trwa ładowanie paska...
25-02-2021, 03:31:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:
 
    Pomoc   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości

Nasze forum posiada sprawny system wyszukiwania, dobre zrozumienie jego funkcjonowania, to gwarancja satysfakcjonujących wyników.

  1. Rozpoczęcie Szukania
  2. Składnia
    1. Cudzysłowy
  3. Proste czy zaawansowane?
    1. Proste szukanie
    2. Zaawansowane szukanie

Rozpoczęcie Szukania

Zakładając, że forum używa standardowego motywu graficznego (lub jego modyfikacji), w górnej części strony powinna być dostępna zarówno prosta opcja Szukaj jak i znajdująca się tuż obok wersja Wyszukiwanie zaawansowane. Zwróć uwagę, że opcja Szukaj jest też tam gdzie główne menu. Odnośnik Szukaj w menu głównym powinien poprowadzić Cię prosto do strony z zaawansowanymi opcjami wyszukiwarki.

Składnia

Jeśli chcesz wpisać (wyszukać) zestaw pojedynczych znaków, zastanów się nad użyciem cudzysłowów aby wyszukiwanie przyniosło efekty:

Cudzysłowy

Przykładowo, szukając simple machines forum zwróci wynik zawierający każde z tych słów lub jakiekolwiek z tych słów, zamknięcie tej frazy w podwójny cudzysłów (n.p. "simple machines forum") zwróci tylko wyniki zawierające całą wpisaną frazę.

Proste czy zaawansowane?

Proste szukanie

Usługa prostego wyszukiwania jest narzędziem wsytarczającym do znalezienia wpisanego wyrażenia. Jednak wyszukiwarka zaawansowana daje nam bardzo wiele dodatkowych możliwości i może skrócić czas poszukiwania. Zachęcamy do użycia dodatkowych funkcji.

Zaawansowane szukanie

Na pierwszy rzut oka widok zaawansowanej wyszukiwarki może być lekko onieśmielający, zwłaszcza przy dużej ilości kategorii. Jednak po zredukowaniu dostępnych opcji do potrzebnego minimum, wszystko robi się bardzo jasne:

+  Nazwa Forum
|- +  Szukaj
Ustal parametry wyszukiwania
Szukaj:   Wysłane przez:
     
 
Opcje: Wiek wiadomości:


Pomiędzyidni.
Kolejność wyszukiwania:

Wybierz dział do przeszukania, lub przeszukaj wszystkie:

Nazwa kategorii

WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości