trwa ładowanie paska...
25-02-2021, 02:39:53 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:
 
    Pomoc   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości

SMF troszczy się o społeczność forum i komunikację. Istnieje wiele sposobów komunikacji np. pisanie wiadomości w działach, prywatne wiadomości, email, komunikatory. System prywatnych wiadomości SMF dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników, często sprawdza się najlepiej.

  1. Prywatne Wiadomości
    1. Opis
    2. Czytanie prywatnych wiadomości
  2. Okno zarządzania Prywatnymi Wiadomościami
    1. Odpowiadanie lub tworzenie wiadomości prywatnych

Prywatne Wiadomości

Opis

Email to doskonały wynalazek. Nie jest jednak najlepszym sposobem kontaktu z użytkownikami forum, bo: musisz otworzyć aplikację email, odbiorca musi otworzyć swój program pocztowy i sprawdzić skrzynkę, twoja wiadomość trafi do jednego "worka" z innymi wiadomościami i może zostać przeoczona.

Jako alternatywę dla komunikacji email, SMF oferuje szybszą, bardziej osobistą metodę. System Prywatnych Wiadomości, pozwala na natchmiastowe dostarczenie dowolnej informacji do użytkownika serwisu. Wiadomość jest przetwarzana w całości przez system forum, nie ma potrzeby posiadania programu pocztowego, uruchamiania go lub opuszczania forum. Przy wysyłaniu ani przy odbieraniu nie istnieje możliwość ujawnienia adresu email, żadnej ze stron. System Prywatnych Wiadomości opiera się tylko na nazwie użytkownika forum.

Jeśli adresat wiadomości nie jest w danym momencie zalogowany, jej treść jest przechowywana w jego osobistej skrzynce odbiorczej do momentu gdy jej nie przeczyta. Potem może ją usunąć. SMF to nowoczesny, praktyczny system przesyłania treści.

Czytanie prywatnych wiadomości

Aby czytać swoje prywatne wiadomości musisz być zalogowany, a następnie użyć linku 'Hej [username], masz x wiadomości, x nowych'.

Okno zarządzania Prywatnymi Wiadomościami

Ekran prywatnych wiadomości, w działaniu podobny jest do indeksu wiadomości. Opisujemy tu skrzynkę odbiorczą, lecz skrzynka nadawcza wygląda bardzo podobnie:

+  Nazwa forum
|- +  Prywatne Wiadomości
| |- +  Odebrane
Wiadomości
Nowa wiadomość

Odebrane
Wysłane

  Data  Temat Od
Data i czas wysłania wiadomości Temat wiadomości Inny użytkownik
Strony: [1]
 Odpowiadanie lub tworzenie wiadomości prywatnych

Jest kilka sposobów na wysłanie prywatnej wiadomości, ale wszystkie z nich wymagają, abyś był zalogowany.

WstępRejestracjaLogowanieProfilWysyłanie WiadomościPrywatne WiadomościSzukanie Wiadomości