trwa ładowanie paska...
05-06-2020, 18:10:56 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wisport Silverfox 2 40l  (Przeczytany 3978 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
ceed
Opinii: (0)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« : 27-10-2018, 06:29:37 »

W katalogu Wisporta pojawił się nowy ulepszony silverfox 2, z tego co widziałem na zdjęciach, a jest ich mało, to wprowadzono trochę zmian o których dużo osób pisało, że przydałyby się w tym plecaku. Dodano pas biodrowy z "prawdziwego zdarzenia", z tego co widziałem to chyba zmieniono system nośny, ale plecy nadal pozostają otwierane, no i plecak został powiększony o 5l.
Miałem sobie juz odpuścić silverfox po Waszych komentarza ale jak zobaczyłem nowa wersje to postanowiłem dać mu jeszcze szansę. Z tego co się dowiedziałem od firmy Wisport, plecak ma zostać wprowadzony do sprzedaży za jakieś 2-3 tygodnie, a cena w zależności od koloru ma wynosić między 529, a 719 złotych, z tym ze te 719 będzie kosztowała wersja w multicamie. Z uwagi na to ze na razie jest bardzo mało zdjęć i informacji o tym plecaku,  mam pytanie czy ktoś z Was miał ten plecak już jakimś cudem  w ręce, albo coś więcej wie na jego temat?

Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 27-12-2018, 14:52:01 »

Jest już od jakiegoś czasu w ofercie na stronie Wisportu. Uzyskałem od nich info nt wymiarów: 60*28*24 cm.

Reszta opisu tu: https://www.wisport.com.pl/sklep/silverfox-2/

Miał ktoś już przyjemność pomacać?
« Ostatnia zmiana: 27-12-2018, 14:53:48 wysłane przez Biały » Zapisane
ramor7
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Zakopane

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 27-01-2019, 17:23:28 »

Jak dobrze pójdzie, to będę go mieć w środę.

EDIT: Mam go od jakiegoś czasu. 

Jak będę mieć wolną chwilę, to pyknę jakieś zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2019, 11:39:00 wysłane przez ramor7 » Zapisane

Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.
Biały
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 30-05-2019, 19:50:24 »

Musisz być strasznie zajętym człowiekiem 

Napisz też kilka zdań jak się sprawuje i z jakimi zamkami jest.
ramor7
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Zakopane

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 31-05-2019, 08:56:57 »

https://i.imgur.com/RVIFL3Z.jpg
Wisport Silverfox 2 40l

https://i.imgur.com/bQWIdZO.jpg
Wisport Silverfox 2 40l

Ciężko mi napisać na tą chwilę coś sensownego na temat użytkowania, bo plecak wożony głównie samochodem i przenoszony jedynie z auta do pracy albo z auta do domu. Raz był na zakupach w sklepie.
Wykonanie rewelacja- jest to mój pierwszy Wisport, więc nie wiedziałem jak będzie wykonany. Po opiniach o innych plecakach tej firmy mogłem się spodziewać, że będzie dobrze i tak jest.
System nośny wygodny, ale nie przetestowany jeszcze w terenie. Podczas przenoszenia zakupów sprawił się dobrze.
Zamki błyskawiczne Wisporta.
Pojemność plecaka jak dla mnie optymalna zarówno do miasta jak i poza miasto. Na tydzień czasu spokojnie się w niego spakuję.
Jedyne zastrzeżenie jakie mam (ale to czysto subiektywna opinia) to to, że organizer przyczepiany na rzep mógłby być ciut mniejszy, tak aby można go było schować do kieszeni w klapie.
Poza tym jest to plecak, jakiego długo szukałem. Spośród ośmiu plecaków, które mam ten chyba jest najfajniejszy.
« Ostatnia zmiana: 31-05-2019, 08:58:29 wysłane przez ramor7 » Zapisane

Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.
Laikowy
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 03-06-2019, 23:21:33 »

Miałem i oddałem.

Niestety nie polecam - tym razem poszło w drugą stronę - wykonanie niezłe, projekt skopany.
O co chodzi?
O system nośny, a konkretniej - paski trzymające klapę.
https://www.wisport.com.pl/wp-content/uploads/img9449.jpg
Wisport Silverfox 2 40l

Jak zauważyliście, paski nad szelkami są nieco niestandardowe, ponieważ nie trzymają szelek a służą tylko do regulacji "długości" klapy. Jako że plecak wystaje już nieco ponad głowę (to nie Zipperfox) to rezultatem jest odchylanie się od osi ciała w tył.
Coś, co dla plecaka - w moim przypadku - górskiego i do zastosowań militarnych - było niedopuszczalne.
Poza tym, nieco obciążona klapa przy braku pełnego wyładowania plecaka bardzo zsuwa się w tył (od pleców). Oznacza to także, że montaż na niej czegokolwiek ciężkiego (śpiwór, karimata) jest niemożliwe. Da się temu zapobiec, przeplatając wcześniej wspomniane troki przez PALSy na klapie, ale wtedy tracimy szybki dostęp do kieszeni w niej, co mija się z celem. Ponadto, nawet gdy to zrobimy, to nadal będzie się on mocno odchylał w tył, a samo zsuwanie się klapy zostanie zmniejszone ale nie zlikwidowane całkowicie - nadal montaż czegokolwiek cięższego odpada.

Napisałem do Wisporta i potwierdzili moje przypuszczenia - połączenie standardowe (klapa z szelkami połączona trokami) tutaj by się nie sprawdziła ze względu na OpenBack (za każdym razem trzeba by je rozpinać żeby dostać się do pleców) - ale to można było rozwiązać chociażby fastexami.

Duża szkoda, bo plecak fajny i miał parę zalet nad Zipperfoxem 40, jednak przy takiej konstrukcji (wysoki + wąski) oczekuję plecaka "klejącego się" do pleców, stabilnego i wygodnego.
Do tego troki na dole, które są po prostu odrobinę krótkie (holenderka wchodzi na styk, w zasadzie trzeba ją wpychać - ja wiem że to niemalże materac ale no), a ze względu na brak PALSów nie mogę zamontować tam dłuższych holenderskich.

Także dla mnie no go.

Gdybym kogoś jeszcze nie zniechęcił to zalety:
- pojemność daję radę spakować się na weekendowy (3 dni) kurs czy inny biwak.
- wykonanie jak pisał ramor na najwyższym poziomie.
- klapa sprawia że pojemność może być dowolnie dostosowywana + daje możliwość schowania pod nią np. śpiwora.
- brak problemu z zapinaniem wypchanego plecaka vide klapa.
- fajny system nośny, chociaż osobiście stelaż mi przeszkadzał (i do tego potęgował odchylanie) to nie ma problemu z jego wyjęciem, zarówno poduszki jak i "tunel" w środku robią robotę.
- pas biodrowy pierwsza klasa, chociaż katorga z jego wyjęciem, to można dorzucić na niego np. jakieś niewielkie cargo co jest fajnym smaczkiem podczas chodzenia bez oporządzenia.
- OpenBack robi robotę.
- odpinana klapa jest ciekawym rozwiązaniem, zastanawiałem się nawet nad jej zastosowaniem jako mini torby ucieczkowej w razie potrzeby porzucenia plecaka, ale przez jej opadanie na tył takie rozwiązanie odpada.
- kieszenie z boku też fajna sprawa, mieszczą Tritana 1L więc pewnie Nalgenkę też bez problemu pomieszczą.

Podsumowując, dla mnie projekt niestety nieudany. Pokazuje to, że przy zwiększaniu pojemności plecaka nie wystarczy usunąć wady poprzednika, ale też wziąć pod uwagę wady które mogą wystąpić. W pierwszym Silverfoxie tego problemu nie było, bo był po prostu krótszy (czy niższy, jak kto woli).
« Ostatnia zmiana: 03-06-2019, 23:27:19 wysłane przez Laikowy » Zapisane
philiprvn
Opinii: (5)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 04-06-2019, 10:28:34 »

Napisałem do Wisporta i potwierdzili moje przypuszczenia - połączenie standardowe (klapa z szelkami połączona trokami) tutaj by się nie sprawdziła ze względu na OpenBack (za każdym razem trzeba by je rozpinać żeby dostać się do pleców) - ale to można było rozwiązać chociażby fastexami.
Zeby to zadzialalo to czesc sztywna musialaby sie konczyc w miejscu wszycia regulatorow.

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
Laikowy
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 04-06-2019, 14:43:25 »

Zeby to zadzialalo to czesc sztywna musialaby sie konczyc w miejscu wszycia regulatorow.

Tak, albo nawet trochę wyżej na klapie. Rozwiązało by to problem jej opadania i umożliwiłoby szybkie odpinanie - bo teraz trzeba wyciągać taśmę przez regulatory. Wymagałoby to niewielkiej zmiany konstrukcji klapy, ale cóż.
MefMMs
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 14-05-2020, 18:34:13 »

Minęło trochę czasu. Czy ktoś jeszcze pokusił się na Silverfoxa 2?
Warto go wybrać, w kontrze chociażby do Zipperfoxa?
past
Opinii: (4)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 14-05-2020, 22:06:38 »

Nie wiem jak Silverfox ale moim zdaniem Zipperfox jest całkiem zgrabnym plecakiem. Zamki robią robotę. Nie widzę minusów w stosunku do Silverfoxa
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 23-05-2020, 13:54:20 »

Trafiam i tu na forum na pozytywne wypowiedzi, w różnych wątkach.

Plecaki z kominem i klapą mają klimat, nie są takie "komputerowe"
Moja własna ocena, nie wzorowana na nikim.
Mam świeżego Zipperfoxa 40 ... i spoglądam na klapowe, to już choroba Tactical-Gadgeta
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: