trwa ładowanie paska...
13-11-2018, 23:32:19 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 22 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spiwór, ale jaki?  (Przeczytany 169066 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
prosiak
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: podlasie -> Olsztyn -> Londyn

Nie jest tak źle, mogło być gorzej...

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 01-09-2007, 20:29:58 »

Jeśli wiesz na pewno, ze nie bedzie uzywany w wilgotnych warunkach ( w sensie spanie pod chmurka w czasie deszczu lub wielkie kałuże w namiocie) to mozesz sie rozejrzeć  za śpiworkiem puchowym.
Bedzie wtedy leciutki ,mały po zlożeniu i ciepły na taki okres czasu. Mam nadzieje że sie coś znajdzie do 400 zł
Ma tez wady: że jak namoknie to trudno go wysuszyc i smierdzi niemilosiernie.
sa firmy polskie które robia puchówki min: Roberts, chyba pajak, yeti, explo( czy expolo - cos w tym sensie) chyba goExtreme ( czy coś takiego )i jeszcze kilka innych które teraz mi z głowy wyleciały.
Zerknij na ngt w jakimś wątku o śpiworach puchowych na pewno znajdziesz jakies marki sprzetu , a potem to mozna bezpośrednio w googlach znaleźć ich stronki i sprawdzić ceny.
Wielokrotnie mozna dostac rabat jak sie z nimi pogada.
takze jak w suche warunki to ja bym brał jakąś mała puchówkę , nawet 1 kilo , porównując śpiwór z wypełnieniem syntetycznym o tej samej wadze to syntetyk nie ma szans.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2007, 20:35:35 wysłane przez prosiak » Zapisane

Zdjęcia z kilku moich wypraw ( strona całyczas w przebudowie):
http://picasaweb.google.com/grykomar

kilka filmów :
http://picasaweb.google.co.uk/grykomar2
McBren
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 01-09-2007, 22:34:18 »

Zdecydowanie polecam Pajak-a.
XkondorX
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Orange fighter

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 02-09-2007, 01:16:15 »

a ja niestandardowo polece Malachowskiego :-)

. . : Metrotactical squad : . .
Farulf
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Lublin

cynik, złośliwiec i leń

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 02-09-2007, 01:34:26 »

Czemu niestandardowo? Jak ostatnio robiłem rozeznanie, to właśnie pierwszym producentem jakiego polecali mi prawie we wszystkich sklepach był właśnie małach.
Niby opinie ma niezłe, ale...
Swoją kilówkę zajechałem zdecydowanie za szybko jak na mój gust. Ocieplina się pozbijała, poprzesuwała i teraz to sie nadaje tylko na temperatury powyżej 10oC.
Ale może ja go źle użytkowałem po prostu :?

FOR PONY !!!

Gdy Ci dobrze i życie Cię rozpieszcza, rozglądaj się uważnie, bo z drugiej strony już bierze rozbieg, żeby kopnąć Cię w dupę!
XkondorX
Aktywny użytkownik

Orange fighter

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 02-09-2007, 01:37:16 »

Ja uzywam malacha od trzech lat i jest jak nowy...Minusem jest brak listwy przy zamku. ALe reszta... miooooooodzio :-) Nawet zmieszcza sie dwie osoby do niego... ;-)

. . : Metrotactical squad : . .
ov_Darkness
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 02-09-2007, 02:12:20 »

Małachy są spoko, jeśli nie miałby kontaktu z wodą, to jakiś lekki puch (niestety drogi). Ew. Recon 3 z allegro za 350, ale w nim nie spałem
Ciekawie wyglądają Snugpacki, chyba Tlol takiego zaposiadywuje...

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
exStudent
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 02-09-2007, 08:30:28 »

Ja mam puchowego GoExtrema 450, spałem w nim przy przymrozkach w długi weekend majowy pod namiotem, i dało rade. Bardzo sobie chwale, mało miejsca zajmuje, jest lekki i ciepły, wykonanie bez zarzuty . Z kolei moja dziewczyna spała, w tym samym czasie, w moim zimowym puchowym śpiworze z VD  (w którym ja zaliczałem -20 stopni) i marzła. Więc wniosek jest jeden, baby są dziwne, i trza im cieplejsze śpiwory
przeszczep
Opinii: (28)
Ekspert

Miejsce pobytu: warszawa

bite me

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 02-09-2007, 08:32:57 »

to ja się podłączę.... Bo ja szukam psiwora szerszego w barach, tak żeby miał 90 - 95cm, ale żeby spakowany był jak najmniejszy. Zakres temperatur nie musi być jakiś super mega -100, Wystarczyłby mi jakiś do może -3 -8. znacie cuś takiego.

9/21

WBB
Ronin74
Opinii: (6)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Nowy Dwór Gd. / Starogard Gd.

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 02-09-2007, 08:36:05 »

Polecal firme LOAP tanie,dobre,worek kompensacyjny i po sciagnieciu pasow tes naprawde maly.Ja osobiscie mama model boston.

Która droga jest słuszna, myślę gdy stoję
na chaotycznych rozstajach nienawiści...
Jak wieloma drogami wędrować mogę
wśród ciemności i przekleństw, aż się ziści
PRZEZNACZENIE, które ma się ziścić...
prosiak
Ekspert

Miejsce pobytu: podlasie -> Olsztyn -> Londyn

Nie jest tak źle, mogło być gorzej...

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 02-09-2007, 10:32:36 »

tylko chociaz niech campusa nikt nie kupuje .
Słaby materiał , rozchodzi sie na szwach ,worek kompresyjny po pierwszej kompresji zaczał sie rozwalać, materiał wewnetrzy nie taki przyjemny jak w innych , termika - no cóż tez nie zgadza sie z opisem ( tak jak u wszystkich producentów) ale zdecydowanie za zimny jak na swoja wagę.
zobacz sobie goExtreme 450 ( co go exStudent polecił), cena niecale 500 złociszy ( może da sie u nich znizke jakąs załatwić) komfort przy -1 .

Zdjęcia z kilku moich wypraw ( strona całyczas w przebudowie):
http://picasaweb.google.com/grykomar

kilka filmów :
http://picasaweb.google.co.uk/grykomar2
TloluviN
Szef
Opinii: (5)
*

Miejsce pobytu: Warszawa

ultralight softie

« Odpowiedz #25 : 02-09-2007, 10:56:37 »

Małachy są spoko, jeśli nie miałby kontaktu z wodą, to jakiś lekki puch (niestety drogi). Ew. Recon 3 z allegro za 350, ale w nim nie spałem
Ciekawie wyglądają Snugpacki, chyba Tlol takiego zaposiadywuje...

mam snugpaka. spie w nim od dosc dawna. powiem tak - spiworek zajebisty a termika okreslona przez producenta odpowiada rzeczywistosci. cudownym rozwiazaniem jest expanda panel - w koncu moge sie obrocic w spiworze :-) spiworek jest lekki i przyjemny w transporcie - kompresuje sie go do kulki 20x20xm. producent podaje 16x16 ale szczerze mowiac nie mialem serca az tak go sciskac. po kilku workach kompresyjnych jakie rozwalilem na zasadzie: ciekawe jak da sie skompresowac ;-) podchodze ostroznie do ich wytrzymalosci ;-).
dane modelu jaki mam: http://www.snugpak.com/30_codegreen/31_01_elite1_popup.htm

I'm stronger than any and every enemy, predator, virus, disease or sickness.
TloluviN
Szef
*

ultralight softie

« Odpowiedz #26 : 02-09-2007, 10:58:50 »

to ja się podłączę.... Bo ja szukam psiwora szerszego w barach, tak żeby miał 90 - 95cm, ale żeby spakowany był jak najmniejszy. Zakres temperatur nie musi być jakiś super mega -100, Wystarczyłby mi jakiś do może -3 -8. znacie cuś takiego.

http://www.snugpak.com/30_codegreen/31_01_elite4_popup.htm

ja sie w nich na LUZIE mieszcze - zmiescisz sie i Ty ;-). aha - mieszcze sie w wersji z zapietym EPS ;-) bo w standardzie jest mumiowato, ale jestem w stanie zapiac spiwor ;-)

MaC
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 02-09-2007, 20:33:18 »

Czemu tak mało jest śpiworów szytych pod niziołków? :? Mam całe 164cm, niewiele śpiworów jest w wersji mini.

Wracając do śpiworów puchowych. Szukam z mizernym rezultatem informacji nt. Iceberga Fjord 2 >> http://www.iceberg.net.pl/spiwory.html#fiord2 (pozycja na dole). Ktoś z Was miał taki wynalazek? Jak na śpiwór puchowy kosztuje relatywnie mało - ok 250zł. Ogólnie szukam czegoś na późną jesień/zimę. Teraz używam starego dużego syntetyka. Po włożeniu do Alice M zajmuje 2/3 komory :dead: .
TloluviN
Szef
*

ultralight softie

« Odpowiedz #28 : 02-09-2007, 21:32:49 »

Czemu tak mało jest śpiworów szytych pod niziołków? :? Mam całe 164cm, niewiele śpiworów jest w wersji mini.

www.decathlon.com.pl - u nich kiedys w sklepie widzialem spiwory w wersji junior. widze, ze masz podobny problem co ja - tyle, ze w druga strone ;-)

MaC
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Świebodzin - koniec świata

Homo viator

Ignoruj
« Odpowiedz #29 : 09-10-2007, 14:19:11 »

Z reguły pytam o egzotyczne rzeczy o których nikt nic nie wiem, tym razem nie będzie wyjątku

Śpiwory Alpinusa serii Ultralight 600, 800, 1000. Na 600 i 1000 dożywotnia gwarancja (czemu nie 800 Co? ). Możliwość łączenia śpiworów, małe wymiary po spakowaniu, co jest istotne dla mnie, niska cena - 150/160/180PLN na allegro.

http://alpinus.pl/strona.php?p=2&_sec=category&_catID=10167

Nadaje się taka 800 lub 1000 na taką pogodę jak obecnie jest za oknem, ew. na ciut niższe temperatury?

Ktoś z Was używał ich? Wiem, że Alpinus to nie Alpinus . Na NGT można natrafić tylko na pytania. Wszyscy podchodzą do tych śpiworów jak do jeża, nad którym unosi się widmo Campusa Niezdecydowany .
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 22 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: