trwa ładowanie paska...
10-07-2020, 07:14:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poligon Biedrusko  (Przeczytany 13018 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
elrond33
Opinii: (25)
Ekspert

Miejsce pobytu: Poznań

Ostrzyżony

Ignoruj
« : 15-06-2009, 00:58:31 »

Proszę bywalców i tambylców o wskazówki. Gdzie zaparkować, kędy można jeździć/chodzić wedle przepisów i w praktyce, które rejony lepiej omijać. Skąd wiedzieć czy nie ma ćwiczeń, i gdzie najciekawsze, najładniejsze tereny.
Wiem że teoretycznie na wstęp potrzebna jest przepustka, ale wiem też, że autochtoni zbierają tam najlepsze grzyby, a wiele osób ujeżdża rowerami. Sam przejechałem w dzieciństwie na rowerze w ramach pierwszej "dalszej" wycieczki na trasie Złotniki - Biedrusko, ale niestety na tym zakończył się mój kontakt z tym terenem.
Dział chyba odpowiedni, wprawdzie nie recka z wyjazdu, ale zdecydowanie "ciekawe miejsce".

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).
STORM
Opinii: (2)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 15-06-2009, 09:42:14 »

Raz z mamą pojechaliśmy z psami i przy okazji właśnie na grzyby, wjechaliśmy w las z jakieś takiej większej drogi ale nie pamiętam dokładnie jakiej w każdym razie zaparkowaliśmy z jakieś 50 m od znaku "teren wojskowy wstęp wzbroniony" grzybów było multum wiec wiedzieliśmy ze mało ludzi tam chodzi... a tu nagle przez tą leśna dróżkę  2 Honkery zatrzymali się przy naszym samochodzie i dopiero jak nas zobaczyli to ruszyli ale miny mieli jak by chcieli nas zabić Chichot
u99
Opinii: (16)
Ekspert

"jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy..."

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 15-06-2009, 10:08:43 »

Teoretycznie na poligon obowiązują przepustki wydawane przez Komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego (obejmują wyłącznie drogi asfaltowe) a każdy wjazd należy zgłaszać oficerowi dyżurnemu w Biedrusku przy ul. Świerczewskiego albo tel. 061/8123-161 wew. 953. Tak wynika przynajmniej z regulaminu publikowanego m.in. w Miesięczniku Sucholeskim nr 44. Przepustka dotyczy tylko drogi asfaltowej Złotniki - Biedrusko (ok.10 km jak dobrze pamiętam - to element tzw. poznańskiego pierścienia rowerowego - znak to pomarańczowy kwadrat z czarnym rowerkiem) i uprawnia do obejrzenia pomnika w Łagiewnikach, pomnika Bogusławskiego i ruin (teoretycznie zamknietych) kościoła w Chojnicy. Znam wielu ludzi którzy tam "dylają" na rowerku ale nikogo kto miałby taką przepustkę. Sam jeżdżę tam od kilku lat i nie widziałem na oczy wojskowego patrolu. Stosuję jedną zasadę - nie wchodzę na poligon w dni powszechne gdy wojsko ćwiczy (lub może ćwiczyć), w końcu to ich teren i nie należy nadużywać cierpliwości mundurowych. Ruch rowerowy i samochodowy jest w soboty i niedziele taki, że czasami trzeba uważać by ktoś jadąc z dużą szybkośćią autem człowieka nie potrącił. Przy drodze Złotniki - Biedrusko znajdziesz także dwa stare cmentarze, figurę świętą oraz ośrodki szkolenia drużyny piechoty z wrakami kilku T-55 oraz tramwaju włącznie. Na wysokości kościoła jest też ciekawa droga bocznna (asfalt) prowadząca do Złotkowa. Po drodze pozostałość zamku z "Ogniem i mieczem" a także ośrodki szkolenia wojsk chemicznych i inżynieryjnych a następnie strzelnica BWP/KTO i czołgowa oraz pas taktyczny przeznaczony do szkolenia kompanii pancernej / zmechanizowanej. Jeżeli chcesz dojechać do poligonu autem to masz generalnie 3 rozwiązania : od strony Złotnik, Złotkowa lub Bidruska. Samochód można zostawić w każdej z tych miejscowości tuż przy wjeździe na poligon, z tym, że w Złotkowie nie dojedziesz dalej niż do leśnictwa przy ul. Leśnej - dalej jest zakaz. Miejscowi chyba go nie dostrzegają gdyż często widzę jak tamtędy wjeżdżają na poligon na grzyby a nawet rybki (widać poligonowe jeziorka Glinnowieckie, Podkowa, Czaica Duża dają ku temu podstawy). W Złotnikach auto możesz zostawić na ul. Łagiewnickiej, przy ogródkach działkowych a w Biedrusku np. przy restaruracji Kuźnia.
Jak za dwa-trzy tygodnie wydobrzeję na tyle, że będę mógł znowu wsiąść na rower, to możemy się umówić w ramach WKMN w jakąś niedzielę lub sobotę na mały objazd terenu to sobie wszystko zobaczysz.

ps. poniżej masz link do jakiegoś forum rowerowego, gdzie ludzie także dzielą się swoimi wrażeniami z Biedruska :
http://www.forumrowerowe.org/lofiversion/index.php?t29022.html

ps2. niezłą mapę internetową Biedruska i okolic masz tutaj :  http://www.suchylas.pl/mapa/
« Ostatnia zmiana: 15-06-2009, 10:11:41 wysłane przez u99 » Zapisane

pozdrawiam u99
Robin(L)
Opinii: (6)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 15-06-2009, 18:40:44 »

Spędziłem parę godzin na poligonie i byłem zachwycony.Ciekawe są wieże dowodzenia ogniem (dotarłem do trzech.Wspinaczka jest dla hardkorów) i tor ćwiczeń dla piechoty.Zjechałem cały poligon od Moraska do Maniewa i mile wspominam.Nie miałem też kontaktu z mundurowymi.Była chyba sobota.Nie muszę chyba dodawać jaki był mój środek transportu? Wspomnę tylko że zamiast pedałów miał strzemiona.
Druga wizyta (dzień powszedni) została brutalnie przerwana bo jak tylko zobaczyliśmy "twardego" i oddział piechoty z psimi czujkami, daliśmy w tył zwrot i ile w koniach pary, naprzód Chichot
zdecydowanie kopytny środek transportu jest najlepszy na taki teren

Głupi się zastanawia, mądry napierdala
u99
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 15-06-2009, 19:01:49 »

zdecydowanie kopytny środek transportu jest najlepszy na taki teren
Robin faktycznie od Rosomaka mniej pali, pytanie tylko czy jest także pływający  Co?

pozdrawiam u99
petelicki
Opinii: (26)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 15-06-2009, 21:56:58 »

Bardzo często jeżdżę tam rowerem- rejon wrecz idealny do tego typu spędzania wolnego czasu. Bywam tam tylko w weekendy i jeszcze nigdy nie miałem problemów z wojskowymi. No może raz, ale to właściwie z mojej winy ;-) Niestety w ostatnich latach upodobali sobie go quad'owcy i trudno jest teraz znaleźć miejsce by skądś nie dochodził ryk tych paskudstw.
Miki
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 04-11-2009, 23:34:50 »

każdego dnia pokonuję drogę Złotniki - Biedrusko, mam przepustkę i prawdę mówiąc nie ma tygodnia aby nie stała żandarmeria lub policja. Sporo ludzi łapią, wiem, że wlepiają mandaty i punkty karne. W weekendy jeszcze nie spotkałem kontroli, wtedy sporo ludzi rekreacyjnie tam się pojawia. Rozmawiałem z kolegą, który zna dobrze poligon i mówił, że trzeba wiedzieć gdzie się wybierać ze względu na niewybuchy. Trochę tego jest niestety w ziemi :-(  Przyroda na poligonie wspaniała ! Wiele razy zatrzymywałem się aby zobaczyć dziki, jelenie i lisy. Ostatnio widziałem nawet drzewa powalone przez bobry. Bardzo dużo jest ciekawych ptaków drapieznych. pzdr Kim
RNL
Opinii: (0)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 05-11-2009, 10:40:37 »

to muszę wystąpić o przepustkę, bo tam codziennie jeżdżę...Nie przez poligon, ale często byłoby krócej w parę miejsc
u99
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 05-11-2009, 11:01:09 »

Alek armia ma ponoć masę wakatów na stanowiskach lekarskich. Wstąp w kamasze to sami Ci przepustkę dadzą a jeszcze będziesz miał bliżej do pracy* 

* chyba, że wpadnie jakaś 6 miesięczna delegacja w cieplejsze prowincje... 

pozdrawiam u99
u99
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 11-05-2010, 10:44:09 »

Odkopuję albowiem uregulowano wreszcie "dostęp" rowerzystów do poligonu w Biedrusku  Spoko

źródło http://portal.suchylas.pl/sport/503-wojsko-zaprasza-rowerzystow-w-weekendy.html

Poligon dostępny dla rowerzystów? Tak, ale tylko w weekendy, jeśli w tym czasie nie będzie żadnych ćwiczeń wojskowych. Rowerzyści będą mogli poruszać się wyłącznie po głównej drodze ze Złotnik przez teren wojskowy do Biedruska. Będą mieli również możliwość dojazdu do pomnika w Łagiewnikach, zwiedzenia Glinna oraz dojścia do kościoła w Chojnicy, cmentarza oraz kapliczki, znajdujących się przy udostępnionej drodze.

Ustalenia te zostały wypracowane podczas spotkania, które odbyło się 19 kwietnia w Suchym Lesie z udziałem Grzegorza Wojtery wójta gminy Suchy Las oraz m.in. przedstawicieli wojska.

regulamin :
http://portal.suchylas.pl/images/stories/wydarzenia/2010/Regulamin_poligonu.pdf

pozdrawiam u99
ALM
Opinii: (1)
Nowy użytkownik
*

Moja jedyna miłość to ...

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 02-06-2010, 23:52:52 »

Odkopuję albowiem uregulowano wreszcie "dostęp" rowerzystów do poligonu w Biedrusku  Spoko

źródło http://portal.suchylas.pl/sport/503-wojsko-zaprasza-rowerzystow-w-weekendy.html

regulamin :
http://portal.suchylas.pl/images/stories/wydarzenia/2010/Regulamin_poligonu.pdf

u99 zorganizuj jakiś wypadzik rowerowy. Swego czasu , jak byliśmy u Lubka w Sudetach rozmawiałem na ten temat ze Sławolem i apssem. Są chętni tylko przewodnik dobry potrzebny :-)
u99
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 03-06-2010, 11:12:02 »

Ok. Jak tylko kolanko pozwoli wsiąść na rowerek to coś się wymyśli...  Spoko

pozdrawiam u99
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: