trwa ładowanie paska...
23-08-2017, 08:17:17 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spodnie PENTAGON BDU 2.0  (Przeczytany 1112 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Piotrek1985
Opinii: (17)
Ekspert

Ignoruj
« : 20-04-2017, 21:20:56 »

Ma ktoś może te spodnie? Zastanawiam się nad zakupem spodni w stylu BDU, ale mniej workowatych. Te wydają sie dość sensowną propozycją. Ma ktoś je może? Jak wypadają w stosunku do Vertxów, jak materiał i kolor?
bartukas
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 21-04-2017, 09:51:10 »

Mam dwie pary, jedne prawie 2 lata, drugie 1,5 roku. Materiał stosunkowo cienki, do chodzenia w temperaturach 5-25 stopni. Krój dla mnie, szczuplaka, idealny - nic nie wisi, ale i nie obciska. Wersja oliwkowa trochę się sprała, widać to na "wystających elementach", tzn. łączeniach materiału, kieszeniach itp., ale wygląda to przyzwoicie. Na khaki (beżowych) nie widać sprania, ale to w końcu taki kolor. Vertxy miałem jedne i puściłem dalej w obieg, bo dla mnie były zbyt workowate. Materiał z pewnością był lepszy, niż w pentagonach, ale to były "stare" vertexy; na nowszą produkcję ludzie narzekają.
W BDU 2.0 kilka nitek wystawało, ale chyba nawet ich nie przycinałem, bo nie przeszkadzały. Spodni nie szargałem, raczej normalne chodzenie + trochę pracy na działce.

Z wad można wymienić kiepskie zamykanie kieszeni - rzepy marne i IMO zupełnie niepotrzebne, lepsze byłyby same guziki. Kieszenie boczne na udach są zamykane na guzik i rzep, nic z nich nie wypada przy normalnych chodzeniu, ale gdybym miał się w nich czołgać/tarzać/kopać po twarzy, bałbym się, że coś może się wysunąć.

Z tę cenę (120 zł) raczej trudno trafić coś równie dobrego w tym kroju, nawet w Decathlonie (zbyt przylegające nogawki w udach).

Tl;dr - dobre spodnie do miasta czy na spacery.
tomking
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 21-04-2017, 12:39:38 »

Ja mam beżowe. Może trafiłem na felerną sztukę, ale po około dwóch miesiącach popruły się przy udowych kieszeniach. Poza tym podzielam przedmówcę.

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Boonta
Opinii: (1)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 21-04-2017, 18:39:41 »

Materiał może nie jest najwyższej jakości ale jak na taką cenę jest więcej niż ok. Dla mnie są bardzo wygodne, szczególnie w okolicy bioder. Nie wiszą na dupsku nawet jeżeli włożysz  większy rozmiar. Rozmiarówka jest chyba co 2cm. Co do rzepów w kieszeniach zgadzam się z bartukas - kiepskawe.
cortezjwrz
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 23-04-2017, 22:20:49 »

Popieram przedmówców - spoko krój, w miarę wąskie jak na BDU. Rzepy kieszeni słabe. Moje mają już 2 lata, tylko że rzadko je noszę, ale jak już to podróż/teren i poza paroma zerwanymi nitkami to się nic nie dzieje. Myślę, że są w uczciwej cenie. Obecnie tylko cierpię przez ich brak elastanu - 10kg więcej sprawiło, że ciężko mi w nich zrobić większy wykrok/krok - po prostu są już za małe, a materiał sztywny.

Chok dee
ov_Darkness
Ekspert

Miejsce pobytu: Festung Warschau

kocham noże(m)

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 02-06-2017, 11:55:46 »

A takie majty od Greków ktoś widział na żywo?

http://pentagon.com.gr/index.php?route=product/product&path=188&product_id=295

Da się to dostać gdzieś w PL?
Helikon sobie w kule ze swoimi covertami leci, a moje ukochane Vertx'y nie są wystarczająco "covert" ;(

Silly monkeys give them thumbs they forge a blade...

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20
Sahar
Opinii: (15)
Ekspert

Użytkownik kompasu

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 02-06-2017, 15:58:41 »

A takie majty od Greków ktoś widział na żywo?

http://pentagon.com.gr/index.php?route=product/product&path=188&product_id=295

Da się to dostać gdzieś w PL?
Helikon sobie w kule ze swoimi covertami leci, a moje ukochane Vertx'y nie są wystarczająco "covert" ;(

A może coś z Kalibra z 5.11? Dużo mają nowych projektów, a może coś z firm turystycznych? Ostatnio dużo fajny spodni widziałem w TKmaxx i to w Twoim rozmiarze - Patagonia, Salomon, Columbia
Pentagon to gówno  Chichot

TactiCool
tomking
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 02-06-2017, 19:18:11 »

Pentagon to gówno  Chichot

Jak nosiłeś i masz doświadczenie to co było nie tak? Daj foty? 

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  
Tagi: com google

Skocz do: