fatalny wyglad (wiem wiem gorzej jak z baba). Jesli juz to podobaja mi sie Blackhawki. Wygladaja na bardzo solidne.. ale ceny to maja chujowe..

WWW.PAJACYK.PL
MaciekK
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Kraków

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 01-04-2006, 17:34:01 »

Tak jak mowilem, dzisiaj obmacalem kilka Deuterow. Niestety same sportowe modele, ale:
- material - jest naprawde w porzadku, wyglada estetycznie a w dotyku sprawia solidne wrazenie; nie obawialbym sie tego.
- zamki YKK,
- pytalem goscia o jakies miejskie modele - nie mieli akurat nic na stanie, ale wspominal o serii przystosowanej do przenoszenia laptopa
  - pojemnosc mniej wiecej w Twoich granicach,
  - w zwiazku z opcja noszenia notebooka jest sporo przydatnych przegrod, kieszeni itp.,
  - na plecach dwie podluzne, grube i twarde poduchy, pomiedzy ktorymi biegnie kanal wentylacyjny (system nie tak dobry, jak stelaz i siateczka, ale powinien tez dac rade przy miejskim uzytkowaniu),
  - cena to okolo 300zl, w zaleznosci od wersji.

Wybor oczywiscie bedzie nalezal do Ciebie, ale ze swojej strony podtrzymuje rekomendacje dla Deutera :-). Mam nadzieje, ze pomoglem.

Pozdrawiam,
MaciekK
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 01-04-2006, 18:52:50 »

Wybor oczywiscie bedzie nalezal do Ciebie, ale ze swojej strony podtrzymuje rekomendacje dla Deutera :-). Mam nadzieje, ze pomoglem.

Dzieki Maciek! W sumie to kazde info na temat tej firmy sie przydaje bo niestety w trojmiesicie (z tego co wiem) nie ma mozliwosci obmacania sprzetu Deutera.

Moze sa tu jeszcze jacys uzytkownicy tych plecakow? Wszelkie opinie mile widziane

WWW.PAJACYK.PL
prosiak
Ekspert

Miejsce pobytu: podlasie -> Olsztyn -> Londyn

Nie jest tak źle, mogło być gorzej...

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 02-04-2006, 01:42:30 »

Posiadam Deutera Futura 32 - jest bardzo wygodny i porzadnie wykonany , nie ma zadnych zle zszytych miejsc czy czegos takiego , jest szyty mocnymi nicmi  klamry i inne plastikowe elementy nexus , material to nie cordura, nie wiem co to za material ale tez wytrzymaly , ale jak narazie zadnych odznak przetarc - sparawia porzadne wrazenie. Z ciekawych rzeczy jakie posiada ten plecak to specjalna siatka na plecach tworzaca bardzo dobra wetylacje .
Plecak posiada 2 kieszenie boczne - skrzelowe, z dwoma parami trokow kompresyjnych. Gorne troki sa zapinane na fastexy , natomiast dolna para jest tylko regolowana klamerka zaciskowa .
po bokach ma tez specjalne petelki na czekan lub kijki.
jest tez dostep do glownej komory od dolu , a glowna komore mozna podzielic zapinana na zamek przegroda .Wewnatrz jest kieszen na kamela .
Klapa posiada 2 kieszenie jedna pod klapa , droga zewnetrzna z petelka na klucze .dodatkowo przy pasie biodrowym z prawej strony jest mala podreczna kieszonka.
Plecak ten posiada tez pokrowiec przeciwdeszczowy, chowany w podwojnym dnie.
Ogolnie jest bardzo wygodny , mam go od jakichs 4 miesiecy , ale narazie sprawia porzadne wrazenie , nawet przy duzym obciazeniu nosi sie go bardzo wygodnie.
No coz to chyba tyle tak na szybko , cena teraz nie wiem jaka jest ale bycmoze przekracza 400 zl( przydalo by sie sprawdzic) kupilem go w promocji w Londynie - byl przeceniony z ponad 60 do 40 funtow i wlasnie to mnie skusilo - a wczesniej szukalem takiego plecaczka - a przyznam ze jestem wymagajacy . Zastanawialem sie jeszcze wtedy nad innym plecakiem Wisport - Canyon http://www.wisport.com.pl/index.php/plecaki/miejskie/back_system/canyon 
albo Pear
http://www.wisport.com.pl/index.php/plecaki/miejskie/back_system/pear   
warto sie rozejrzec za oferta Wisportu ( mam ich plecak Guide ).
No dobra to tyle jakby cos jeszcze to mozna pytac.
I tak na koniec to polecam i Deutera i Wisporta

Zdjęcia z kilku moich wypraw ( strona całyczas w przebudowie):
http://picasaweb.google.com/grykomar

kilka filmów :
http://picasaweb.google.co.uk/grykomar2
makato
Opinii: (6)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Bydgoszcz

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 02-04-2006, 09:51:45 »

Zajrzyj na www.arizzon.com  jest tam całkiem spory wybór Camelbaka ( zarówno serii sport jak i military), oraz Deuter i Wisport.

nie ma złej pogody,  jest  tylko zły sprzęt
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 02-04-2006, 10:46:46 »

No dobra to tyle jakby cos jeszcze to mozna pytac.

Ja szelki? Nie sa troche za waskie?

Generalnie to moim faworytem jest tez Futura tyle ze 28. Jest troche droga ale kto wie...

http://bakosport.com.pl/deuter/view_product.php?product=71

Poza tym jeszcze:

http://bakosport.com.pl/deuter/view_product.php?product=309

http://bakosport.com.pl/deuter/view_product.php?product=156

Z tym ze ten ostani moze byc za mały. Dodatkowo na Arizzonie stoi jak byk:

"Przeznaczony dla osób do 170 cm wzrostu "

Zajrzyj na www.arizzon.com jest tam całkiem spory wybór Camelbaka ( zarówno serii sport jak i military), oraz Deuter i Wisport.

Toć juz dawno to zrobiłem Moglbys napisac cos o materiałach stosowanych przez Deutera?

WWW.PAJACYK.PL
prosiak
Ekspert

Miejsce pobytu: podlasie -> Olsztyn -> Londyn

Nie jest tak źle, mogło być gorzej...

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 02-04-2006, 13:38:26 »

Szelki - hmmm nie wydaje mi sie zeby byly za waskie , nie jest to plecak transportowy zeby mial az tak greobe i szeroki szelki - dla mnie sa w sam raz , za to pas biodrowy jest bardzo wygodny- profilowany i usztywniony, takze z calym plecakiem nawet obciazonym - po odpowiednim wyregulowaniu wygodnie sie chodzi a nawet sie biega ( oczywiscie jak nic nie masz w nim ZA ciezkiego coby telepalo calym plecakiem ).
Tez rozwazalem kupno futury 28 ale kupno 32 przewazylo posiadanie w niej bocznych kieszeni skrzelowych i klapa z gory a nie zamykanie na sowak komory glownej - ale kto co lubi ...
Co do materialu to nie jest to cordura bo takowego znaczka nie ma, jest to material jak sie wyraze corduropodobny laminowany od spodu - dla nieprzemakalnosci - ale nie mowie ze gorszy - jest po prostu cienszy i mniej pancerny - wyglada wystarczajaco mocno. Nawet na spodzie plecaka gdzie njaczesciej sie material przeciera od stawiana go na ziemi , jakos nie zauwarzylem zadnych  zmian , oprocz jednej plamy . Wiadomo z cordury plecak bylby grobszy i ciezszy, ja jakos na razie nie mam zastrzezen do tego materialu i dla mnie jest bez roznicy czy jest to cordura czy nie, zobaczymy jak dlugo - moze za kilka lat cos o nim napisze , bo narazie to jest Ok.
Pozdrawiam

Zdjęcia z kilku moich wypraw ( strona całyczas w przebudowie):
http://picasaweb.google.com/grykomar

kilka filmów :
http://picasaweb.google.co.uk/grykomar2
ov_Darkness
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 02-04-2006, 14:22:59 »

http://www.awe-outdoors.co.uk/ProductDetails.aspx?productID=15

http://www.awe-outdoors.co.uk/ProductDetails.aspx?productID=42

http://www.awe-outdoors.co.uk/ProductDetails.aspx?productID=98

Widziałem je gdzies sporo taniej, bo tu kosztują swoje.

Inne niż linia Sabre Karrimory są do  dupy.

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 02-04-2006, 17:15:11 »

Dzieki prosiak za opinie.

ov Darkness a wiesz gdzie to mozna kupic w Polsce i za ile? Podoba mi sie bardzo ten model:

http://www.awe-outdoors.co.uk/ProductDetails.aspx?productID=98

WWW.PAJACYK.PL
pecado
Szef
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Think quick, think forward

« Odpowiedz #12 : 02-04-2006, 17:22:54 »

a tak z ciekawości - czemu nie Pygmy Falcon (lub "pełny" Falcon), tudzież Monsoon? Wielkościowo pasują, w czerni praktycznie tracą "wojskowy" sznyt, jakościowo są ok.
I raczej wyjdą Ci taniej niż Karrimora, o którą pytasz ;-)

pozdrawiam
pecado
Cytuj z: porcelain
W lesie? Bez tytanów jeść? Jak kurwa jakiś dziki..?

torch.pl - tam, gdzie idą latarki ## Q
lepermessiah
Aktywny użytkownik

Lubię słowo "pierś"

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 02-04-2006, 18:13:13 »

Napisałem juz powyzej ze mi sie nie podobaja

WWW.PAJACYK.PL
pecado
Szef
*

Miejsce pobytu: Gdańsk

Think quick, think forward

« Odpowiedz #14 : 02-04-2006, 19:33:10 »

Faktycznie, przepraszam

pozdrawiam
pecado
Cytuj z: porcelain
W lesie? Bez tytanów jeść? Jak kurwa jakiś dziki..?

torch.pl - tam, gdzie idą latarki ## Q
Strony: 1 2 3 ... 38 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: