trwa ładowanie paska...
18-03-2019, 14:52:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurtka.  (Przeczytany 6202 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
kapral
Opinii: (3)
Uciszony
Ekspert

Miejsce pobytu: Mt. Hermon

Ignoruj
« : 09-11-2004, 21:32:22 »

Jakie macie doswiadczenia z kurtkami w terenie?
jakie polecacie?
Na jakich modelach sie przejechaliscie?
ZIma sie zbliza wiec cos cieplego tzreba zalozyc...

Ja osobisie teraz chodze w Polskim Gore-texie(wz.2001)
z Fromozwy.
Bardzo sobie chwale, ciepla polarowa podpinka, kaptur, rekawiczki ze strona dloni pokryta kevlarem.

ECWCS(Extreme Cold Weather CLothing System) Czyli gore dla amerykanskich GI, kolory czzarny woodland i tri color.
Bardzo fajna i praktyczna kurteczka, osobno zajebiscie gruby polar do kupienia. Smieszny kaptur ktory zachodzi na helm kevlarowy. Godna polecenia kurtka

M65. Juz legenda, chyba nikt sie na tym nie zawiodl;)

Ja osobiscie jeszcze chodzilem w starej M43 z czasow II wojny. tez gryfna kurtka.

Chujnia natomiast straszna to brytyjski Gore, cienki jak chuj i ogolnie dupiato wypada:/
A wasze doswiadczenia?

I got 99 problems but Under Armour ain't one
wojtekn
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: wawa/kupienin :D

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 09-11-2004, 23:16:30 »

ja tam w zime chodze w owczym futrze, nie wiem jaki teren masz na mysli ale na polowaniach w lesie i w polu sprawdza sie znakomicie
osobiscie nic cieplejszego jeszcze nie mialem na sobie

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
super
Kierownik forum
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #2 : 10-11-2004, 11:47:46 »

zima....
no tak gore amerykańskie to jedna z lepszych kurtek jakie mam! stzrasznie wygodna i przemyślana a to może dlatego że jej krój pochodzi z kurtek alpinistycznych na jakich sie wzorowali konstruktorzy.
nowy gore-II genaracji to juz lipa jak dla mnie. Oczywiście jak mówimy o zimie czy walce w zimnym ewentualnie umiarkowanym klimacie.
z nowym gore jest ten sam problem co z brytyjskimi. Sa to kurtki jako tzw. narzutki czyli na kurtkę podstawową np. 95.
poprostu jest to lekka kurtka typowo przeciwdeszczowa. można ja swobodnie przenosić w plecaku i nie zajmuje duzo miejsca.
mogę polecić jeszcze wspomniana kurtkę brytyjska a systemu 95 albo 94. Zakładamy do tego polar i cheja na snieg.....

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
wysz
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Ruda Sarenka/Brwinów/Inne

zielony zmrol

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 10-11-2004, 16:29:36 »

ECWS. Zawsze i wszędzie. Membrana już poszła sie paśc, woodland przetarty (zwłaszcza czerń), rzepy porozpieprzane, ale to nadal moja ulubiona kurtka. Do wewnetrznych kieszeni napoleońskich wchodzą 4 piwa.

3 generacja mi nie pasi - kaptur, kieszenie, długość. Wszystko co było dobre to spaprali.

Poza tym:
 - M65 Black
 - Night Desert Parka

"Mój drogi, białe myszki widzą tylko amatorzy."
To, co mnie zgubi, to bouillabaise, kuchnia na ostrym pieprzu tureckim, muszle i te wszystkie świństwa , które jem bez umiaru. (Zola)
Czuj-Dym!
WAR
Szef
Opinii: (18)
*

Miejsce pobytu: Kraków

Incomunicado

« Odpowiedz #4 : 10-11-2004, 16:47:32 »

Jako staruszek w tym gronie, to ja powiem, że najwiekszym sentymentem darze stare, polskie "moro" w cętki, tak zwaną "bechatkę". Niejedną zime i wiosnę, i jesień w tym przechodziłem. I może nie jest tak nowoczesna jak nowe kurtki, ale zajechać mi się jej nie udało

Błogosławieni są ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie odczuwają potrzeby, żeby ubrać to w słowa (George Elliot).
wysz
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Ruda Sarenka/Brwinów/Inne

zielony zmrol

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 10-11-2004, 18:45:11 »

Ale jak moro namoknie to waży 20 kg... x)

a w poprzednim poscie chodziło mi oczywiscie o 2 gen.

pozdrawiam
wysz

"Mój drogi, białe myszki widzą tylko amatorzy."
To, co mnie zgubi, to bouillabaise, kuchnia na ostrym pieprzu tureckim, muszle i te wszystkie świństwa , które jem bez umiaru. (Zola)
Czuj-Dym!
kapral
Opinii: (3)
Uciszony
Ekspert

Miejsce pobytu: Mt. Hermon

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 12-11-2004, 17:12:13 »

nie mam II gen.
musze sobie ją oblookać jak będe na magazynie.
Ale to kurtka zupełnie innego pzreznaczenia w sumie...

I got 99 problems but Under Armour ain't one
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: