Ogólne => Pierwsza pomoc => Wątek zaczęty przez: tomking 21-07-2019, 21:35:11Tytuł: Opatrunki i plastry odporne na wodę, pot itp.
Wiadomość wysłana przez: tomking 21-07-2019, 21:35:11
Temat sądzę jest do przegadania, a nie znalazłem na forum takiego wątku. Gdzieniegdzie są różne wzmianki, ale za mało.

Sporo teraz łażę i mam do czynienia z rozmaitymi sytuacjami podczas marszu, obozowania itp. Przez pewien czas było mi dane używać plastrów Steroplast Premium, które zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To są plastry wodoodporne o różnych wielkościach i kształtach pakowane do apteczek Lifesystems. Ponieważ zaczęły się kończyć czy ktoś może mi doradzić gdzie w polskiej aptece/sklepie kupię na sztuki plastry Steroplast Premium?
Znalazłem je tylko na ebay sprowadzane z UK.

Ewentualnie i tu zaczyna się temat, czy ktoś może mi polecić coś równie dobrego, co w ekstremalnych warunkach jak woda, pot itp. nie zacznie się odklejać. Szukam sprawdzonych plastrów opatrunków, a wymienione sprawdziłem i dają sobie świetnie radę. Co polecacie?


Tytuł: Odp: Opatrunki i plastry odporne na wodę, pot itp.
Wiadomość wysłana przez: hendaye 22-07-2019, 18:44:14
polskie plastry materiałowe (nie fizelina i nie plastik, takie beżowe) z apteki mocno się trzymają i dają radę, ale też nie miałem nigdy większych wymagań. ja kupuję takie do własnego docinania. to dobre plastry, kup paczkę za 8 PLN i zrób eksperyment pod kranem :) jak zawiodą, to zostaw w domu do miejskich zastosowań.
te na fizelinie świetnie odchodzą po zamoczeniu, co dla mnie jest zaletą, bo mocny plaster przyklejany dzień po dniu w tym samym miejscu po paru dniach potrafi zrobić własną ranę.


Tytuł: Odp: Opatrunki i plastry odporne na wodę, pot itp.
Wiadomość wysłana przez: tomking 22-07-2019, 19:08:47
Zgadzam się i nie ma co przesadzać z tą mocą klejenia jednak ostatnio jak koledze zaczęła się obcierać pięta z tyłu to żaden plaster nie pomógł. Cały czas te nasze materiałowe się przesuwały, a było do przejścia jeszcze wiele kilosów. Dopiero jak mu dałem taki Steroplast 7,5 cm x 5 cm to mu pomogło i nie zsunęło się do samego wieczora, a wiadomo w upały jeszcze bardziej się stopy pocą. Gdyby nie taki plaster gość następnego dnia nie ruszył by w drogę.
Próbowałem różnych wynalazków nawet takich materiałowych w rolce, ale te, o których piszę zdeklasowały wszystkie jakie używałem lub używali Ci, którym je dałem.