trwa ładowanie paska...
18-08-2017, 22:08:54 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ekwipunek  (Przeczytany 1313 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Adamos88
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« : 12-05-2017, 21:20:41 »

Witam, chciałbym Was prosić żebyście przedstawili Wasz własny ekwipunek na wyprawy do lasu, w góry czy na inne odludzie. Od plecaka, krzesiwa, Siekierki, piły składanej i innych aż po karimate, śpiwór, kuchenki albo wulkanu itd. Piszcie co macie i polecacie. Z góry dzięki.
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 12-05-2017, 22:00:01 »

Witam, chciałbym Was prosić żebyście przedstawili Wasz własny ekwipunek na wyprawy do lasu, w góry czy na inne odludzie. Od plecaka, krzesiwa, Siekierki, piły składanej i innych aż po karimate, śpiwór, kuchenki albo wulkanu itd. Piszcie co macie i polecacie. Z góry dzięki.

witaj. Zadałeś pytanie trochę jak na fejsie, tu jest inaczej.
Zajrzyj do działów: ogień, woda, przepisy, sprzęt, plecaki ...

Nie ma generalnej listy.
Jak jest nóz, to jest apteczka. To plus pojemnik z wodą, to chyba jedyne co obowiązkowe (oprócz ubrania).

Jak nie umiesz użyć, co ci z krzesiwa, haczyków na ryby itd, to typowe elementy brane indywidualnie. Jak nie masz zamiaru robić szałasu lub wielkiego ogniska, czy potrzebna jest siekiera.

Bywaj w lesie poczynając od jednodniówek, sam zobaczysz co Ci potrzeba. Nie ma lepszej listy 'co mieć'.
Zalezy od dystansu, ilosci dni, pomysłu na noc, pomysłu na posiłki, głównej idei: fotografia, zwiedzanie skansenów, zabawy taktyczne, poszukiwanie bunkrów, maksymalny dystans, maksymalny "naturalizm" ...

Góry ... to niekoniecznie "inne odludzie" bo w Tatrach to na odludziu nie będziesz, i tam nie wolno oddalić się ze szlaków.

« Ostatnia zmiana: 13-05-2017, 10:49:37 wysłane przez cosinus » Zapisane
cycylio
Opinii: (1)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 13-05-2017, 02:48:51 »

J/w do tego zdjęcia z wypadów,  zdjęcia i recenzje sprzętów są na forum. Ew. Pytaj o konkretne rzeczy...bo  nikt nie wie co potrafisz .

Pamiętaj, nigdy nie staniesz się naprawdę wolny, jeśli będziesz kogoś tak bezgranicznie podziwiał.

– Samotność szybko się nudzi!
– Zdziwił byś się, jak wiele ją lubi.
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 13-05-2017, 15:10:16 »

...bo  nikt nie wie co potrafisz .

I nikt nie wie, jaki styl uprawiasz / zamierzasz uprawiać.

A może po pierwszych próbach wybierzesz inny swój styl aktywności ... ja np niemal nigdy nie stanąłem wobec okoliczności, że siekiera by się przydała (z góry planowane grille prawie w cywilizacji). Oprócz 4-5 przedmiotów (a bardziej "funkcji") najbardziej potrzebnych *) reszta jest zmienna. Użyłem słowa "funkcja", bo podobną rolę (funkcję) mogą spełniać nieco inne przedmioty.

*) nie, nie powiem jakie te "funkcje" są. Dla mnie pierwszej potrzeby to okulary "do bliży". Pierwsze kilkugodzinne wyjście do lasu Ci pokaże tzn dopiero wtedy z rad internetowych będziesz umiał wybrać.

tomking
Opinii: (17)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 13-05-2017, 22:26:00 »

Przebacz, ale nie mogłem się powstrzymać...
@cosinus... przecież to Ty jesteś funkcja 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
cosinus
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 13-05-2017, 23:53:19 »

Przebacz, ale nie mogłem się powstrzymać...
@cosinus... przecież to Ty jesteś funkcja 

Nie mam ci co przebaczać, bo to mnie nie obraża.... taka geekowska ksywka, dobrze się podająca przez radio bo dźwięczna
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: