trwa ładowanie paska...
18-08-2018, 04:52:30 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 128 129 130 131 132 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie buty?  (Przeczytany 509304 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
philiprvn
Opinii: (3)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1935 : 05-03-2018, 19:12:09 »

Buty 96/MON (wklejam zdjęcie żeby było wiadomo o czym piszę). zbyt sztywna podeszwa, zero amortyzacji (w pierwszej parze po prostu pękła), beznadziejny system sznurowania (notorycznie przecierały się sznurówki - skończyło się na kupowaniu linki na metry). Brak sznurowania strefowego (sznurówka pracuje na całej długości, stąd to przecieranie). Jedyne co mogę powiedzieć pozytywnego to, ze taśma we wstawce materiałowej przechodziła dokładnie przez kostkę (przynajmniej zaczęły trzymać w kostce, bo w poprzednim modelu w tym miejscu się po prostu się powybrzuszały).
http://armyworld.pl/pol_pl_Buty-Wojskowe-Skorzane-Wzor-926-MON-Wersja-Letnia-Nowe-7381_2.jpg
Jakie buty?
Jak już miałbym używać coś w tym guście to prędzej pokusiłbym się o coś takiego:
http://armyworld.pl/pol_pl_Buty-Holenderskie-Typu-Jungle-Nowy-Model-Oryginal-Nowe--4745_4.jpg
Jakie buty?
http://armyworld.pl/product-pol-4745-Buty-Holenderskie-Typu-Jungle-Nowy-Model-Oryginal-Nowe.html
« Ostatnia zmiana: 05-03-2018, 19:19:01 wysłane przez philiprvn » Zapisane

"Because survival is not sufficient"
wojtekn
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: wawa/kupienin :D

Ignoruj
« Odpowiedz #1936 : 05-03-2018, 19:18:04 »

Buty 96/MON (wklejam zdjęcie żeby było wiadomo o czym piszę). zbyt sztywna podeszwa, zero amortyzacji (w pierwszej parze po prostu pękła), beznadziejny system sznurowania (notorycznie przecierały się sznurówki - skończyło się na kupowaniu linki na metry). Brak sznurowania strefowego (sznurówka pracuje na całej długości, stąd to przecieranie). Jedyne co mogę powiedzieć pozytywnego to, ze taśma we wstawce materiałowej przechodziła dokładnie przez kostkę (przynajmniej zaczęły trzymać w kostce, bo w poprzednim modelu w tym miejscu się po prostu się powybrzuszały).
http://armyworld.pl/pol_pl_Buty-Wojskowe-Skorzane-Wzor-926-MON-Wersja-Letnia-Nowe-7381_2.jpg
Jakie buty?
ale za te cene co jedne haixy możesz mieć dwie pary!

koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy [pecado]
2. Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!
Krogulec
Opinii: (7)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Sopot

Ignoruj
« Odpowiedz #1937 : 05-03-2018, 19:28:58 »

Te Jungle holenderskie mam, są bardzo ciężkie i długo je trzeba dopasowywać (sztywna skóra).
St_el32
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1938 : 05-03-2018, 19:35:01 »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi  Pochodzę do sklepów i sb obejrzę każdy ale rzeczywiście zapewne wybiorę protektora
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #1939 : 05-03-2018, 19:38:24 »

Ja mam bardzo delikatne stopy i powiem szczerze jak do tej pory żadne inne buty pod względem wygody nie zadowaliły mnie tak jak Protektory Grom. Również złaziłem sporo firemek i powiem szczerze większość turystycznego szajsu za 800 zł to szajs. Salewy próbuje rozchodzić chyba 2 rok i pomimo tego, że już się prawie rozwaliły to jakoś nie potrafie się pogodzić z tym, że miszczowie internetów mówili, że takie buty za 600zł są super mega a najchętniej bym je wyrzucił do kosza bo do niczego innego się nie nadają jak dla mnie. Meindle desert foxy mam obecnie, fajnie wyglądają ale na 50km marsz nigdy bym ich nie zabrał. I z całej mojej butowej kariery i doświadczeń znajomków gdyby przyszedł do mnie ziutek i powiedział, że chce buty na koniec świata bo jutro rusza i nie ma czasu rozchodzić to miałbym czyste sumienie polecając mu gromy a nie żadne mendlohaxolowy. Buty to niestety indywidualna kwecha i polecanie w stylu TYLKO TE i żadne inne jest bardzo śmieszne.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
philiprvn
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1940 : 05-03-2018, 19:38:39 »

ale za te cene co jedne haixy możesz mieć dwie pary!
Za to stóp mamy tylko jedną parę. Szanujmy je.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2018, 19:40:39 wysłane przez philiprvn » Zapisane

redtwo.m
Opinii: (15)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1941 : 05-03-2018, 20:02:58 »

X
« Ostatnia zmiana: 17-08-2018, 07:54:30 wysłane przez redtwo.m » Zapisane
Wedrowiec
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #1942 : 05-03-2018, 20:53:21 »

Ja mam bardzo delikatne stopy i powiem szczerze jak do tej pory żadne inne buty pod względem wygody nie zadowaliły mnie tak jak Protektory Grom. Również złaziłem sporo firemek i powiem szczerze większość turystycznego szajsu za 800 zł to szajs. Salewy próbuje rozchodzić chyba 2 rok i pomimo tego, że już się prawie rozwaliły to jakoś nie potrafie się pogodzić z tym, że miszczowie internetów mówili, że takie buty za 600zł są super mega a najchętniej bym je wyrzucił do kosza bo do niczego innego się nie nadają jak dla mnie. Meindle desert foxy mam obecnie, fajnie wyglądają ale na 50km marsz nigdy bym ich nie zabrał. I z całej mojej butowej kariery i doświadczeń znajomków gdyby przyszedł do mnie ziutek i powiedział, że chce buty na koniec świata bo jutro rusza i nie ma czasu rozchodzić to miałbym czyste sumienie polecając mu gromy a nie żadne mendlohaxolowy. Buty to niestety indywidualna kwecha i polecanie w stylu TYLKO TE i żadne inne jest bardzo śmieszne.

Trzeba było od glanów zacząć  Spoko
Jakbyś krew z butów wylewał, problem delikatnych stóp by znikł 
Meindl Desert Fox też bym w zimie na 50 km nie zabrał, Meindl Army już prędzej
Generalnie wolę buty typowo trekkingowe, np. AKU. Ale jak "trzeba" brodzić w strumieniach i brnąć w błocie, wysoki but z gore najlepiej mi się sprawdza.
Miałem Hi-teca jakieś 10 lat temu i były bardzo wygodne\trwałe, nie wiem jak teraz u nich z jakością. Można więc kupić buty trekkingowe "tanie" i na lata, ale to raczej kwestia szczęścia.
To że buty są kwestią indywidualną jest jasne. Podobnie jak to, że buty trekkingowe są najbardziej uniwersalne 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
Koso
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #1943 : 06-03-2018, 12:27:26 »

Trzeba było od glanów zacząć  Spoko
Jakbyś krew z butów wylewał, problem delikatnych stóp by znikł 
A kto powiedział, że nie zaczynałem. Spoko
Generalnie wolę buty typowo trekkingowe, np. AKU. Ale jak "trzeba" brodzić w strumieniach i brnąć w błocie, wysoki but z gore najlepiej mi się sprawdza.
Do offroadowego chodzenia wysoki but musi być.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
Wedrowiec
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #1944 : 06-03-2018, 12:45:50 »

A kto powiedział, że nie zaczynałem. Spoko

Mea culpa

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
St_el32
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1945 : 15-03-2018, 17:53:17 »

Jak wygląda rozmiarówka w prabosie? Nie jest zawyżona albo coś? Miał ktoś do czynienia z tymi butami? http://www.prabos.pl/pl/11-produkt/3-buty-wojskowe/14-buty-taktyczne/384-s70721-kanada.html?list=1&eshop=
Witosław
Zaawansowany użytkownik

Bacon eating infidel

Ignoruj
« Odpowiedz #1946 : 18-03-2018, 14:47:54 »

Miałem "Barakudy" od Prabosa w rozmiarze 47, długość wkładki zgadzała się z tabelką, było dokładnie 31cm.

Skoro rząd nie ufa obywatelom z bronią, to ja nie będę ufał reprezentantom rządu noszącymi broń.

Wojna ma pewien plus -zabijasz swoich wrogów, w czasie pokoju nie możesz im nawet gęby obić.
St_el32
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1947 : 07-04-2018, 15:24:15 »

Warto? https://www.militaria-legionowo.pl/buty-haix-airpower-p10-p-437.html
philiprvn
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1948 : 08-04-2018, 20:38:24 »

Miałem bardzo podobne http://armyworld.pl/product-pol-4756-Buty-Haix-Wojskowe-Finskie-AIRPOWER-PRO-R-Gore-tex-Oryginal-Nowe-WYPRZEDAZ.html. Ten sam typ podeszwy, inny sposób blokowania sznurówek w śródstopiu, wstawki z gore i duże, sztywne osłony nosków. Buty przez pierwsze  lata zachowywały się jak marzenie. Potem popękały mi podeszwy (pęknięcie zaczynało się w wyżłobieniach bieżnika na obrzeżach podeszwy, w miejscu zginania palców a potem rozszerzało się do wnętrza). Ponieważ były to buty zleżałe w magazynie oddałem na naprawę na własny koszt do Niemca. Jak już wróciły to wytrzymały mniej niż 12 miesięcy i znowu podeszwy popękane. Teraz Niemiec naprawia na swój koszt. Nadal podtrzymuję swoją opinię, że były to najlepsze buty jakie miałem w terenie. Cuda z nimi robiłem (narty biegówki, marsze itp). Mam jeszcze czarne P6 i słowa o nich złego nie dam powiedzieć (także nie jestem uprzedzony do tej marki).

Piszę bo bieżnik miały taki sam
https://www.militaria-legionowo.pl/images/zdjecia/obuwie/haix/SAM_7389-2048x1536.jpg
Jakie buty?

Poszukaj na alle - są też inne rozmiary: http://allegro.pl/buty-haix-airpower-p10-gore-tex-7-black-206225-i7256718594.html
« Ostatnia zmiana: 08-04-2018, 20:55:25 wysłane przez philiprvn » Zapisane

Barton_
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #1949 : 29-07-2018, 19:50:07 »

Doradźcie proszę.
Potrzebuję butów na piesze wycieczki po górkach. But nie musi być taktyczny. Ma być lekki i wytrzymać miesiąc intensywnego użytkowania. Nie będzie opcji wzięcia zapasu ani kupienia po drodze. Dobrze, żeby nie kosztował pierdylion bazylion dolarów.
Mam 2 tygodnie na wybór, zakup i rozchodzenie / przyzwyczajenie się.
Strony: Pierwsza « 1 ... 128 129 130 131 132 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: