trwa ładowanie paska...
19-05-2019, 17:21:00 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 461 462 463 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szybkie pytania  (Przeczytany 891903 razy)
hendaye
Opinii: (0)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6930 : 13-05-2019, 23:39:46 »

Ja bym się może i przekonał, ale mam stracha że mi się gołąbki przypalą w tytanie  Chichot cienkie to chyba jakieś  Niezdecydowany
Znam parę osób co to naczynia tytanowe tylko używają i niestety jadłem już z nich przypalone papu, a to mnie zniesmacza  Niezdecydowany
I mam jakieś dziwne przeświadczenie że te tytanowe zabawki gną się niemiłosiernie... mylę się? Mam tytanowe sztućce snow peak i MSR i jakoś się nie gną. Sam nie wiem...

Edyta: Zerknąłem na sprzęt Primusa i nie znalazłem tytanów o podobnej jak piszę budowie  Niezdecydowany

nie wiem, czy dobrze odczytuję Twoje pragnienia, ale to chyba coś podobnego:
http://www.wagabunda.eu/primus-garnek-litech-titech-pots-10l-p-1460.html
ja gotuję w stalowej misce, więc nie wiem, czy się przypala w tytanie; noszę tytanowy kubek od kilku lat. nie pogiął się.
w sumie moja miska jest cieniutka, nie wiem, jakim cudem, ale nie jest cięższa od tytanu (dlateggo ją noszę) - i przypala się w niej tylko w razie nieuwagi kucharza
« Ostatnia zmiana: 13-05-2019, 23:42:50 wysłane przez hendaye » Zapisane
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #6931 : 14-05-2019, 00:03:11 »

Bardzo dobrze odczytujesz moje pragnienia
Generalnie chodzi o taki kubas jak ten tytanowy Primusa tyle tylko że go nie ma już w sprzedaży. Cena też jak widzę nie zachęca, ale cuszszsz... tytan...
Ja korzystam z Zebry 12 i to mi wystarcza, ale ostatnio mam taki patent na jednodniowe wypady z moją Panią że bierzemy gotowe papu do podgrzania w wysoki walcowaty pojemnik do żywności, który  wstawiałem do właśnie takiego jak ten Primus kubasa, tyle że stalowego... kupionego na dalekim wschodzie. Jednak po ostatniej wycieczce spostrzegłem że ten chiński wynalazek jest z takiej stali, która miejscami zaczęła rdzewieć!
Przeto wkurwiłem się i chcę kupić coś podobnego w zamian, ale pałąk odpada. Acha i grzeję na spirytusówce esbita. W zupełności wystarcza

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
bartukas
Opinii: (11)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6932 : 15-05-2019, 21:22:02 »

Jak wysoki jest ten walcowaty pojemnik? Pewnie łatwiej byłoby Wam kupić termos obiadowy...

Takie coś pewnie się nie nada, ale jako fanboj sklepu pozwolę sobie wkleić: https://www.decathlon.pl/menaka-trek-500-2-os-id_8492723.html.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #6933 : 15-05-2019, 22:29:06 »

Termos kompletnie odpada, bo cały szpas w tym, by przy wielokilometrowej wycieczce zrobić sobie postój na podgrzewanie jedzenia. Czy nie na tym przyjemność wędrówki polega? Dawniej to bez problemów ognicho robiłem, ale teraz tyle tych obostrzeń to wystarcza mi taka spirytusówka.

Pojemnik jaki używamy ma 14,3 - 14,6 cm wysokości. Jak komuś miało by się przydać to jest zakręcany firmy Ambition. Nie spotkałem do tej pory tak szczelnych i wygodnych w transporcie naczyń jak właśnie tej firmy. Szczerze polecam. Zabieramy w tym wszystko co jest płynne i pół płynne... ostatnio gołąbki w sosie, zupy z solidnymi kawałkami mięsa czy flaczki parę razy bigos, chili con carne czy po prostu gulasz:)

Tę co podałeś miałem obejrzeć w Decu, ale jakoś zniesmaczyły mnie te plastiki.
Kupiłem dzisiaj tylko na sprawdzenie, bo nie wiem czy nie oddam KEITH Ti6051 2-Piece Titanium pot and Bowl Set. wiem że pierwotnych wymagań nie spełnia, ale może się sprawdzi. Nie mam jednak przekonania do tytanowych naczyń  Niezdecydowany

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
MefMMs
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6934 : 16-05-2019, 19:00:55 »

Cześć

Czy miał ktoś do czynienia z tą kurtką?
https://sklep.kwark.pl/pl/p/Wiatrowka-Costabona/338

Warto się zainteresować czy szukać tańszych substytutów?
regent
Opinii: (10)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #6935 : 17-05-2019, 13:59:16 »

Luzują mi się taśmy ściągające w nerce do biegania. Musze je jakoś zatrzymać, ale nie na stałe, za to obydwa końce taśm są wszyte na stałe, nie mam dostępu do luźnego końca. Potrzebuję jakiegoś klipsa, który mi złapie dwie taśmy razem i będzie je solidnie trzymał, łatwootwieralnego. Kojarzę, że coś takiego istnieje, ale nie wiem gdzie i jak tego szukać.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ignoruj
« Odpowiedz #6936 : 17-05-2019, 14:09:43 »

klips do żywności? ;-)

https://www.tescomapolska.pl/klipsy-do-zamykania-workow-presto-9cm-6szt-?gclid=Cj0KCQjwt_nmBRD0ARIsAJYs6o060DpXYmMjbstKF2MPtqE94D_J3hVFEbVlF6PtUjV2HJxa53AYJqwaAg-CEALw_wcB
Wedrowiec
Opinii: (15)
Ekspert

Miejsce pobytu: Kraina Wilka

Ignoruj
« Odpowiedz #6937 : 17-05-2019, 20:43:13 »

Luzują mi się taśmy ściągające w nerce do biegania. Musze je jakoś zatrzymać, ale nie na stałe, za to obydwa końce taśm są wszyte na stałe, nie mam dostępu do luźnego końca. Potrzebuję jakiegoś klipsa, który mi złapie dwie taśmy razem i będzie je solidnie trzymał, łatwootwieralnego. Kojarzę, że coś takiego istnieje, ale nie wiem gdzie i jak tego szukać.

Szerokość taśmy ? 

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć, a Otchłań mu towarzyszyła...
philiprvn
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6938 : 18-05-2019, 10:57:08 »

Mnie w ten sposób luzują się taśmy w plecaku na pasie biodrowym. Dwie drabinki załatwiają sprawę. Był jeszcze patent z taśmami gumowymi (mocowane identycznie jak drabinki tylko trzeba przesunąć tuż za klamrę).
https://1.bp.blogspot.com/-4tzCr4OVw1g/VzzW-vRx49I/AAAAAAAABO0/hI4om-eIJk4_4sfJBNN4ZL8MfPTzNbvhwCLcB/s640/DSC_0057.jpg
Szybkie pytania
« Ostatnia zmiana: 18-05-2019, 11:11:31 wysłane przez philiprvn » Zapisane

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
hendaye
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6939 : 18-05-2019, 12:51:28 »

Mnie w ten sposób luzują się taśmy w plecaku na pasie biodrowym. /.../

przy okazji - może to wina klamry? nowa klamra to kilka PLN.
fishdick
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #6940 : 18-05-2019, 22:14:17 »

Czy dobrze rozumiem, że to podobnie rozegrane taśmy jak w nerkach Helikona?
Jeśli tak to odetnij tą zewnętrzną taśmę na końcu, przypal zapalniczką, czy coś w ten deseń, żeby się nie strzępiło i przepleć przez drabinkę, klamrę i znów przez tą samą drabinkę. Zostaw drabinkę tuż obok klamry i zabezpiecz sobie jakoś luźny koniec taśmy, żeby się nie majtał. A jak ci to nie przeszkadza to niech się majta
Ewentualnie ucharataj, dodaj drabinkę i przyszyj z powrotem tak jak było.

Tactical menel
Strony: Pierwsza « 1 ... 461 462 463 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: