trwa ładowanie paska...
19-05-2019, 17:14:34 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 134 135 136 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie buty?  (Przeczytany 539012 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
moogoom
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Kraków

Mobilis in Mobili - Ruchome w Ruchomym. [J. Verne]

Ignoruj
« Odpowiedz #2025 : 16-05-2019, 21:39:45 »

Napisz trochę więcej, gdzie takie buty na lato będziesz eksploatował? Jakiś przedział cenowy... czy preferujesz jednolite ze skóry czy jakieś wstawki materiałowe cordura itp. Czy mam rozumieć że mają nie mieć GTX? Za kostkę wyżej niż mid? Łatwiej jest dobrać do potrzeb niż każde podesłane rozkminiać...

OK.
Już piszę.
Nie chcę powtarzać tego co już wcześniej napisałem ale...
Generalnie buty będą eksploatowane w lesie i terenie (górki też).
Buty muszą być za kostkę - bezwzględnie. Do tego chciałbym aby były w miarę lekkie, wytrzymałe i nie powodujące potoku potu wewnątrz buta w upalny dzień.
Muszą się nadawać do całodziennych wędrówek i buszowania w lesie. Super gdyby nie przemakały. Oczywiście nie muszą być idealne ale... mają być wygodne i funkcjonalne.
Nie mogą to być buty zimowe, bo (jak już pisałem) na zimniejsze dni mam zajebiste Lowy z gotetexem.
Potrzebne mi buty do lasu i całodziennych wędrówek ale letnie.
A lubię latać w bojówkach też po mieście wiec nie wykluczam latania w takich butach po miejskiej dżungli. Ot.. chociażby pod pretekstem "rozbijania" obuwia... :-)

P.S. Wizualnie podobały mi się te mil-teki co zapodałem w linku, ale koledzy mi to od razu wybili z głowy.
Czyli szukam czegoś podobnego wizualnie ale nadającego się do dłuższego użytkowania. ;-)

Pozdrawiam:

moogoom
philiprvn
Opinii: (4)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2026 : 16-05-2019, 22:10:19 »

P.S. Wizualnie podobały mi się te mil-teki co zapodałem w linku, ale koledzy mi to od razu wybili z głowy.
Czyli szukam czegoś podobnego wizualnie ale nadającego się do dłuższego użytkowania. ;-)
Ujmijmy to tak. Miltec jeszcze sam niczego nie wymyślił. Poszukaj pierwowzoru z którego zrzynali.

Nie mogą to być buty zimowe, bo (jak już pisałem) na zimniejsze dni mam zajebiste Lowy z goretexem.
Może pora na Lowy bez goretexu (rozmiarówkę masz już przecież opanowaną)

Przeżyć jest łatwo. Żyć trudno.
Ale trzeba.
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #2027 : 16-05-2019, 22:48:46 »

Z rozmiarówką Lowa byłbym ostrożny bo z zależności od modelu różni się i to znacznie.

@ moogoom Podaj jeszcze budżet. Nie chcę jechać w stronę Hanwagów jak to ma być np do 300.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
moogoom
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2028 : 16-05-2019, 22:56:52 »

Z rozmiarówką Lowa byłbym ostrożny bo z zależności od modelu różni się i to znacznie.

@ moogoom Podaj jeszcze budżet. Nie chcę jechać w stronę Hanwagów jak to ma być np do 300.

No jak do lasu dobrze by było jak by to było 300, ale skłonny jestem naciągnąć w górę tę kwotę jeśli to będzie miało sens.
Jak wspominałem mam fajne Lowy na zimę, wiec na letnią wersję nie bardzo będę chciał wydać więcej niż 500, 00 PLN.
Zwłaszcza, że mam 3 pary lekkich, letnich butów, wśród których jest co najmniej jedna para, która od biedy też może być tyrana po lesie.

Edycja:
Może to by warto kupić: https://allegro.pl/oferta/buty-mysliwskie-mocne-gorskie-demar-trek-m6-45-7809853680
Co myślicie ?
« Ostatnia zmiana: 16-05-2019, 23:16:01 wysłane przez moogoom » Zapisane

Pozdrawiam:

moogoom
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2029 : 17-05-2019, 13:43:41 »

Miałem takie Demary m6 - zupełnie nie nadają się na ciepłe dni. Zobacz sobie  Lowa Z6s, Zephyr (tych nie miałem - podobno wygoda jak w sportowych) - ale to trochę powyżej 500zł. Można zaryzykować sprawdzone  buty us army typu ICB "infantry combat boots" : belleville 790 itp.
moogoom
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #2030 : 17-05-2019, 18:05:58 »

Miałem takie Demary m6 - zupełnie nie nadają się na ciepłe dni. Zobacz sobie  Lowa Z6s, Zephyr (tych nie miałem - podobno wygoda jak w sportowych) - ale to trochę powyżej 500zł. Można zaryzykować sprawdzone  buty us army typu ICB "infantry combat boots" : belleville 790 itp.

No dobra, ale... Lowa to poza budżetem...
Najtańsze znalazłem za 730 pln.
Możesz podesłać linka, gdzie można je kupić za cenę trochę wyższą niż 500?
Ja jakoś nie umiem znaleźć...
Z góry dziękuję.

A przy okazji - nie zamykam tego tematu, bo liczę, że ktoś podeśle linka faktycznie do czegoś alternatywnego - np. w kwocie wskazanej wcześniej, czyli ok. 300pln

Pozdrawiam:

moogoom
tomking
Opinii: (18)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #2031 : 17-05-2019, 20:34:32 »

Kolego, to nie jest takie proste wskazać obuwie, które będzie dobre do lasu w sensie wytrzymałości i polecić coś w cenie trzech stówek biorąc tym samym pewną odpowiedzialność za swoją rekomendację. Większość tego co oglądałem to niestety ma GTX, a tego nie polecę na lato. Zerknij na Aku Petra Sand, bo można wyczaić na Alle. Budżetowo to może Protektor z tych pustynnych https://e-militaria.pl/buty-protektor-167
Ja akurat w Decu butów nie kupuję, ale może ktoś coś poleci. Kolejna sprawa to szukanie na znanych portalach aukcyjnych. Ja swoje Lowa Munro wyczaiłem za zajebistą cenę, ale byłem czujny ponad pół roku. Jak masz jakieś pytania to punktuj...

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: Pierwsza « 1 ... 134 135 136 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: