trwa ładowanie paska...
22-03-2019, 21:20:14 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:
 
   Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 10 » Ostatnia
 11 
 : Dzisiaj o 10:29:40 
Zaczęty przez Misiakus - Nowe: wysłane przez TAC
z Holandii - atak terrorystyczny

 12 
 : Dzisiaj o 08:44:33 
Zaczęty przez LYSY8 - Nowe: wysłane przez aciepk
prabos.pl W ogóle to częściowo polska firma, bo właścicielem jest grupa protektor s.a. Chichot

 13 
 : Dzisiaj o 08:43:09 
Zaczęty przez LYSY8 - Nowe: wysłane przez ramor7
czy w PL można zakupić buty tej firmy?

 14 
 : Dzisiaj o 08:01:10 
Zaczęty przez cycylio - Nowe: wysłane przez łowca
  Napisz proszę swoje spostrzeżenia o tych spodniach tak na szybko.

 15 
 : Dzisiaj o 07:17:50 
Zaczęty przez zirkau - Nowe: wysłane przez tomking
No to znawco nad znawcami podaj dokładnie przykłady, które opony jakch producrntów 28 cali nie pasują do obręczy jakich producentów również 28 cali.
Ciekawi mnie ten fakt, bo mam blisko do Bike Atelier i sprawdzę te kolejne „mądrości”. Może jest tak że spotkałeś sie raz z jakąś techniczną ciekawostką i starasz się brylować dzięki temu w tym wątku. Albo może od razu napisz że w Bike Atelier się nie znają 

 16 
 : Dzisiaj o 03:17:19 
Zaczęty przez zirkau - Nowe: wysłane przez Barton_
Opony określane mianem "opona 28 cali" mają różne średnice wewnętrzne przez co pasują na obręcze o różnej średnicy. Rozbieżność jest na tyle duża, że nie ma opcji ułożenia opony 642 mm na obręczy do opon 609 mm.
Nie twierdzę, że to powszechne standardy. Stwierdziłem, że samo określenie "28 cali" nie oznacza, że wszystko pasuje jak leci.

 17 
 : Dzisiaj o 02:03:36 
Zaczęty przez zirkau - Nowe: wysłane przez Koso
Średnicy zewnętrznej się nie podaje bo ta sama opona może mieć różną średnicę w innej obręczy.
Ale moment moment o jakim systemie zapisu teraz mówimy?!? Bo podałeś rozmiar 28x określa on wymiar zewnętrzny a nie wewnętrzny... Problem pojawia się w momencie kiedy zaczynamy mieszać systemy albo chcemy oznaczyć niestandardowe opony.
Jak już pisałem fora i YT o tematyce rowerowej to śmiech na sali dla kogoś kto ma nikłe pojęcie o mechanice. I sory ale to, że pracowałeś x lat gdzieś tam nie oznacza, że przez x lat robiłeś to dobrze... Już nie jedne takie mądrości słyszałem i zazwyczaj była to jedyna linia obrony. I z ciekawości aż zmierzę jutro stertę starych opon 26" i zobaczę jakie tam są rozbieżności.
Edyta: Z ciekawości poczytałem co mają do powiedzenia producenci.
https://www.schwalbe.com/en/reifenmasse.html W zakładce: Which tire fits which rim?. Czytamy: There are many additional combinations which are not listed in this table, but nevertheless, work out in practice very well. It goes without saying that you ride with these combinations at your own risk.
No i fajnie i już widzę, że moja obecna kombinacja według tabelki nie powinna istnieć. I dalej twierdzę, że różnice średnicy wew. w większości przypadków nie mają znaczenia chyba, że mówimy tu o rzadko spotykanych rozmiarach.

 18 
 : 21-03-2019, 23:42:48 
Zaczęty przez zirkau - Nowe: wysłane przez Barton_
Ja też nie wiem o co tu kaman? Dla mnie to takie kolejne zaszyte wybujałe pseudologiki barton_'a. Już się naczytałem jego "mądrości"  Z politowaniem
Twoje ograniczenia - Twój problem. Nie sil się na ironię  bo miernie Ci to idzie. Pisz merytorycznie albo nie pisz wcale.

A w temacie: średnica wewnętrzna to właśnie większy rozmiar opony. W przypadku najpopularniejszego 28" jest to 622 mm ale trafiają się nierzadko 635 mm a sporadycznie 609 mm i 642 mm i wszystkie oznaczane są jako 28".
Średnicy zewnętrznej się nie podaje bo ta sama opona może mieć różną średnicę w innej obręczy.

Zintegrowany wentyl ma system włoski i francuski. Takie cieniutkie szpileczki - kominki. Wyraźnie cieńsze i do napompowania trzeba odkręcić wentylek.
Niedowiarkom polecam wejście na forum rowerowe i potwierdzenie moich mądrości i pseudologiki. Przeprosiny przyjmuję w każdą środę po wcześniejszym umówieniu.

 19 
 : 21-03-2019, 23:22:00 
Zaczęty przez LYSY8 - Nowe: wysłane przez LYSY8
@LYSY8 Ty wejdź jak najszybciej w jakąś kooperatywę z kolegami z południa, bo Cię te ich nowe zajawki obuwnicze do kurwicy doprowadzą...
Już mnie doprowadzają  
Kupiłem Vagabundy....i 2 tyg później wprowadzili nowszy i chyba lepszy model  Niezdecydowany
Teraz jeszcze te nowości ... ogólnie planuję wymienić stajnie moich butów na Prabosy.....ale kuuuwa mnie nie stać  

Kupie od nich za dwa tygodnie te Vagabundy, ale przy stopie 27,5 cm nie wiem w jaki nr celować skoro nie na 42,5... Niezdecydowany
Tyyyy ja przy 27,5cm długości jednej stopy (bo druga jest ciut dłuższa Chichot ) mam 43/9,długość wkładki w rozmiarze 43/9 to ok 287mm,szerokość w najszerszym miejscu 10cm.
Pierwsze buty do których nie wkładam pod oryginalne wkładki ,starych monowskich plastikowych "kratek".


ed.p.s.
A do wiosny pewnie nic nowego nie wypuszczą  Z politowaniem
I wykrakałem 

Kuuurde...może bym u nich dorobił sobie jako doradca w butofilskich sprawach 
A duże doświadczenie mam.... w psuciu butów 


 20 
 : 21-03-2019, 22:52:41 
Zaczęty przez LYSY8 - Nowe: wysłane przez tomking
@LYSY8 Ty wejdź jak najszybciej w jakąś kooperatywę z kolegami z południa, bo Cię te ich nowe zajawki obuwnicze do kurwicy doprowadzą...

Kupie od nich za dwa tygodnie te Vagabundy, ale przy stopie 27,5 cm nie wiem w jaki nr celować skoro nie na 42,5... Niezdecydowany

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 ... 10 » Ostatnia